Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

50 plaż Pagu - 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 19.07.2020 14:43

Doczytaj ten wątek bo opisuje również przygodę z wypożyczeniem łódki motorowej.
Rozz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rozz » 19.07.2020 15:02

kaeres napisał(a):Doczytaj ten wątek bo opisuje również przygodę z wypożyczeniem łódki motorowej.


Dzieki za szybka odpowiedz, . Wlasnie lece punkt po punkcie, plaza po plazy , a bede tam juz od 27 lipca .
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.07.2020 17:27

Rozz napisał;
Witam
Super relacja! Bardzo pomocna, zaoszczedzi mi mnostwo czasu na samotnym poszukiwaniu tych wszystkich miejsc.
Poniewaz w tym roku anulowano juz mi dwa wakacyjne wyjazdy, postanowilismy po raz pierwszy odwiedzic Chorwacje i padlo wlasnie na Pag. Naprawde bardzo sie ciesz, ze trafilem na to forum.
Chcialbym, takze sie dowiedziec czy znacie moze jakies godne polecenia wypozyczalnie lub osoby prywatne co wypozyczaja pontony lub lodzie, czy raczej kazdy wozi swoje z Polski?

Super, cieszę się, że relacja przypadła do gustu :D
Życzę udanego wypoczynku na Pagu :papa:
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 21.07.2020 13:18

empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.08.2020 08:17

Od niedzieli jestem na Pagu i szukając miejsc do plażowania zaczynam od tego tematu. Wszystkich pewnie nie odwiedzę, skupię się na najciekawszych, zwłaszcza do snoorkowania.


Habanero napisał(a):
Delfinka ma idealny żwirek i jest tam pełno rybek przyzwyczajonych do stałych godzin karmienia :wink:

To mój nr 2 wśród plaż Bošany. W zasadzie znajduje się w miejscowości Sv Marija, to jednak patrząc na cały rezerwat Dubrava - Hanzina, uważam ją za drugą najpiękniejszą, zaraz po plaży Elena ( część za skałkami ) w Sv Marko :hearts:

Delfinka jest najłatwiej dostępną ze wszystkich plaż w rezerwacie i przez to cieszy się dużym wzięciem

Bardzo fajna plaża. Łatwy dostęp czyni ją dosyć obleganą. Do snoorkowania warta polecenia, widoki wspaniałe.


Habanero napisał(a): PLAŻA FURNJE
Tym razem wybraliśmy się do Lun, nie dla jego gaju, ale dla plaży, która słynie z bardzo bogatego życia podwodnego.
W istocie tak było, nie zawiedliśmy się, a to co kryje pod wodą Uvala Furnje, przechodzi wszelkie wyobrażenia.
Snurkując w Cro, jeszcze nigdy nie trafiliśmy na tak dużą ławicę oswojonych rybek :wink: :P
Załącznik furnje.png nie jest już dostępny


Łatwo przegapić zejście na plażę. Gdyby nie łódź na dole z czwórką Włochów to pewnie chodzilbym w lewo i w prawo głównym traktem ;)
Chyba dużo osób czyta cro.pl bo po nas zeszły jeszcze 3 pary polskojęzyczne a po chwili czteroosobowa polska rodzina :mrgreen:
Też bardzo fajna plaża. Do snoorkowania dobra, zwłaszcza na boki wśród skał. Po odpłynięciu od brzegu widać że kolejnych plaż nie ma ani po lewej, ani po prawej stronie. Jest to chyba jedynak w tej części wyspy.

Czas w końcu poszukać Maskalic. Za pierwszym razem się nie udało i w końcu wylądowałem gdzieś w okolicy veli bok lub Mali bok. Plus że prawie w ogóle ludzi nie było (ostępy kilkaset metrów), minus to piaszczyste dno.
Załączniki:
Screenshot_20200822-081509.png
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 22.08.2020 10:33

Na Velim Boku ten piaseczek był najlepszy jaki spotkałem w Chorwacji :D Do tego woda była bardzo ciepła, ale snurkowanie, faktycznie, można sobie odpuścić. Na Furnje odwrotnie, ta ilość rybek mnie powaliła, zwłaszcza gdy się do wody weszło z kawałkiem chleba. Maskalić dla mnie nr 1 wśród chorwackich plaż. Gdybym miał możliwość teleportacji w tym momencie, to właśnie tam. Raj Panie, raj :D :papa:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.08.2020 10:36

Będę robić jeszcze jedno podejście do Maskalic. Jedyne miejsce do zaparkowania to ten parking przed furtką przy zejściu do veli bok?
Wjechałem za bramę i minąłem po prawej stronie ogrodzony budynek.
Zastanawiam się czy można tam wjeżdżać i czy nie będzie bliżej do plaży.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 22.08.2020 10:43

empire13 napisał(a):Będę robić jeszcze jedno podejście do Maskalic. Jedyne miejsce do zaparkowania to ten parking przed furtką przy zejściu do veli bok?
Wjechałem za bramę i minąłem po prawej stronie ogrodzony [url=budynek]44.472026,15.050471[/url].
Zastanawiam się czy można tam wjeżdżać i czy nie będzie bliżej do plaży.


Zostaw samochód na parkingu przy V.Bok przed bramą. Za bramą w prawo, krótka wspinaczka po skałkach (ok. 100m) i potem w cały czas w dół ścieżką. Tu dokładny opis drogi 50-plaz-paga-t54499-480.html#p2032705
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 22.08.2020 12:45

Konradzie, muszę też parę słów napisać, ponieważ podczas tegorocznego pobytu na Pagu często korzystałam z Twojej relacji, za którą raz jeszcze dziękuję.

Uvala Furnje - świetna. Mogłam na parę chwil jakby przenieść się na Hvar. :-). Było bardzo przyjemnie, zwłaszcza że plażowaliśmy najpierw z tylko jedną inną rodziną (oczywiście z Polski), a później już zupełnie sami. Sama droga przez las piniowy dostarcza wrażeń rodem jak z innej wyspy. :-)

Plaża Maskalić - bardzo fajna, ale rodzina nie dała jej 1 miejsca. ;-) Bardziej podobały im się obydwa Zatony w tej okolicy. Może dlatego, że wszędzie tam w wietrzny dzień byliśmy zupełnie sami. Kierując się Twoją wskazówką wybraliśmy się na wędrówkę podczas wiatru (a tego nam nie brakowało :mrgreen: ), gdy nic nie pływało na morzu, ale chyba trochę przesadziłam, bo w drodze raz po raz wiatr strącał moją córkę ze ścieżki. :lol: Ostatecznie widokowo było przecudnie, ale z pływania niewiele wyszło - wiatr, fale, zimna woda. Nie mniej jednak wycieczka była super. :-) Szliśmy jednak początkowo trochę inaczej - trochę dalej szutrówką niż Wy, a potem skręciliśmy w prawo na oficjalnie oznakowany szlak / ścieżkę. Wydaje mi się, że było wygodniej niż po skałach zaraz za bramą, choć odrobinę "okrężnie", dokoła sterczącej tam skały. Dotarliśmy ścieżką do murku i dalej po Twoich śladach.

Veli Bok - bardzo fajny na plażowanie z tej strony Pagu. Małe plaże za Mali Bok okazały się dostępne z lądu, a ta maleńka wzgardzona przez Was ;) bardzo mi się spodobała. Była kameralna i pusta. :)

Beritnica rozczarowała mnie duża liczbą ludzi, a do furii doprowadzili Włosi z boomboxem. Minęliśmy całe towarzystwo i plażowaliśmy dużo dalej w stronę Slanej. Tam było świetnie i odludnie. Mam wrażenie, że Beritnica powoli zamienia się w Rucicę. :roll:

Slana - wreszcie do niej dotarliśmy, lądem. Zrobiła na mnie duuuże wrażenie ogromem skał wokoło, niesamowitym kamiennym krajobrazem i wpisaną w niego historią. Chłopcy poskakali trochę po stopniach wbitych w skały, co też było ciekawe. Mnóstwo tam plaż ciągnie się wzdłuż skał, nie spodziewałam się, ale niestety łódka niezbędna by do nich dotrzeć.

Plaże za Bošaną mieliśmy na wyciągnięcie ręki stacjonując w Sv. Marko. Nigdy nie zapomnę relaksujących poranków bez dzieci i innych plażowiczów na pustej jeszcze Klarze, Elenie i innych bardziej ukrytych małych plażach w okolicy. :-) Filino odwiedziliśmy tylko podczas spaceru wieczorem i byłam trochę rozczarowana pozostawionymi na niej śmieciami.

Urlop bardzo się udał - także dzięki Twoim wskazówkom. Wielkie dzięki! :smo:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 22.08.2020 13:14

Bardzo się cieszę, że mogłem pomóc i jestem pod ogromnym wrażeniem Waszych pieszych eskapad.
Do Slanej pieszo 8O ,. ..chętnie bym poszedł, ale u mnie dziewczyny wszczęłyby niestety bunt.
Z łódki widzieliśmy te wszystkie plaże między Beritnicą i Slaną , coś wspaniałego :D
Dzięki za info o łatwiejszej wersji dojścia do Maskalić, my tam nie dotarliśmy i fajnie wiedzieć, że jest taka możliwość.
No i pójście za M. Bok i tamtą prerię :wink: bardzo chciałbym zobaczyć w Twojej relacji :P
Napisz ją, proszę, bo taka eksploracja warta jest udokumentowania.
Na koniec powiem, a w zasadzie powtórzę; plaże, które są dla mnie najpiękniejsze oceniam z perspektywy pobytu na nich i być może w innym terminie ranking wyglądałby inaczej. Widzę, że masz podobnie i być może Maskalić w taki dzień jak ten, który Wam się przytrafił , też byśmy tak odebrali. Podobnie z Beritnicą i włoską ekipą :evil:
Najpiękniejsze wspomnienia z paškich plaż mamy z Maskalić i Sv. Marko ( za skałami oczywiście :wink: ) Tam było cudownie :D :papa:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 22.08.2020 20:58

Mikromir napisał(a):Konradzie, muszę też parę słów napisać, ponieważ podczas tegorocznego pobytu na Pagu często korzystałam z Twojej relacji, za którą raz jeszcze dziękuję.

Plaża Maskalić - bardzo fajna, ale rodzina nie dała jej 1 miejsca. ;-) Bardziej podobały im się obydwa Zatony w tej okolicy. Może dlatego, że wszędzie tam w wietrzny dzień byliśmy zupełnie sami. Kierując się Twoją wskazówką wybraliśmy się na wędrówkę podczas wiatru (a tego nam nie brakowało :mrgreen: ), gdy nic nie pływało na morzu, ale chyba trochę przesadziłam, bo w drodze raz po raz wiatr strącał moją córkę ze ścieżki. :lol: Ostatecznie widokowo było przecudnie, ale z pływania niewiele wyszło - wiatr, fale, zimna woda. Nie mniej jednak wycieczka była super. :-) Szliśmy jednak początkowo trochę inaczej - trochę dalej szutrówką niż Wy, a potem skręciliśmy w prawo na oficjalnie oznakowany szlak / ścieżkę. Wydaje mi się, że było wygodniej niż po skałach zaraz za bramą, choć odrobinę "okrężnie", dokoła sterczącej tam skały. Dotarliśmy ścieżką do murku i dalej po Twoich śladach.

Slana - wreszcie do niej dotarliśmy, lądem. Zrobiła na mnie duuuże wrażenie ogromem skał wokoło, niesamowitym kamiennym krajobrazem i wpisaną w niego historią. Chłopcy poskakali trochę po stopniach wbitych w skały, co też było ciekawe. Mnóstwo tam plaż ciągnie się wzdłuż skał, nie spodziewałam się, ale niestety łódka niezbędna by do nich dotrzeć.


Ja się tutaj też dopiszę ;)
Konradowi, też będę dziękował, ale wszystko w swoim czasie :)

I pytania od razu mam: do Maskalic nam się nie udało :( Próba była, ale nie mogłem znaleźć drogi ... :oops: Czy mogłabyś, ewentualnie Ty Konrad, jakoś łopatologicznie opisać jak tam dojść ? Był parking koło wciętego klifu, była brama, ale za cholerę nie mogłem znaleźć ścieżki ?

Co do Slany, próby nie było, ale z Beritnicy rozumiem, jest jakoś chociaż oznakowane przejście, jak z Rucicy do Beritnicy ciągle są czerwone kółka sprajem na skałach ?

dziękuje z góry :oops:

pozdrawiam, Michał
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.08.2020 00:24

majkik75 napisał(a):....
I pytania od razu mam: do Maskalic nam się nie udało :( Próba była, ale nie mogłem znaleźć drogi ... :oops: Czy mogłabyś, ewentualnie Ty Konrad, jakoś łopatologicznie opisać jak tam dojść ? Był parking koło wciętego klifu, była brama, ale za cholerę nie mogłem znaleźć ścieżki ?
...


Michał, przejrzyj jeszcze raz ten odcinek relacji 50-plaz-paga-t54499-480.html#p2032705
i jak będziesz mieć pytania, to chętnie odpowiem. Na wzgórze (100m ) nie ma ścieżki. Wchodzimy po skałkach i dopiero na grzbiecie tego wzniesienia kierujemy się w prawo i idziemy w stronę murka, za którym zobaczysz ścieżkę, która zaprowadzi Was w dół do zaznaczonych plaż.
Danusi wersja jest nieco dłuższa i lepiej oznaczona, więc poczekajmy na Jej wskazówki.
Pozdrawiam, Konrad.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.08.2020 09:47

Habanero napisał(a): Na wzgórze (100m ) nie ma ścieżki. Wchodzimy po skałkach i dopiero na grzbiecie tego wzniesienia kierujemy się w prawo i idziemy w stronę murka, za którym zobaczysz ścieżkę, która zaprowadzi Was w dół do zaznaczonych plaż.
Danusi wersja jest nieco dłuższa i lepiej oznaczona, więc poczekajmy na Jej wskazówki.

Właśnie ten brak ścieżki (którego zresztą byłam świadoma na podstawie opisu Konrada) sprawił, że sprawdziliśmy, czy dalej nie ma przypadkiem jakiegoś łatwiejszego podejścia. Poszliśmy dalej szutrówką i znaleźliśmy oznakowaną jako szlak ścieżkę odbijającą w prawo. Po prostu z innej strony ominęliśmy tę skalistą górkę na prawo od szutrówki. Pożyczyłam sobie mapkę Konrada :wink: i naniosłam naszą trasę kolorem zielonym (tak mniej więcej, oczywiście):

aaamaskalicmap2.png


Droga bardziej okrężna, ale praktycznie cały czas aż do Zatonów szliśmy oznakowanym szlakiem po w miarę wygodnej choć wąskiej ścieżce. Najpierw trochę pod górkę, pod skałami po prawej ręce, potem już w dół. Nie mam wielu zdjęć z trasy, ale poniżej wklejam jedno z drogi powrotnej tym samym szlakiem, gdzie orientacyjnie zaznaczyłam miejsce odbicia z szutrówki na ścieżkę - o ile pamiętam niedaleko rozwidlenia szutrowej drogi:

aaamaskalicroute.jpg
Ostatnio edytowano 23.08.2020 13:39 przez Mikromir, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.08.2020 13:26

majkik75 napisał(a):Co do Slany, próby nie było, ale z Beritnicy rozumiem, jest jakoś chociaż oznakowane przejście, jak z Rucicy do Beritnicy ciągle są czerwone kółka sprajem na skałach ?

Tak, z Beritnicy do Slanej prowadzi oznakowany szlak. Z drogi powrotnej pamiętam, że ścieżka zaczyna się przy zejściu na Beritnicę, ale jeszcze kawałek nad plażą (choć my podchodziliśmy do szlaku na przełaj, dużo dalej, od plaży za Beritnicą). Tu na zdjęciu widać mniej więcej na jakiej jest wysokości - nie pamiętam tylko, czy oznakowanie zaczynało się już tam...

aaaP1350914.jpg


Biegnie dalej w stronę tej samotnej skały, ulubienicy wspinaczy - to chyba Stogaj? - a potem pod skałami wysoko nad wodą w stronę Slanej. Dość wygodna, choć wąska ścieżka, oznakowana jak szlak. Na koniec w Slanej przechodzi w starą kamienną drogę, którą budowali więźniowie. Parę zdjęć obrazujących trasę:

aaaP1350892.jpg


aaaP1350891.jpg


aaaP1350873.jpg


aaaP1350869.jpg


aaaP1350864.jpg


aaaP1350751.jpg


aaaP1350766.jpg


aaaP1350772.jpg


aaaP1350848.jpg


aaaP1350853.jpg
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 23.08.2020 13:42

Mikromir - dziękuję, koniecznie jeszcze kiedyś będę musiał sprawdzić :!: Twoja wersja wydaje mi się bardziej "łatwiejsza" choć pewno odrobinę dalsza.
Co do Slany, tak kombinowałem, że chyba to jest ta droga, widziałem tam ludzi idących, ale nie podjąłem już próby. Też do uzupełnienia kiedyś.

Konrad - Twoją mapkę to ja nawet miałem odpaloną na miejscu :oops: Ale nie mogłem nic znaleźć wskazującego właśnie jak iść, a po skałkach, tak "w ciemno" nie chciałem ryzykować, tym bardziej, ze już było po 17 więc trochę za późno by kombinować z chodzeniem ...

Ale obowiązkowo te dwa miejsca muszę kiedyś uzupełnić :!: :wink:

pozdrawiam, Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
50 plaż Pagu - 2018 - strona 58
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone