Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 08.12.2021 01:04

Bałtyyyyyk. ... Jestem ...za !!! ... Jak się da, to co roku. Pora roku obojętna. Wystarczą 3, może nawet 4 dni. ... Ale Zakopane, ... nie !!! :wink: :wink: :wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 08.12.2021 10:31

wiola2012 napisał(a):Ja kocham i nasze morze, nawet w grudniu :D
Tu akurat Łeba


Super plaża! Idealna na zimową kąpiel :hearts: :hearts: :hearts:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.12.2021 11:29

Ale masz fajną wycieczkę :D
My byliśmy w czerwcu, przyjemne pustki.... no poza samym Helem :D
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 08.12.2021 19:32

AdamSz napisał(a):Bałtyyyyyk. ... Jestem ...za !!! ... Jak się da, to co roku. Pora roku obojętna. Wystarczą 3, może nawet 4 dni. ...

Kapitańska Baba napisał(a):Super plaża! Idealna na zimową kąpiel :hearts: :hearts: :hearts:

piekara114 napisał(a):Ale masz fajną wycieczkę :D


To był taki szybki, jednonocny wypad :D . Wiatr, wzburzone morze, piasek wirujący po ziemi, niczym śnieg podczas burzy śnieżnej. Coś pięknego :)
Kąpiel jednak była w basenie :wink:
piekara114 napisał(a):My byliśmy w czerwcu, przyjemne pustki.... no poza samym Helem :D

Pustki w czerwcu to raczej rzadki widok :).
Jak sobie przypomnę zakorkowaną drogę z Helu do Władysławowa z małymi dziećmi, lipiec, rok 2003 :D , to do tej pory mam uraz :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.12.2021 20:37

Korki oczywiście były na powrocie, ale my z Jastrzębiej Góry do Kuźnic na 2 samochody, potem przesiadka na rowery i z bratankami Pana M. (9i 6lat) pojechaliśmy na cypel i spowrotem. Razem 26 km, więc rewelacja. No a potem oczywiscie korek od Kuźnicy. Dobrze że z pociągu nie skorzystaliśmy, bo jak koleżanka doniosła w środku był dramat....Była to czerwcówka... Miło ten dzień wspomnam.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4699
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 08.12.2021 20:58

wiola2012 napisał(a):Parkujemy w Argostoli na parkingu przy nabrzeżu, niedaleko targu.
Idziemy w stronę portu w poszukiwaniu kasy.
Obrazek

Bardzo ładne jest to nabrzeże.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 08.12.2021 21:19

piekara114 napisał(a):Korki oczywiście były na powrocie, ale my z Jastrzębiej Góry do Kuźnic na 2 samochody, potem przesiadka na rowery i z bratankami Pana M. (9i 6lat) pojechaliśmy na cypel i spowrotem. Razem 26 km, więc rewelacja.

Rowerem wzdłuż Helu, świetna sprawa :!: .

megidh napisał(a):Bardzo ładne jest to nabrzeże.

W 2019 r. było remontowane, nie było tej kamyczkowej nawierzchni, tylko odmierzone i przygotowane miejsce. Spacer wyglądał jak slalom. W tym roku byliśmy mile zaskoczeni efektem :) .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 08.12.2021 21:31

22 lipca 2021r.

Piknik pod Wiszącą Skałą

Codziennie od rana mamy miauczących gości. Są 3 czarne, podobne kotki, już nauczyłam się je rozróżniać. Ten na zdjęciach
najodważniejszy i najsprytniejszy, drugi najchudszy i trzeci biedactwo bez oczka, najbardziej płochliwy.

1.jpg

2.jpg

3.jpg


Dzisiaj jest zapotrzebowanie na piasek. Mamy piłkę do wody i drewniane rakietki, można by sobie pograć. Na najbliższej nam plaży Kanali jest piasek, jednak wolelibyśmy pojechać tam, gdzie nas jeszcze nie było. Niedaleko bo zaledwie 16 km od Vlachaty, za lotniskiem, po zachodniej stronie Argostoli, znajdują się 2 bardzo ładne plaże. Duża, z bogatą infrastrukturą - Makris Gialos i mniejsza, mniej rozrywkowa - Platis Gialos. Na nią pojedziemy.
Parkujemy tutaj

Rozkładamy koce i parasole mniej więcej po środku, z zachowaniem odpowiedniego dystansu od innych. Na tej plaży można pograć w piłkę, w tenisa wodnego, popływać na materacu, iść na kawę i soczki. Jest prysznic, toaleta, przebieralnia. Nie ma jednak dmuchanych atrakcji, motorówek, czy rowerów wodnych. Taki kompromis pomiędzy tym co lubię najbardziej, a tym co lubi młodzież :D .

4.jpg

5.jpg

5a.jpg

6.jpg

8.jpg


Mięciutki , mokry piasek dba o nasze stopy, przyjemna woda, o odpowiedniej temperaturze chłodzi skórę, delikatne fale sprawiają, że można czuć się bezpiecznie. Widoki też niczego sobie, tylko jednak ludzi sporo.

9.jpg

9a.jpg

9b.jpg


Jest nam za ciasno, za dużo ludzi się kręci i przenosimy się na koniec plaży. Rozpoczynamy piknik pod Wiszącą Skałą.

10.jpg

10a.jpg


Tutaj mamy teren tylko dla siebie. Na szczęście to nie film i nic złego nas nie spotkało :wink: . Spędzamy bardzo miło czas.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 08.12.2021 21:46

ciąg dalszy

Lubię takie widoczki
(
11.jpg

12.jpg

12a.jpg

12b.jpg

12c.JPEG

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg


Nie wiadomo kiedy minął czas, trzeba się zbierać. Panie biorą prysznic i się przebierają, panowie zwijają koce i materace, a dziewczęta idą do samochodów, żeby włączyć klimatyzację. Uruchomiły zatem silniki, włączyły klimę i zamknęły drzwi, żeby chłodzenie było szybsze :D . Żadna jednak nie przewidziała, że biała strzała z wypożyczalni ma blokadę :mrgreen: .
Podchodzimy z szwagierką do auta, hm silnik chodzi, kluczyki w stacyjce, a drzwi zamknięte. Jakiś pech nas dzisiaj dosięgnął. Czyżby to przez tego czarnego osobnika? Taki zadziorny ma wzrok

18.jpg


Poddenerwowane czekamy na męską część grupy. Nie będą zadowoleni . Albo trzeba będzie podjechać do wypożyczalni po zapasowy kluczyk, albo zadzwonić po kogoś i czekać. Jakby nie patrzeć kłopot i strata czasu.
Nie docenialiśmy jednak naszego rodzinnego McGivera czyli męża brata, (kilka lat temu otrzymał takie przezwisko i już zostało :wink: ). W ciągu 5 minut otworzył zatrzaśnięte drzwi , wykorzystując sprzęt plażowy :mrgreen: .
Po drodze do hotelu wstępujemy do Lidla, uzupełniamy niezbędne produkty śniadaniowo- przekąskowe. Bardzo lubię
też supermarket Kritikos. Jest przy skrzyżowaniu, kawałeczek za Lidlem. Produkty w tym sklepie są typowo greckie, z greckimi napisami. Dla jednych to zaleta, dla innych wada :D

Odpoczywamy, bo to plażowanie jest jednak męczące :wink: , ogarniamy się i jedziemy dalej.
Dzisiaj na obiadokolację i spacer podjedziemy do sąsiedniej miejscowości Lourdata. Osobiście preferowałabym spacer, ale większość grupy chcę podjechać samochodem (tak naprawdę to cała grupa, oprócz mnie, chce podjechać samochodem :wink:
Lourdata to malutka miejscowość z długą plażą, ale niezbyt szeroką i nie taka ładną jak pusta Kanali, główną uliczką - deptakiem, przy którym rozlokowały się tawerny i bary. Na zboczach ładne budynki, na pewno piękny widok się z nich rozciąga na morze. Bardziej turystycznie tu niż u nas :)

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

25.jpg


Schodzi nam do nocy. Gdy wracamy do siebie jest ciemno.
Z lampką wina spędzamy kolejny wieczór na tarasie z widokiem na oświetlone miasto (chyba to Argostoli,)

26.JPG

27.JPG

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 08.12.2021 21:55

Plaże bardzo fajne (choć zbyt tłoczne dla mnie), ale jestem ciekawa czy trafiłaś na jakąś małą dziką plażę, gdzie byliście tylko sami... Będę cierpliwie czekać.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 08.12.2021 21:58

Miejsce pod Wiszącą Skałą świetne 8) , my zapewne od razy tam właśnie rozłożylibyśmy plażowe manele.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1381
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 08.12.2021 22:35

wiola2012 napisał(a):ciąg dalszy

Lubię takie widoczki


Nie pogardziłbym takimi widokami na plaży :wink:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 09.12.2021 08:19

piekara114 napisał(a):Plaże bardzo fajne (choć zbyt tłoczne dla mnie), ale jestem ciekawa czy trafiłaś na jakąś małą dziką plażę, gdzie byliście tylko sami... Będę cierpliwie czekać.

Dla mnie tez ta plaża była zbyt tłoczna. Zapewne poza sezonem jest lepiej. Natomiast na tej dużej Makris Gialos to dopiero był tłum 8O
W tym roku nie szukaliśmy dzikich, małych plaż, bo oczekiwania grupy były inne :D. Przegrywaliśmy z mężem 2:4 :lol: Dwa lata temu, gdy byliśmy sami, odwiedzaliśmy te może nie całkowicie bezludne , ale prawie . Na koniec Kefalonii, pokażę w skrócie te, na których nie byliśmy w tym roku, a byliśmy w 2019. Stuacja się jednak bardzo zmienia. Kefalonia robi się popularna. Nawet bardzo pusta, piękna plażyczka Kako Lagadi, już jest popularna i oblegana.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2489
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 09.12.2021 08:22

dangol napisał(a):Miejsce pod Wiszącą Skałą świetne 8) , my zapewne od razy tam właśnie rozłożylibyśmy plażowe manele.


Pisząc ten odcinek, to samo sobie pomyślałam, że poszlibyście od razu pod skałę :)

Dawigs napisał(a):Nie pogardziłbym takimi widokami na plaży :wink:

:D :D .
Trochę mi nad Bałtykiem brakuje tych skałek
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 09.12.2021 10:10

Miejsce pod skałą cudne!
Co poradzić, że mimo wszelkich wad kocham piasek?
Jako, że do tego roku byłam właściwie nie kąpiąca się w morzach i jeziorach to jedyną atrakcją były dla mnie zawsze długie wędrówki brzegiem morza ze stopami w wodzie. Bardzio mi tego brak na kamienistych wybrzeżach.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone