Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Michał

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017
Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Michał

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 18.08.2023 20:56

Witajcie w nowej relacji :verryhappy:

Ponieważ ktoś już zajął :lool: :jezykprosto: tytuł "moje wielkie Greckie wakacje" to trzeba było wybrać inny. A trafił się sam, bo wzięło się stąd, jak wjeżdżaliśmy już na Lefkadę. Zaczynam się produkować, że wiecie, tutaj jest kraina siga-siga, że spokój, luz. W Chorwacji mają swoją fjakę ... A Córka mówi, tata, to przecież jest essa :!: Więc parafrazując

In Greece we don't say "siga-siga". We say "essa". And we think it's beautiful.
:hut:

Także:

Stwierdzimy, że nie ma już dzikich plaż. A nie, czekajcie ...
DSC_2823_00203.jpg


Generalnie, to ja w ogóle popłynę w temacie plaż
DSC_3231_00601.jpg


Posłuchamy i popatrzymy co tam z góry słychać
DSC_3024_00401.jpg


I powolutku pozwiedzamy i pooglądamy jakieś kamory
DSC_4026_00313.jpg


DSC_3656_00023.jpg


Do tego pojeździmy autkiem, coś tam zjemy, coś przeżyjemy ;)

Zapraszam :proszedzieki:

pozdrawiam, Michał
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 18.08.2023 21:04

Jak essa, to essa :D. Chętnie poczytam i popatrzę. :)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.08.2023 21:10

Melduję się :D
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.08.2023 21:26

No fajnie, będzie co poczytać na Sycylii :mg:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.08.2023 21:36

Jestem, jestem...
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4702
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.08.2023 11:06

Dawno nie widziałam takich błękitów i lazurów w realu, więc mam nadzieję poogladać u Ciebie. Bardzo mi się podoba drugie zdjęcie i czekam na więcej takich.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 19.08.2023 14:06

Ale piękny żółwik! :mg: Jestem oczywiście :D
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 19.08.2023 18:48

Lazur Lefkadowski zapewne - zacny
Ale żółwik rozwalił system, wręcz widać, jak pędzi i o mało Wam nie "wypadł z kadru" !
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 19.08.2023 20:56

Dziękuję wszystkim za dołączenie :proszedzieki:

Trochę luźnych przemyśleń przed wyjazdowych, ale też przed rozpoczęciem pisania.

Powrót do Grecji już nam chodził od jakiegoś czasu. Byliśmy już 4 razy kiedyś, 2 x na Krecie i 2 X na Rodos, ale po pierwsze to były wyjazdy zorganizowane więc to jednak jest zawsze inaczej. Tzn. ja kiedyś byłem sam na Rodos jeszcze, ale to w czasach gdy firmy potrafiły zrobić integracje tygodniową dla całego zespołu na Rodos. Czasem jak wspominam, to sam nie dowierzam :roll:

No i do tego doszły jakieś zdjęcia jak sobie oglądałem Lefkadę, jej plaże, to wiecie, jestem wzrokowcem i reaguje prosto = musimy tam pojechać :hahaha:

Lekkim blokerem była zmiana projektu w pracy na wiosnę, więc nie mogłem rezerwować już wszystko z jakimś większym wyprzedzeniem, dlatego zacząłem tak realnie szukać pod koniec kwietnia. Co miało na pewno wpływ na ceny - apartamentów, lotów i samochodu.

No właśnie, można by przecież samochodem. Niestety jednak ode mnie z domu mam jakieś 2100 km. I to jest dla mnie 2 dni w drodze. Co wycina mi 4 dni z urlopu na jazdę. Absolutnie jest to dla mnie nie do zaakceptowania. Choć jakbyśmy się tak pochylili nad liczeniem, to mam 2100 km na Lefkadę, tam powiedzmy jakieś 400 km do pojeżdżenia, potem 360 km do Aten i powrót z Aten 2200 co daje powiedzmy w zaokrągleniu 5100km. Samochód nasz pali średnio 8,5 l/100km, to robi jakieś 433,5 l paliwa, i przy założeniu średnio ceny 7 zł/l daje mi jakieś 3034 zł. No i do tego opłaty drogowe - nawet nie wiem ile ... Może zanudzam, ale piszę to bo to jest jakieś rozważanie jakie brałem wstępnie pod uwagę, ale czas (przede wszystkim) i do tego koszt odcina dla mnie ten rodzaj transportu w to miejsce.

Także oczywistym stał się samolot i udało mi się znaleźć bilety z Wrocławia do Aten za 3177 za naszą czwórkę (z jedną dużą walizką). Do tego czas fajny bo od 30.07 do 13.08 czyli w sumie 2 tygodnie. I czasowo też dobrze, bo samolot co prawda ma wylot o 5:45 z Wro do Aten, ale za to już na miejscu jesteśmy o 9.20. A powrót jest 9:50-11:30 więc też zupełnie rozsądnie. Klepnąłem, stało się ;)

Ustaliliśmy, że zrobimy podział urlopu na część powiedzmy wypoczynkowo-aktywną i aktywno-wypoczynkową. Czyli najpierw jeździmy po wyspie i plażach i wypoczywamy a potem zwiedzamy i też wypoczywamy :lol:

Znalezienie czegoś atrakcyjnego na wyspie nie jest żadnym problemem. Przyznam się, że chodziło mi po głowie jakieś pueblo z basenem, ale życie szybko zweryfikowało zamiary. Kasa, moi drodzy :nie: Od 12 tyś za jakiś lokal z sadzawką to tak na lekko :oczy: Wiem, moze jakbym szukał wcześniej, z rok wcześniej, to pewno tak ... Choć jest wiele do znalezienia super apartmanów z basenem nad samym morzem, ale to są granice 20-25 tyś PLN ...

Dobra, ale przecież z drugiej strony, tragedii też nie ma ;) Celowałem przede wszystkim w zachodnie wybrzeże i do tego tak, żeby jakaś fajna plaża była na pieszo dostępna. Wiadomo, będziemy mieli 24/7 auto więc nie będzie problemów z mobilnością, ale mieć "gdzieś blisko" jest fajnie. Do tego nie jakaś totalna dziura, tylko jakaś lekka cywilizacja żeby była ;)

Padło na Agios Nikitas, co okazało się lokalizacyjnie super. Apartman, a właściwie domek samodzielny jaki udało się wyrwać, normalnie na Bookingu, to Alkonides Apartment
https://www.booking.com/hotel/gr/alkionides-apartment-3
Będę jeszcze go opisywał. Za 9 nocy zapłaciłem 5712, co daje jakieś 140E za noc.

No więc mamy na razie jakiś "rys" zrobiony :papa:

pozdrawiam, Michał
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 19.08.2023 21:47

Jestem oczywiście , chętnie popatrzę na plaże i nie tylko :D


Pozdrawiam
Piotr
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 19.08.2023 22:06

majkik75 napisał(a): Może zanudzam...

Oj, zdecydowanie nie, takie informacje organizacyjne są ważne, budują też background wyjazdu. ;)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 20.08.2023 09:01

...będę śledziła z przyjemnością

:jupi:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2497
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 20.08.2023 09:56

Cześć
Wracam z Wami na Lefkadę. To była nasza pierwsza wyspa Jońska i jak dotychczas plażowo nic jej nie pobije. Pierwszy raz byliśmy sami, później w większym gronie. Wiedzieliśmy już co jest Wow i jak stopniować doznania estetyczne :lol: . Zachwyt na twarzach rodzinki mówił wszystko :hearts: . Szkoda tylko, że wyspa już nie jest tak nieznana jak kiedyś.

Jazda na Lefkadę autem z centrum, z noclegiem w Skopje to pikuś ;)

…ja kiedyś byłem sam na Rodos jeszcze, ale to w czasach gdy firmy potrafiły zrobić integracje tygodniową dla całego zespołu na Rodos. Czasem jak wspominam, to sam nie dowierzam :roll:

Mąż też bywał na takich integracji, na Rodos również .
Ps. Dobrze, że już w tej firmie nie pracuje :mg:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 20.08.2023 10:50

Lefka ciągle w planach, ale zwykle nie po drodze.

majkik75 napisał(a):No właśnie, można by przecież samochodem. Niestety jednak ode mnie z domu mam jakieś 2100 km. I to jest dla mnie 2 dni w drodze. Co wycina mi 4 dni z urlopu na jazdę. Absolutnie jest to dla mnie nie do zaakceptowania.

No to jest jedna z zapór.

majkik75 napisał(a):Padło na Agios Nikitas, co okazało się lokalizacyjnie super. Apartman, a właściwie domek samodzielny jaki udało się wyrwać, normalnie na Bookingu, to Alkonides Apartment
https://www.booking.com/hotel/gr/alkionides-apartment-3
Będę jeszcze go opisywał. Za 9 nocy zapłaciłem 5712, co daje jakieś 140E za noc.

Czyli Epir tańszy, bo coś podobnego tam znalazłem za ~70Eur, ale tez inny termin.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 20.08.2023 11:08

W tym roku w Epirze za 2os płaciłam w lipcu 60 euro. Były też oferty za mniej, ale dziury co mi nie pasują albo nie było mieszkania dla rodziny szwagra 2+2.
Lefkada jest droga, oprócz noclegów jeszcze parkingi przy plażach płatne.
Ostatnio edytowano 20.08.2023 16:15 przez piekara114, łącznie edytowano 1 raz
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Michał
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone