Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zmysłowa Kenia 2018

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 23.05.2018 19:43

Janusz Bajcer napisał(a):Pozwolę sobie zacytować.

Jer napisał(a): W relacji maliny było sporo tekstu i zdjęć. Ja niestety nie mam daru przelewania myśli na tekst w komputerze i pisania na klawiaturze. Za to mogę podzielić się zdjęciami.


Zdjęcia miały być ... i były (nie przesadzone) :idea:
Tekstu jak się okazało
też było nie mało. :wink: :lol:


Musiała być zachowana pewna równowaga między fotkami, a tekstem - przynajmniej do tego dążyłem. :)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 23.05.2018 19:59

tiwa napisał(a):Znakomita relacja :D . Zazdroszczę, dziękuję i proszę o kolejne :) .
pzdr. :wink:


Dzięki, choć zdaję sobie sprawę, że minusów kilka (to moja wew. ocena) - ale mam satysfakcję, że ukończyłem. Nie było łatwo. :)
Tak, jak pisałem na początku tej relacji pierwszą moją tutaj urwałem w połowie. I wypadało by zakończyć, choć nie będzie to już świeżynka.

Ps. O Krecie przecież nie będę pisał. :roll:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 23.05.2018 20:09

Super wyprawa. Zostawiam sobie ślad, bo choć od dawna podglądam, to chcę jeszcze raz na spokojnie zobaczyć całość.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 23.05.2018 20:31

aga_stella napisał(a):Super wyprawa. Zostawiam sobie ślad, bo choć od dawna podglądam, to chcę jeszcze raz na spokojnie zobaczyć całość.


Proszę bardzo, jeśli pojawią się jakieś pytania to chętnie odpowiem. :)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 23.05.2018 22:15

Technicznie trudno jednocześnie oglądać, robić zdjęcia i jeszcze filmować.
W ramach suplementu postanowiłem udostępnić filmy.
https://youtu.be/vD9xM-xPLFQ
https://youtu.be/DGLHcH36MVc

Montażu filmowego nie ma, ale jest za to trochę przekazu dotyczącego - zmysłu słuchu.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 23.05.2018 22:16

Czy wychodzenie samemu poza teren hotelu nie było zbyt dużym ryzykiem ? Czy to konsultowałeś z kimś ? Czy ten fakt był odnotowany przez obsługę hotelu ? Jak reagowali na to inni wczasowicze ?
pzdr. :wink:
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 23.05.2018 23:04

tiwa napisał(a):Czy wychodzenie samemu poza teren hotelu nie było zbyt dużym ryzykiem ? Czy to konsultowałeś z kimś ? Czy ten fakt był odnotowany przez obsługę hotelu ? Jak reagowali na to inni wczasowicze ?
pzdr. :wink:


Nasz rezydent na pierwszym spotkaniu poinformował nas, że jest bezpiecznie i można sobie łazić. Po plaży jak było widać na fotkach sporo ludzi się przemieszczało. Od drugiej strony widywałem mniej turystów. U chłopaków z ulicy można nawet sobie wypożyczyć tuktuka. Czy jest ryzyko - trudno na to mi odpowiedzieć jednoznacznie. Starałem się być tłem w moich przechadzkach i się nie narzucać. Rozmawiałem tylko z tymi, którzy w jakiś sposób dali sygnał. Nie odczułem jakiegoś zagrożenia. (Avatar to żart - choć to faktycznie sfotografowana tabliczka - coś pewnie tak ja u nas - uwaga zły pies.)

Nie, w hotelu nie odnotowywali tego faktu, że wychodzę. Tym bardziej, że czasami nie wychodziłem ze swojej części hotelowej, tylko innym wyjściem. :)

Sprecyzuj to ostatnie pytanie.
tiwa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 966
Dołączył(a): 23.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) tiwa » 23.05.2018 23:25

Inni wczasowicze nie chcieli lub się obawiali takich wyjść i czy wiedząc o Tobie dopytywali się jak jest poza obrębem hotelu, w tej mniej turystycznej Kenii :?: 8) .
pzdr. :wink:
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 24.05.2018 20:14

tiwa napisał(a):Inni wczasowicze nie chcieli lub się obawiali takich wyjść i czy wiedząc o Tobie dopytywali się jak jest poza obrębem hotelu, w tej mniej turystycznej Kenii :?: 8) .
pzdr. :wink:



Inni organizowali sobie wycieczki, a to poprzez biuro, albo na miejscu z lokalnego biura. My z tych lokalnych wycieczek na Wasini, czy też do Mombasy ostatecznie zrezygnowaliśmy. Ja się szwendałem, żona nie chciała, bo się trochę obawiała. Ja uważam, że niesłusznie - ale to moja opinia.
W czasie pobytu nie przypominam sobie, aby ktokolwiek miał jakieś większe obawy o bezpieczeństwo i specjalnie o to pytał. Tam jest bieda i wiadomo, że istnieje ryzyko, że potencjalny turysta, który eksponuje swoje bogactwo może być narażony na napaść/rabunek.
:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.03.2023 09:04

Relacje w nowym Dziale.
PAP
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1375
Dołączył(a): 21.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PAP » 06.02.2024 17:28

Witaj :) ...

Ja prześledziłem całą relację od początku do końca :) ... i była bardzo ciekawa, odpowiedziała na kilka pytań i dała pewne inspiracje organizacyjne :) ... a już te dwa filmiki na koniec to przysłowiowe wisienki na torcie :) :) ...

Pytania pewnie jeszcze jakieś będę miał, ale to bez krępacji odezwę się :) ...

Pozdrawiam :) ...

PAP
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 15.02.2024 21:32

Także obejrzałem i przeczytałem od deski do deski. Fajna relacja, zainteresowany jestem tym bardziej, że wybieramy się do Kenii. Będzie safari, hotel jednak nie przy Diani a Nyali Beach
Poprzednia strona

Powrót do Afryka


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Zmysłowa Kenia 2018 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone