Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 03.12.2021 15:34

megidh napisał(a):Ale po kilku już wizytach na wyspach greckich wiem, że takie kolory są bardzo realne.
Ja na Twoich zdjęciach nie widzę "podrasowania" kolorów.

:) :smo:
Rzeczywistość czasami jest ładniejsza niż efekty z programów graficznych .
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 03.12.2021 16:44

Tapeta wygląda super. O wiele lepiej w realu, niż na fotkach.
Wkleiłem, jeszcze tą z wyeksponowaną skałą i katamaranem, po środku. Zawsze,wybieram tapety z jakimiś pływadełkami :wink: :wink: :wink:
To morze jest takie bajkowe, bo tam jest jasna skała i jasne podłoże. A krystalicznej wody nie mąci piasek, czy jakiś, drobny żwir. Dodatkowo, otwarte morze i brak innych "mącicieli" w pobliżu, typu jakieś miasto, osada, port, marina, etc. Mix zdarzeń dał oszałamiający efekt. Farciara :wink: , ta wyspa.

Obrazek

Obrazek
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 03.12.2021 19:23

AdamSz napisał(a):Tapeta wygląda super. O wiele lepiej w realu, niż na fotkach. To morze jest takie bajkowe, bo tam jest jasna skała i jasne podłoże....

Bardzo się cieszę, że Ci się spodobao :). Ładnie, tak plastycznie, umiesz opisywać :)
AdamSz napisał(a): Farciara :wink: , ta wyspa.

Farciarze to Ci , którzy mogą tam być :D
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 03.12.2021 19:26

Grzechem by było być na Kefalonii i nie odwiedzić żadnej winiarni. Najbliżej nas w Pessadzie położona jest winiarnia DIVINO Wines & Vinegar. Została założona w 1996 roku. Jest to rodzinna winiarnia, na terenie starej rodzinnej winnicy, która została odrestaurowana. Mieści się tutaj małe muzeum z ciekawymi eksponatami i pamiątkami. Degustacja wina jest całkowicie darmowa.
Nie sposób jednak degustować i nic nie kupić. Zakupiliśmy zatem kilka butelek wina, oliwę i ocet winny. Największą furorę już w domu zrobił różany ocet winny , gdy go dodałam do sałatki :D

_1070727.JPG

_1070725.JPG

_1070726.JPG

_1070728.JPG


AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 03.12.2021 21:15

Dzięki. Proszę, nie chwalić 8O. :wink: Bo mi się w głowie poprzewraca. 8O :wink: Zaraz rzucę wszystko i zacznę książki pisać :wink: 8O
Ostatnio edytowano 03.12.2021 23:48 przez AdamSz, łącznie edytowano 2 razy
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12738
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 03.12.2021 21:18

wiola2012 napisał(a): Grzechem by było być na Kefalonii i nie odwiedzić żadnej winiarni


Oczywiście, byłby to wielki :wink: grzech
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 05.12.2021 21:48

AdamSz napisał(a):Dzięki. Proszę, nie chwalić 8O. :wink: Bo mi się w głowie poprzewraca. 8O :wink: Zaraz rzucę wszystko i zacznę książki pisać :wink: 8O

Jak napiszesz, to egzemplarz z dedykacją poproszę :lol: , za wspieranie talentu :wink:

dangol napisał(a):
wiola2012 napisał(a): Grzechem by było być na Kefalonii i nie odwiedzić żadnej winiarni

Oczywiście, byłby to wielki :wink: grzech

:D i nie do naprawienia :wink:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012
Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 05.12.2021 22:20

21 lipca – środa

Poprzedni dzień zakończyliśmy kolacją, tym razem w restauracji Spyros, tuż za głównym „skrzyżowaniem”. Dwa lata temu jedliśmy tu całkiem smaczne kleftiko. Wczoraj też chcieliśmy zamówić, ale niestety nie było. Podobno lokal był zamknięty do końca czerwca i od 1 lipca właściciele zdecydowali się otworzyć. Dania smaczne, porcje zdecydowanie mniejsze niż w Souvlaki House, ale do najedzenia, a ceny wyższe. Sporo wyższe niż dwa lata temu, jednak niższe niż w Tolo :D .
Przedłużenie kolacji na naszym tarasie zaowocowało planem na dzień dzisiejszy. Tym razem ma być plaża, do której jest niedaleko i nie ma aż tyle serpentyn, gdyż bratanica ma chorobę lokomocyjną.
Wybór padł na Skalę. Nie byliśmy tam jeszcze. Google pokazuje pół godziny drogi, czyli połowę mniej niż do Petani.
Oglądałam ją na filmiku, jest to przyjemna plaża, długa i szeroka.
Parkujemy w pobliżu Milos Beach Bar.
Plaża nie jest piaszczysta, ale też nie są to białe kamyki. Jest całkiem fajnie, drobne kamyczki nie przyczepiają się do skóry. Woda czyściutka i spokojna.

4.jpg


Widoczek na lewo i na prawo.

1.jpg

2.jpg


Odległości między parasolami są na tyle duże, że można spokojnie wstawić trzeci leżak. Za 2 leżaki i parasol cena jest 8 euro, trzeci leżak gratis. Rozkładamy jeszcze nasze parasole i mamy bardzo dużo zacienionego miejsca dla naszej grupy. Jest baaardzo mało ludzi.

3.jpg


Idziemy sobie na kawę, soczki i pyszny, ogromny deser lodowy.

5.jpg


Zdjęć mam mało, gdyż większość fotek to nasze rodzinne, na leżaku, materacu, w wodzie , przy stole, takie fajne pamiątki :D

Po powrocie do domu i ogarnięciu się wyruszamy do Argostoli. Po drodze podjeżdżamy do portu w Pessadzie, gdyż chcemy kupić bilety na poniedziałkowy prom. Stoi tam pusty prom Ioniansea. Nie ma żadnej kasy ani budki, wchodzimy na pokład i pytamy jedynego napotkanego pracownika o bilety. Dał nam ulotkę z godzinami kursów i poinformował, że bilety kupuje się tutaj na brzegu, przed wypłynięciem lub w biurze np. w Sami lub Argostoli. Ulotka wpadła mi do wody, zdążyliśmy jednak zrobić zdjęcie :mrgreen:

6.jpg


Parkujemy w Argostoli na parkingu przy nabrzeżu, niedaleko targu.
Idziemy w stronę portu w poszukiwaniu kasy.

7.jpg

8.jpg


Doszliśmy na miejsce, gdzie odpływają promy do Lixouri, ale biura ani kasy mogliśmy znaleźć.
Rezygnujemy i skręcamy w uliczkę, która poprowadzi nas do placu - parku , a potem na deptak Lithostroto, musimy też znaleźć miejsce na kolację .

9.JPG

11.JPG

12.JPG

10.JPG


Zmieniamy zdanie, nie będziemy tu jeść, ceny są strasznie wysokie, pójdziemy sobie do tawerny na brzegu. Tak na 99% była to Psitopolio Megas. Z posiłku i obsługi byliśmy zadowoleni.
-Teraz możemy iść wreszcie pozwiedzać.
3 pary żeńskich oczu spojrzało się na mnie jakbym urwała się z choinki.
- Zwiedzać? Ale tam jest dużo sklepików, trzeba kupić pamiątki, chciałyśmy pooglądać biżuterię, torebki itd.
Ponieważ nasza rodzona córka też miała tylko na takie „zwiedzanie” ochotę, musieliśmy jej towarzyszyć :lol: .
Pomyślałam: No dobrze, jeszcze do Argostoli wrócimy.

13.JPG

14.JPG


Katolicki Kościół Św. Mikołaja

15a kościół katolicki św. Mikołaja.jpg


Tu już deptak Lithostroto

15.jpg

16.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg


Wracaliśmy do auta nadmorską promenadą. Zrobiłam sporo zdjęć i większość wykasowałam. Niechcący musiałam wyłączyć stabilizację albo już sama nie wiem co się stało, że wszystkie są nieostre. A mogły być takie ładne zdjęcia. Dla przykładu

24.jpg

25.jpg


Do mieszkania dojechaliśmy około 23:00 8O .
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 06.12.2021 09:52

Po ostatnich kilku ciężkich dniach zaglądam do Ciebie dzisiaj i co widzę??? Rajskie morze i plaże :hearts: Od razu mi lepiej :idea:
Pięknie, pięknie,pięknie. I ten katamaran - trudno, niech by był i katamaran, byle tylko teraz być na jego pokładzie :wink:

Winiarnia z klimatem - na pewno nie wyszlibyśmy z niej bez niczego :mrgreen:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.12.2021 17:16

Kapitańska Baba napisał(a):Po ostatnich kilku ciężkich dniach zaglądam do Ciebie dzisiaj i co widzę??? Rajskie morze i plaże :hearts: Od razu mi lepiej :idea: Pięknie, pięknie,pięknie.

Dziękuję :smo: .
Kapitańska Baba napisał(a):I ten katamaran - trudno, niech by był i katamaran, byle tylko teraz być na jego pokładzie :wink:

Nigdy katamaranem nie płynęłam, ale też nie pogardzę :wink:
Kapitańska Baba napisał(a):Winiarnia z klimatem - na pewno nie wyszlibyśmy z niej bez niczego :mrgreen:

Najsmutniejsze dla mnie było to, że degustowałam różne wina, notowałam sobie, które mi najbardziej smakowały i niestety, najlepsze były te nadroższe :evil: . A portfel nie chciał się cudownie zapełnić :wink:
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 06.12.2021 17:50

Przecież, dla Muzy i Inspiratorki, ... robi się wszystko/ :wink: :) :)

Ok. Już się nie pytam ...... To !!!

wiola2012 napisał(a):21 lipca – środa

4.jpg


Coś, źle podciąłem. Pierwsze z jachtem na morzu
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.12.2021 22:55

AdamSz napisał(a):Ok. Już się nie pytam ...... To !!!
Pierwsze z jachtem na morzu

:D
Chciałam pokazać kolor wody i kamyczki. Takie inne, ale ładne :)
AdamSz
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 22.05.2008
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamSz » 07.12.2021 01:07

I wyszło rewelacyjnie. Dla mnie, rewelacyjne, bo też i tematyczne. Natomiast te dwa następne, plaża lewo, plaża prawo (zwłaszcza, lewo) 8O . Dla standardowego turysty, który chce obejrzeć plaże i morze, to spodziewam się, odlot 8O 8O :) :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 07.12.2021 20:40

AdamSz napisał(a):I wyszło rewelacyjnie. Dla mnie, rewelacyjne, bo też i tematyczne.

:D
AdamSz napisał(a):Natomiast te dwa następne, plaża lewo, plaża prawo (zwłaszcza, lewo) 8O . Dla standardowego turysty, który chce obejrzeć plaże i morze, to spodziewam się, odlot 8O 8O :) :)

Na wyspach jońskich jest dużo ładniejszych plaż, ale ta też była fajna :)
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2488
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 07.12.2021 21:28

Ja kocham i nasze morze, nawet w grudniu :D
Tu akurat Łeba
264678220_577730090121547_8654206846184739998_n.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone