Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Londyn - majówka 2022 - Michał

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 27.05.2022 11:45

Sky Garden - po prostu rewelacja
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6674
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 27.05.2022 12:06

W Sky Garden nie wpuszczali na zewnętrzny taras?
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2388
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 27.05.2022 12:49

p_majer napisał(a):Sky Garden - po prostu rewelacja


Zgadza się :D :!:

Mikromir napisał(a):W Sky Garden nie wpuszczali na zewnętrzny taras?


Nie, nie było takiej opcji. Był zamknięty.

pozdrawiam, Michał
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4899
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 28.05.2022 16:13

majkik75 napisał(a):Oczywiście London Eye - mus być 8)
Bilety kupione wcześniej, za nas 114,5 GBP

Aby uczcić platynową rocznicę panowania królowej Elżbiety, London Eye wczoraj zamienił się w Pub z lat 50-tych XX wieku.
Z tego powodu ceny biletów poszybowały w górę. Przejażdżka wystrojoną kapsułą kosztuje 65 funtów. No ale w cenie są dwa ulubione drinki królowej.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.05.2022 03:03

megidh napisał(a):
majkik75 napisał(a):Oczywiście London Eye - mus być 8)
Bilety kupione wcześniej, za nas 114,5 GBP

Aby uczcić platynową rocznicę panowania królowej Elżbiety, London Eye wczoraj zamienił się w Pub z lat 50-tych XX wieku.
Z tego powodu ceny biletów poszybowały w górę. Przejażdżka wystrojoną kapsułą kosztuje 65 funtów. No ale w cenie są dwa ulubione drinki królowej.

Wypasiona kapsuła z szezlongiem, oops :lol: Nie wiem jaki jest drugi ulubiony drink Elki, ale dżin z tonikiem robię lepszy, niż jej podczaszy (czy jak go zwał?)

majkik75
A piszesz "kochałam" ... Czyli coś się stało, że już nie "kochasz" ... ? Jeśli mogę spytać ... :oops:

Możesz :)
Jeśli miało to się oswojone, to trzeba być idiotką, żeby z tego zrezygnować :?
Po drugie, Londyn jaki znam nie jest Londynem z Twoich zdjęć - które są piękne - jak zawsze 8) .
Czy zakocham się ponownie?
Let's see :)
Po trzecie - odfastrygowali sie od UE. Tego nie mogę im wybaczyć.

Londyn tętni. Żadna inna stolica przez nas odwiedzona, nie żyje jak Londyn. Jasne, w Berlinie czy Rzymie jest też momentami "gorąco" ale to jest coś innego. I ten tygiel kulturowy.

8) I to jest to :hearts:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2388
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 30.05.2022 08:47

Katerina napisał(a):Po drugie, Londyn jaki znam nie jest Londynem z Twoich zdjęć - które są piękne - jak zawsze 8) .
Czy zakocham się ponownie?
Let's see :)
Po trzecie - odfastrygowali sie od UE. Tego nie mogę im wybaczyć.


Zdaję sobie sprawę ... I wydaje mi się, że domyślam się o czym mówisz.
Też nie rozumiem ich odejścia od UE :roll: Choć (wiem, że powierzchownie) ale jak sie tak jest te kilka dni, to nie miałem wrażenia, że czegoś im brakuje ... :roll:

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2388
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 31.05.2022 08:50

Wracając już do hotelu mijamy jeszcze kolumnę upamiętniającą wielki pożar Londynu
DSC_9230_00313.jpg


DSC_9231_00314.jpg


I ostatni rzut oka na Londyn
DSC_9235_00318.jpg


DSC_9237_00320.jpg


O, a stamtąd właśnie wyszliśmy ;)
DSC_9239_00322.jpg


I tak przejeżdżają te 2,5 dnia w Londynie ...
DSC_9241_00324.jpg


DSC_9243_00326.jpg


Wracamy do hotelu. Rano musieliśmy wcześnie wstać, więc pobudka o 4 rano, bo o 5.30 mieliśmy autobus powrotny wykupiony na lotnisko. Tutaj lekko zawaliłem, bo metro kursuje od 5... :roll: :evil: Nie wiem jak ja tego nie sprawdziłem wcześniej ... :twisted:
W pobliży żaden autobus się nie zatrzymywał, więc poprosiliśmy w hotelu by nam zamówili taksówkę, chwilę poczekaliśmy i podjechała. Z taksówki na ostatnią chwilę wsiedliśmy do autobusu na lotnisko ... :roll: :oops:

Potem już szło ok, lot bez problemu, długo czekaliśmy tylko w Balicach na kontrolę paszportową. Nie wiem czy te automaty jakie powprowadzali przyspieszają obsługę ... :roll: :twisted:

No a w drodze powrotnej nas ukochany Zajazd w Lesie w Imielinie :oczko_usmiech:
IMG_20220503_140418334_HDR.jpg


Pod Łodzią byliśmy około 16.

Lekkie podsumowanie finansów (przypomnę, że my to 3 osoby dorosłe i 1 dziecko 10l)
- bilety lotnicze - 1695
- hotel ze śniadaniami - 2358
- wejścia do Tower Bridge, London Eye - 872
- parking lotnisko - 70
- transport autobusem z lotniska do Londynu i z powrotem - 385
- dodatkowe ubezpieczenie - 102
- dojazd z domu do lotniska i z powrotem - 200
- metro - 615
- taksówka z hotelu - 251
- zakupy, jedzenie na miejscu itp - 800 zł
- Zajazd w Lesie - 100 :mrgreen:
Czyli razem mi wychodzi 7448 zł.

Da się na pewno taniej, bo chociaż upolować bilety na samolot w jakiejś promocji i już się zejdzie, hotel trochę dalej też będzie tańszy, ale potem trzeba się tłuc metrem i DLR-kami i wtedy transport wyjdzie drożej ...

Obłędne miasto 8)

do przeczytania w kolejnych relacjach :hut:

pozdrawiam, Michał :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12455
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 31.05.2022 09:08

Sporo ta wycieczka Was wyniosła ale....warto było :hearts:
Piękne miasto, piękne zdjęcie, poczułam troszkę klimat obcego mi Londynu.
Wielkie dzięki za relację i do zobaczenia w kolejnej :papa:
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 31.05.2022 09:18

Świetna relacja :)
Dziękuję, że mogłem z Tobą pozwiedzać Lądek Zdrój :oczko_usmiech:
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 447
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 31.05.2022 09:46

Dzięki za relacje.

Na nas i nasze dzieci Londyn czeka już parę lat. Ostatni raz byliśmy 11 lat temu kiedy starszy miał pół roku a młodszego jeszcze nie było. Miało być w ciągu ostatnich dwóch lat ale pandemia przeszkodziła.
Gdzie te czasy kiedy lecieliśmy w obie strony za 1 zł ...
My mamy to szczęście, że jest i miejscówka i transport z lotniska :) a to już spora oszczędność.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2388
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 31.05.2022 09:58

Kapitańska Baba napisał(a):Sporo ta wycieczka Was wyniosła ale....warto było :hearts:


No niestety ... Dodatkowo czasy też nie najlepsze, wszystko drożeje, funt też ma inną wartość niż kilka lat temu :roll:
Co robić :wink:

p_majer napisał(a):Świetna relacja :)
Dziękuję, że mogłem z Tobą pozwiedzać Lądek Zdrój :oczko_usmiech:


Dzięki :)

woojtekg napisał(a):Dzięki za relacje.


My mamy to szczęście, że jest i miejscówka i transport z lotniska :) a to już spora oszczędność.


No tak, to faktycznie jest zawsze spory atut :) No to trzeba plany realizować :D :papa:

pozdrawiam, Michał
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2339
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 31.05.2022 16:33

Super relacja, fajne zdjęcia :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2388
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 31.05.2022 21:10

marko350 napisał(a):Super relacja, fajne zdjęcia :D


Dziękuję :papa:

pozdrawiam, Michał
mr-owl
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 24.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) mr-owl » 31.05.2022 22:31

Fajna relacja, sporo miejsc odwiedziliscie, ktorych nie znalem mimo, ze mieszkalem jeszcze w tamtym roku w Londynie. Wakacje, tzw days out, weekend breaks w UK obecnie sa tak drogie, ze ludzie czesto wola poleciec gdzies do innego kraju. Czesto wychodzi tak, ze pociag z Londynu np do Manchesteru jest drozszy niz przelot np na Teneryfe albo do Grecji. Polecam Szkocje, Edynburg i koniecznie chociaz ze 2-3dni w gorach. Szczegolnie dla fanow Harrego Pottera to obowiazkowa wycieczka. Tanio nie bedzie napewno ale raz wybrac sie naprawde warto.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2388
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 01.06.2022 08:35

mr-owl napisał(a):Fajna relacja, sporo miejsc odwiedziliscie, ktorych nie znalem mimo, ze mieszkalem jeszcze w tamtym roku w Londynie. Wakacje, tzw days out, weekend breaks w UK obecnie sa tak drogie, ze ludzie czesto wola poleciec gdzies do innego kraju. Czesto wychodzi tak, ze pociag z Londynu np do Manchesteru jest drozszy niz przelot np na Teneryfe albo do Grecji. Polecam Szkocje, Edynburg i koniecznie chociaz ze 2-3dni w gorach. Szczegolnie dla fanow Harrego Pottera to obowiazkowa wycieczka. Tanio nie bedzie napewno ale raz wybrac sie naprawde warto.


Dziękuję :) Cieszę się, że udało się pokazać także miejsca jak widać nie tak znane nawet dla osób, które tam mieszkały :papa:
Tak, teraz niestety Anglia wychodzi dla nasz niezbyt korzystnie finansowo, cóż poradzić ...
A o jakich górach piszesz, w którym to jest rejonie ?

Dzięki i pozdrawiam, Michał
Poprzednia strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
Londyn - majówka 2022 - Michał - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone