Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

50 plaż Pagu - 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.01.2020 10:36

Habanero napisał(a):Jak zapragniesz trochę Hvaru i zielonego, to pojedziesz do Lun na Furnje :mrgreen:
A tak na poważnie powiem Ci jedno. Żadna wyspa nie wywołała u mnie takiego opadu szczęki.
Jest jedyna w swoim rodzaju :D
Ps
Na Furnje koniecznie pojedźcie i zabierzcie ze sobą chleb dla rybek.
W rankingu dałem jej tak wysokie miejsce bo tam jest najwięcej ryb w Chorwacji :lol:

No właśnie, tak jak teraz planowałam mniej więcej co zobaczyć na Pagu, to tych zielonych miejsc było niewiele, bo w ciągu 12 dni wszystkiego nie uda nam się zobaczyć, a w samym zalewie Paskim jest tych plaż tyle, że moglibyśmy codziennie być na innej, więc zobaczymy. Mam kilka punktów "must see", w których bez wątpienia znajduje się wynajem łódki z silnikiem. Staramy się ją co roku wynajmować. Jak dobrze, że jest to forum i Twoja relacja, bo już wiem gdzie nią popłyniemy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Zaliczka już poszła, więc nie ma odwrotu! Już nie mogę się doczekać :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2020 10:48

Z ciekawości (na razie wyspa w dalszym planie, coś w samym Pagu byłam): czy Pag ma jakieś połączenia lokalne z pobliskimi wysepkami czy wyspami?
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 24.01.2020 15:03

piekara114 napisał(a):Z ciekawości (na razie wyspa w dalszym planie, coś w samym Pagu byłam): czy Pag ma jakieś połączenia lokalne z pobliskimi wysepkami czy wyspami?
Ma z Rabem ale bez auta. Taxi boat kursują z Tovarnele i zdaje się katamaran z Novalji.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.01.2020 16:42

gusia-s napisał(a):
piekara114 napisał(a):Z ciekawości (na razie wyspa w dalszym planie, coś w samym Pagu byłam): czy Pag ma jakieś połączenia lokalne z pobliskimi wysepkami czy wyspami?
Ma z Rabem ale bez auta. Taxi boat kursują z Tovarnele i zdaje się katamaran z Novalji.


Dodam jeszcze z Tovarnele rejsy na mniejsze wysepki : http://rentaboatpag.com/taxi-boat-pag/

I z Novalji:
http://rentaboatnovalja.com/en/3/taxi_b ... rsion.html

Tour 1 | Novalja - Olib - Silba - Novalja
0. Novalja
1. Plaża Slatina
2. Plaża Morovnik
3. Place Silba
4. Beach Draga
5. Place Olib
6. Beach Hrid Kurjak
7. Novalja
rejs 1.png

Rab - Lun - Novalja
Tour 2 Rab - Lun - Novalja
0. Novalja
1. Plaża Dolfin
2. Plaża Veli Laganj
3. Lun
4. Rab
5. Zavratnica
6. Plaża
7. Plaża
8. Novalja
rejsy.png
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 27.01.2020 17:52

O kurczę. Ten drugi rejs całkiem ciekawy. W sumie byłaby to jakaś alternatywa, bo w obrębie Zalewu Paskiego damy radę motorówką trochę popływać, a na fish picnic może by się udało z Novalji.
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 27.01.2020 18:35

Na Olib i Silbę chętnie bym się wybrała, tak jak i na Premudę. Coś kojarzę, że były też na nie połączenia promowe z Zadaru.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.07.2020 19:09

Choć na początku podążałam za Wami, potem mi sił na bieg po plażach zabrakło... ja jednak leniwa jestem, ale teraz od początku w 6 h (łącznie) nadrobiłam....

Za tydzień wyjeżdżamy na Pag. Kilka miejsc wytypowanych po tej (tu dzięki za ranking snurkowy) i dużo wcześniejszych relacjach jest, a co wyjdzie to zobaczymy na miejscu.
:papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 03.07.2020 14:26

piekara114 napisał(a):Choć na początku podążałam za Wami, potem mi sił na bieg po plażach zabrakło... ja jednak leniwa jestem, ale teraz od początku w 6 h (łącznie) nadrobiłam....

Za tydzień wyjeżdżamy na Pag. Kilka miejsc wytypowanych po tej (tu dzięki za ranking snurkowy) i dużo wcześniejszych relacjach jest, a co wyjdzie to zobaczymy na miejscu.
:papa:

W które miejsce jedziecie? My w końcu na przyszły rok przełożyliśmy :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.07.2020 14:50

Pag-Vodice :D
Malen
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 11.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malen » 03.07.2020 14:54

Widzę, że temat odżył, więc skorzystam z okazji, by podziękować Autorowi za tę relację.
Tak się składa, że aktualnie jesteśmy na Pagu. Po ubiegłorocznych kilku dniach, w tym roku pełen wymiar urlopowy. 8)
Skorzystaliśmy i korzystamy nadal z wielu wskazówek z relacji.
Dziękuję i pozdrawiam :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.07.2020 08:46

Habanero napisał(a):PAG (...)
Naszą ulubioną knajpką w tym roku, była Croatia Grill i tam stołowaliśmy się praktycznie przez połowę pobytu (co drugi dzień :wink: ).
Było tam smacznie, miło, szybko i nie drogo ...( średnio zamykaliśmy się w 220 kunach)
Nie mogę zlokalizować tego miejsca. Możesz podrzucić namiary?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.07.2020 08:53

Malen napisał(a):Widzę, że temat odżył, więc skorzystam z okazji, by podziękować Autorowi za tę relację.
Tak się składa, że aktualnie jesteśmy na Pagu. Po ubiegłorocznych kilku dniach, w tym roku pełen wymiar urlopowy. 8)
Skorzystaliśmy i korzystamy nadal z wielu wskazówek z relacji.
Dziękuję i pozdrawiam :D

Dzięki. Cieszę się że mogłem pomóc :D
piekara114 napisał(a):
Habanero napisał(a):PAG (...)
Naszą ulubioną knajpką w tym roku, była Croatia Grill i tam stołowaliśmy się praktycznie przez połowę pobytu (co drugi dzień :wink: ).
Było tam smacznie, miło, szybko i nie drogo ...( średnio zamykaliśmy się w 220 kunach)
Nie mogę zlokalizować tego miejsca. Możesz podrzucić namiary?

Znajduje się zaraz za konobą Golija idąc od centrum Pagu.
Udanego wypoczynku życzę :papa:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2921
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 09.07.2020 10:33

...przy placu zabaw. Na google niestety konoba nie jest zaznaczona.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 09.07.2020 10:51

Dzięki, namierzona.
Rozz
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 17.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rozz » 19.07.2020 14:15

Habanero napisał(a):WYSPA PAG
Cyt.
...Wyspa archipelagu północno-dalmatyńskiego o powierzchni 284,5 km2. Panuje tu klimat łagodny, śródziemnomorski, choć w zimie wieją charakterystyczne wiatry (paskie bury), przynosząc suche powietrze górskie z Velebitu. Jej surowy, kamienisty wygląd sprawia momentami wrażenie krajobrazu księżycowego. Wyspa pokryta jest trawą i z dala niewidocznymi ziołami (koper włoski, macierzanka piaskowa, szałwia zawierająca więcej olejków eterycznych, niż rosnąca gdzie indziej i z której wytwarza się miód ceniony za właściwości lecznicze) dlatego wydaje się, że pasące się owce jedzą kamienie. W dolinach uprawia się jednak z powodzeniem winnice, owoce i warzywa. Z powodu częstych i silnych wiatrów bura, drzewka winne są tu niskie i szerokie, kiście winogron znajdują się bliżej pni i są drobnoziarniste, a dzięki mocnemu słońcu wyjątkowo słodkie. Na wyspie nie ma cieków wodnych, ale koło Metajny, Novalji, Povljany i Paga pojawiają się źródła. Na południowym wschodzie są jeziora krasowe Velo Blato i Malo Blato. Najwyższy szczyt to Sveti Vid (348 m n.p.m.). Mieszkańcy (obecnie 7969 osób) zajmują się hodowlą owiec (co daje im jagnięcinę, owczy ser i wełnę), uprawą winnic, rybołówstwem, produkcją soli, a specjalizują się w produkcji wędlin z wieprzowiny i prsuta - suszonej solonej wędliny. Zaraz po przekroczeniu Paskog mosta (na kanale Ljubacka vrata) na południowym cyplu wyspy możemy zobaczyć ruiny twierdzy Fortica, skąd kontrolowano ruch morski. Chorwaci stosunkowo wcześnie zamieszkali Pag, a ich głównym ośrodkiem była Kesa (część dzisiejszej Novalji). Ponieważ król Petar Kresimir IV podarował (1071) północną część wyspy kościołowi rapskiemu, a południową Zadarowi, wyspa stała się miejscem częstych bitew. W XII w. po upadku Kese jej rolę przejęło miasto Stari Grad. W latach 1409-1797 Pag był własnością Wenecji, a następnie dzielił losy Dalmacji pod władzą Austrii. Podczas wojen był okupowany najpierw przez Włochów, a następnie Niemców. Dziś należy do Chorwacji.
Karnawał zimowy trwa od pierwszej soboty po Święcie Trzech Króli i trwa do środy popielcowej. Co sobotę w hotelach i restauracjach odbywają się zabawy karnawałowe, które kończą się trzydniową szaloną zabawą na placu Petra Kresimira IV. Zgodnie z tradycją w środę popielcową pali się lalkę Marko - sprawcy całego zła, które się wydarzyło w poprzednim roku. Aktem spalenia kończy się karnawał. Od lat 60. XX w. w mieście odbywa się również karnawał letni (najczęściej 27 lipca), trwający jeden dzień, w którym przebrani mieszkańcy i goście paradują ulicami miasta.
Do dziś w wielu paskich rodzinach zachowały się stroje ludowe pochodzące jeszcze z Wenecji. Strój męski jest bardzo prosty: biała koszula, białe spodnie, czarna krótka kurtka. Jedyną dekoracją jest jedwabna chusta o żywym kolorze i czerwona czapeczka. Strój żeński jest natomiast bardzo bogaty w motywy i barwy: spódnica i bluzka zdobione koronką paską cipką, biżuteria, a na głowie, zdobiony koronką, trójkątny kawałek płótna.
.....
SPIS TREŚCI
PODRÓŻ
VARAŽDIN cz.1
VARAŽDIN cz.2
TWIERDZA I MOST
PLAŻA ANTE STARČEVIĆA
PLAŻA FILINO
PLAŻA ŠIMUNI
ŠIMUNI
MUNDIAL W PAGU
PLAŻA W KOLAN cz.1
PLAŻA W KOLAN cz.2
PLAŻA PRNJICA
5 PLAŻ MIĘDZY PRNJICĄ A ČISTĄ
ZADAR
NIN
PLAŻA PROSIKA
PLAŻA JADRA
PLAŻE STAREJ NOVALJI
PLAŻA ROZIN BOK
PLAŻA BAŠACA , PLAŻA RIKOVA KOTICA
PLAŻA GIRENICA
PLAŻA VELI BOK, PLAŻA MALI BOK cz.1
PLAŻA VELI BOK, PLAŻA MALI BOK cz.2
PAG
PLAŻA RUCICA
PLAŻA TIHANA
PLAŻE: TIHANA, DELFINKA, DUBRAVA, ELENA
PAŠKIE VRATA, PLAŻA BERITNICA
PLAŻA SLANA
PAŠKIE VRATA, PLAŻA SUŠAC, PLAŻA MALIN
PAŠKIE VRATA, PLAŻA MASKALIĆ cz.1
PLAŻA KLARA
STARI GRAD PAG , SOLANA PAG
JAKIŠNICA, PLAŻA MIEJSKA
PLAŻA LUNA, PLAŻA KRCALO, PLAŻA SLATINA
GAJ OLIWNY
TOVARNELE, PLAŻA TOVARNELE
LUN
GAJAC, PLAŻA GAJAC
PAŠKIE VRATA - DROGA LĄDOWA
PLAŻA MASKALIĆ cz.2
PLAŻA VELI ZATON
PLAŻA MALI ZATON
RAB cz.1
RAB cz.2
RAB cz.3
RAB cz.4
ŠIMUNI CAMPING VILLAGE I BRYLANTOWA PLAŻA
ŠIMUNI, PLAŻA FKK
MANDRE, PLAŻA VONGOLA
MANDRE, PLAŻA MANDRE
LUN, PLAŻA FURNJE
KARNAWAŁ W PAGU
JAKIŠNICA - BOROVICI
SMOKVICA
PLAŻA STARA VAS, PLAŻA VLAŠIĆI
POVLJANA, PLAŻA PERILO, PLAŻA LIVADE I OBATNICE
POVLJANA, PLAŻA MALI DUBROVNIK, PLAŻA DUBROVNIK
ULICZKI PAGU
NOVALJA
POVJANA, JEZIORO SEGAL (subim)
PLAŻA ZRĆE
MIĘDZY ZALEWEM A WROTAMI
RANKING PLAŻ
POWRÓT DO DOMU - MIKULOV

Zapraszam na relację, może bardziej przewodnik, po plażach i innych pięknych dziurach :wink: na Pagu,
które warto zobaczyć i których my, nigdy nie zapomnimy ...
20180710_140844.jpg
20180711_202054.jpg
20180713_123802.jpg
20180714_111938.jpg
20180714_172016.jpg
20180719_114347.jpg
20180720_133712.jpg
20180720_175025.jpg
20180724_121336.jpg
20180727_210101.jpg
20180724_121825.jpg
20180720_151037.jpg

20180722_154244.jpg

:papa:


Witam
Super relacja! Bardzo pomocna, zaoszczedzi mi mnostwo czasu na samotnym poszukiwaniu tych wszystkich miejsc.
Poniewaz w tym roku anulowano juz mi dwa wakacyjne wyjazdy, postanowilismy po raz pierwszy odwiedzic Chorwacje i padlo wlasnie na Pag. Naprawde bardzo sie ciesz, ze trafilem na to forum.
Chcialbym, takze sie dowiedziec czy znacie moze jakies godne polecenia wypozyczalnie lub osoby prywatne co wypozyczaja pontony lub lodzie, czy raczej kazdy wozi swoje z Polski?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
50 plaż Pagu - 2018 - strona 57
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone