Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Londyn - majówka 2022 - Michał

Wielka Brytania (Anglia, Szkocja i Walia) jest w pełni otoczona wodą. W Wielkiej Brytanii akcenty zmieniają się zauważalnie co 40 km (25 mil). Szczególnie trudno jest wymówić jedno walijskie miasto. Llanfairpwllwlllandysiliogogogoch jest jedną z najdłuższych nazw miast na świecie. Stonehenge jest starsze niż piramidy - powstało około 3000 roku p.n.e.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Londyn - majówka 2022 - Michał

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 06.05.2022 11:23

Witam w nowej relacji :)

Zacznę tak ;)
- ponieważ nie ma już pandemii i trzeba zacząć funkcjonować normalnie to - chciało nam się wyjazdu
- ponieważ nie jem w konobach w Cro to mam zaoszczędzone pieniądze to - mam za co wyjechać
- ponieważ dla córki od dłuższego czasu Londyn był marzeniem - to trzeba realizować marzenia dzieci

:mrgreen: :oczko_usmiech: :lol: :papa:

Powyższe czytamy z przymrużeniem oka, bez kija w tyłku :papa:

Tak na serio, to mocno chcieliśmy znów gdzieś polecieć. W Londynie byliśmy z żoną i znajomymi w 2016 roku, teraz trzeba było pokazać go dzieciom. U córki najpierw było mocne wsiąknięcie w świat Harrego Pottera, teraz już lekko ochłonęła, ale nadal jest on silnie zakorzeniony w jej głowie ;) Zresztą u mnie też, to fajnie wykreowany świat i mozna śmiało powiedzieć, że to córka mnie do niego przekonała. Zresztą zobaczymy kilka miejsc nieoczywistych, związanych z innymi postaciami związanymi z Londynem, a o które córka prosiła by je mieć na naszej bucket list ;)

No to co, let's go jak mówią mieszkańcy miasta którego nie ma, bo przecież wiadomo, że nie ma miasta jak Londyn, jest Lądek Zdrój :mrgreen:

DSC_9050_00001.jpg


pozdrawiam, Michał
p_majer
Cromaniak
Posty: 555
Dołączył(a): 08.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) p_majer » 06.05.2022 11:27

Siadam w pierwszym rzędzie i oglądam :)
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 06.05.2022 13:05

Dzień Dobry,
ciekawa jestem Twojej opowieści, chętnie poczytam :papa:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107647
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.05.2022 13:26

Ląduję na podium i śledzę co będzie dalej w tym Londynie.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1955
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 06.05.2022 15:19

Fajnie piszesz a Londyn mnie interesuje więc się przyłączam :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.05.2022 16:12

Zobaczę, jak się bawiliście w Lądku :mrgreen:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.05.2022 16:37

Big Bus z Big Benem - to jakiś inny Lądek :roll: , bo w Zdroju tego nie widziałem :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2472
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 06.05.2022 19:52

Te miejsca nieoczywiste mnie zaintrygowały :)
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 06.05.2022 20:56

Dziękuję wszystkim na razie za dołączenie i zapraszam innych :papa:

Tytułem jeszcze wstępu, Londyn planowałem z córką na maj 2020, ale wiadomo co się porobiło :roll:
Już był zaklepany hotel i loty, ale niestety wszystko zostało odwołane ... A i funt był tańszy i wszystko inne 8O
Więc podróżowanie obecnie i to jeszcze do GB jest nie ukrywam lekkim wyzwaniem ... Do tego córka już ma ponad 16 lat, więc jest już traktowana jako dorosła. A to już też zaczyna robić różnicę ...
Ale cóż zrobić, albo się bierze na klatę, albo nie :mrgreen:

OK, to loty zaklepałem w Ryanair z Krakowa. Mam lotnisko w Łodzi pod nosem, ale tam latają głównie awionetki :lol: Tzn lata też Ryanair do Londynu ale, ceny były z kosmosu :twisted:
Najtaniej znalazłem w Krakowa, więc oprócz lotów, zaklepałem też parking ParkLot B1. Bagaże tylko podręczne mieliśmy. Na 4 dni w zupełności wystarczą.
Wylot mieliśmy coś koło 7 więc to oznaczało dla nas, żeby jeszcze dojechać do Krk wyjazd około 1 w nocy ...

O cenach będzie na końcu w podsumowaniu.

Hotel wybrałem przez booking, Holiday Inn Express Royal Docks, an IHG Hotel. Pokój 4 osobowy, ze śniadaniem. Nie mam zdjęć, ale nie było jakiegoś szału, 1 duże łóżko, rozkładana podwójna sofa, łazienka. Mało miejsca w środku, ale żeby się wyspać spokojnie wystarcza. Po co więcej ? I tak tylko śpimy w takim miejscu jak zwiedzamy, więc całkowicie OK. Śniadania typowe, fasolka po bretońsku, kiełbaski, jajecznica z proszku, dżem, pieczywo tostowe, kawa, herbata, soki, rogaliki, jogurt. To najsłabszy punkt tego miejsca, ale da się najeść i 2-3 dni się przeżyje :wink:

Lądujemy w Stansted, stamtąd wcześniej zarezerwowałem autobus do centrum Londynu na Liverpool Street Station.
https://www.nationalexpress.com/en

W trakcie lotu maseczki obowiązkowe, chociaż nasz naród jest wybrany, ma gen sprzeciwu i covida nie ma więc sporo jest ludzi chorych na brodę i po tracheotomii :twisted: :roll: My akurat jesteśmy maseczkowi, więc nie mamy problemu z noszeniem.
Lądujemy po 2h, odprawa trwała około 1h, przechodziliśmy przez bramki skanujace paszporty. Ja z młodszym synem (10) przechodziłem standardową "ludzką" odprawę ;) Pogranicznik pytał o cel podróży, gdzie będziemy mieszkać oraz na ile dni przylatujemy.
Dość długo się idzie do stanowisk gdzie parkują autobusy, chwila czekania w kolejce i wsiadamy. Podróż trwa 1h i 10 min, odsypiamy trochę zarwaną noc.
Wysiadka na wspomnianym przystanku i przeszliśmy do stacji Tower Hill. Tam kupujemy Oyster Cards, opłata za wydanie to 5 funtów i doładowujemy od razu po 15 funt na każdą kartę. Dla dziecka, prosimy pracownika z obsługi, by nam zakodował ją jako dziecięcą przez co pobiera o wiele mniej za przejazd i te 15 funtów dla syna starczyło do końca pobytu, a jeździliśmy bez ograniczeń 8)
Wysiadka na West Ham i jedna stacji liniami DLR do Canning Town, stamtąd mamy około 300 m do hotelu.
Co prawda check in miał być od 14, ale pokój już jest, więc można się odświeżyć i zacząć zwiedzać :hut:

pozdrawiam, Michał
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.05.2022 21:32

Ależ piękny odnowiony Big Ben! :D
My zimą 2020 - kilka chwil przed wybuchem pandemii - widzieliśmy tylko ścianę rusztowań... :x

aIMG_20200119_141445549 (Copy).jpg


W londyńskim metrze po raz pierwszy właśnie przeczytałam o podejrzanym koronawirusie z Chin... :?

Coś mi się widzi, że nie obejdzie się bez Warner Bros. Studio Tour. :D Ciekawa jestem Waszych wrażeń.
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2297
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 06.05.2022 21:37

Ja też dołączam do czytania i oglądania :D
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 06.05.2022 22:12

Mikromir napisał(a):Ależ piękny odnowiony Big Ben! :D
Coś mi się widzi, że nie obejdzie się bez Warner Bros. Studio Tour. :D Ciekawa jestem Waszych wrażeń.


Tak, my jak byliśmy w 2016 już zaczynało być trochę rusztowań, ale jeszcze dało się zobaczyć.

Nie będzie Warner Bros. Bo córka już za bardzo nie chciała na to tracić czasu... Do tego jak mi tłumaczyła i pokazywała wypowiedzi, J.K. Rowling stałą się / jest mocno ... transfobką ... :roll: I cała otoczka tego sprawiła, ze daliśmy spokój.
To trochę tak jak z drogą do Cro (jeśli w tym roku pojedziemy) - przez Węgry na pewno nie. Już nawet odsikać się tam nie warto.

Będą inne miejsca ;)

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 07.05.2022 21:25

No to wychodzimy z hotelu i z powrotem wracamy na stację Tower Hill. Londyńskie metro robi wrażenie znów na nas a dzieci też są w szoku. Ilość linii, częstość składów, całą platanina podziemnych połączeń pieszych między stacjami. Robi wrażenie za każdym razem :)
W metrze zalecane są maseczki, jesteśmy jednymi z nielicznych którzy je noszą ... :roll:

Po wyjściu z stacji, kierujemy się najpierw do Trinity Square Gardens.

DSC_8913_00001.jpg


DSC_8914_00002.jpg


DSC_8915_00003.jpg


Tutaj widok na wnętrze Tower Hill Memorial i złapała się wieżyczka kościoła anglkikańskiego All Hallows by the Tower
DSC_8916_00004.jpg


I jeszcze Trinity Square Gardens
DSC_8918_00006.jpg


DSC_8919_00007.jpg


Kilka kroków dalej jest Tower of London
DSC_8920_00008.jpg


I kierujemy się w stronę Tower Bridge. Pozmieniały się taksówki londyńskie ... Stylistyka nawiązuje, ale to już nowoczesne wozy. Na "słuch" to albo już elektryki, albo hybrydy ...
DSC_8921_00009.jpg


DSC_8923_00011.jpg


DSC_8924_00012.jpg


pozdrawiam, Michał
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4654
Dołączył(a): 03.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 08.05.2022 08:17

Londyn zawsze jest wart uwagi, więc z chęcią będę tutaj zaglądać.

wiola2012 napisał(a):Te miejsca nieoczywiste mnie zaintrygowały :)
Mnie również. Ciekawa jestem, co też Michał albo jego córka, wymyślili. ?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13780
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 08.05.2022 09:17

Jeśli Stolica Stolic to i ja ..:)
Londyn jest miastem, bez przesady i przekory rzekne wspaniałym ! :)
Następna strona

Powrót do Wielka Brytania - United Kingdom



cron
Londyn - majówka 2022 - Michał
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone