Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Baska Voda !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piotrh2
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrh2 » 29.09.2018 13:32

Witam wszystkich jako nowy użytkownik.

Kilka dni temu wróciłem ze swojej pierwszej wyprawy do Chorwacji. Wybór padł na Baška Voda.
Na pierwszy raz nie chcieliśmy ryzykować z noclegiem i zarezerwowaliśmy pokój przez Booking.com. Wybór padł na Apartaments "Antonia" K.P.Krešimira IV Br.5 CENA 479 EUR za 11 dni
1537288335034.jpg

Niestety początek przygody w tym obiekcie nie zapowiadał miłych wakacji. Na miejscu meldujemy się koło 15:00. W domu jest we własnej osobie pani Antonia (starsza pani pewnie koło 60). Niestety pani poza swoim ojczystym językiem zna tylko niemiecki. Chce od nas paszporty do meldunku. Wyciągam dowody osobiste a wtedy pani mówi, że odda je nam dopiero w nocy. Lampka od razu się zapaliła, po co na tyle godzin jej nasze dowody. Tłumaczyła, iż jej syn się tym zajmuje, ona nie umie się obsługiwać komputerem. Nie zgodziłem się na to i zaproponowałem spisanie danych, a jak wróci syn dokonamy rejestracji. Wtedy pani położyła rękę na torebce mojej żony i chciała dostać jej telefon w depozyt do tego czasu. Uciąłem te propozycje mówiąc, że nie ma takiej opcji. Na szczęście pani odpuściła i zgodziła się na wieczorny meldunek. Poszliśmy zniesmaczeni na plażę i wracając wieczorem, spotkaliśmy jej syna. Na szczęście on znał angielski i wyjaśniłem z nim wszystko. Później przez cały czas pobytu, kontakt z nimi ograniczał się w głównej mierze tylko do witania się. Sam obiekt mimo położenia niemal przy samem plaży, nie posiada widoku na nią. Zasłania go duży apartamentowiec, który dzieli jej dom i plażę.

Pokój zgadzał się z tym co było na zdjęciach (pokój + łazienka). Parking na podwórku (tylko dla osobówek, gdyż parkuje się pod drzewem oliwnym i bus by już nie wszedł). Położenie obiektu było bardzo dobre. Dodatkowy minus dla gospodarzy za to, że przez cały nasz pobyt kiedy pod naszą nieobecność zmieniali nam ręczniki, ani razu nie zabrali śmieci. Na koniec uzbierał się calutki kosz. Do do reszty brak zastrzeżeń. Jedynie dało się odczuć brak aneksu kuchennego.

Co do samej miejscowości nie zawiedliśmy się. Baška Voda, to piękna mała miejscowość z dość dużą ilością turystów. Widać było to dopiero wieczorem koło 20 -21 kiedy wszyscy wychodzili na wieczorne spacery, kolacje i do barów.
Na plaży miejsca trzeba było szukać po bokach, gdyż środek okupują leżaki na wynajem. Na początku naszego wyjazdu było wciąż bardzo dużo ludzi na plaży. Oczywiście najgłośniejsi byli nasi rodacy w wieku 40+ których śmiechy i żarciki po kilku piwach niosły się daleko.

Zaskoczeniem było siedząc wieczorami na promenadzie słyszeć wracające statki na których słychać było polskie disco polo.

Co do jedzenia polecana tutaj restauracja Karlo, faktycznie serwowała dobre jedzenie, niestety wiele razy czułem się oszukany. Zamawiając rumsztyk nadziewany dostałem cieniutko ubitego kotleta schabowego sauté złożonego na pół i w środku ze stopionym serem żółtym plus frytki (bardzo dobre). Był on smaczny, ale to nie był zdecydowanie rumsztyk. No i ta obsługa, która ma gdzieś czystość stolików, chodząca jak by czuła się dużo lepsza od nas klientów. To było tak widoczne, że aż biło po oczach. Tylko jedna kelnerka była miła i zagadywała po polsku i nawet żartowała z gośćmi, a ceny do najtańszych nie należały. Za porcję białej ryby chcieli 340 kun.

Osobiście mi najbardziej spodobała się Konoba Toni schowana lekko w uliczce od promenady. Menu na ścianie może mylić gdyż ceny podane są za wagę np. za 0,1 kg lub za 0,3 kg. Za 2 porcje białej ryby ze szpinakiem z dodatkiem grilowanych warzyw i lemoniadą zapłaciłem 362 kun. Cena z menu to za 0,3 kg białej ryby 68 kun. Jednak było to bardzo dobre danie i w żaden sposób nie żałuję tego. Warto zabrać na chociaż jedną kolację swoją żonę lub partnerkę. Miejsce bardzo oblegane nie raz trzeba było czekać po 15 min na stolik. Obsługa to 2 starszych panów. Małomówni ale konkretni, dobrze znają angielski, zero problemów z dogadaniem się.
Niektóre pizzerie jak Papuga radzę omijać szerokim łukiem. Jedzenie słabe a ceny standardowe. Na plus to na pewno jeden Fastfood o nazwie McKebab :)

Co do pieniędzy. Szkoda, że kantory mają jakąś zmowę. W każdym za 1 EUR dawali 7,1 kun, gdzie idąc do banku dali mi 7,3687 kun. Wiec jeśli uda wam się dostać EUR po dobrej cenie to będzie najlepsza opcja zamiany, jeśli nie to pozostają bankomaty. Tylko trzeba pieniądze hurtem wyciągać. Tutaj przy kursie PLN HRK 1,72 bankomat dawał po 1,58 plus 22 kuny opłaty za operację.

Po zakupy chyba najlepiej pojechać na targ do Makarskiej i tam kupić od rolników warzywa, oliwę i alkohol. W Baška Voda na straganach za 0,2L rakiji chcieli 25 kun a butelkę wina 30 kun. Cena wina dobra jak i sam trunek.


Podsumowując wyjazd udany od 9 do 20 września dużo odpoczęliśmy, pogoda była wzorowa, cały czas w cieniu temp. między 27-30C, w nocy ponad 20C. Miejsce, które na pewno jeszcze kiedyś odwiedzę, ale już bez rezerwacji. Wszędzie można spotkać siedzących ludzi z karteczkami "Arartamenti" niczym w Zakopanym.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10885
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 29.09.2018 20:21

piotrh2 napisał(a):Zaskoczeniem było siedząc wieczorami na promenadzie słyszeć wracające statki na których słychać było polskie disco polo.

taki trend od wielu lat, Riv.Makarska popularna wśród Polaków

599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 30.09.2018 00:39

piotrh2 napisał(a):Witam wszystkich jako nowy użytkownik.
,,,,,,,,,,,,,,,,,,
.

Pokój zgadzał się z tym co było na zdjęciach (pokój + łazienka). Parking na podwórku (tylko dla osobówek, gdyż parkuje się pod drzewem oliwnym i bus by już nie wszedł). Położenie obiektu było bardzo dobre. Dodatkowy minus dla gospodarzy za to, że przez cały nasz pobyt kiedy pod naszą nieobecność zmieniali nam ręczniki, ani razu nie zabrali śmieci. Na koniec uzbierał się calutki kosz. Do do reszty brak zastrzeżeń. Jedynie dało się odczuć brak aneksu kuchennego.



rozumiem że byłeś pierwszy raz w Cro ale kurna,
ja tam wynoszę swoje śmieci sam, wtedy kiedy uznam za stosowne,
najczęściej co dzień rano,
co do " smutnych kelnerów",jeśli będziesz ,,enty raz w Cro
to pewnie dostrzeżesz że ci sami kelnerzy którzy są w "tej kenobie" o 9 rano jak idziesz po bułki do piekary,
są także wieczorem jak idziesz na kolacje ,
trudno aby byli "jak nowi"
sorki za drobną złośliwość ,
fajnie że jesteś zadowolony z pobytu w Cro,
piotrh2
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrh2 » 02.10.2018 18:32

599 napisał(a):rozumiem że byłeś pierwszy raz w Cro ale kurna,
ja tam wynoszę swoje śmieci sam, wtedy kiedy uznam za stosowne,
najczęściej co dzień rano,
co do " smutnych kelnerów",jeśli będziesz ,,enty raz w Cro
to pewnie dostrzeżesz że ci sami kelnerzy którzy są w "tej kenobie" o 9 rano jak idziesz po bułki do piekary,
są także wieczorem jak idziesz na kolacje ,
trudno aby byli "jak nowi"
sorki za drobną złośliwość ,
fajnie że jesteś zadowolony z pobytu w Cro,

Uwierz że też bym to robił, ale jeśli jedyny kosz jaki jest przy domu to kosz na plastiki, a drugi na bioodpady i nic więcej, to ciężko wyrzucić samemu śmieci. A dogadać się ze starszą panią ni jak. Jej syn, z którym szło się dogadać był niemal niedostępny.

Co do "smutnych kelnerów" nie wiem do czego się to odnosi, ponieważ nigdzie nie pisałem, że takowych spotkałem. Więc nie wiem skąd ich wyciągnąłeś. Sprecyzuj to chętnie się do tego odniosę.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.10.2018 21:54

piotrh2 napisał(a):Kilka dni temu wróciłem ze swojej pierwszej wyprawy do Chorwacji. Wybór padł na Baška Voda.
Miejsce, które na pewno jeszcze kiedyś odwiedzę, ale już bez rezerwacji. Wszędzie można spotkać siedzących ludzi z karteczkami "Arartamenti" niczym w Zakopanym.

Witam.
Na karteczkach był napis "Apartamenti" :wink:
We wrześniu bez rezerwacji można - w lipcu i sierpniu w Baška Voda karteczek mało.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.10.2018 10:42

Witam :)
Był ktoś może w apartamencie ' Apartmani Baśka Voda '
Na ul oborska 4 ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Apartamenty Rozika - Baška Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.01.2019 12:22

Agata pamiętaj, że w tym roku w PL wakacje zaczynają się wcześniej (już 21.06) i jak słyszę i czytam to sporo osób chce z tego skorzystać i wcześniej jechać....
Swego czasu w Podgorze były ribarskie noce, ale ja przegapiłam, więc nie wiem jak one wyglądały...
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013
Re: Apartamenty Rozika - Baška Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 15.01.2019 13:28

w Baskiej Vodzie najszersza i najładniejsza plaża znajduje się w kierunku Promajny. Znajdująca się w centrum plaża Nikolina jest okupowana głownie przez rodziny z małymi dziećmi bo tam jest chyba najpłytsza woda. Rybarskie wieczory są organizowane czasami i w Baskiej Vodzie i w sąsiednich Breli i Promajnie. Jest strona Baska Voda Hr gdzie są informacje o całej gminie Baska Voda. Na większe zakupy lepiej podjechać do niedalekiej Makarskiej-jest tam Lidl i blisko niego położony Kaufland. Jeśli chodzi o wymianę waluty to zawsze lepszy kurs jest w banku niż w kantorach-tak przynajmniej było w ciągu ostatnich 5 lat.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Apartamenty Rozika - Baška Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.01.2019 16:24

agata26061 napisał(a):I jeszcze jednym pytaniem Was pomęczę: Czy wieczorkiem można liczyć na jakieś noce rybackie w okolicy, czy inne podobne wydarzenia? Bo próbowałam jakieś informacje na ten temat znaleźć, ale nic mi konkretnego nie wpadło w oczy.

Dogadanja na sezon 2019 trzeba śledzić od kwietnia, maja. :wink: :idea:

https://baskavoda.hr/pl/imprezy-1//m-2019-06-1

Można sobie sprawdzić co było w roku 2018.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Apartamenty Rozika - Baška Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 16.01.2019 11:18

piekara114 napisał(a):Agata pamiętaj, że w tym roku w PL wakacje zaczynają się wcześniej (już 21.06) i jak słyszę i czytam to sporo osób chce z tego skorzystać i wcześniej jechać....

Wiem. Ja sobie zdaje z tego sprawę. Mogę przeżyć lekki szok po zeszłorocznym Hvarze i Ivan Dolac, ale mi tu głównie chodzi o znajomych. Niestety skoro zdecydowałam się z nimi jechać, a oni jadą pierwszy raz do Cro, to chcę, żeby im się podobało. Pokazałam im fajny apartament w ostatniej dzielnicy Breli, takie dość fajne zadoopie, ale zaczęli kręcić nosem, że daleko sklep, daleko knajpy, "atrakcje" dla dzieci. Więc stwierdziłam, że może wstrzelę się w jakieś centrum. W Tucepi było ok, jak mieszkaliśmy w pierwszej linii w samym centrum, więc może i tu będzie spoko i co najważniejsze dla mnie "po płaskim". Oni mają dzieciaki młodsze od moich, więc wózek na plażę raczej będzie konieczny. Zawsze można się trochę przespacerować do plaży :D
Koenig napisał(a):.
Nie wiem czy byłaś już w BV, ale trzeba się liczyć z tym, że dobre miejsca są wcześnie rano zajęte. Także przez płatne leżaki.
Polecam miejscówkę w okolicy baru Borik, to niedaleko Twojego apartamentu.

W BV nie byłam, ale dwukrotnie w Tucepi i tam na szczęście płatnych leżaków nie było, więc z miejscówką nigdy nie było problemu. Tutaj właśnie zauważyłam ten "problem" na zdjęciach.
kibic hr napisał(a): Na większe zakupy lepiej podjechać do niedalekiej Makarskiej-jest tam Lidl i blisko niego położony Kaufland. Jeśli chodzi o wymianę waluty to zawsze lepszy kurs jest w banku niż w kantorach-tak przynajmniej było w ciągu ostatnich 5 lat.

2 razy byłam w Tucepi, więc kwestia zakupów dla mnie jest raczej jasna. :oczko_usmiech: W Chorwacji będę siódmy raz, więc kwestię wymiany waluty również mam opanowaną :oczko_usmiech:
canooe napisał(a):Na plaże chodziliśmy deptakiem w lewo ok. 10 minut w rejonie baru Santiago caffe bar / 5 element( zobacz na mapach google), tam plaża była mniej zaludniona i ładniejsza. Polecamy fajny rejs statkiem BIBA (ten co na zdjęciu) w kierunku na HVAR i potem na plażę Złoty Róg na wyspie Brac. Nasz apartament był 2+2 a co do pozostałych to nie wiem, ale pewnie też był co najmniej 2+2.

Na tym statku BIBA jest chyba niezła "biba". Raczej odpuścimy tą przyjemność, bo z Tucepi podczas dwóch pobytów płynęliśmy 2 razy do Jelsy i na Zlatni Rat, a Jelsie dodatkowo byliśmy w zeszłym roku podczas stacjonowania na Hvarze. Myślałam raczej może o raftingu w tym roku, ale zobaczymy jak to z dzieciakami będzie wyglądać, czy zbyt małe nie będą.
Janusz Bajcer napisał(a):
agata26061 napisał(a):I jeszcze jednym pytaniem Was pomęczę: Czy wieczorkiem można liczyć na jakieś noce rybackie w okolicy, czy inne podobne wydarzenia? Bo próbowałam jakieś informacje na ten temat znaleźć, ale nic mi konkretnego nie wpadło w oczy.

Dogadanja na sezon 2019 trzeba śledzić od kwietnia, maja. :wink: :idea:

https://baskavoda.hr/pl/imprezy-1//m-2019-06-1

Można sobie sprawdzić co było w roku 2018.

Dzięki, Janusz :D
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Apartamenty Rozika - Baška Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 16.01.2019 12:49

Byłem parę razy w Tucepi przejazdem i według mojej subiektywnej opinii w BV jest trochę mniejszy tłok, bo plaża jednak trochę większa, no i przede wszystkim dłuższa. W stronę Promajny zawsze jakieś wolne miejsce się znajdzie. Obok Waszego apartamentu jest zjazd na plażę, więc wózka nie trzeba będzie nosić po schodach. Na samej plaży jest chodnik, więc z jazdą też nie będzie problemu. Trudno mi się wypowiadać na temat hałasu w tym miejscu, ale nie ma tam dyskotek, więc chyba powinno być ok. Jakiś ruch, zawsze będzie - bo to jednak główna ulica - ale myślę że da się wytrzymać.
Generalnie moim zdaniem BV jest idealnym miejscem, żeby złapać chorwackiego bakcyla. Miejscowość fantastycznie położona, mniej stromo, troszkę atrakcji też tam jest. Wada to ogromna ilość turystów, ale w końcu my też tworzymy ten tłok :) Dziś wybieram już mniejsze miejscowości, ale przebywając na Riwierze zawsze jeden dzień spędzamy w BV.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Apartamenty Rozika - Baška Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 16.01.2019 19:27

Jeśli chodzi o Tucepi, to wielu przewodnikach czytałam, że ma ono najdłuższą plażę na Rivierze Makarskiej. Faktycznie jest ona długa, bo ciągnie się z obu stron miejscowości. Od hotelu Jadran aż do prawie samej Podgory. Na plaży jest ciasno ale tylko tej zaraz za mariną w stronę Podgory i na plaży Slatina przy hotelach na ulicy Dracevice. Najluźniej mieliśmy przy ulicy Donji Ratac. Plaża owszem wąska, ale to jest tylko na plus. Jeśli ktoś leży za nami na plaży, to korzysta z tego samego kawałka brzegu co i my, więc wtedy może i na szerszej plaży jest luźniej, ale pewnie w wodzie będzie masakra 8O :roll: Trochę się tego w BV właśnie obawiam.
No nic, dzięki wszystkim za sugestie i porady. Jeśli coś komuś się przypomni ważnego odnośnie BV, to z chęcią się z tym zapoznam :D :mrgreen:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Apartamenty Rozika - Baška Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 16.01.2019 19:30

A jeszcze jedno mi się przypomniało. Może ktoś z Was ma jakąś sprawdzoną knajpkę z dobrą pizzą i w której można umówić się na pekę?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.01.2019 19:52

Przeniosłem kilka postów do wątku o Baška Voda.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Apartamenty Rozika - Baška Voda

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.01.2019 09:30

agata26061 napisał(a): Myślałam raczej może o raftingu w tym roku, ale zobaczymy jak to z dzieciakami będzie wyglądać, czy zbyt małe nie będą.
Myślisz o Raftingu na Cecinie? Bo tam min wiek dzieci to bodajże 5 lat.
Edit: nawet 7 lat
http://www.raft.hr/Html/Polish/cetina.htm
chociaż tu nie ma żadnych informacji o ograniczeniach: https://www.rafting-cetina.com/en/t/Price
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciłam z Baska Voda !!! - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone