Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kwatery w Baśka Voda.

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.01.2022 12:49

Myślę, że atrakcja nr 1 to wjazd na Sveti Jure - dojazd na sam szczyt + Skywalk + wejście pieszo na Vosać. Wjazd tak naprawdę nie jest trudny dla średnio ogarniętego kierowcy, tylko trzeba pamiętać o wyjeździe jak najwcześniej (najlepiej ok. 6ej), bo wtedy jeszcze nie ma tłoku. Wejście na Vosać dosyć łatwe, ok. pół godziny w jedną stronę - widoki nieziemskie.

Warto też zwiedzić Omiš - dwie twierdze nad miastem z super widokami, można też wjechać jeszcze wyżej autem, pod kościół Sv. Juraj (stamtąd jeszcze lepsze widoki). Polecam też dojazd do jednej ze słynnych restauracji na Cetiną (Kaštil Slanica lub Radmanove Mlinice - ten sam właściciel) na żabie udka (reklamowane przez Makłowicza) - można też wybrać się tam łódką z Omiša. Dla osób, które lubią adrenalinę, jest też kilka fajnych tyrolek nad przepaścią.

Makarska czy Split to oczywistość (przy okazji warto wstąpić do ruin Salony i jeszcze wyżej na twierdzę Klis), można też podjechać trochę dalej do Trogiru.

W drugą stronę Dubrovnik (obowiązkowo ze wzgórzem Srđ) - ale to już dłuższa wyprawa. Przy okazji Dubrovnika warto podjechać trochę dalej do Trebinje.

W trzecią stronę mamy Bośnię, a właściwie Hercegowinę. To masz do wyboru: Počitelj (super twierdza), Blagaj, Mostar, Međugorje, Wodospady Kravica, po drodze dwa jeziorka w Imotski (to już po chorwackiej stronie). A jeśli będziecie mieć naprawdę dużo czasu albo najlepiej na powrocie do Polski, to polecam Sarajevo - najpiękniejsze miasto na Bałkanach!

W czwartą stronę są wyspy - najbliżej oczywiście Brač (jest prom z Makarskiej), trochę dalej Hvar (ale tu już trzeba promem ze Splitu albo Drvenika). Na całej Riwierze Makarskiej popularne są też fish-pickniki. Nie wiem, jak teraz, ale kilka lat temu najbardziej reklamowany był Hvar-Brač-Korčula, chociaż nie bardzo wiem, jak oni ogarniają wszystkie te 3 wyspy w jeden dzień.
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 09.01.2022 17:54

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. A na ten Vosac, to w którym miejscu się wchodzi ?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.01.2022 11:12

Ikser napisał(a):Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. A na ten Vosac, to w którym miejscu się wchodzi ?

Jeśli będziesz szedł z Parku Biokovo to szlak jest oznakowany. Niektórzy idą z Makarskiej od kościoła Sv. Marka ale to już dłużej potrwa.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.01.2022 11:26

empire13 napisał(a):
Ikser napisał(a):Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. A na ten Vosac, to w którym miejscu się wchodzi ?

Jeśli będziesz szedł z Parku Biokovo to szlak jest oznakowany. Niektórzy idą z Makarskiej od kościoła Sv. Marka ale to już dłużej potrwa.

pieszo-z-makarskiej-na-biokovo-t37032-15.html
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 10.01.2022 19:31

Zależy mi na jak najkrótszej trasie ponieważ będę z dzieckiem półtora rocznym . Ja myślałem sobie tak że wjeżdżając na Św Jure gdzieś po drodze stane autem i po prostu wejde sobie przy okazji na ten Vosac
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.01.2022 19:40

Trasa piesza
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 10.01.2022 20:20

Ikser napisał(a):Zależy mi na jak najkrótszej trasie ponieważ będę z dzieckiem półtora rocznym . Ja myślałem sobie tak że wjeżdżając na Św Jure gdzieś po drodze stane autem i po prostu wejde sobie przy okazji na ten Vosac

Trasa dla dorosłej osoby nie jest trudna. Jednak z półtorarocznym dzieckiem ja bym nie ryzykował.
Flayszakal
zbanowany
Posty: 280
Dołączył(a): 25.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Flayszakal » 10.01.2022 20:40

Ikser napisał(a):Ja myślałem sobie tak że wjeżdżając na Św Jure gdzieś po drodze stane autem i po prostu wejde sobie przy okazji na ten Vosac


Parę lat temu tak właśnie zrobiłem.
W stronę Vosaca odbija krótka dróżka do jakichś zabudowań - ogródek, grządki, może ktoś tam mieszka.
Tam zostawiłem samochód, jest sporo miejsca.
Zgadzam się z tymi co mówili, że widoki ładniejsze niż na wyższej górze. Za to na Sveti Jure ciekawsze :wink:
Z małym dzieckiem będzie dosyć ciężko, myślę.
Ostatnio edytowano 11.01.2022 13:14 przez Flayszakal, łącznie edytowano 1 raz
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.01.2022 08:16

Ikser napisał(a):Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. A na ten Vosac, to w którym miejscu się wchodzi ?



Dokładnie to z tego miejsca zaznaczonego na mapie pinezką:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Jadąc z dołu trzeba skręcić lekko w lewo, a zjeżdżając ze szczytu - ostro w prawo - i po kilkuset metrach dojeżdża się do parkingu, na którym zostawiamy samochód. I stamtąd pół godzinki fajnego spaceru w górę na Vosac. Nawet z małym dzieckiem ta trasa nie powinna stanowić problemu.
gardian
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.01.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) gardian » 14.01.2022 12:51

Ikser napisał(a):Witajcie. w 2013 roku ostatnio byliśmy w Cro a dokładnie w Tribunji w apartamentach od Daria. Dziś przyszedł czas, że znów podjeliśmy decyzje o wyjeździe do Cro. Wybór Padł na Baśką Voda w apartamencie u Pani Uli. Dużo pozytywów czytałem o apartamentach u niej i w lipcu lecimy tam . Troche wiedzy na temat wypadów z Baśkiej vody juz mam ale jeśli mogę prosić was o więcej info co warto tam zobaczyć w pobliżu i troche dalej jadąc samochodem to bym prosił o takie info. Pozdrawiam



My też byliśmy u Daria parę lat temu (super gość) i szukamy nowej lokalizacji. Mozesz podać dokładniejsze dane żeby odszukać ofertę pani Uli? Może ktoś jeszcze może podpowiedzieć o fajnym noclegu dla 4+1 - dwie sypialnie i living room minimum żeby było. Teściowa będzie znami
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 15.01.2022 13:07

Na Massangerze Urszula Turić wpisać i można do niej śmiało odezwać się. Ja już zarezerwowałem nocleg na lipca w cenie 80 euro za 4 osoby za dobę. Ul Mestrovica 5 Baska voda. W tym miejscu mieszka również Pani Ula. Apartament mamy na górze z osobnym wejściem i balkonem.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 07.01.2023 15:45

swbarbara napisał(a):
kobrat napisał(a):
swbarbara napisał(a):Dzien dobry, po raz 3 wybieramy się do cro. Tym razem padło na baska voda. Mam pytanie odnośnie apart maja przy ul obala st. nikola- może ktoś już był i cokolwiek? Drugi apart który zarezerwowaliśmy to hideway przy marinie. Jeśli byliście proszę pieknie o ooinie.
my tez mamy rezerwacje na "Maja Divić
Obala sv. Nikole 85, HR-21320 Baška Voda" apartament Katija, wyglada rewelacyjnie, tylko jak z parkowaniem? prosze rowniez o opinie
Ps. my jedziemy dopiero we wrzesniu, jakby Pani mogla nam po powrocie cos opowiedziec? Jaka cena? my 70 euro , pozdrawiam


Jesteśmy w apart Katija w Baska Voda, wszystko jak na fot na stronie a nawet lepiej, przy plaży. Naprawdę swietny apartament, ma 3 balkony, widok na morze.
Sama Baska... no trochę nie dla mnie. Tłoczno, gwarno, na plazy koc przy kocu o 8 rano chyba -oczywiscie beż wlascicieli-takie pseudorezerwacje, pełno palących na plazy, muza na cały regulator, na targu o wiele drożej niż w zadarze. No spokojnie to tu nie jest :-) ale pięknie.

w 2022 bylismy tez w Katjii i bylo strasznie!!! nie bylo wolnego parkingu pod domem!! a po 3 dniach jak sie znalazl to nie moglem z niego wyjechac, malo tego ktos mi obil dzrzwi w samochodzie , wlascicielka nie chciala udostepnic danych tego samochodu co stal obok mnie!! ...jak zawolalem policje to sie okazalo ze nikt kolo mnie nie stal :( wyparla sie ze to nie od niej goscie - pozniej bylo juz pieklo , wylaczala nam internet i ciepla wode ,i musielismy chodzic naokolo a nie jak wczesniej przez podworko na plaze, masakra -- nie POLECAM NIKOMU Apartmani Maja w baska Voda. Jesli chodzi o miejscowosc, to strasznie duzo ludzi!!!! ceny drakonskie , drozej okolo 40% niz np. w Pakostane
marekk79
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 07.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekk79 » 07.03.2023 19:22

Witam
Czy korzystał ktoś z Apartment Żana w Baśka Voda? ul. Splitska. Bardzo prosze o opinię jesli ktoś tam mieszkał :-)
Romek72@
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 01.04.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romek72@ » 01.04.2023 16:00

Witam, szukam noclegu dla dwóch rodzin . Środkowa Dalmacji. Dobrze by było blisko wody. Możecie mi pomóc, podrzucić jakieś sprawdzone kwatery. To co na stronach już po zajmowane. Może ma ktoś kwaterę nie widniejąca w internecie. Pozdrawiam.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 01.04.2023 17:30

Romek72@ napisał(a):Witam, szukam noclegu dla dwóch rodzin . Środkowa Dalmacji. Dobrze by było blisko wody. Możecie mi pomóc, podrzucić jakieś sprawdzone kwatery. To co na stronach już po zajmowane. Może ma ktoś kwaterę nie widniejąca w internecie. Pozdrawiam.


Nie podałeś nawet terminu i liczby osób. Blisko wody kiepsko widzę w sezonie, a tym bardziej dwie miejscówki w tym samym terminie. Może szukaj czegoś dużego dla wszystkich.

Spróbuj na tych portalach, tam są kalendarze dostępności:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Kwatery w Baśka Voda. - strona 24
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone