Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 28.11.2021 09:42

te kiero napisał(a):Ciekawi mnie ile w sumie mieliście między noclegów dojazdowych do Kefalonii, bo się pogubiłem, a jest plan na Bułgarię...

Najdłuższy odcinek to był ten z domu do Rumunii. 3 noclegi były w Rumunii Sighisoara, Braszów i Sybin (teraz wiem, że jak się chce coś dokładniej zobaczyć to za mało trzy noclegi) . Jadąc z Rumunii do Tolo mieliśmy jeden nocleg w Leptokarii.
W Tolo - 5 noclegów. No i teraz Kefalonia :D

te kiero napisał(a):Miłe wspomnienie Nafplio, część starego miasteczka ominęliśmy jak widzę, ale byliśmy też w innych częściach.

Nie udało nam się zrealizować Waszego spaceru wokół wzgórza :D . Ale to wszystko przez upał.
te kiero napisał(a):Wyprawa mega długa.

Tak się tylko wydaje :D
To dopiero dziesiąty dzień :wink:
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1351
Dołączył(a): 27.01.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 28.11.2021 10:37

te kiero napisał(a):Dzięki za info o zamku Hunedoara, choć znów mi to mąci w planach. Ale jest piękny... Pewnie już gdzieś go widziałem, ale nie wynotowałem.

Ładnie się prezentuje zwłaszcza z zewnątrz :D . Natomiast otoczenie ma nie ciekawe. Za komuny nastawiali w jego sąsiedztwie fabryk, które nie przetrwały procesu transformacji i teraz (przynajmniej parę lat temu jak tam byliśmy) popadają w ruinę.
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18196
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.11.2021 12:11

wiola2012 napisał(a):To dopiero dziesiąty dzień :wink:


I ten fakt cieszy bardzo :D


Pozdrawiam
Piotr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 28.11.2021 12:58

Dawigs napisał(a):
te kiero napisał(a):Dzięki za info o zamku Hunedoara, choć znów mi to mąci w planach. Ale jest piękny... Pewnie już gdzieś go widziałem, ale nie wynotowałem.

Ładnie się prezentuje zwłaszcza z zewnątrz :D . Natomiast otoczenie ma nie ciekawe. Za komuny nastawiali w jego sąsiedztwie fabryk, które nie przetrwały procesu transformacji i teraz (przynajmniej parę lat temu jak tam byliśmy) popadają w ruinę.

Danusia na 100% pokazywała Hunedoarę.
piotrf napisał(a):
wiola2012 napisał(a):To dopiero dziesiąty dzień :wink:

I ten fakt cieszy bardzo :D
Pozdrawiam
Piotr

Mnie też :D
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012
Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 28.11.2021 13:34

19 lipca cd.
Plaża Kanali i okolica.

Oczekując na nas, męża brat (MB) z córką, poszli na spacer. Myśleli, że znajdą jakąś drogę do morza, gdy pójdą w dół wzdłuż naszego wjazdu. Niestety to ślepa uliczka. Ja też tak myślałam poprzednio :lol: . Co miałam im tłumaczyć na zapas. Poszli, przekonali się, że skarpa i wrócili. Za to zrobili kilka zdjęć pobliskiego wybrzeża

18.jpg

19.jpg

20.jpg

23.jpg

24.jpg


Rodzinka ma mieć podstawiony samochód jutro rano, zatem plan na dzisiaj jest taki, żeby udać się na najbliższą nam plażę Kanali. Samochodem można podjechać kilometr, a później już trzeba zejść pieszo, nie wiemy ile :D .

na Kanali.JPG


Można też z domu iść pieszo, ale po co, z kocami, plecakim, parasolami :hut: . Podjeżdżamy zatem do miejsca A, wypakowujemy ekwipunek plażowy i schodzimy. Jak podjeżdżamy w 6-kę? Nie powiem, kto za młodu jeździł maluchem na dyskoteki ten wie. :mrgreen:
Poza jednym miejscem w zaroślach, gdzie baaaardzo nieładnie pachnie kozimi odchodami, droga jest przyjemna i łatwa.

35.jpg

45b.jpg

36.jpg

37.jpg

38.jpg

39.jpg


Pod koniec są nawet schody. Zbiegam więc z dziewczynami, szybko zrzucam klapki i wbiegam do morza. Piasek mięciutki, woda przyjemna, nawet zbytnio przyzwyczajać się nie trzeba.

40.jpg


Starszyzna :wink: dopiero schodzi tymi oto schodkami .

41a.jpg


Jest jakoś po 14:00, a prawie cała plaża dla nas :hearts: .
Plaża Kanali jest wielka, łączy się z Lourdatą (miejscowość i plaża mają taką samą nazwę). Jest szersza i ładniejsza. Widziałam to na wspomnianym wcześniej filmie. Ma miły piasek i jest czysta. Z tego względu są tu ogrodzone miejsca, gdzie żółwiki znoszą jaja :D .

43.jpg

43a.jpg

44.jpg


Chłopcy poszli zobaczyć, czy da się przejść plażą do Lourdaty. Pokonali 2 kamienne cypelki, a trzeci ich pokonał. Na boso nie da rady :mrgreen: . W odpowiednim obuwiu jak najbardziej.

44b.jpg

44c.jpg

44e.jpg


Oto zdjęcie naszego „kawałka”. Nasze parasolki są w oddali przy schodkach.

44d.jpg


A oto cały brzeg. W oddali, gdzie widać budynki, parasole i promenadę to Lourdata. Wcześniejsze plaże nie mają dogodnego zejścia. Jedyne najbliższe to to, którym my przyszliśmy.

45.jpg


Spędzamy bardzo miło czas do późnego popołudnia, ale w żołądkach zaczyna burczeć, więc zbieramy się do powrotu. Trzeba się ogarnąć i iść na kolację.
Czekając, aż mąż otworzy drzwi patrzę na

47.jpg

48.jpg


Na obiadokolację poszliśmy do lubianej przez nas tawerny Souvlaki House. okazuje się, że to jedna z najtańszych restauracji w okolicy. Porcje są bardzo duże więc np. gyros podawany na ogromnej podłużnej desce plus grecka, z powodzeniem starczy na 2 osoby. Po kolacji przedłużenie kolacji na naszym tarasie :mrgreen:
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2021 14:29

Jak Szwagier dostał się z córką na Kefalonia?


Co do kajaka też mam plan do Grecji go zabierać zwłaszcza, że zapowiada się, że w lipcu będą wakacje we dwójkę, więc kajak możemy zabrać ze sobą... Tylko jak się z orientowałam w Grecji od godz 14 jest mocny północno - zachodni wiatr, który powoduje duże fale. A Kefalonia od zachodu nie jest odsłonięta żadnymi wysepkami, więc myślę, że mogą być tu dla kajaka mało sprzyjające warunki.... Powstające fale obserwowaliśmy już w 2018 r. w Sivocie, a tam warunki do kajakowania były spoko, bo są przybrzeżne wysepki (i jeszcze Korfu na przeciwko), ale po południu kajakow nie było widać, a te co jeszcze nie spłynęły to mocno na wodzie walczyły....

Wiola widziałaś na wyspie kajakarzy? Jak tak to, w których miejsach? Może nie zwróciłaś na nich uwagi, ale może na fotkach coś widać...
:papa:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 28.11.2021 15:32

piekara114 napisał(a):Jak Szwagier dostał się z córką na Kefalonia?

Bezpośrednio do Argostoli można się dostać z Okęcia LOT-em. Loty były tylko w czwartki. Zatem ta opcja odpadała, bo chcieli być z nami. Przylecieli wiec w niedzielę z Katowic do Aten ( bilet z Modlina był 3 razy droższy) , tam przesiedli się w samolot Aegeana, chyba odlot byl o 20:00, może nawet później. Potem taksówką do Vlachaty.
Oni przylecieli we trójkę, tylko moja szwagierka wolała poodpoczywać w pokoju niż iść z nimi na spacer

piekara114 napisał(a): Co do kajaka też mam plan do Grecji go zabierać zwłaszcza, że zapowiada się, że w lipcu będą wakacje we dwójkę, więc kajak możemy zabrać ze sobą...
Wiola widziałaś na wyspie kajakarzy? Jak tak to, w których miejsach? Może nie zwróciłaś na nich uwagi, ale może na fotkach coś widać...
:papa:

Widziałam :D
Na 100% na plaży Fteri ( około południa), co do innych nie mam pewności. Kontaktowałam się z
Właścicielką wypożyczalni motorówek :Reginas Rent a Boat +30 693 898 4647 ( Fiskardo), bo rezerwowalam motorówkę dla nas, ona może udzielić wyczerpujących informacji, na pewno się orientuje czy i kiedy wieje.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2021 17:11

Super informacje. Zapisuję sobie. Muszę też o pływaniu z Ogórkiem pogadać, bo on ma doświadczenie z pływaniem po Jońskim...

Będzie odcinek z motorówką?
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 28.11.2021 18:48

piekara114 napisał(a):Super informacje. Zapisuję sobie. Muszę też o pływaniu z Ogórkiem pogadać, bo on ma doświadczenie z pływaniem po Jońskim...

Tak, On będzie kopalnią wiedzy na ten temat. Z moich doświadczeń mogę powiedzieć, że oprócz Myrtos, to nie trafiły nam się duże fale nigdzie, nie przypominam sobie, żeby wiatr nam cokolwiek rozwiewał, a na materacu można było sobie spokojnie pływać ( lezec :wink: )

piekara114 napisał(a):Będzie odcinek z motorówką?

Nie powiem :mrgreen:
Motorówkę taką 6-osobową, zarezerwowaliśmy na cały dzień na sobotę 24 lipca.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2021 19:07

wiola2012 napisał(a):Byliśmy w Grecji 6 razy w lipcu, pogoda nas nigdy nie zawiodła :D
Relacji z poprzednich wyjazdów były? Bo szukałam i mi się nie udało nic znaleźć....
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 28.11.2021 19:11

piekara114 napisał(a):
wiola2012 napisał(a):Byliśmy w Grecji 6 razy w lipcu, pogoda nas nigdy nie zawiodła :D
Relacji z poprzednich wyjazdów były? Bo szukałam i mi się nie udało nic znaleźć....

Nie było . W ubiegłym roku był mój debiut, a ta jest druga :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2021 19:29

To musisz zrobić krótką a la' relację ze wcześniejszych wyjazdów... Może nie dzień po dniu, ale co zobaczyliście, odwiedzone miejsca, plaże....
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2437
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 29.11.2021 07:19

piekara114 napisał(a):To musisz zrobić krótką a la' relację ze wcześniejszych wyjazdów... Może nie dzień po dniu, ale co zobaczyliście, odwiedzone miejsca, plaże....

Trochę się tych miejsc nazbierało. Może kiedyś powspominam :) :idea:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.11.2021 09:16

Powspominaj, powspominaj, bo podczas 6 wizyt pewnie nie mało widziałaś....
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 29.11.2021 09:25

piekara114 napisał(a):Powspominaj, powspominaj, bo podczas 6 wizyt pewnie nie mało widziałaś....

Też jestem za :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα

cron
Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa - strona 2...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone