Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Baska Voda !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 04.07.2019 08:05

Gdzie zjechać jadąc z północy to w sumie kwestia gustu bo odległościowo i czasowo nie wiele można zyskać.
Zdecydowanie wolę zjeżdżać w Šestanovac ze względu na krajobraz. Ani razu nie zdecydowałem się jechać przez tunel.
Obrazek


--> Google Maps
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 04.07.2019 08:09

Jeśli ktoś jedzie pierwszy raz polecam zjazd w Sestanovac i dalej trasą do BV - będzie miał piękne widoki jak napisał przedmówca.
W drodze powrotnej można jechać przez tunel do Zagvozd / tunel Sveti Ilija jest darmowy /
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 04.07.2019 10:33

Z płatnościami kartą nie ma problemów. Na większe i tańsze zakupy można podjechać do niedalekiej Makarskiej-są tam Lidl,Kaufland i olbrzymi Konzum.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 04.07.2019 21:05

kkkjjj napisał(a):Witajcie, wyjeżdżam z przyjaciółmi do BV 12.07. Możecie podać orientacyjne ceny piwa, wody, pizzy itp. ? gdzie można smacznie i w miarę niedrogo zjeść ?
i jeszcze pytanie dot. przejazdu - gdzie zjechać z autostrady kierując się do BV?

woda ok. 4-6hrk za 1,5l - pij z kranu, mają dobrą wodę ;) piwo 2l (ozujsko, karlovacko, pan, lasko) ok.20-27hrkn ale czasem w promocji i za 16hrk kupisz Pan albo dwupaki taniej w Kauflandzie, piwo 0,5 - ok. 7-8hrk, pizza 40-60 hrk. Ja jadałem w konobie Toni, dobre jedzenie (mają sjestę 15:30-18:30). Ja zjeżdzałem przez tunel pod Biokovo
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 05.07.2019 02:29

Piwo 6-8zl , woda butelka 4 zlote tyle co fanta 0,5, kebaby i hamburgery 28-32 kuny , Pizza w Breli na skrzyzowaniu tam na gorze nawet niezla, daleko jej do najlepszej ale nie miałem uwag jak na cro. Ja sie nie stołowałem w restauracjach bo stolowalem sie w nich we Wloszech a Chorwackie lody i jedzenie nie moja bajka chodź lody dla dzieciaka zazwyczaj te po drodze niz w typowych lodziarniach z renoma o ile takie sa.Owoce zwlaszcza na tym mini bazarku w BV ceny wysokie a w smaku jak w naszych marketach kilka razy korzystalem ale nie polecam. Zakupy najlepiej w kaufland robić w stronę Makarskiej tansze wina, tania woda owoce cena srednia. Jakieś bulki na plaże w parma piekarni lub konzumie.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 05.07.2019 06:54

.... Ja sie nie stołowałem w restauracjach bo stolowalem sie w nich we Wloszech a Chorwackie lody i jedzenie nie moja bajka chodź lody dla dzieciaka zazwyczaj te po drodze niz w typowych lodziarniach z renoma o ile takie sa........

:oops: za cholere nie rozumie nic z tego co kolega pisze :/
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.07.2019 07:10

Z lektury wynika że ceny nie są tak straszne. Po ostatniej drożyźnie w PL ceny w miarę sensowne. Większa przepaść była kilka lat temu.

Ściągnąłem z Konzuma gazetkę promocyjną. Poza rybami ceny ok.
Nad naszym Bałtykiem to dopiero drożyzna. Za 3 porcje ryby i frytki ponad 120zł. Porcje nieduże na papierowym talerzu.
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 05.07.2019 07:16

wikol napisał(a):Z lektury wynika że ceny nie są tak straszne. Po ostatniej drożyźnie w PL ceny w miarę sensowne. Większa przepaść była kilka lat temu.

Ściągnąłem z Konzuma gazetkę promocyjną. Poza rybami ceny ok.
Nad naszym Bałtykiem to dopiero drożyzna. Za 3 porcje ryby i frytki ponad 120zł. Porcje nieduże na papierowym talerzu.


Też tak uważam, ogólnie wcale nie jest dużo drożej niż w polskich ,, kurortach"
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 05.07.2019 07:22

Nad naszym Bałtykiem w sezonie to jest dopiero kosmos cenowy.
Ceny w Chorwacji może i są większe (10 - 20 %) ale przecież tam się pół Europy zjeżdża, więc co się dziwić.
Kilkanaście lat temu pewien mężczyzna na moich pierwszych wakacjach za granicą powiedział "proszę nie przeliczać cen na złotówki, bo nic nie kupicie". :lol: :lol:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 05.07.2019 07:46

Ilość ludzi w restauracjach w BV jest dowodem na to ,że z chorwackim jedzeniem nie jest tak źle i zapewniam,że wybór jest spory i można znaleźć coś dla siebie. Co roku kupujemy owoce na targu w BV i to również mocna przesada,że nie ma tam nic dobrego. Najlepiej niech każdy sam się przekona.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.07.2019 08:14

Przykładowe ceny z MaxiKonzum w Makarskiej

- papryka 9,99kn
- cukinia 6,99kn
- 400g filet z kurczaka 19,99kn
- chleb 700g 7,99kn
- Ożujsko 2l - 19,99kn
- mleko 2l - 9,99kn

Czy to są wysokie ceny ?
nie sądze....
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 05.07.2019 08:35

wikol napisał(a):Przykładowe ceny z MaxiKonzum w Makarskiej

- papryka 9,99kn
- cukinia 6,99kn
- 400g filet z kurczaka 19,99kn
- chleb 700g 7,99kn
- Ożujsko 2l - 19,99kn
- mleko 2l - 9,99kn

Czy to są wysokie ceny ?
nie sądze....


Zwłaszcza ozujsko w dobrej cenie :)
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 05.07.2019 11:55

LUKI40 napisał(a):
Zwłaszcza ozujsko w dobrej cenie :)
Taki sam bełt kupujesz za 3 zł w Pl ,jak to jest dobra cena to stołuj się smacznego.
A za 8 kun jest w konzumie całkiem pijalne lasko IPA od heinekena.Kibic my też co roku tam kupujemy bo jedynie tam w okolicy jest jakiś wybór ale dobrze wiesz że ceny są podbite a owoce są mocno przeciętne nie sa źle ale dużo lepsze i tańsze jedliśmy w Toskanii tydzień wcześniej. A tak smakujące są też w marketach Pl. Rok temu sierpień wrzesień teraz czerwiec i to samo a w sklepach mieli teraz z Włoch większość tyle że tak nie smakowały jak u nich. Rybki owszem są ok i cenowo stoją średnio po 90-100kun. Gumiś tak jest 10-20proc średnio więcej wyjdzie. W zależności od tego co tam kto je. Natomiast jeśli ktoś powie że w sklepach są takie same ceny jak w cro to zwyczajnie nie wie o czym mówi. Mnie nie robi to różnicy ale te produkty które nas interesowały często były droższe np woda 4-5zl w konzumie to więcej jak 20proc bo sporo taniej jest w małych sklepikach nad Bałtykiem a nie minimarketach. Często widzę że niektórzy zachwalają cro pod każdym względem a mimo pięknych miejsc ma też swoje bolączki przypuszczam że dużo ludzi promuje i lansuje na siłę cro. Ja też ją lubię i teraz co roku wracam ale nikt nie musi mnie do niej przekonywać kłamstwami.
Ostatnio edytowano 05.07.2019 12:20 przez Stanko, łącznie edytowano 1 raz
LUKI40
zbanowany
Posty: 218
Dołączył(a): 21.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKI40 » 05.07.2019 12:15

Stanko napisał(a):
LUKI40 napisał(a):
Zwłaszcza ozujsko w dobrej cenie :)
Taki sam bełt kupujesz za 3 zł w Pl ,jak to jest dobra cena to stołuj się smacznego.
A za 8 kun jest w konzumie całkiem pijalne lasko IPA od heinekena.Kibic my też co roku tam kupujemy bo jedynie tam w okolicy jest jakiś wybór ale dobrze wiesz że ceny są podbite a owoce są mocno przeciętne nie sa źle ale dużo lepsze i tańsze jedliśmy w Toskanii tydzień wcześniej. A tak smakujące są też w marketach Pl. Rok temu sierpień wrzesień teraz czerwiec i to samo a w sklepach mieli teraz z Włoch większość tyle że tak nie smakowały jak u nich. Rybki owszem są ok i cenowo stoją po średnio po 90-100kun.

Nie lubię piwa typu IPA a Ożujsko jest całkiem przyzwoitym piwem. Na bełtach musisz się znać faktycznie i sądząc po bełkocie jaki pisałeś dziś o 2 nad ranem to musiałeś ich wczoraj sporo wypić
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 06.07.2019 22:14

Aktualnie jestem w BV, konoba Bracera, można płacić karta, mówią po polsku :P dobre jedzenie i miła obsługa.
Lody 8 kuna. Piwo 20 kuna.
Woda ciepła :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciłam z Baska Voda !!! - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone