Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 22.10.2021 16:06

Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa
A może powinno być pokręcona :D

Zaczęło się już w listopadzie, a może to był jeszcze październik :?:
Realizacja nastąpiła w lipcu 2021.
Czy tak to miało wyglądać? ..... Nie do końca. Ale przez to było ciekawiej


Drakuli szukaliśmy w różnych miejscach ...


1.jpg

2.jpg

3.jpg

6.JPEG


podążając bardzo krętymi ścieżkami.

5.jpg


Tutaj go nie było, bo i co miałby tu robić.

4.jpg


W Grecji cieszyliśmy oczy takimi widokami:

12.jpg

7.jpg

8.JPG

9.jpg

10.jpg

11.JPEG

13.jpg

14.jpg


A to jeszcze nie wszystko co widzieliśmy :D

ZAPRASZAM

NA SKRÓTY
Prolog str. 1
Droga do Transylwanii str 2
SIGHISOARA str.3 i 4
RUPEA str. 5
BRAN str. 6 i 7
BRASZÓW str. 7 i 8
CURTEA DE ARGES str. 9
Zamek Poenari str. 9
Trasa Transfogarska str. 11
SYBIN str. 12
Kanał Koryncki str. 14
Tolo str. 14, 15
Nafplio str. 16
Plaża Assini str. 17
Epidauros str. 17 i 18
Kefalonia - przybycie str. 18, 20
Plaża Kanali i okolica - str. 21
PETANI beach - str. 22, 23
DIVINO Wines & Vinegar, Pessada - str. 24
SKALA - 24
ARGOSTOLI - str. 24, str.
Platis Gialos - str. 25, Argostoli wieczorem - str. 31
Lourdata - str. 25
Asos - str. 26
Myrtos -str. 26, str. 27
Agios Thomas - błyskawicznie -str. 27, i wieczorna Kanali str. 28
Jaskinia Melissani -str. 29
Antisamos -str. 29
Sami i klasztor Agios Gerasimos -str. 30
str. 30 c.d
Xi, Koroni i Fteri (rok 2019)- str. 31
Na Zakhyntos- str. 32
Zatoka Wraku -str. 33
Skopje -str. 35
Ostatnio edytowano 11.03.2022 18:20 przez wiola2012, łącznie edytowano 9 razy
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 22.10.2021 16:22

Pięknie 8) będzie, więc chętnie przyjmuję zaproszenie :D . Część miejsc jest mi znana w realu :) , ale nie wszystkie - z tym większą ochotą je zobaczę!
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 22.10.2021 17:28

Ja również będę śledzić. Chyba w wielu miejscach nasze podróże będą się ze sobą pokrywać.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4696
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 22.10.2021 17:51

Zapowiada się wspaniała wyprawa, więc z chęcią zasiadam do czytania.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18315
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 22.10.2021 18:02

Będę śledził z przyjemnością , bo to jeden z naszych ulubionych kierunków :D wiele miejsc rozpoznaję , o innych dowiem się z relacji


Pozdrawiam
Piotr
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.10.2021 18:12

:D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 22.10.2021 18:26

Kierunek interesujący, może coś podpatrzę.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.10.2021 18:38

Jest Curtea de Arges, jest Transfogarska.... więc ja również jestem :D :D
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 22.10.2021 21:50

dangol napisał(a):Pięknie 8) będzie, więc chętnie przyjmuję zaproszenie :D . Część miejsc jest mi znana w realu :) , ale nie wszystkie - z tym większą ochotą je zobaczę!

Witaj Danusiu :)
Napisałaś w swojej relacji, co prawda nie były to słowa skierowane do mnie, że najlepszym sposobem na odganianie bieżących szarości jest uwiecznianie wspomnień. Więc postanowiłam powspominać :D

woojtekg napisał(a):Ja również będę śledzić. Chyba w wielu miejscach nasze podróże będą się ze sobą pokrywać.


Ja śledzę Twoją :D , więc jak zajdzie potrzeba możemy się uzupełniać.

megidh napisał(a):Zapowiada się wspaniała wyprawa, więc z chęcią zasiadam do czytania.


Fajnie, ze jesteś. A trochę czytania będzie :lol:

piotrf napisał(a):Będę śledził z przyjemnością , bo to jeden z naszych ulubionych kierunków :D wiele miejsc rozpoznaję , o innych dowiem się z relacji

Pozdrawiam
Piotr


Witaj Piotrze
To również nasz ulubiony kierunek. Po "roku hiszpańskim" z radością go obraliśmy.
:papa:

piekara114 napisał(a)::D

Cześć Beata :papa:

te kiero napisał(a):Kierunek interesujący, może coś podpatrzę.


Podpatruj :D
Będzie mi miło, jeśli Cię coś zaciekawi.

marekkowalak napisał(a):Jest Curtea de Arges, jest Transfogarska.... więc ja również jestem :D :D


Cześć Marku
No proszę, myślałam, że Curtea de Arges będzie trochę zagadką, a widzę, że się pomyliłam :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12166
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.10.2021 22:02

Jestem i ja. Grecja wciaż czeka. Była na wyciągnięcie ręki ale.... Nie marudzę już. Czekam na cd. :papa:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 23.10.2021 09:51

Kapitańska Baba napisał(a):Jestem i ja. Grecja wciaż czeka. Była na wyciągnięcie ręki ale.... Nie marudzę już. Czekam na cd. :papa:

Hejka :D
Wasz sposób podróżowania, wypoczywania jest inny od naszego, więc wymaga innej logistyki. Jestem jednak przekonana, że sprzyjające wiatry zaniosą Was wkrótce i do Grecji :D :papa:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 23.10.2021 13:43

A może powinno być pokręcona :D

PROLOG

Z okazji różnych mniej lub bardziej ważnych świąt, dostajemy życzenia „spełnienia marzeń” .
Ci, którzy mnie dobrze znają, precyzują te życzenia dodając „realizacji podróżniczych marzeń” :) . Same te marzenia się niestety nie spełnią, trochę trzeba im pomóc. Moje zaczynają się krystalizować, nabierać kształtów i urealniać, gdy rozpoczynam planowanie kolejnych wakacji. Zaczynam już na przełomie października i listopada. Mogłabym wcześniej, ale to mogłoby podchodzić pod jakąś chorobę :mrgreen: . Ktoś mógłby stwierdzić, że nie traktuję poważnie swojego powołania, bo żyję od wakacji do wakacji. Obmyślam kierunek główny, a następnie dodaję miejsca po drodze, które można by odwiedzić.
Przeważnie nie wracam w te same strony, a jeśli już, to nie na długo, z racji tego, że miejsc docelowych jest za dużo, w porównaniu do moich możliwości i wiekowych, i finansowych.
W tym roku miał być wyjątek. Marzeniem mojej kuzynki, niezrealizowanym 2 lata wcześniej, była Kefalonia. My już na niej byliśmy, właściwie to wtedy mieliśmy jechać razem, ale Oni zrezygnowali a my pojechaliśmy sami. Czy powinnam być wredna i pokazać kto tu rządzi :?: :!: :wink: Oczywiście, że ….. nie. Kefalonia jest tak piękna, rozmaita, ciekawa, że wytrzymam na niej jeszcze te kilka dni.

Zatem od listopada szykujemy się na Rumunię, Tolo i Kefalonię. W drodze powrotnej doszły jeszcze 3 dni w Dubrowniku. My chętnie tam wrócimy a Oni chętnie go poznają. Jakieś tam niespodzianki po drodze, żeby nudno nie było, zaplanowałam i… czekamy.

Gdzieś po drodze , na początku czerwca tego roku, doszedł do skutku odkładany wypad do Barcelony, po którym nasi współtowarzysze załapali podróżniczego bakcyla i chcą dołączyć do nas w wakacje. Dolecą na Kefke samolotem. Żeby nie mieli za łatwo, to z przesiadką w Atenach. Wrócą ……, a to już inna bajka. Nieźle trzeba się było nagimnastykować, żeby dotrzeć na Kefalonię i z niej wrócić nie wtedy kiedy są loty tylko wtedy, kiedy my tam będziemy.
Jak na „pokręcony” wyjazd przystało będą wracać przez Zakhyntos :lol: .
Połowa czerwca , córka stwierdza, że z wakacji w USA w tym roku nici, bo Biden nas nie chce wpuścić, więc też do nas doleci.
10 osób to już spora gromadka. Zastanawiam się jak zaplanować pobyt, żeby pokazać najciekawsze miejsca na wyspie, przecież jako jej znawca :wink: mogę służyć za przewodnika.
Pod koniec czerwca dzwoni telefon i słyszę:
- niestety Grecja nie zmieniła zasad, wymaga szczepienia albo testów, a nas czwórka
- w Serbi też się na nocleg nie zatrzymamy, a na Węgrzech nie wiadomo, czy będzie można.

:evil:
Wniosek. Na wakacje jedziemy sami, a na Kefalonię doleci do nas część towarzystwa.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.10.2021 15:42

To najgorsze przy planowaniu dla większej grupy, że nas wystawią prawie że w ostatniej chwili.... A dla siebie tylko można by inaczej planować i robić rezerwacje....
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 23.10.2021 21:29

piekara114 napisał(a):To najgorsze przy planowaniu dla większej grupy, że nas wystawią prawie że w ostatniej chwili.... A dla siebie tylko można by inaczej planować i robić rezerwacje....

Dokładnie :)
Tylko muszę podjąć ryzyko, bo w przeciwnym wypadku ktoś zaplanuje za mnie. Może nawet mnie ze sobą zabierze, będzie super, ale będę musiała się dostosować :mrgreen: . Powoli, powoli się tego uczę (byłam już na dwóch krótkich wyjazdach zorganizowanych przez kogoś :D ) . :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 23.10.2021 21:41

U mnie szansa, że pojadę z kimś kto całość zaplanuje za mnie jest znikoma :D
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone