Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

50 plaż Pagu - 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.11.2018 22:55

travel napisał(a):
Wiedziałam, że to Makarska :roll:
Na plaży w Makarskiej to mogę się chłodzić w październiku :lol:

Dlatego uciekamy na wyspy :papa:

Nie dziwię się. Po sezonie to zupełnie inna bajka :papa:

Nefer napisał(a):Maskalić po prostu super - idealny na letni wypoczynek :) .

Plaża Zaton też przyjemna przynajmniej na zdjęciach. Jej podstawowa zaleta to to, że jest pusta.
Nie wiem tylko, czy to kwestia kadrowania zdjęć, czy rzeczywiście nikogo tam nie było.


Zero ludzi. W promieniu 1km tylko my i wełniane istoty :mrgreen:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 14.11.2018 10:24

Habanero napisał(a):
Dzięki Krystian za miłe słowa :D
W przyszłym roku, do Maskalić, będę porównywać hvarskie plaże :P
Wierzę, że Twój ukochany Pokrivenik, zrobi na nas podobne, a może jeszcze większe wrażenie.
Czego sobie i moim dziewczynom z całego serca życzę :mrgreen:

Zależy w jaki sposób podejdziesz do Pokrivenika.
Jeżeli chcesz takiego odosobnienia jak na Maskalič to się zawiedziesz.
Byłem na niej 3 razy i zawsze ktoś był. No ale ona jest łatwo dostępna samochodem więc się proszę nie dziwić.
Myślę, że wynagradza umiejscowieniem między dwoma potężnymi wzniesieniami, jaskinią oraz kolorami.

PS. fajne molo do skakania też umila czas.

Może trafisz na takie pustki jak my w 2015.
WP_20150711_12_58_42_Rich (1280x720).jpg
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 14.11.2018 20:48

Habanero napisał(a):
Nefer napisał(a):Plaża Zaton też przyjemna przynajmniej na zdjęciach. Jej podstawowa zaleta to to, że jest pusta.
Nie wiem tylko, czy to kwestia kadrowania zdjęć, czy rzeczywiście nikogo tam nie było.

Zero ludzi. W promieniu 1km tylko my i wełniane istoty :mrgreen:

I to w szczycie sezonu. Tylko pozazdrościć :) .
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 14.11.2018 23:38

Maskalic niesamowita ! Miałam ją gdzieś zapisaną ,ale w moje 4 dni na Pagu to nic nie mogłam...
Zresztą Zatony też przecudowne :hearts:
Tak się zarzekałam, że muszę wrócić na Pag, a jednak wygrały nowe miejsca... w potem wracam do mojego domu- Hvaru :mrgreen:
Żałuję, że nie uda się spotkać na wyspie, mamy termin sierpniowy :x
Co do Pokrivenik, pustek tam raczej nie będzie, pewnie pare - parenaście osób, ale dla mnie miłośniczki samotnego plażowania to i tak najcudowniejsza plaża w Cro...
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 15.11.2018 08:57

Plaże Pagu i Hvaru są tak bardzo różne, a jednak na obydwu wyspach świetne. :)

Dokąd to, Wiolu, w kolejnym sezonie? ;)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 15.11.2018 09:01

Mikromir napisał(a):Plaże Pagu i Hvaru są tak bardzo różne, a jednak na obydwu wyspach świetne. :)

Dokąd to, Wiolu, w kolejnym sezonie? ;)


1 nocka Sarajewo, 1 Mostar, 2 Kotor, (właśnie przypominam sobie Twoją relację z Czarnogóry, zaznaczając którędy nie jechać :oczko_usmiech: ), 12 Uvala Rapak ( tam gdzie kiedyś Aldonka ) :hearts: Stęskniłam się za robinsonadą 8O
Nudna jestem z tym Hvarem, ale zapewnia mi wszystko czego potrzebuję :mrgreen:

Konrad już nie śmiecę, ale cieszę się strasznie na kolejny Hvar :oczko_usmiech:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 15.11.2018 14:28

kaeres napisał(a):Zależy w jaki sposób podejdziesz do Pokrivenika.
Jeżeli chcesz takiego odosobnienia jak na Maskalič to się zawiedziesz.
Byłem na niej 3 razy i zawsze ktoś był. No ale ona jest łatwo dostępna samochodem więc się proszę nie dziwić.
Myślę, że wynagradza umiejscowieniem między dwoma potężnymi wzniesieniami, jaskinią oraz kolorami.

PS. fajne molo do skakania też umila czas.



Będę bardzo wyrozumiały i nawet jak będzie tam ciaśniej niż na Maskalić :wink: ,
to i tak nie zepsuje nam to ogólnego wrażenia, bo prezentuje się cudownie :hearts:

Nefer napisał(a):I to w szczycie sezonu. Tylko pozazdrościć :) .

Kluczem jest pogoda :idea: Warto poczekać i wybrać się tam gdy mocniej wieje i są duże fale.
W tym dniu właśnie taka pogoda była i nikt nie pływał, a tam 90% dostaje się drogą morską.
Przy pięknej i bezwietrznej pogodzie Zatony prezentują się tak, ...
20180720_174044.jpg
20180725_122351.jpg


Mikromir napisał(a):Plaże Pagu i Hvaru są tak bardzo różne, a jednak na obydwu wyspach świetne. :)

...

Wierzę Ci Danusiu , ale obawiam się, że wiele z tych pięknych hvarskich, będzie znacznie trudniej dostępna :idea: (chodzi głównie o wąskie zjazdy do zatoczek i miejsca do parkowania). Będę musiał zadać jeszcze wiele pytań , żeby dowiedzieć się do jakich Uval nie warto pchać się samochodem. Żadne tłumy nie są w stanie tak popsuć mi pobyt na plaży, jak katowanie się podczas jazdy do i z plaży :evil:

wiolek_lp napisał(a):Maskalic niesamowita ! Miałam ją gdzieś zapisaną ,ale w moje 4 dni na Pagu to nic nie mogłam...
Zresztą Zatony też przecudowne :hearts:
Tak się zarzekałam, że muszę wrócić na Pag, a jednak wygrały nowe miejsca... w potem wracam do mojego domu- Hvaru :mrgreen:
Żałuję, że nie uda się spotkać na wyspie, mamy termin sierpniowy :x
Co do Pokrivenik, pustek tam raczej nie będzie, pewnie pare - parenaście osób, ale dla mnie miłośniczki samotnego plażowania to i tak najcudowniejsza plaża w Cro...


wiolek_lp napisał(a):
1 nocka Sarajewo, 1 Mostar, 2 Kotor, (właśnie przypominam sobie Twoją relację z Czarnogóry, zaznaczając którędy nie jechać :oczko_usmiech: ), 12 Uvala Rapak ( tam gdzie kiedyś Aldonka ) :hearts: Stęskniłam się za robinsonadą 8O
Nudna jestem z tym Hvarem, ale zapewnia mi wszystko czego potrzebuję :mrgreen:

Konrad już nie śmiecę, ale cieszę się strasznie na kolejny Hvar :oczko_usmiech:


Cieszę się Wiolu Twoim, a właściwie naszym szczęściem :lol: co do Hvaru i też żałuję, że się nie spotkamy :( Nie śmiecisz bo warto porównywać te piękne wyspy. Gdy skończę relację, to zarzucę Cię wieloma pytaniami odnośnie hvarskich plaż. Już mi się jedno ciśnie :wink: , które dotyczy Waszej miejscówki na Hvarze.
Wiesz czy ten dojazd z Gdinj do Uvali Torac i Waszej zatoczki, jest jakiś mega trudny ?
Widzę że jest tam droga asfaltowa, ale chodzi mi przede wszystkim o możliwość mijania się, stromizny i miejsca do parkowania przy plażach?
Pozdrawiam :papa:
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 15.11.2018 17:11

Niby byłem na tym Pagu... ale jak tak patrze na Twoja relacje, to jakby mnie tam nigdy nie było... 8O :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 15.11.2018 17:15

MALI ZATON
Za plecami wielkiego znajduje się jego mniejszy brat, Mali Zaton .
Tak wyglądają bracia :wink: z góry (zdj. internet )
paska vrata1.jpg


Tego dnia Mali Zaton świecił pustkami, a swoją surowością i otaczającymi go formami skalnymi, bardzo zachęcał do odwiedzin.
Widok na Mały Zaton z Wielkiego Brata :wink: ..
20180724_121821.jpg
... tu w centralnym miejscu widokowym znajduje się Otočić Mali Maskalić...
20180724_121059.jpg
... przy którym występuje bardzo bogate życie morskie, a na samą wysepkę da się wejść i można z niej podziwiać widoki 8O ... albo poskakać :P
20180724_121018.jpg

Z lewej strony nad plażą takie skalne twory ...
20180724_120446.jpg
...normalnie stoją tam owieczki, ale dzisiaj też je stąd wywiało :roll:
20180724_120449.jpg
20180724_120555.jpg

A tu już widok na plażę.
20180724_120630.jpg
20180724_120636.jpg
20180724_120721.jpg
20180724_121002.jpg

Za parę dni będziemy tu plażować, a ten cień uratuje nam życie, ...zapomnimy parasola 8) :papa:
20180720_174223.jpg
Ostatnio edytowano 16.11.2018 19:17 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 15.11.2018 18:13

Habanero napisał(a):Cieszę się Wiolu Twoim, a właściwie naszym szczęściem :lol: co do Hvaru i też żałuję, że się nie spotkamy :( Nie śmiecisz bo warto porównywać te piękne wyspy. Gdy skończę relację, to zarzucę Cię wieloma pytaniami odnośnie hvarskich plaż. Już mi się jedno ciśnie :wink: , które dotyczy Waszej miejscówki na Hvarze.
Wiesz czy ten dojazd z Gdinj do Uvali Torac i Waszej zatoczki, jest jakiś mega trudny ?
Widzę że jest tam droga asfaltowa, ale chodzi mi przede wszystkim o możliwość mijania się, stromizny i miejsca do parkowania przy plażach?
Pozdrawiam :papa:


Nie ma problemu, pytaj o co chcesz :wink:
Co do drogi z Gdinji z tego co pamietam jest bezproblemowa.
Pierwszy raz jak zjeżdżaliśmy do apartmana, to faktycznie zrobiła na nas wrażenie, ale to było nasze 1 spotkanie z tego typu drogami i szutrem, który zaczyna się w Uvali Trvdni Dolac.
Wydaje mi się, że mijać można się spokojnie, chodź tak naprawdę to 3 lata temu podczas 10 dni mijaliśmy się ledwie pare razy. Ale asfalcik jest w miarę dobry i na tym zakręconym odcinku jest dużo miejsca :) Mam jakiś filmik nagrany z drogi jakbyś bardzo chciał to kiedyś Ci mogę zgrać, chociaż to taki bardzo nasz domowy :wink:
Szutrówka do Veprinowej momentami faktycznie cięższa, ale bezproblemowa, pewnie do mijania się z kimś, kawałek trzeba było by cofać.
Co do parkowania we wcześniejszych Uvalach to przy niektórych jest miejsce przy drodze. W Veprinowej raczej słabo z miejscem, chociaż coś było dla gości restauracji. Ceny w restacuracji mega wysokie patrząc na menu, na zdjęciach google :hut: Ale Veprinową polecam bardzo, piękna zatoczka i dość duża, boję się, że teraz w Rapak będziemy mieć dużo ludzi, bo plaża malutka a domów trochę...
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 15.11.2018 18:21

Habanero napisał(a):(...) Za parę dni będziemy tu plażować (...)
Ile Wyście tam byli? Pół roku?
:wink:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.11.2018 18:29

Genialne biało niebieskie miejsce :hearts:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 15.11.2018 21:31

Zaton świetnie prezentuje się na Twoich zdjęciach. Wspaniałe kolory i kontrasty między wodą a skałami :) .
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 15.11.2018 22:24

Habanero napisał(a):MALI ZATON

Chyba jednak będziemy musieli tam kiedyś wrócić :roll:

Habanero napisał(a):... tu w centralnym miejscu widokowym znajduje się Otočić Maskalić...

To jest Otočić Mali Maškalić :wink:
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 15.11.2018 22:40

Konrad, ty chyba przy pisaniu relacji zawsze jesteś w super-formie. Siedziałem dziś u dentysty z żoną i czytałem od miejsca w którym byłem ostatnio. Teksty znam, teraz oglądnąłem zdjęcia w powiększeniu. Jak zawsze klasa. Poza plażami to ci powiem, że wyrosłem na 3 rzeczach. Szacunku do ogródka moich rodziców. Radyjku i majowym ta da ta da da da ta da da dam, ta dam, ta da da, ta dam. Od 8 roku życia od maja 1976 słuchałem wszystkich możliwych relacji z wyścigu pokoju i chociaż szlag mnie trafiał, że za czasów mojej podstawówki tylko 3 Niemców i 5 Ruskich wygrało, to niezwykle się cieszyłem słuchając o kolejnych ucieczkach pewnego Mircei Romascanu. Ostatnią rzeczą, na punkcie której miałem bzika był Kosmos 1999 :oczko_usmiech:
Pozostając nieprzekonany do Pagu jako wierny czytelnik zachodził będę...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
50 plaż Pagu - 2018 - strona 35
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone