Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Baska Voda !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2430
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 15.08.2019 17:00

A ktoś się orientuje czy we wrzesień w Baśka Voda planowana jest Ribarska noć?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.08.2019 17:09

karin74 napisał(a):A ktoś się orientuje czy we wrzesień w Baśka Voda planowana jest Ribarska noć?


Nie mam pojęcia . https://baskavoda.hr/pl/imprezy-1//m-2019-09-1
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1931
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.08.2019 17:19

Gdzie najlepiej kupić rakije i inne trunki. Ktoś pisał o targu obok kościoła w Makarskiej. A może lepiej kupić w Mostarze w BiH ?
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2430
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 15.08.2019 17:39

bigredone napisał(a):
karin74 napisał(a):A ktoś się orientuje czy we wrzesień w Baśka Voda planowana jest Ribarska noć?


Nie mam pojęcia . https://baskavoda.hr/pl/imprezy-1//m-2019-09-1

Zrozumiałam podtekst...i tym bardziej bardzo serdecznie dziękuję.
Pozdrawiam
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 15.08.2019 20:36

wikol napisał(a):Gdzie najlepiej kupić rakije i inne trunki. Ktoś pisał o targu obok kościoła w Makarskiej. A może lepiej kupić w Mostarze w BiH ?


w Mostarze na pewno, natomiast my zaopatrzyliśmy się w tym roku w Mjedugorje. Towar sam podjeżdża do Ciebie. ;) wystarczy mieć polskie blachy i zaparkować gdziekolwiek. Średnia cena 5 euro. Kolesie mają w bagażniku do wyboru do koloru od rakiji po miody na różańcach kończąc ;)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1931
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 15.08.2019 21:02

Jacek_P napisał(a):
wikol napisał(a):Gdzie najlepiej kupić rakije i inne trunki. Ktoś pisał o targu obok kościoła w Makarskiej. A może lepiej kupić w Mostarze w BiH ?


w Mostarze na pewno, natomiast my zaopatrzyliśmy się w tym roku w Mjedugorje. Towar sam podjeżdża do Ciebie. ;) wystarczy mieć polskie blachy i zaparkować gdziekolwiek. Średnia cena 5 euro. Kolesie mają w bagażniku do wyboru do koloru od rakiji po miody na różańcach kończąc ;)

Byłem w Medjugorie 6 lat temu ale towar wtedy jeszcze nie podjeżdżał ;)
coolin
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 15.08.2019 22:01

wikol napisał(a):Gdzie najlepiej kupić rakije i inne trunki. Ktoś pisał o targu obok kościoła w Makarskiej. A może lepiej kupić w Mostarze w BiH ?

W górnej Breli jest sprawdzony gospodarz, zawsze tam kupujemy (wino, rakija, trawarica, itp.)
Cesta Domovinskog Rata 29, 21255, Gornja Brela, Chorwacja
https://maps.app.goo.gl/2NKWGCTvCS6HptUv7
greg77
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 13.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) greg77 » 16.08.2019 14:28

Witam.A wracając do tematu muzyki na żywo w Baska Voda gdzie ewentualnie można posłuchać?
de Zoo
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 16.08.2019 14:52

greg77 napisał(a):Witam.A wracając do tematu muzyki na żywo w Baska Voda gdzie ewentualnie można posłuchać?

Wieczorem prawie w każdej knajpie ktoś na czymś brzdęka i podśpiewuje 8)
Jacek_P
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 25.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacek_P » 16.08.2019 17:56

wikol napisał(a):
Jacek_P napisał(a):
wikol napisał(a):Gdzie najlepiej kupić rakije i inne trunki. Ktoś pisał o targu obok kościoła w Makarskiej. A może lepiej kupić w Mostarze w BiH ?


w Mostarze na pewno, natomiast my zaopatrzyliśmy się w tym roku w Mjedugorje. Towar sam podjeżdża do Ciebie. ;) wystarczy mieć polskie blachy i zaparkować gdziekolwiek. Średnia cena 5 euro. Kolesie mają w bagażniku do wyboru do koloru od rakiji po miody na różańcach kończąc ;)

Byłem w Medjugorie 6 lat temu ale towar wtedy jeszcze nie podjeżdżał ;)


My nie mogliśmy się opędzić, krążą wokół przyjezdnych aut jak komary ;)
Dar!usz
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 09.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dar!usz » 18.08.2019 06:43

Witajcie. Właśnie jestem w BV. Wczoraj wymieniałem gotówkę na poczcie. Prowizja 1.5 procent. Euro po 7.31 kuny.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 21.08.2019 13:04

Czy ktoś kupował oliwę w Basce? Widziałem na targu u sprzedawców oliwę i jakieś wina, pytanie co to jest warte? Może lepiej do tej Górnej Breli pojechać jak ktoś polecał?
Chcę zabrać do domu a jutro wyjazd.
de Zoo
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) de Zoo » 21.08.2019 21:35

lukasz22i napisał(a):Czy ktoś kupował oliwę w Basce? Widziałem na targu u sprzedawców oliwę i jakieś wina, pytanie co to jest warte? Może lepiej do tej Górnej Breli pojechać jak ktoś polecał?
Chcę zabrać do domu a jutro wyjazd.

Właścicielka mojego apartamentu mówiła, że w Basce tylko tam można kupić, ale za jakość tego co sprzedają nie dałaby sobie ręki uciąć :D
Na ul. Podgradinskiej (skręcasz z głównej ulicy i jest po prawej stronie) jest punkt i tam sprzedają czerwone i białe wino z tanków. Czerwone próbowaliśmy i nie było paskudne.
Jak wracaliśmy do domu, to pojechaliśmy nie przez tunel tylko przez Šestanovac i tam, po drodze, było kilkanaście miejsc, gdzie sprzedawana była oliwa i wino.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1931
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.08.2019 17:18

Lody po 7kn. Porcje jak u nas dwie.
Winogrona przy plaży po 20kn, pomidory po 20kn. W Konzumie pomidory i winogrona około 13kn.
Piwko przy plaży 23kn ale dalej już po 15kn.
Duża bułka podobna do paryskiej 8kn w pekarze.
Drogo, nie sądzę.
Ludzie siali panikę że drożyzna. Bzdura.
W knajpach ceny przystępne.

Ceny piwa w knajpie przy plaży w Baśce tańsze niż w obskurnych knajpach nad Wisłą w Wawie.
I jeszcze w Baśce kelner, gratis talerzyk orzeszków do piwa.
U nas plastik bez orzeszków i bez kelnera.
Bez porównania.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5259
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.08.2019 18:09

wikol napisał(a):Lody po 7kn. Porcje jak u nas dwie.
Winogrona przy plaży po 20kn, pomidory po 20kn. W Konzumie pomidory i winogrona około 13kn.
Piwko przy plaży 23kn ale dalej już po 15kn.
Duża bułka podobna do paryskiej 8kn w pekarze.
Drogo, nie sądzę.
Ludzie siali panikę że drożyzna. Bzdura.
W knajpach ceny przystępne.

Ceny piwa w knajpie przy plaży w Baśce tańsze niż w obskurnych knajpach nad Wisłą w Wawie.
I jeszcze w Baśce kelner, gratis talerzyk orzeszków do piwa.
U nas plastik bez orzeszków i bez kelnera.
Bez porównania.


Jeżeli dla ciebie 13,50 PLN za niezbyt wyszukane Karlovačko czy Ožujsko to to samo co np. 12 PLN za piwo w Bierhalle, Čeśce lub Szweju w centrum miasta, to sorry, ale współczuję. A że lubisz nadwiślańskie obskurne knajpy, to cóż, o gustach się nie dyskutuje. Znam wiele knajp w Warszawie na poziomie, gdzie ceny nijak się mają do tych podawanych przez ciebie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wróciłam z Baska Voda !!! - strona 28
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone