Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Michał

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 27.11.2023 09:55

Jeszcze podsumowanie konsumpcji w ostatnim dniu :jupi:

Były lody
IMG_20230811_184658120.jpg


Obiadek w tej samej knajpce co poprzednio
IMG_20230812_152623104.jpg


Po drodze do domu już wracając zaatakowała nas cukiernia. Brutalnie, nie wzięła żadnych jeńców :plusone:
IMG_20230812_171723895.jpg


IMG_20230812_171730402.jpg


IMG_20230812_171749278.jpg


A wieczorkiem jeszcze już po spakowaniu bagaży ostatni wieczorek ...
IMG_20230811_215057668.jpg


Niestety czas wyjeżdżać jutro rano :bojesie: :roll: :nie:

pozdrawiam, Michał
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 27.11.2023 12:01

Niestety czas wyjeżdżać jutro rano :bojesie: :roll: :nie:


O nie!!!!!!!
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.11.2023 12:40

dangol napisał(a):Włóczęga po starej części Aten nie jest jakoś specjalnym obciążeniem dla nóg, bo odległości nieduże, nawet podejścia na wzgórza nie są obciążające :) . Nas zwiedzanie objazdowe nie skusiło i raczej tego nie żałuję. Fakt, czasem jest to niezłe rozwiązanie, może kiedyś inaczej do tego podejdę ;)
Mam identyczne spostrzeżenie.
Autobus hop on hop off to takie lizanie cukierka przez szybę (przynajmniej dla mnie, zwłaszcza, że opłata nie jest mała = bilet na Akropol czy prom RT na pobliską Eginę), myślę, że może to się sprawdzić w mieście gdzie odległości między ciekawymi punktami są spore (np. Barcelona), ale w Atenach wszystkie kamienie są na kupie :zeby: robisz 10 kroków i jesteś pod następnym wartym odwiedzenia miejscem (przy dobrej organizacji i nie w upale można topowe miejsca w 1 dzień obejrzeć, jak ktoś się uprze).
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 27.11.2023 12:46

piekara114 napisał(a):
dangol napisał(a):Włóczęga po starej części Aten nie jest jakoś specjalnym obciążeniem dla nóg, bo odległości nieduże, nawet podejścia na wzgórza nie są obciążające :) . Nas zwiedzanie objazdowe nie skusiło i raczej tego nie żałuję. Fakt, czasem jest to niezłe rozwiązanie, może kiedyś inaczej do tego podejdę ;)
Mam identyczne spostrzeżenie.
Autobus hop on hop off to takie lizanie cukierka przez szybę (przynajmniej dla mnie, zwłaszcza, że opłata nie jest mała = bilet na Akropol czy prom RT na pobliską Eginę), myślę, że może to się sprawdzić w mieście gdzie odległości między ciekawymi punktami są spore (np. Barcelona), ale w Atenach wszystkie kamienie są na kupie :zeby: robisz 10 kroków i jesteś pod następnym wartym odwiedzenia miejscem (przy dobrej organizacji i nie w upale można topowe miejsca w 1 dzień obejrzeć, jak ktoś się uprze).


Tak, ale ... mając kilka dni i po przejściu już wszystkiego na pieszo, można pozwiedzać i w taki sposób :) Będąc 1-2 dni to faktycznie szkoda czasu i pieniędzy. Mając powiedzmy 4 jest to dodatkowa opcja :spoko:

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 28.11.2023 09:38

13.08.2023

Ostatni dzień i wylot :oczy: Samolot mieliśmy o 9.50, więc już gdzieś przed 6 rano wyszliśmy z mieszkanka by na czas dotrzeć na lotnisko. Kupiliśmy dzień wcześniej bilety na metro na lotnisko, więc już rano nie trzeba było kombinować.
Cały proces na lotnisku też poszedł sprawnie i w Wrocławiu byliśmy planowo o 12 w południe. No około 2 h później w domku ...

Czas kończyć relację, chyba 3,5 miesiąca pisania to już dajcie spokój :lol:

Krótko o kosztach:
- bilety lotnicze (4x z bagażem podręcznym + dokupiona 1 duza walizka) - 3177
- wynajem samochodu - 3120
- domek na Lefkadzie - 5712
- mieszkanie Ateny - 1843
- parking na lotnisku - 264
- dodatkowe ubezpieczenie - 388
Razem daje 14504. Do tego cała reszta czyli jedzenie, jakieś wstępy, paliwo - serio już tego nie liczyłem :chytry: Ale tak jak orientacyjnie patrzyłem, to jakieś dodatkowo 5tyś wyszło. Czyli razem powiedzmy 19tyś.

Jedno na pewno napiszę: i Lefkady i Ateny są wspaniałe :serduszka: I "głód" Grecji rośnie ... Zobaczymy, na razie nie planuję.
Zdrowia sobie i wam życzę, to wszystko będzie ok :proszedzieki: :verryhappy:

Dziękuję wszystkim czytającym i komentującym i do następnego ;) :papa:

pozdrawiam, Michał
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 28.11.2023 10:25

Dziękuję za świetną relację 8) i życzę kolejnej Grecji, wpleć ją jakoś w inne planowane podróże ;)
:papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 28.11.2023 10:51

Dzięki za super relację i za namawianie na tę Grecję :chytry: Kto wie co z tego wyjdzie - na ten mment nie mam żadnych rezerwacji ani planów, jak nigdy :bojesie:
Tobie życzę klejnych super wyjazdów i do usłyszenia w kolejnej :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.11.2023 11:39

3,5 miesiąca to całkiem niezły czas jak na relację :zeby: Mi tak szybko nigdy nie idzie :lol:

majkik75 napisał(a):Razem daje 14504. Do tego cała reszta czyli jedzenie, jakieś wstępy, paliwo - serio już tego nie liczyłem :chytry: Ale tak jak orientacyjnie patrzyłem, to jakieś dodatkowo 5tyś wyszło. Czyli razem powiedzmy 19tyś.
:bojesie: Delikatnie mówiąc, zaskoczył mnie ten koszt sumaryczny.

Dzięki za relację, odświeżyłam sobie nasz pobyt w Atenach, a co do Lefkady popatrzyłam na to z czego w pełni świadomi zrezygnowałam.

majkik75 napisał(a): I "głód" Grecji rośnie ...
To że Grecja wciąga to wiadomo :hearts:


Życzę kolejnej udanej wyprawy, gdziekolwiek by nie była.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.11.2023 12:18

majkik75 napisał(a):Jedno na pewno napiszę: i Lefkady i Ateny są wspaniałe :serduszka: I "głód" Grecji rośnie ... Zobaczymy, na razie nie planuję.
Zdrowia sobie i wam życzę, to wszystko będzie ok :proszedzieki: :verryhappy:

Dziękuję wszystkim czytającym i komentującym i do następnego ;) :papa:

pozdrawiam, Michał
Dziękuję za relację :D
Niezłą porcję lazurów i kamieni pokazałeś :verryhappy: :proszedzieki: :oczko_usmiech:
Ciekawe co wymyślisz na następny raz ;)
Dużo zdrówka i do następnej relacji :papa:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 28.11.2023 13:18

Dzięki za relację. Miło było z Wami przemierzać Lefkadę, włóczyć się po Atenach. :)
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 28.11.2023 18:27

piekara114 napisał(a):
PAP napisał(a): ale również wszystko to co między innymi można zobaczyć jadąc do i z Grecji (Belgrad, Sarajevo, Kosovo, Albania, Meteory) :) :) ...
Nie zapominaj jeszcze o Bratysławie, Budapeszcie czy Macedonii Północnej i tego co w Grecji na trasie - Pella, Saloniki, Zagoria, Dodoni, Janina, Parga - to tyko na trasie ku Lefkadzie :D My to systematycznie zwiedzamy wraz z kolejnymi wyjazdami na 2 tyg. Powoli i da radę :D to nie wyścig....


Witaj :) ...

Oczywiście, te miejsca też :) ... ja tylko podałem to, co nam dane było zobaczyć (ponownie :)) podczas jednego wyjazdu w 2022 :) ... była też Bitola w NMK :) :) ... ...

Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 28.11.2023 18:32

majkik75 napisał(a):Od Wielkiej Triady do wzgórza Lycabettus jest jakieś 500m. Poczuliśmy głód, więc szukaliśmy jakiejś fajnej knajpki ale nie było tak w okolicy niczego ciekawego a nam się nie chciało też szukać i sprawdzać lokalizacje. Trafił się market więc po jogurciku do picia i po jakimś ciastku na ciepło z serem i obiad opękany za kilka Eur ;)
Chwila odpoczynku i jedzenie na pobliskim murku ;) i dalej w drogę. Po dojściu do wzgórza okazuje się, że to nie jest taka sabie mała górka :oczy: Rodzinka mówi, ze czeka na ławce w cieniu, ja mogę iść. OK, jak kiedyś przy Modro Jezero koło Imotski, Rodzinka zostaje a ja biegusiem pod górę :peace:


Witaj :) ...

Przepraszam, ale nie mogę się powstrzymać ;) :) :) ... widoki te same co u Ciebie, tylko się ruszają ;) :) :) ... Nam podobały się bardziej niż te z Akropolu :) ... a dachy to insza inszość, acz nic nie dorówna dachom kairskim ;) ;) .. ale to inna opowieść ...



Pozdrawiam,

PAP
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1376
Dołączył(a): 21.08.2007
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 28.11.2023 18:42

majkik75 napisał(a):Krótko o kosztach:
- bilety lotnicze (4x z bagażem podręcznym + dokupiona 1 duza walizka) - 3177
- wynajem samochodu - 3120
- domek na Lefkadzie - 5712
- mieszkanie Ateny - 1843
- parking na lotnisku - 264
- dodatkowe ubezpieczenie - 388
Razem daje 14504. Do tego cała reszta czyli jedzenie, jakieś wstępy, paliwo - serio już tego nie liczyłem :chytry: Ale tak jak orientacyjnie patrzyłem, to jakieś dodatkowo 5tyś wyszło. Czyli razem powiedzmy 19tyś.

Jedno na pewno napiszę: i Lefkady i Ateny są wspaniałe :serduszka: I "głód" Grecji rośnie ... Zobaczymy, na razie nie planuję.
Zdrowia sobie i wam życzę, to wszystko będzie ok :proszedzieki: :verryhappy:


W temacie kosztów, to mam wrażenie bilety lotnicze + wynajem auta + domek robią tą kwotę ... nam 3 tygodnie we wrześniu 2022, z czego 5 dób na Lefkadzie w Pantheon Villas koło Agios Nikitas (polecam) i 2 doby w Atenach w NEW apartment near Acropolis (jeszcze bardziej polecam), w sumie 6 000 km dały kwotę 11 000 PLN ... ale fakt, tylko dwójka dorosłych, bo młodzież na pokładzie też koszt imprezy podnosi :) ...

Jeszcze w temacie GR ... nam się podobało, ale po tym wyjeździe na tą chwilę nie ciągnie nas tam ponownie, gdzie na przykład do takiej TR czy MA już tak :) ... jak to mówią kwestia indywidualna :) :) ...

W podsumowaniu, dzięki za relację :) ... ja muszę jeszcze początek doczytać i dooglądać, ale jej druga połowa bardzo mi się podobała :) :) ...

Pozdrawiam,

PAP
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14802
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 28.11.2023 21:26

Michał, dzięki za świetną relację! Lefkada jest w planach "na kiedyś", mam nadzieję, że skorzystam z Twoich wskazówek :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Mi

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 30.11.2023 01:43

Michał , dziękuję za super relację . Grecja wciąga z każdą wizytą i każdą kolejną relacją coraz bardziej , ale to miłe uzależnienie , więc nie będę z nim walczył . . . :mg:

Niezależnie od wybranego kierunku , życzę Wam udanej wyprawy , a nam kolejnej relacji :proszedzieki:


Pozdrawiam
Piotr
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Essa w Grecji czyli Lefkada i Ateny - sierpień 2023 - Michał - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone