Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.11.2021 15:02

wiola2012 napisał(a):[
Jeśli Beata - kapitańska baba dotrze do Grecji, to może i przez kanał nas zabierze :wink: .


Jeśli tylko w końcu tam dotrę to na bank wyląduję w Atenach. A z tego miejsca do kanału już blisko więc kto wie :wink: Pewnie dość dalekie to plany ale znając nas jak najbardziej realne :mrgreen:

Kolacja na plaży - fajna rzecz! I te kwiaty...... kocham południowe rośliny - one tak intensywnie i długo kwitną :hearts:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2473
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 15.11.2021 20:34

tony montana napisał(a):Hej, fajnie że już na Pelo :)
Kwatera z basenem i barem przy nim to podstawa od jakiegoś czasu dla mnie na LETNICH wakacjach.
:)


W końcu dojechaliśmy :wink:
Bar jak najbardziej, basen nie jest przymusowy, ale miała z nami podróżować młodzież i w czasie, gdyby nam dorosłym przyszło do głowy zglądać jakieś ruiny, to mieliby co robić 8) :lol: .
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2473
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 15.11.2021 20:39

mysza73 napisał(a):Skoro już "dojechaliśmy" na Pelo to i ja się ujawnię :oczko_usmiech:


Fajnie, że czytasz, jeszcze lepiej , że na jawie :wink:

mysza73 napisał(a):Drogoa "do" bardzo ciekawa ... ale dla mnie chyba ciut przydługa :smo:


Jak się chciało za jednym zamachem zrobić pół półwyspu to tak wyszło :lol:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2473
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 15.11.2021 20:47

Kapitańska Baba napisał(a):Jeśli tylko w końcu tam dotrę to na bank wyląduję w Atenach. A z tego miejsca do kanału już blisko więc kto wie :wink: Pewnie dość dalekie to plany ale znając nas jak najbardziej realne :mrgreen:


Trzymam kciuki :D .

Kapitańska Baba napisał(a): I te kwiaty...... kocham południowe rośliny - one tak intensywnie i długo kwitną :hearts:


Ja też nie mogę wyjść z podziwu dla ich urody. Trochę mnie denerwuje, że kwiatek (oleander), którego kilka lat pielęgnujemy w doniczce, to zaledwie gałązka w porównaniu z krzewami , które rosną przy starych domach, przy autostradach i mało kto się nimi interesuje :) .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 15.11.2021 20:59

Miejscówka miód malina , 8) , a droga - dla nas im bardziej pokręcona , tym lepiej i ciekawiej , byle nie zmęczyła . To również poważna część wakacji :papa:

wiola2012 napisał(a): Trochę mnie denerwuje, że kwiatek (oleander), którego kilka lat pielęgnujemy w doniczce, to zaledwie gałązka w porównaniu z krzewami , które rosną przy starych domach, przy autostradach i mało kto się nimi interesuje :) .


Chyba musicie tą doniczkę zawieźć daleko na południe , w okolice autostrady :smo:


Pozdrawiam
Piotr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2473
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 15.11.2021 21:58

piotrf napisał(a): A droga - dla nas im bardziej pokręcona , tym lepiej i ciekawiej , byle nie zmęczyła . To również poważna część wakacji :papa: .

Dokładnie tak :D

piotrf napisał(a): Chyba musicie tą doniczkę zawieźć daleko na południe , w okolice autostrady :smo:
Pozdrawiam
Piotr

Bardzo dobry pomysł, będziemy ją na zimę wozić do Grecji, a na lato przywozić. :mrgreen: Siłą rzeczy będzie trzeba dwa razy w roku jechać na wakacje :lol: :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.11.2021 22:23

Dla kwiatka warto się poświęcić.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2473
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 15.11.2021 23:11


15 lipca - plaża w Tolo

Jest dość wczesny poranek kolejnego dnia. Już w tym momencie bardzo gorąco. Nie widać jeszcze gości hotelowych, jedynie ktoś z obsługi sprząta teren i czyści basen. Oczywiście jest jeden ranny ptaszek na tarasie, który mimo urlopu musi trochę popracować :lol:

26a.jpg

26b.jpg


Zadanie wykonane możemy iść na śniadanie. Zapomniałam maseczki i nie zostałam wpuszczona :mrgreen: , muszę się wrócić do recepcji i tam pani daje mi maseczkę spod lady (widocznie mają sporo zapominalskich) . Bardzo przestrzegają przepisów covidowych - i dobrze. Jadalnia jest ładnie usytuowana. Jedzenie rozmaite i bardzo smaczne. Oprócz typowych słodkości, są wędliny, sery, jajecznica, przepyszna kawa, owoce.

26.JPG


Dzisiaj będziemy odpoczywać na głównej plaży. Parking jest bardzo duży. Tak w zasadzie, to dwa są usytuowane przy części leżakowej, trzeci na samym końcu. My właśnie wybieramy ten trzeci, mając nadzieję, że tam będzie najmniej ludzi. I rzeczywiście okazało się, że mieliśmy rację. Naprawdę z zagęszczeniem nie jest tak źle, jak na miejscowość typowo turystyczną, w sezonie.

32.jpg


W oddali widać część z leżakami i tam już jest bardzo dużo turystów.

33.jpg


Rozglądam się dookoła

27.jpg

29.jpg

30.jpg

31.jpg


Przespacerowałam się również do miejsca, gdzie można wypożyczyć łódkę, kajak czy rower wodny. Nawet miałam ochotę skorzystać, ale w końcu zrezygnowałam. Oprócz tego, że ceny dosyć wysokie, bym powiedziała, że wygórowane, to akurat trafiliśmy na okres największych upałów. Jeszcze nigdy w Grecji nie było mi tak gorąco. Dowiedzieliśmy się, że faktycznie temperatury są wyższe niż zazwyczaj i dopiero za kilka dni spodziewane jest lekkie ochłodzenie. Szczególnie dotkliwie odczuwają te upały mieszkańcy Aten i innych większych miast. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, ale chodzi o to, że utrzymujące się długo bardzo wysoki temperatury powodują, że nawet wieczorem to powietrze nie może się schłodzić, nie zdąży.
I wracając do tematu :wink: , pływanie w pełnym słońcu uznałam za ryzykowne :hut: .

Woda jest czysta, cieplutka i bardzo przyjemna, piaseczek w wodzie pod stopami mięciutki , można chodzić na boso. Świetne miejsce. Bezpieczne. Właśnie tutaj, tę końcówkę plaży polecam.

28.jpg

34.jpg

:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.11.2021 23:33

Moja plaża :mrgreen: :mrgreen: to najlepsza plaża w Tolo. Jak na sezon to rzeczywiście osób nie jest dużo....
A prysznic grzybek działał? Bo za naszej bytności wyglądał jakby jeszcze w głębokim zimowym śnie był.....
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2473
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 16.11.2021 07:58

piekara114 napisał(a):Moja plaża :mrgreen: :mrgreen: to najlepsza plaża w Tolo. Jak na sezon to rzeczywiście osób nie jest dużo....
A prysznic grzybek działał? Bo za naszej bytności wyglądał jakby jeszcze w głębokim zimowym śnie był.....

To teraz już trochę i moja :mrgreen: :wink:
Grzybek działał, tylko nie używałam ,bo jakieś "stado" os się tam zadomowiło. 8O
W swojej relacji wstawiłaś zdjęcie na plaży z kawą i tak się rozglądałam, ale nigdzie nie było baru, żeby coś do picia kupić.
Taki budynek koło zejścia z parkingu stał - wyglądał na dawno nieczynny. Tego udogodnienia mi tam zabrakło :hut:

były bar..JPG
Kiepura
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4359
Dołączył(a): 17.08.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kiepura » 16.11.2021 09:20

Zszokowany jestem widokiem pustawej plaży.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12129
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.11.2021 09:47

Wskoczyłabym teraz do tej wody i pochodziła po piasku. Jak ja lubię taki miękki piasek :hearts:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.11.2021 10:16

wiola2012 napisał(a):W swojej relacji wstawiłaś zdjęcie na plaży z kawą i tak się rozglądałam, ale nigdzie nie było baru, żeby coś do picia kupić.
Taki budynek koło zejścia z parkingu stał - wyglądał na dawno nieczynny. Tego udogodnienia mi tam zabrakło :hut:
Dokładnie w tym barze (tym z prawej strony) kawę kupowałam.... Tam gdzie ten czerwony pasek (moje zdjęcie poniżej) to było okienko :D
Obrazek
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2473
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 16.11.2021 19:51

Kiepura napisał(a):Zszokowany jestem widokiem pustawej plaży.

W Grecji jest dużo pustych plaż, ale tutaj nie było to oczywiste :)
Kapitańska Baba napisał(a):Wskoczyłabym teraz do tej wody i pochodziła po piasku. Jak ja lubię taki miękki piasek :hearts:

Lubię go w wodzie, nawet bardzo, ale pod kocem, albo najczęściej na kocu już mnie trochę denerwuje :lol:
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2473
Dołączył(a): 26.07.2012
Re: Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wypr

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 16.11.2021 20:04

piekara114 napisał(a):Dokładnie w tym barze (tym z prawej strony) kawę kupowałam.... Tam gdzie ten czerwony pasek (moje zdjęcie poniżej) to było okienko :D

Tamten bar był na sto procent zamkmnięty :D . Ten drugi dałabym sobie rękę uciąć, że też, stoliki stoją, ale było to wszystko jakieś zaniedbane, jakby opuszczone. Ludzie się tam przebierali, kładli bagaże, jedli swój prowiant itp.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Drakuli do Grecji - czyli kolejna wymarzona wyprawa - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone