Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baska Voda 2017 i 2018 i 2019

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 11.05.2020 09:52

CROberto napisał(a):
Kapitańska Baba napisał(a):
michago napisał(a): piwko, leżak i pełen luz. Lubisz to? Chciałem jeszcze raz zapytać-Lubisz to?


Szczerze? Nie lubię :mrgreen: Ani piwa ani leżaka :smo:

Ładne te wodospady :D

Czyli w ostateczności - hamak i cyc :mrgreen:
Czyli wino na bujanym... :lol:


Wiem :) Wódo-spady może lubi:)albo wino-spady, każda dobra ilość jest dobra, jak jest dobra:) :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 11.05.2020 09:53

CROberto napisał(a):Czyli w ostateczności - hamak i cyc :mrgreen:
Czyli wino na bujanym... :lol:


Bardziej niż w punkt :smo:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 11.05.2020 10:04

Kapitańska Baba napisał(a):
CROberto napisał(a):Czyli w ostateczności - hamak i cyc :mrgreen:
Czyli wino na bujanym... :lol:


Bardziej niż w punkt :smo:
:smo:
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 12.05.2020 14:05

-Dzień 11-Mielno:)-- Mamy 12 maja 2020r wtorek jest chłodno, a wczoraj było całkiem zimno, może trochę lepszej pogody chcecie?. hm:) mimo wszystko napiszę. Rano oczywiście kawa na balkonie, standard:). Plaża, rurki,maski, ( nie takie jakie obowiązują nas dziś), lenistwo totalne, siedzę gdzieś sobie i słyszę-" a mówiłem, żeby jechać do Mielna" he he he, to był żart- he he he, no właśnie- jechać taki kawał? -moja Babcia mówi zawsze, po co jedziesz, szlajasz się, wydajesz kasę, w domu byś został. Hm- po co, no po co? Oczywiście coś gdzieś zjedliśmy, zimny browar też był. W roku 2018 na pewno czekał mnie jeszcze jeden mecz- oglądałem- a jak!- na pewno tym razem z Polską był on. Przygotowałem sobie laptopa na balkonie, piwko, a jednocześnie miałem ładne widoki w dal. Nie zarywam nocy, bo jutro rano wstajemy i planujemy Dubrownik. Rok 2018 -to rok, który był wyjątkowo towarzyski. Miałem tą przyjemność spotkać się, ( były nawet 2 spotkania w knajpie) z Falkiem i Andrzejem, bo zajechali parę dni wcześniej niż ja do B.V. Oprócz tego mój kolega do Chorwacji zjechał dzień później niż ja, ale swoje lokum miał pod Dubrownikiem. W ostatnim dniu pojawiła się koleżanka w Omisiu, zdążyliśmy się spotkać. Towarzysko, że hej, no ale jedni chcą to, drudzy chcą to, nie da rady wszystkiego pogodzić, najważniejsze, że dało się zobaczyć, okazje na piwko jeszcze będą w PL. Z tym przyjacielem co pojechał aż pod Dubrownik też widziałem się tylko raz, umawialiśmy się chyba z tydzień, ale się udało, i razem zwiedziliśmy Dubrownik, wspólny wieczór z piwkiem, no i plaża pod Dubrownikiem -Copacabana Beach. Ale o Dubrowniku napiszę następnym razem.
Załączniki:
18rano na balkonie.JPG
Ranek oczywiście na balkonie
17 plazowanie Brela.JPG
Plażowanie -Brela
16 rurka nurkowanie.JPG
Plażowanie -Brela- maski, rurki :)
15 laże deptakiem Brela dosc opalania.JPG
chodzę tu i tam,
14plazowanie Brela.JPG
Plażowanie -Brela
13plażowanie Brela.JPG
Plażowanie -Brela
12plazowanieBrela.JPG
Plażowanie -Brela
11cos na żab1.JPG
Coś na ząb
10 cos na zab2.JPG
ja też coś zjadłem
9 piwko jest.JPG
Zamówiłem- w taki gorąc, ratunek
8piwko przed meczem1.JPG
To już na balkonie
7piwko na balkonie.JPG
piwko na balkonie
6 mecz na balkonie.JPG
Mecz na balkonie
5 zimne piwko.JPG
zimne!
4BV noca z balkonu.JPG
Ciemno już dobranoc
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 12.05.2020 18:05

-Dzień 12-Dubrownik i nie tylko-Jest rok 2018, na początku drugiego tygodnia-poniedziałek chyba to był, jesteśmy umówieni z moim przyjacielem na Dubrownik. Wstajemy wcześnie bardzo, planujemy być o 9.00 w Dubrowniku. I w zasadzie tak byliśmy, no może z 15 minut obsuwy ale chyba to się nie liczy. Spotykamy się z znajomymi- Oni mieli swoje lokum na campingu pod Dubrownikiem, planujemy- myk szybko witanko i lecim zwiedzać. He he he he, planujemy:), ale jak to wychodzi, może kawka na tarasie??? ok, kawka zawsze:). Wyszło troszkę później niż 10 w Dubrowniku, ale co tam, piwko nawet wypiłem, bo okazało się, że można podjechać autobusem. Dobra zbieramy się. Mieliśmy zacząć od Dubrownika, plany się zmieniły- jedziemy, znaczy płyniemy na wyspę miłości Lokrum. Wyspa, ze względu na bogatą faunę i florę, jest rezerwatem przyrody. Spacerujemy, widzimy: Klasztor Benedyktynów i jego ruiny, ogród przy klasztorze,kierujemy się i zdobywamy Fort Royal. Pamiętacie serial: "Gra o tron"?. Robimy sobie fotki na owym słynnym tronie:). Z Fortu super widoki z góry, a w drodze powrotnej ciekawym miejscem jest- wewnętrzne jezioro nazywane Morzem Martwym. Ma ono słoną wodę, połączone jest bowiem podziemnymi odpływami z morzem. Około 15 wracamy, płyniemy łajbą do Dubrownika, widzimy słynne miasto z wody. Jesteśmy na miejscu, spacerujemy, to tu to tam, wąskie uliczki Dubrownika najciekawsze. Trzeba coś zjeść, wpadamy na pizzę, a później oczywiście zimne bro. Zimne bro- bo padła decyzja, zostajemy na noc. Super, czemu nie:). Po obiadku szlajanie się i mury. Idziemy, jest fajnie, super widoki, nawet nie było tłumów, luźno jakoś, podziwiamy wszystko. Późnym wieczorem wróciliśmy na camping. Było ciepło, czas na piwko, a przecież obok jest basen. Ok- idziemy na chwilę, może dwie, jest super. Tak szybko nie idziemy spać, bo po co, mały grill, leżaki, gadka szmatka, długo nam zeszło. A jutro co? Jutro luzik -plaża -Dubrownik -Copacabana Beach. he he he Copacabana.
Załączniki:
29Laplyniemy na wyspę oddalamy sie od D.JPG
Płyniemy na Wyspę Lokrum
28L Płyniemy.JPG
Płyniemy
27Lna Lacrum.JPG
Na wyspie Lokrum
26L na wyspie Lacum.JPG
Na wyspie Lokrum
25Lna wyspie lacrum.JPG
Na wyspie Lokrum
24L na lacrum.JPG
Na wyspie Lokrum
23L TRon.JPG
Ja na tronie
22L z Fortu.JPG
Z Fortu Royal
21L z Fortu.JPG
Z Fortu Royal
20L z Fortu.JPG
Z Fortu Royal
19L FoRT na locrum.JPG
Z Fortu Royal
18L z FortuDSC_1126.JPG
Z Fortu Royal
17 dubro z wody wracamyDSC_0284_1.JPG
Dubrownik widok z wody
16 dubrownikDSC_1106.JPG
Dubrownik
15 dubrow.JPG
Dubrownik
14pizza w Dubro.jpg
Czas na jedzonko
12 Du z murow.JPG
Widoki z murów Dubrownika
11Du z murow.JPG
Widoki z murów Dubrownika
10du z murow.JPG
Widoki z murów Dubrownika
9 du z murow.JPG
Widoki z murów Dubrownika
8dubro z murow.JPG
Widoki z murów Dubrownika
7dubro z murow.JPG
Widoki z murów Dubrownika
6dubro z murow.JPG
Widoki z murów Dubrownika
5dubro z murow.JPG
Widoki z murów Dubrownika
4dubro z murow.JPG
Widoki z murów Dubrownika
3dubro z murow.JPG
Widoki z murów Dubrownika
Ostatnio edytowano 22.05.2020 22:54 przez michago, łącznie edytowano 1 raz
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 12.05.2020 18:17

-Dzień 13- Dubrownik-Copacabana Beach- To będzie krótki wpis, ile można o plażowaniu, nazwa plaży fajnie brzmi, a i mam problem z zdjęciami. Sporo zdjęć mi gdzieś zginęło. Wstaliśmy, zjedliśmy śniadanko, kawa i pogaduchy, a później na plażę z ładną nazwą. Sympatycznie się gada z znajomymi, znamy się ponad 20 lat, jest ekstra pogoda, czego chcieć więcej. Dubrownik 2018 uważam za super spędzony czas. Wróciliśmy w nocy do Baski Vody, bo plażowaliśmy chyba do 17. I tak minął kolejny dzień.
Załączniki:
IMG-20180701-WA0005.jpg
nad wodą
IMG-20180701-WA0004.jpg
nad wodą
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 12.05.2020 20:07

-Dzień 14-Omiś- Miasteczko Omiś lubimy też, często wpadamy nawet na chwilkę ale w 2018 wpadliśmy na dłużej. Omiś jest blisko BV więc nie musieliśmy wstawać szybko. Spokojnie chwila moment i będziemy. Parkujemy i idziemy na wykupiony wcześniej -Zipline- Super adrenalina i super widoki, super atrakcja! Polecam!- jest ciekawie, jest moc,rodzi się pytanie: jak to będzie-Było super! Fajna sprawa. Później wybraliśmy się do Zamku Piratów. Jesteśmy na gorze, robimy zdjęcia widoków z góry-cudnie. Później kawka z koleżanką w knajpce opowiadamy wrażenia. Wracamy do BV, zobaczyłem rybkę w bułce, biorę, Aśka wzięła coś słodkiego. Na koniec piwko na balkonie.
Załączniki:
9omis liny.jpg
Zipline
7mis.JPG
Widoki z Zamku Piratów w Omisiu
6omis.jpg
Widoki z Zamku Piratów w Omisiu
5omis.JPG
Widoki z Zamku Piratów w Omisiu
3omis knajpa.jpg
kawka w Omisiu
2rybka w bulce w BV.JPG
Rybka w B.V.
1piwko na balkonie.JPG
Piwko na balkonie
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 12.05.2020 23:48

-Dzień 15-Plażowanko- To jest 15-sty dzień ale odjąć 2 dni jazdy to tak naprawdę 13-sty dzień w samej Cro. Czy długo? no już długo, cieszę się, a jednocześnie nie chcę myśleć, że zaraz koniec. W roku 2017 i 2018 pozostały jeszcze 2 dni i będę się pakował. Za każdym razem było ciężko. A tymczasem będę się wylegiwał i korzystał z każdej tam chwili, a jak inaczej! :) Idziemy do Breli jak zwykle, a potem jeszcze raz późnym wieczorem. Dobranoc. Jutro będzie Biba!
Załączniki:
12 plazowanie Brela.JPG
Plażowanie w Breli
11plazowanie Brela.JPG
Plażowanie w Breli
10plazowanie Brela.JPG
Plażowanie w Breli
9plazowanie brela w cieniu.JPG
Plażowanie w Breli-ja w cieniu
8plazowanie brela laze.JPG
Plażowanie w Breli-łażę
7plazowanie brela laze.JPG
Plażowanie w Breli-chodzę tam i tam
6plazowanie brela.JPG
Plażowanie w Breli
5 wieczor Brela.JPG
Wieczór w Breli
4 brela noca.jpg
Wieczór w Breli
3brelaa noca 2 dzrewo.jpg
Wieczór w Breli
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 13.05.2020 17:26

-Dzień 16- Biba, i niezapomniana love-przygoda z Chorwatką lat24 i normalna muzika, no boom, boom-Kolejny dzień, super pogoda, na pewno rano wstaliśmy. To było w 2017r kawa rano smakowała na balkonie jak zawsze -dobrze. Przeskoczę na chwilę w rok 19, kiedy podczas plażowania, a w zasadzie szlajania się deptakiem Breli usiadłem na ławce obok Pana, który namawiał na rejsy-Hvar-Bol. Pan ubrany na kowboja, okularki- rozmawia z zainteresowanymi. W pewnym momencie jako argument namawiający do wycieczki, padło sformułowanie: "Tu będzie normalna muzika, no boom, boom". Uśmiałem się, bo faktycznie powracające łąjby do B.V i nie tylko, niosły ze sobą głośną muzę tzw. Disko Polo. Oczy zielone grały zawsze. No tak, my też w roku 2017 zdecydowaliśmy się na taki wypad. Po wspomnianej kawie, lecimy na przystań B.V. godzina 9.00 odpływamy. Atrakcja jak atrakcja, kupiłem jakiś alkohol, szum fal, woda i widoki, sympatycznie się ogląda. Wiadomo podczas takich wypadów to jest tak jak wycieczki autokarowe, szybko, ograniczony czas ale dobrze, że są. Oczywiście Stari Grad, później na Bol, gdzie są piaszczyste plaże he he he. Na pewno były pyszne lody na Bolu, na przeciw portu.Nie płynęliśmy wodną taxi, zrobiliśmy sobie spacer, było dużo ludzi. Czas szybko leciał, trzeba było wracać, na łąjbie "BIBA" rzucili nam makrelę, winko, kupiłem sobie też piwko. A za chwilę zaczęło się, włączyli, było głośno, Disco. Sporo ludzi porwał ten klimat, alkohol też zrobił swoje, dziewczyny tańczyły przy barierkach i nie tylko, szał, a Oczy zielone to był główny szlagier tego rejsu. Szał ciał trwał, chyba 2 godziny, o 19 byliśmy w B.V. Love -przygoda z chorwatką24 to żarcik :). A późnym wieczorkiem poszliśmy do baru nad wodą w B.V
Załączniki:
7 idziemy na lajbe.jpg
Idziemy na łabę "BIBA"
6 na bibie.jpg
Płyniemy
5hvar.jpg
Stari GRad
4 w drodze na bol.jpg
widoki już Na BOlu
3bol.jpg
Róg
2obiad na bibie.jpg
Riba
1wieczor w BV drink.jpg
Wieczór w B.V
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 13.05.2020 22:45

-Dzień 17-Imotski-To kolejny dzień jednocześnie ostatni, jutro rano będę się pakował i zwijał. 15 dni w Chorwacji minęło szybko i zawsze ciężko się wyjeżdża. Tylko w roku ubiegłym zostałem dłużej. W 17r. i 18r. nic już się nie wydarzyło, można je uznać za zamknięte. W 15-sty dzień wieczorem, ostani spacer jakieś winko z Aśką na pożegnanie z B.V i rano hejka do domu. Pozostał rok 19r i przed pakowaniem został jeszcze jeden punkt naszych planów - Imotski. Miejscowość bardzo blisko około 30 km od Baski Vody. Chcemy zobaczyć Modro i Crveno Jezero, kręcimy się przy pozostałościach Twierdzy Topana. Wracamy dość wcześnie, zdążymy się jeszcze wykąpać, krótki spacer, małe alko na pożegnanie z B.V.Załapaliśmy się jeszcze na fajerwerki siedząc w knajpie nad wodą, nie pamiętam z jakiej były okazji. Nie zarywamy nocy, jutro wyjeżdżamy z Baski Vody, ale to nie koniec naszego urlopu. Co będzie jutro? jutro będzie Zadar i Nin.
Załączniki:
21Crveno Jezero.JPG
Crveno Jezero
20Crveno Jezero.JPG
Crveno Jezero
19Modro Jezero.JPG
Modro Jezero
18Modro Jezero.JPG
Modro Jezero
17Modro Jezero.JPG
Modro Jezero
16Modro Jezero.JPG
Modro Jezero
15Twierdza Topana.JPG
Kręcimy się -Twierdza Topana
14Twierdza Topana.JPG
Kręcimy się -Twierdza Topana
13Imotski.JPG
Imotski
12Imotski.JPG
Imotski
11Imotski.JPG
Imotski
10Imotski.JPG
Imotski
9plazowanie brela.JPG
Plażowanie
8plazowanie brela.JPG
Plażowanie
7spacer noca.JPG
Spacerek i widoki
6fire.JPG
Fajerwerki w BV
5fire.JPG
Fajerwerki w BV
4fire.JPG
Fajerwerki w BV
3fire.JPG
Fajerwerki w BV
2fire.JPG
Fajerwerki w BV
1 fire.JPG
Fajerwerki w BV
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.05.2020 09:42

Te jeziorka ładnie wygladają. Kiedyś może będzie okazja zobaczyć je na żywo.
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 15.05.2020 15:26

Kapitańska Baba napisał(a):Te jeziorka ładnie wygladają. Kiedyś może będzie okazja zobaczyć je na żywo.

Dużo ludzi tam zagląda, ciekawostka i widoki też faaaajne, tak przy okazji czegoś można zobaczyć. Pozdrawiam
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 15.05.2020 15:37

Kapitańska Baba napisał(a):Te jeziorka ładnie wygladają. Kiedyś może będzie okazja zobaczyć je na żywo.

Zdarza się, że jedno z nich (Modro) wysycha całkowicie, więc oby Ci się to nie przytrafiło.
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 16.05.2020 11:18

A no fakt , wysycha grali na dnie w coś ostatnio, gdzieś chyba czytalem
michago
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 19.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) michago » 17.05.2020 12:09

-Dzień 18--Baska Voda pożegnała nas fajerwerkami, można rzec, na pożegnanie mały drink nad wodą, szybko się pakujemy bo rano trzeba wstać. Nie wracamy do domu, zrobiliśmy sobie radoche i zostajemy jeszcze parę dni w Cro. Gdzie ?Jedziemy do Zadaru, a jak Zadar to obowiązkowo później Nin. Rano wstajemy, migiem na autostradę, około 11 jesteśmy w Zadarze.
Zwiedzamy, spacerujemy, wszystko zgodnie z planem, jesteśmy jakiś czas w Zadarze ale około 15 jedziemy zwiedzać Nin, klimatyczne miasteczko.
Załączniki:
23 wyjazd Bv.JPG
Wyjeżdżamy
22zadar.JPG
Zadar
21zadar.JPG
Zadar
20zadar.JPG
Zadar
19zadar.JPG
Zadar
18zadar.JPG
Zadar
17zadar.JPG
Zadar
16zadar.JPG
Zadar
15zadar.JPG
Zadar
14zadar.JPG
Zadar
13zadar.JPG
Zadar
12zadar (2).JPG
Zadar
11zadar (2).JPG
Zadar
10zadar (2).JPG
Zadar
9nin wejscie.JPG
Nin
8nin wejscie.JPG
Nin
7ninchor. crkva Sv. Križa.JPG
Nin-Chor.crkva Sv. Kriza
6nin ulice.JPG
Nin
5 nin ulice.JPG
Nin
4nin ulice.JPG
Nin
3 nin pizza.JPG
Nin -Pizza i Staropramen
2nin nad woda.JPG
Nin
1nin nad woda.JPG
Nin
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Baska Voda 2017 i 2018 i 2019 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone