Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

VIR - sierpień 2018 - Michał

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
VIR - sierpień 2018 - Michał

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 23.08.2018 20:43

Witam w nowej relacji :D

Od czego by zacząć ... :?: Może od wyboru ... Po poprzednim roku i łączonym pobycie najpierw na Istrii a potem w Toskanii, dość naturalnie przyjęliśmy, że kolejny wakacyjny urlop także będzie w Chorwacji.
Chcieliśmy jedynie nie pchać się głęboko, np. w okolice jak 2 lata temu Lokvy Rogoznicy, miało być "w miarę" blisko. Szukanie apartmanu rozpocząłem już w październiku zeszłego roku ... :roll:
Założenia jakie mieliśmy to:
- nowe miejsce, powiedzmy maks 1200 km od domu
- spokojna i mało hałaśliwa okolica
- brak suwerena
- jakąś tam rolę grała cena
- dobre dojście do plaży (jej bliskość), możliwość spokojnego rozłożenia się na niej (w sensie nie na betonie :twisted: :roll: :lol: ) i jeśli się da to dość płytko (wiem, choć przy brzegu ;) ) żeby dzieci spokojnie się mogły pluskać.

I tak padło na Vir. Rezerwacja standardowo przez booking, wygląda wszystko ok, można zrezygnować w razie czego, więc zaklepałem. Potem dopiero zacząłem czytać o miejscu :oops: Na tym forum jeśli coś można spotkać napisanego złego o czymkolwiek, to z reguły znajdziecie Vir :roll: 8O Jednakże kierując się swoim przeczuciem i tym, że to co komuś nie pasuje, moze pasować nam, zdecydowaliśmy się ostatecznie na to miejsce.

I jakbym miał tak napisać w jednym zdaniu, to bardzo sobie cenię, że są takie miejsca jak Makarska, Omiś, itp, itd, gdzie jedzie cały suweren a omija takie miejsca jak Vir. O tyle go mniej na plaży, w knajpie, na parkingu ... Oczywiście jest w tym trochę luźnej ironii, więc proszę o nie spinanie się :papa:

Zacznijmy na razie od apartmanu. Miejsce to apartman Lun Vir, jest na bookingu. Rezerwowałem jak wspomniałem w październiku 2017, za 12 noclegów, 4 osoby płaciłem 50 EUR za dobę (+2 EUR dziennie, za 2 osoby dorosłe - jakiś lokalny podatek). Spoko 8)
Właścicielka niezwykle miła, radośnie ni w ząb po angielsku 8O , więc ręce + tłumacz googla dawał radę :lol: Kompletnie nie narzucająca się, ale 2 razy nam przyniosła miskę owoców ze swojego ogrodu (figi, gruszki, brzoskwinie). Kiedyś dzieci dostały paczkę cukierków. Raz jak spytałem czy ne wie gdzie kupić jakiejś dobrej rakiji, to przyniosła litrową butelczynę i stwierdziła "poklon". Szanuje to 8) :D
Co do samego wnętrza, nie jest sterylnie, ale jest czysto, jedynie kabina prysznicowa jest lekko "zmęczona" ;) 2 duże wygodne łóżka, wyposażona kuchnia, spory zacieniony moskitierą balkon, dobra wydajna klimatyzacja. Po prostu ok.

Parę fotek:
Widok na wprost z balkonu
IMG_20180729_121027190_HDR.jpg


W lewo na morze
IMG_20180729_121032208_HDR.jpg


W prawo na drugą stronę wyspy i parking. Dom jest na lekkiej górce, stąd też jest w miarę ciekawy widok na okolicę po prawej stronie ...
IMG_20180729_200402608_HDR.jpg


I kilka fotek ze srodka
IMG_20180809_180514896.jpg


IMG_20180809_180521807.jpg


IMG_20180809_180601521.jpg


IMG_20180809_180616833.jpg


IMG_20180809_180635876.jpg


Do plaży bliziutko, jakieś 200 m. Jedynym mankamentem jest przejście przez jedną ulicę dość ruchliwą i brakuje tam chodnika, więc trzeba uważać i czasem poczekać.

W ciągu dnia spokój i cisza, wieczorami z pobliskich balkonów i tarasów dobiegają odgłosy "biesiadujących" ludzi ale cichną koło 22, zostają tylko cykady ... Wspaniale ...

Chyba tyle jeśli chodzi o samą miejscówkę, jakby co to proszę o pytania w komentarzach. W razie czego mam tel bezpośredni do właścicielki, więc z tego co zrozumiałem można "poza" bookingiem się kontaktować, więc pewno da się wyrwać jeszcze lepszą cenę. Chyba po raz pierwszy widziałem mam wrażenie prawdziwy i szczery żal że wyjeżdżamy ... Pytała dlaczego (jechaliśmy też na noc), czy nie możemy jeszcze zostać ...

Co do drogi jedynie jeszcze, standardowo, fajnie że przybył kawałek autostrady w Austrii jak się wyjeżdża z Czech, już się nie jedzie przez tyle wiosek z ograniczeniem do 30 ... Potem Słowenia autostradą, i tu lekki zonk, bo były roboty drogowe i potem kontrola dokumentów, czyli słoweniec patrzy czy są w samochodzie 4 osoby i czy mam w ręku 4 paszporty ... :twisted: :roll: Ale każdego tak sprawdza, więc czekania było łącznie na gdzieś 1,5 h ... :x
Ale i tak chyba nieźle, wyjechaliśmy spod Łodzi o 19, na miejscu byliśmy po 9. Spoko, nie zasnąłem :lol:

To co, zapraszam do relacji, nie wiem czy będzie VIR wydarzeń, ale coś tam się działo ;)
IMG_20180729_130942543.jpg


pozdrawiam, Michał
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 23.08.2018 21:27

No to czekam na VIRowanie :wink: :D
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 345
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 23.08.2018 21:50

Też będę śledził :)
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 23.08.2018 22:08

Będę obserwował :wink: Apartament słabiuśki, oj słabiuśki...
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 24.08.2018 07:09

Janusz Bajcer napisał(a):No to czekam na VIRowanie :wink: :D


Nie wiem czy będzie na wysokich obrotach ... ;)

Bartek81 napisał(a):Też będę śledził :)


Super :papa:

shaman72 napisał(a):Będę obserwował :wink: Apartament słabiuśki, oj słabiuśki...


Wiesz, jasne, że szału nie ma, ale z drugiej strony czego oczekujesz więcej ?
Dało się wyspać, dało się zjeść, było chłodno (klima), balkon żeby posiedzieć wieczorem. Reszta dnia i tak na plaży albo jakimś zwiedzaniu :wink:
Wiesz, pisałeś
Jak, to mówią...tani nie jest, ale takie wakacje raz w roku ;)
Dwa pokoje, 4 233 zł € 990, jedenaście nocy. 8)

Czyli różnica w sumie za ten sam okres (u mnie 12 nocy 624 EUR) daje 366 EUR różnicy. Czujesz ? :lol:
To ja sobie dołożę do kolejnych wakacji w jednym roku 8)

pozdrawiam, Michał
shaman72
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 204
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) shaman72 » 24.08.2018 08:12

Co kto lubi ;)
Pozdrawiam
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.08.2018 13:40

Będę śledzić.
Masz rację, że mało tu na tym forum o tej wyspie i nigdy jej nie brałam pod uwagę jako miejsce docelowe, ale kto wie co będzie kiedyś :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 24.08.2018 13:45

agata26061 napisał(a):Będę śledzić.
Masz rację, że mało tu na tym forum o tej wyspie i nigdy jej nie brałam pod uwagę jako miejsce docelowe, ale kto wie co będzie kiedyś :D


Nie będę przekonywał na siłę, ale może uda się pokazać coś ciekawego ;)

pozdrawiam, Michał
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.08.2018 13:58

Nie znam Viru.
Chętnie zobaczę u Ciebie :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 24.08.2018 14:07

Habanero napisał(a):Nie znam Viru.
Chętnie zobaczę u Ciebie :D


Fajnie, jak pisałem ja też śledzę Twój Pag :) , który codziennie widywałem z plaży patrząc w kierunku masywu gór z parkiem narodowym Paklenica.

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 27.08.2018 19:55

Troszkę o najbliższej plaży w pobliżu naszego apartamentu.

Rzut lokalizacyjny. Tam gdzie zielona linia, przebywaliśmy na plaży prawie zawsze. Plaża jest wysypana drobnym żwirkiem, są miejsca betonowe, ale nie stanowią one w tym miejscu większości. Swoją drogą, leżeć na betonie, to żal kompletny :roll:
Przy samej plaży jest droga, sporadycznie jeżdżą nią samochody, bardziej po to by zwodować jakąś łódkę, czy skuter wodny. Zaparkować przy samej plaży można bez problemu i za darmo, co jest na pewno atutem. Miejsca się zawsze znajdzie.
Tam gdzie niebieska linia, leżeliśmy kilka razy, jak poszliśmy później na plażę i już był kłopot z miejscem najbliżej nas. Tutaj jest zawsze lekko luźniej a im bardziej jakby się oddalając od zabudowań robi się pusto nawet w dzień, więc dla osób szukających moze nie samotni, ale braku tłumów to dobra lokalizacja.
Co do tłumów, nigdy nie był jakiś kompletny ścisk, jasne, jest troche ludzi, ale w jakiś granicach rozsądku i całe towarzystwo się jakoś równomiernie rozkłada :lol: Suwerena nie ma, nie palikuje, także miejsce jest.
plaza1.jpg


Teraz co do drugiego miejsca, na którym nigdy w ciągu dnia nie leżeliśmy, a jedynie chodziliśmy sobie połazić brzegiem morza na spacery czasem.
plaza2.jpg

Czerwona linia, to taka zatoczka, jest w ciągu dnia bardzo zatłoczona, ludzi do oporu 8O :roll:
Wieczorami zostają tylko śmieci i "zaklepane" miejsca w postaci rozłożonych jakiś mat na ziemi. Wygląda to mniej więcej tak ...
IMG_20180801_195532315.jpg


IMG_20180801_195537585.jpg

Dla nas taka miejscówka jest totalnie odpychająca i oznacza całkowity brak wypoczynku. Także tylko kontrolnie pokazuję, jakby ktoś jednak był fanem :mrgreen:

Wracając jeszcze do naszej plaży. Jakaś fotka poglądowa za dnia.
IMG_20180729_131922424.jpg


Plaża nie jest brudna, zejście do morza jest dość łagodne w sam raz dla dzieci. Na "oko" od około 10 m od brzegu ja już raczej nie czuję gruntu pod nogami (1,8m mam). Woda czyściutka, dno widać bardzo fajnie. Czasem pożyczałem maskę od Córki i podziwiałem co tam żyje pod wodą. Ale że wada wzroku jest taka sobie średnia, to często się domyślam co jest pod wodą :lol: Ale i tak poczucie takiej swobody, leżenia na wodzie i patrzenia na migoczące światło, czasem ławice ryb, jakieś skały, jest nie do opisania ...
Z tego co udało mi się zobaczyć, ale też Córka potwierdzała, dno czyste, śmieci nie widzieliśmy.

Jeszcze parę fotek z jednego z spacerów w stronę właśnie "niebieskiej linii" ... ;)
IMG_20180801_200640505.jpg


IMG_20180802_195925696.jpg


IMG_20180802_200101543_HDR.jpg


Czasem jak słońce zachodziło i świeciło ostatnimi resztkami promieni pięknie podświetlało na czerwono masywy wzgórz na lądzie, na przeciwko wyspy ...
IMG_20180802_200408396.jpg


I jeszcze widoczek właśnie już z tej pustej części plaży na zabudowania naszej okolicy
IMG_20180802_200950607_HDR.jpg


pozdrawiam, Michał

cdn ...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.08.2018 20:05

Vir odwiedziłam na pół dniawracając z wrześniowych Vodice, tylko nie wiem czy w tej samej okolicy się "opalaliśmy"...

PS. ja też wolę kasę z app. odłożyć na wyjazd w tym samym roku :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 27.08.2018 20:33

piekara114 napisał(a):Vir odwiedziłam na pół dniawracając z wrześniowych Vodice, tylko nie wiem czy w tej samej okolicy się "opalaliśmy"...

PS. ja też wolę kasę z app. odłożyć na wyjazd w tym samym roku :D


Czytałem, oczywiście :) Byłaś właśnie w grupie osób o których pisałem, że "niezwykle chwalą" Vir :lol: :wink:
Można oczywiście długo dyskutować o wyższości jednej plaży nad drugą, ale najgorzej nie jest. Oczywiście zależy na co kto się nastawia.

Uff ... to jest nas już dwoje z takim myśleniem. Brawo MY :) :papa:

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 27.08.2018 20:48

Pod wodą nie widzieliśmy zbyt wiele różnorodnych żyjątek. Jest sporo jeżowców, dalej do brzegu leżą ogórki wodne (strzykwy), jakieś rybki. Przy brzegu można znaleźć małe kraby żyjące w szczelinach skał.

Jeszcze takie dla nas niezrozumiałe zachowanie - spora ilość Węgrów lubowała się w wyjmowaniu jeżowców z wody i zostawiała je na plaży, bez wody, na kamieniach ... WTF, że tak spytam ? :roll: :twisted: :?: Nie kumam tego, zawsze jak tylko odeszła dana grupa to z dziećmi przenosiliśmy z powrotem do wody, ale czy słusznie ? Przecież to żyjące stworzenia, zostawione na upale giną ... Czegoś nie kumam ?

Parę fotek spod wody
DSCN0665.JPG


DSCN0677.JPG


DSCN0692.JPG


pozdrawiam, Michał
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.08.2018 20:52

Może na obiad je wyławiali? Choć pewnie raczej nie dlatego...
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
VIR - sierpień 2018 - Michał
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone