Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Włoska majówka AD 2018…

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.06.2019 08:09

kulka53 napisał(a):To miał być wyjazd namiotowy. Kilka dni na jednym kempingu taktowanym jako punkt wypadowy do okolicznych atrakcji a potem przenosiny na inny kemping itp. O ile z tym akurat nie było problemu, tzn z miejscami na kempingach i atmosferą na nich panującą (to rodzina z 3 dzieci w wieku +/- 10 lat) o tyle wielkie rozczarowanie było właśnie takim zwiedzaniem jak opisała Piekara w Wenecji, drożyzną oraz wszechobecnymi tłumami. Ok, to jest oczywista racja, nie ma co generalizować a termin i region (środek sezonu i północne Włochy z Pizą, Wenecją, Weroną itp) był wybrany nie najszczęśliwiej, niemniej (choć ostrzegałem) byli wręcz przerażeni tym co zastali. Ostatnią szansę postanowili dać właśnie wspomnianej Gardzie ze względu na atrakcje dla dzieci... jak napisałem, wylądowali na dobrze już znanej Istrii :lol: .
No niestety wyjazd w sezonie do Włochy to opcja wypoczynku i zwiedzania człowiek na człowieku... Zwłaszcza jak nastawia się na miejsca i miejscowości mocno popularne....
Jak planowałam lipiec w Toskanii to się z tymi tłumami liczyłam, ale na szczęście nasza wioska Marina di Bibbiona przy innych okolicznych była ewidentnie mniej znana, ale i tak sporo ludzi było... Jedyna opcja to plaża na uboczu i marsz wzdłuż brzegu aż będzie pustko...nam się udało... Wydaje mi się, że dobry research jest niezbędny w takich miejscach, aby się nie rozczarować lub pozytywnie zaskoczyć....

kulka53 napisał(a):Nam z Włoch najbardziej podobało się na Sardynii :lol: . Póki co nie daliśmy szansy południowym Włochom, prawdopodobne też byłoby ok. Bo północ zostawimy już jednak innym :cool: .
Północ też jest fajna, całkiem inna od Toskanii.... Sardynię mam w jakiś bardzo bardzo odległych planach... W wakacje na razie się tam nie wybieram, a na poza sezonowy wyjazd wydaje mi się zbyt zimna.... A na południe jakoś nie możemy dotrzeć, ceny w wypożyczalniach samochodów jakoś mnie zniechęcają....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.06.2019 16:41

4 maja 2018, piątek – laguna – part 3

Skoro pogoda nas nie rozpieszcza, a prognozy pokazują, że nie będzie w samej Wenecji lepiej, a w sumie już nam się nie chce kręcić po uliczkach, wracamy na przystań Zaccaria. Jeszcze kilka zdjęć, parasole dominują…
Obrazek

Obrazek

Chwila czekania na vaporetoo (no z 10 min. :D ) i możemy płynąć… Rejs długi, więc vaporetto z tych dużych (i z WC), ale po drodze mijamy jeszcze większe piętrowe… Ostatni raz patrzę na Wenecję…
Obrazek

…i na Lido….i na lagunę…

Robi się coraz bardziej szaro i buro, a co gorsza zaczyna wiać zimny wiatr, co zmusza mnie choć na chwilę wejść do środka kabiny….
Płyniemy….
Po ok. 40 min. jesteśmy w Punta Sabbioni, foczka stoi na parkingu jak stała, więc wracamy do Caorle…. Ale, ale….
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.06.2019 17:26

Taka nostalgiczna ta deszczowa Wenecja...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.06.2019 19:27

Mikromir napisał(a):Taka nostalgiczna ta deszczowa Wenecja...

8O To mi wcale przez myśl nie przeszło...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.06.2019 19:29

4 maja 2018, piątek – laguna – part 4

Na jednym z blogów, a potem jeszcze na fb doczytałam, że jest po drodze jedno ciekawe miejsce Cavallino – Treporti i właśnie na tą wysepkę wjedziemy. Wyspa należy do laguny weneckiej i można po niej jeździć samochodem. Idealna dla rowerzystów, bo jest płaska, a liczne ścieżki i dróżki między kanałami także do ruchu zapraszają.
Obrazek

Przed wyjazdem przeczytałam, że to cichy raj na obrzeżu Wenecji i rzeczywiście tak jest. Jeździmy na spokojnie po uliczkach, między nielicznymi domkami, mijając może ze 3 samochody… Cisza, spokój, pustka dookoła….
Obrazek

Aż nie do uwierzenia, że jeszcze przed kilkunastoma minutami chodziliśmy w tłumie ludzi… Połacie traw, niewielkich krzaczków i kwiatów wyłaniających się pomiędzy rozlewiskami laguny…
Obrazek

Do tego pełno ptaków…
Obrazek

Podobno także tu mieszkają okresowo flamingi, ale nam nie udało się ich wypatrzeć….szkoda… Podobno najwięcej można ich spotkać w miejscowości Lio Piccolo, ale my chyba do niej nie dotarliśmy…. Na wyspie jest też przystań vaporetto (ze sporym parkingiem), więc alternatywa dla Punta Sabbioni…

Słońce zbliża się do horyzontu, pora wracać….
Obrazek

Obrazek

To wracamy…
Obrazek
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 20993
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 25.06.2019 15:11

piekara114 napisał(a):za dużo już tej Wenecji mi do pokazania pozostało...


Oj tam...człowiek sobie zawsze coś przypomni...jak u kogoś zobaczy :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.06.2019 18:48

4 maja 2018, Wenecja - Podsumowanie

Jak pisałam wcześniej to była nasza 3 wizyta w tym nietypowym mieście i jakże inna od pozostałych. Tym razem nastawiona na zwiedzanie od strony laguny…. Cóż mogę tu napisać:
- Burano – najlepsze z odwiedzonych przez nas miejsc – ciche, spokoje, kolorowe, ze swoją magiczną prostotą
- Murano – ma ładną latarnię morską, ale to wyspa komercyjna, nastawiona na turystów i pełna turystów, warto przy okazji odwiedzić, ale wrócić już raczej nie…
- Wenecja – jak to Wenecja, pełna turystów, tłumna, ale można znaleźć puste uliczki i trochę spokoju. Myślę, że okres majówki to doskonały termin na zwiedzanie, a na pewno dużo lepszy niż wrzesień…. Nie byliśmy nastawieni na żadne większe zwiedzanie, więc tu żadnego nie dosytu nie mam…
- Grand Canal – kiedyś trzeba się nim przepłynąć…. Miasto całkiem inaczej wygląda jak oglądamy go z pokładu vaporetto
- vaporetto – to najlepszy sposób na zwiedzenie Wenecji oraz całej laguny…. Wszystko wygląda inaczej z pokładu tramwajów wodnych, a i można zobaczyć fragmenty zwykłych miejsc, do których w czasie spacerów po wyspach na pewno się nie dotrze… Cena całodziennego karnet mała nie jest (20 EUR/os, brak zniżki dla nastolatków), ale nam w pełni się koszt zwrócił. Bilet jednorazowy to wydatek 7 EUR, my płynęliśmy vaporetto 5 razy…
- odkryciem było Treporti – miejsce, do którego warto wpaść, choć na kilka chwil i odpocząć od huku głównej Wenecji…..
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.06.2019 19:07

Zgadzam się z Tobą w zupełności ... mam podobne odczucia.
Murano bardzo mnie zawiodło - genialne były tylko te 2 kościoły, w sensie artefaktów, obrazów itp, zgromadzonych w ich wnętrzu, reszta ... tłok i komera.
Sama Wenecja, oprócz okupowanych okolic Canal Grande ma świetne zakątki w Dorsoduro, fajnie jest też w okolicach Zanipolo, Foundamente Nove.
Żałuję że nie starczyło czasu na Giudecce, którą opisała Gusia i na ten wysunięty cypel za ogrodami Biennale .. myślę, że jest tam niewiele ludzi.
Do listy naj, naj dopisuję oczywiście Torcello.
Co do okolic, polecam Padwę, wiadomo ogólnie co tam jest, ale mega atrakcją, ale mniej znaną, jest świetny park / ogród botaniczny, zaraz w centrum.
3 - cia wizyta, w celu uzupełnienia "braków" dopiero kiedyś przede mną ...mam nadzieję, że Ty zaliczysz 4 i 5 -tą :D .
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.06.2019 19:24

piekara114 napisał(a):Myślę, że okres majówki to doskonały termin na zwiedzanie, a na pewno dużo lepszy niż wrzesień….

Koleżanka też była w tym roku po raz trzeci, tym razem w czasie karnawału i ten okres też polecała.


Buber napisał(a):Do listy naj, naj dopisuję oczywiście Torcello.

Poza samą Wenecją najbardziej zachwycała się właśnie Torcello :D .


Po paru tygodniach pozytywnych doświadczeń na południu IT trochę się boję zderzenia z komercyjną laguną :? .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.06.2019 19:27

marze_na napisał(a):Po paru tygodniach pozytywnych doświadczeń na południu IT trochę się boję zderzenia z komercyjną laguną :? .

Laguna jest unikalna ... i nie będzie źle ... byle tam nie jeść :wink: .
Wydaje mi się, że dobrze mieć fajnych gospodarzy, co pomogą i doradzą.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 25.06.2019 19:31

Całkiem sporo udało się zobaczyć i w nieco innym klimacie :smo: , bo odrobinę deszczowym.
Ale dalej się waham, czy planować Wenecję z wyspami na 2 czy 3 dni. Bardziej skłaniam się do 3.
maxredaktor
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1304
Dołączył(a): 13.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxredaktor » 25.06.2019 19:41

Piekara, dzięki za ciekawą relację. Treporti rzeczywiście wygląda na ciche miejsce, idealne dla miłośników przyrody. Fajnie byłoby tam pośmigać na rowerach, ale to chyba nie w sezonie.

A co do zniżki, to dla nastolatków nie ma, ale dla naszej 9-letniej córki kupiliśmy rok temu bilet całodobowy za 5 euro. A dokładnie to kobitka w kasie dopisała coś do mojego biletu. I żaden kontroler się nie czepiał.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.06.2019 19:53

Buber napisał(a):(...)3 - cia wizyta, w celu uzupełnienia "braków" dopiero kiedyś przede mną ...mam nadzieję, że Ty zaliczysz 4 i 5 -tą :D .
Tobie życzę, a dla siebie "nie-dziękuję". Na razie nie mam w planach, ale wiadomo, kto to wie... Wy zdecydowanie więcej zobaczyliście, nam na zwiedzaniu totalnie teraz nie zależało...

marze_na napisał(a):
piekara114 napisał(a):Myślę, że okres majówki to doskonały termin na zwiedzanie, a na pewno dużo lepszy niż wrzesień….
Koleżanka też była w tym roku po raz trzeci, tym razem w czasie karnawału i ten okres też polecała.
Kiedyś też taki pomysł przeszedł mi przez głowę, ale jakoś zniechęca chodzenie mnie w kurtkach w czasie zwiedzania... Ale nie mówię nie...

Buber napisał(a):
marze_na napisał(a):Po paru tygodniach pozytywnych doświadczeń na południu IT trochę się boję zderzenia z komercyjną laguną :? .
Laguna jest unikalna ... i nie będzie źle ...
Nie byłam na południu IT, ale z tego co widzę po chociażby Waszych relacjach to całkiem inny region i poziom zabytków i znajomości miejsca przez turystów ze świata... Raczej w Barii nie spotkasz wycieczek z Japonii czy Korei.... Ja wychodzę z założenia, że każdy rejon danego kraju jest inny (i tak też je dobieram, aby się różniły między sobą) i oferuje coś innego i staram się ich nie porównywać, bo to także doznania i emocja, na które może mieć wpływ nawet to co się wydarzyło w naszym życiu w ostatnich tygodniach....

aga_stella napisał(a):Całkiem sporo udało się zobaczyć i w nieco innym klimacie :smo: , bo odrobinę deszczowym.
Na szczęście tylko na samym końcu i nie był to mocny zacinający deszcz... Wyspy na szczęście powitały nas ładną pogodą...

aga_stella napisał(a):Ale dalej się waham, czy planować Wenecję z wyspami na 2 czy 3 dni. Bardziej skłaniam się do 3.
Ciężko mi doradzić, bo jak ani razu kilku dni w tym miejscu jednorazowo nie spędziłam... Myślę, że musisz pytać się ty weneckich speców: Gusi, Bubera no i w wątku o Wenecji...

maxredaktor napisał(a):Piekara, dzięki za ciekawą relację.
Wenecję opuściliśmy, ale jeszcze w Caorle krótką chwilę będziemy...

maxredaktor napisał(a):Treporti rzeczywiście wygląda na ciche miejsce, idealne dla miłośników przyrody. Fajnie byłoby tam pośmigać na rowerach, ale to chyba nie w sezonie.
Z tego co w necie znalazłam są tam szlaki rowerowe... Teren jest płaski, właśnie na rower idealny...


maxredaktor napisał(a):A co do zniżki, to dla nastolatków nie ma, ale dla naszej 9-letniej córki kupiliśmy rok temu bilet całodobowy za 5 euro. A dokładnie to kobitka w kasie dopisała coś do mojego biletu. I żaden kontroler się nie czepiał.
Nas pytała się bileterka ile lat syn ma (15) i dostaliśmy pełnopłatny bilet, no z tym się liczyłam...Tanio nie jest, ale warto...
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 25.06.2019 20:07

piekara114 napisał(a):
Ciężko mi doradzić, bo jak ani razu kilku dni w tym miejscu jednorazowo nie spędziłam... Myślę, że musisz pytać się ty weneckich speców: Gusi, Bubera no i w wątku o Wenecji...

Relację Gusi przeczytałam już dwa razy. I właśnie po tej lekturze skłaniam się do trzech dni (zakup biletu na tramwaje wodne).
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8612
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 25.06.2019 20:11

piekara114 napisał(a):Ja wychodzę z założenia, że każdy rejon danego kraju jest inny (i tak też je dobieram, aby się różniły między sobą) i oferuje coś innego i staram się ich nie porównywać, bo to także doznania i emocja,

Oczywista oczywistość :).
Nie chodzi o porównania klas zabytków czy narodowość turystów, tylko miło jest po prostu zamówić kawę bez uprzedniego sprawdzania cennika czy zająć stolik w restauracji nie przetrząsając wcześniej menu w poszukiwaniu informacji o wysokości coperto.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia



cron
Włoska majówka AD 2018… - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone