Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłam z Baska Voda !!!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 27.08.2019 22:19

Bravik napisał(a):
wikol napisał(a):Jeżeli dla ciebie 13,50 PLN za niezbyt wyszukane Karlovačko czy Ožujsko to to samo co np. 12 PLN za piwo w Bierhalle, Čeśce lub Szweju w centrum miasta, to sorry

Pisze o lokalach NAD Wisłą a nie centrum miasta. Przejdź się bulwarami. Drożej niż w BV.
Słowacka Holba po 12zł. O innych nie wspomnę.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 27.08.2019 22:40

wikol napisał(a):
Bravik napisał(a):
wikol napisał(a):Jeżeli dla ciebie 13,50 PLN za niezbyt wyszukane Karlovačko czy Ožujsko to to samo co np. 12 PLN za piwo w Bierhalle, Čeśce lub Szweju w centrum miasta, to sorry

Pisze o lokalach NAD Wisłą a nie centrum miasta. Przejdź się bulwarami. Drożej niż w BV.
Słowacka Holba po 12zł. O innych nie wspomnę.


Widzę,że nie rozumiesz. Zmusza cię ktoś do korzystania z tych obskurnych knajp, jeśli masz wybór tańszych i lepszych knajp? A w Chorwacji jest zmowa cenowa i za chrzczonego cienkusza wszyscy liczą sobie po 20-25 kun, nie mówiąc już o cenach w Dubrowniku, Korčuli czy Hvarze. I tyle.
lukasz22i
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 633
Dołączył(a): 28.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz22i » 27.08.2019 23:18

Bravik napisał(a):
wikol napisał(a):
Bravik napisał(a):
wikol napisał(a):Jeżeli dla ciebie 13,50 PLN za niezbyt wyszukane Karlovačko czy Ožujsko to to samo co np. 12 PLN za piwo w Bierhalle, Čeśce lub Szweju w centrum miasta, to sorry

Pisze o lokalach NAD Wisłą a nie centrum miasta. Przejdź się bulwarami. Drożej niż w BV.
Słowacka Holba po 12zł. O innych nie wspomnę.


A w Chorwacji jest zmowa cenowa i za chrzczonego cienkusza wszyscy liczą sobie po 20-25 kun,


Tutaj się zgadzam...z Baśki wróciłem kilka dni temu i ceny jak to w HR, spore. Z drugiej strony dzikie tłumy w restauracjach czy sklepach pokazują że biznes się kręci, czemu piwo ma kosztować 15kun jak po 25kun też się dobrze sprzedaje? Dziwią za to ceny piwa w sklepach, 13kun za 0.5l średniej jakości browara w puszce to lekkie przegięcie (nawet w Lidlu to piwo kosztowało 9kun), w PL podobnej jakości kosztuje 3zł, czyt. 5kun :lol: Ale rozmawialiśmy z właścicielką domu w którym mieszkaliśmy i też narzekała na ceny. To tak z minusów :papa:
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 29.08.2019 09:36

Piwo Karlovacko 0,5 puszkowe w Konzumie przy plaży 10.99kn, 2 litrowe po 27,99kn.
W Tommy 2 litrowe Karlovacko 20kn, butelkowe 0,5 po 6kn.
W Apollo Bar na plaży Karlovacko 0,5 za 18kn.
Full Polaków przy stolikach. Gadałem z nimi. Nie narzekają na ceny za bardzo. Nikt nie używa Revoluta.
Pizza od 50kn do 75kn.
W hotelu Milenj zestaw 2xpizza, 2xcola za 119kn.
Jak ktoś nie jada ryb to ceny ok.
Zamiast masła używam oliwy. Zdrowiej i lepiej.

Jestem miło zaskoczony w porównaniu do 2014r. Jest przystępnie i nie ma drożyzny.
Stanko
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 31.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stanko » 03.09.2019 13:51

Ceny podskoczyły powinny się lada moment ułożyć bo już jest dość drogo porównując inne kraje Europy. Adekwatnie do napływu turystyki. Raczej nie stracą turystów przez coraz większą popularność ale część pojedzie w inne rejony. Dodam że Słovenia też sporo podrożała bo zrobiło się spore zainteresowanie tym krajem widzę coraz więcej turystów tam i wcale mi się nie podoba to bo rejony Julijskich już nie są takie ciche i spokojne. Dla mnie podnoszenie cen ma sens bo tylko w ten sposób można redukować napływ zbędnych turystów. Trzeba się przepychać między amatorszczyzną do atrakcji natury. Babcie się pchają , panienki w klapeczkach a i tak nie czują bluesa patrząc po przygotowaniach i formie...
agaaaa84
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agaaaa84 » 09.09.2019 22:23

Od kilku lat obserwuję wzrost cen w Chorwacji ...niestety . Droższe noclegi ,jedzenie , bilety za wstęp do muzeów . Dubrownik ....200 kun od osoby za wejście na mury , 100 kun za bilet do muzeum ... będąc z rodziną to spory wydatek . Nasza ulubiona knajpka ...ryby nadal pyszne, ale ceny nowe i wyraźnie wyższe . Nowy cennik za nocleg . Droższe parkingi. Kocham Chorwację, ale jak tak dalej pójdzie to nie będzie mnie na nią stać i wybiorę inny kierunek.
I jeszcze jeden minusik ...miód lawendowy okazał sie zwykłym - nie lawendowym. Olejek lawendowy śmierdzi chemią - coś było do niego dolewane. Wino nie takie jak dostałam do spróbowania . Robi się komercja i w niektórych miejscach historie żeby tylko zarobić na naiwnym turyście . .. to przykre . Jeżdżę do Chorwacji od 8 lat i dostrzegam zmiany na gorsze :(
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 14.09.2019 12:52

Potrzebuję szybkiej pomocy - czy Baśce Vodzie lub Makarskiej kupię gdzieś ładowarkę do telefonu? Generalnie to nawet sam kabel od ładowarki USB bo obecny uległ uszkodzeniu?
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 14.09.2019 12:57

Twister85 napisał(a):Potrzebuję szybkiej pomocy - czy Baśce Vodzie lub Makarskiej kupię gdzieś ładowarkę do telefonu? Generalnie to nawet sam kabel od ładowarki USB bo obecny uległ uszkodzeniu?


Kaufland lub Konzum na wylocie z Makarskiej
Stacja benzynowa
Salon z telefonami
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5247
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 14.09.2019 13:23

Twister85 napisał(a):Potrzebuję szybkiej pomocy - czy Baśce Vodzie lub Makarskiej kupię gdzieś ładowarkę do telefonu? Generalnie to nawet sam kabel od ładowarki USB bo obecny uległ uszkodzeniu?


W centrum Makarskiej przy dworcu autobusowym jest małe centrum handlowe. Na pierwszym piętrze jest sklep z akcesoriami komputerowymi. Sprawdzone, bo sam w kwietniu byłem w podobnej sytuacji. Szukałem kabla USB-C 3.1, w marketach nie było, tam znalazłem.
Twister85
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 01.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 14.09.2019 14:46

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pomoc Panowie
Pozdrawiam ze słonecznej Promajny.
DamianKaw
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.08.2020
Baska Voda pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianKaw » 04.08.2020 13:13

Witam Wszystkich Szanowych Członków forum.

Na Riwiere Makarska wybieram sie pierwszy raz. Wybor padl na Hotel przy ulicy Stjepana Radica, Baska Voda. Wczesniej, kilka lat temu bylismy w Primosten - bardzo fajnie bylo.

Wybieram sie razem z zona na 9 nocy (od 11.08.20), czy moglbym was prosic o porade:

:arrow: Gdzie najlpiej udac sie na plazowanie?
Lubimy ladne widoki, snurkowanie, popływać na materacu. Mozemy dojechac autem jesli trzeba, ludzie nam nie przeszkadzaja, ale raczej wolimy unikac tłumów.

:arrow: Jakies ciekawe wycieczki/atrakcje/inne konieczne do odwiedzenia?:) Slyszalem o raftingu w Omnis i o ciekawych rejsach jednodniowych.

:arrow: Jakies smaczne restauracje?

:arrow: Inne przydatne poczatkujacym odkrywca Riwiery Makarskiej?:)

:arrow: WAZNE: Najblizszy parking?:)


Mam nadzieje, ze ten post pomoze rowniez innym, planujacym podroz na Riwiere Makarska ;)

Z góry pieknie dziekuje za kazda małą wskazówke
Ostatnio edytowano 04.08.2020 13:50 przez DamianKaw, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2020 13:19

DamianKaw
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 04.08.2020
Re: Baska Voda pierwszy raz

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianKaw » 06.08.2020 08:39

DamianKaw napisał(a):Witam Wszystkich Szanowych Członków forum.

Na Riwiere Makarska wybieram sie pierwszy raz. Wybor padl na Hotel przy ulicy Stjepana Radica, Baska Voda. Wczesniej, kilka lat temu bylismy w Primosten - bardzo fajnie bylo.

Wybieram sie razem z zona na 9 nocy (od 11.08.20), czy moglbym was prosic o porade:

:arrow: Gdzie najlpiej udac sie na plazowanie?
Lubimy ladne widoki, snurkowanie, popływać na materacu. Mozemy dojechac autem jesli trzeba, ludzie nam nie przeszkadzaja, ale raczej wolimy unikac tłumów.

:arrow: Jakies ciekawe wycieczki/atrakcje/inne konieczne do odwiedzenia?:) Slyszalem o raftingu w Omnis i o ciekawych rejsach jednodniowych.

:arrow: Jakies smaczne restauracje?

:arrow: Inne przydatne poczatkujacym odkrywca Riwiery Makarskiej?:)

:arrow: WAZNE: Najblizszy parking?:)


Mam nadzieje, ze ten post pomoze rowniez innym, planujacym podroz na Riwiere Makarska ;)

Z góry pieknie dziekuje za kazda małą wskazówke


Moze ktoś pomoze?:) Ktos na miejscu, duzo ludzi?? :D
LESIU811
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 22.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) LESIU811 » 08.08.2020 15:57

lendio
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) lendio » 06.07.2021 22:29

Czesc wszystkim,

Jako swierzak chcialem zapytac, czy warto brac hulajnogi dla dzieci 7/14 lat? (czy jest gdzie nimi jezdzic w miejscowosci Baska Voda ? w sensie czy sa szersze chodniki/drozki, tak, zeby nie przepychac sie w scisku ?) Klasyczne hulajnogi na odpychanie :)

NIewiem, czy byly takie pytania- kilka stron przegladnalem, ale jest tego duzo :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Wróciłam z Baska Voda !!! - strona 29
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone