Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

50 plaż Pagu - 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.08.2018 21:59

Kurcze nie mogłam rozpoznać tego Waszego pięknego Filino...
Ale sprawdziłam na mapie i moich zrzutach ekranu z miejsca, i my byliśmy przy końcy tego drugiego dzyndzelka, tam też na końcu był piaseczek :)
Marzę o tej plaży ciągle...
I dla niej chcę wrócić w przyszłym roku na Pag :mrgreen:
MłodyGSX-R
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 28.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MłodyGSX-R » 23.08.2018 23:45

Zasiadam chyba już w jednym z ostatnich rzędów, ale obserwuje rozwój sytuacji bardzo uważnie, ponieważ właśnie spontanicznie zarezerwowaliśmy apartament w Metajnie w drugim tygodniu września. Miał być Hvar po raz dugi, ale pokusa zobaczenia czegoś nowego okazała się większa.
Mam nadzieję, że wiatry, o których tu czytam nie dadzą się nam mocno we znaki. 8O :?
Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy...
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.08.2018 10:20

wiolek_lp napisał(a):Kurcze nie mogłam rozpoznać tego Waszego pięknego Filino...
Ale sprawdziłam na mapie i moich zrzutach ekranu z miejsca, i my byliśmy przy końcy tego drugiego dzyndzelka, tam też na końcu był piaseczek :)
Marzę o tej plaży ciągle...
I dla niej chcę wrócić w przyszłym roku na Pag :mrgreen:

Bardzo fajna plaża i wcale nie dziwię się, że chcecie ją powtórzyć.
Dotarliście na jej drugi koniec, a ja myślałem, że opowiadałaś mi w zeszłym roku o tym zejściu i parkingu, które przedstawiłem :roll:
Macie powera ... jak się rozpędzicie, to plaża za plażą Wam umyka :wink: :papa:

MłodyGSX-R napisał(a):Zasiadam chyba już w jednym z ostatnich rzędów, ale obserwuje rozwój sytuacji bardzo uważnie, ponieważ właśnie spontanicznie zarezerwowaliśmy apartament w Metajnie w drugim tygodniu września. Miał być Hvar po raz dugi, ale pokusa zobaczenia czegoś nowego okazała się większa.
Mam nadzieję, że wiatry, o których tu czytam nie dadzą się nam mocno we znaki. 8O :?
Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy...


Witam serdecznie :D
Okolice Metajny, to bardzo piękne widokowo miejsca. W połowie września, bez tłumów, cudnie tam będzie.
Filmik, na początku relacji, został nakręcony jesienią 2017 i mnie osobiście zachwycił.
W celu szybszego zapoznania się z głównymi atrakcjami Metajny (plaże Rucica i Beritnica),
zapraszam do mojej relacji z zeszłego roku. Tu link do odcinka z Metajny :papa:
supetar-sutivan-pag-wm-t52855-375.html#p1910498
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.08.2018 12:00

PLAŻA ŠIMUNI
http://www.beachrex.com/hr/hrvatska/dal ... aza-simuni

DOJAZD
https://www.google.pl/maps/dir/Pag/44.4 ... 33!1m0!3e0

Po czterech godzinach błogiego lenistwa na plaży Filino, pojechaliśmy na kawę i coś słodkiego do naszego apartmana,
a następnie wyruszyliśmy nad otwarte morze, do miejscowości Šimuni. Mamy zamiar skorzystać z naturalnego cienia,
jaki oferuje plaża, popływać i poplażować, na przygotowanej żwirkowej plaży i zobaczyć miejscowość Šimuni.

PLAŻA I PARKING
parking i plaża.png


Z miejscem do parkowania nie było żadnych problemów. Zostawiliśmy samochód przy drodze ( małe kółko na mapie),
ale jest możliwość zaparkowania w lesie otaczającym plażę. Parking jest bezpłatny .
20180712_185647.jpg

20180712_185540.jpg
20180712_185545.jpg

20180712_185533.jpg

Sama miejscowość i plaża, moim zdaniem, jest najlepszą propozycją na wyspie dla rodzin,
które planują pobyt stacjonarny i korzystanie głównie z plaży miejskiej. Plaża jest duża, bardzo ładnie położona i świetnie przygotowana pod względem atrakcji rekreacyjnych i drinkowo-kulinarnych.
20180712_171431.jpg
20180712_171733.jpg
20180712_171745.jpg
20180712_172055.jpg

20180712_170103.jpg
20180712_171355.jpg
20180712_164339.jpg
20180712_164929.jpg
20180712_165704.jpg

cdn.
Ostatnio edytowano 02.07.2020 20:10 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.08.2018 15:33

Hmmm już sama nie wiem, my plazowaliśmy w tym miejscu, tam zejście było było beznadziejne.
Wydaje mi się, że wy byliście tam całkiem na prawo.

1.jpg

Potem na porwocie już, patrząc na to zdjęcie, to nasze miesce było za tymi kamieniamy po prawej

2.jpg

Z okolic miejsca na zdjęciu trzeba było przejść przez takie krzaki

3.jpg

Na górze ta ścieżka wyglądąła tak

4.jpg

W każdym razie mam nadzieję, że trafię tam znowu :wink:
Plaża w Simuni nie jest jakaś wielke łał, chodź faktycznie na stacjonowanie z dziećmi przyjemna :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.08.2018 16:07

Wiola, na bank byliście na samym końcu Filino.
Na początku, jadąc od Bosany, przy parkingu nie było tych bambusów. No i widok mieliście na Paskie Vrata.
Z drugiej strony znajdziecie tę drugą, opisaną plażę. Daj znać z której strony Filino było lepiej :D
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.08.2018 16:39

Filino - super plaża! Świetnie się prezentuje na Twoich zdjęciach :D

Sądziłam, że my też byliśmy na Filino w 2011, ale jak patrzę na zdjęcia, wygląda mi to inaczej niż u Ciebie... Wtedy po prostu nazywaliśmy to plażą za Bošaną:

P7130622 (Custom).JPG

100_0830 (Custom).JPG


I ilu ludzi było! 8O

Czy to też Filino, czy zupełnie inna plaża?

Na Šimuni niestety nie dotarliśmy, a wygląda całkiem sympatycznie :)

edit: Znalazłam (chyba) nazwę tej naszej - Dubrava. Zgadza się?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.08.2018 16:49

Agnieszko, to Delfinka :D
Dubrava jest zaraz za nią :idea:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 24.08.2018 16:51

Habanero napisał(a):Agnieszko, to Delfinka :D
Dubrava jest zaraz za nią :idea:

Dzięki :D
Po tylu latach już wiem, gdzie byłam :mrgreen:

I jak ładnie się nazywa - Delfinka :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 24.08.2018 20:37

Habanero napisał(a):Wiola, na bank byliście na samym końcu Filino.
Na początku, jadąc od Bosany, przy parkingu nie było tych bambusów. No i widok mieliście na Paskie Vrata.
Z drugiej strony znajdziecie tę drugą, opisaną plażę. Daj znać z której strony Filino było lepiej :D


Zdecytowanie sam koniuszek po lewej stronie, którędy tylko przechodziliśmy podczas powrotu :(
Piaseczek wymieczany ze żwirkiem, a mimo to piękny kolor wody :D
Tam gdzie my byliśmy też było cudnie, ale kamienie były bardzo ostre i wbijające się w d..e :twisted: Zadziwiające jak 50 m dalej plaża może być zupełnie inna :mrgreen:
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 24.08.2018 20:55

Pięknie, oby tak dalej, ale.... chyba się rozdwoję, albo zaplanuje Pag na dłużej. Czy tego urlopu nie można by mieć nieco więcej :oczko_usmiech: Czasu na wszytko brak :(
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.08.2018 21:26

wiolek_lp napisał(a):...
Tam gdzie my byliśmy też było cudnie, ale kamienie były bardzo ostre i wbijające się w d..e :twisted: Zadziwiające jak 50 m dalej plaża może być zupełnie inna :mrgreen:


Chyba tam spotkaliście parkę, która ... no wiesz... ten teges :oops: :wink:

aga_stella napisał(a):Pięknie, oby tak dalej, ale.... chyba się rozdwoję, albo zaplanuje Pag na dłużej. Czy tego urlopu nie można by mieć nieco więcej :oczko_usmiech: Czasu na wszytko brak :(


Jest pięknie, ale ...jeszcze będzie przepięknie ... wybierzesz perełki i będzie cudownie na Pagu :D
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.08.2018 21:55

maslinka napisał(a):
Habanero napisał(a):Agnieszko, to Delfinka :D
Dubrava jest zaraz za nią :idea:

Dzięki :D
Po tylu latach już wiem, gdzie byłam :mrgreen:

I jak ładnie się nazywa - Delfinka :D


To jest Delfinka wg beachrexa, który nadał tym plażom własne nazwy. Leży w okolicy Sv. Mariji - jak kilka podobnych plaż między Dubravą a Sv. Marko. Są dość popularne wśród osób dojeżdżających na plaże. Filino jest już dalej, za Sv. Marko, jest też bardziej "dzika" i trudniej dostępna, stąd pewnie dużo mniej plażujących.

Bardzo fajnie móc znów oglądać Pag w tej relacji. :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.08.2018 22:43

Mikromir napisał(a):....
To jest Delfinka wg beachrexa, który nadał tym plażom własne nazwy. Leży w okolicy Sv. Mariji - jak kilka podobnych plaż między Dubravą a Sv. Marko.


Masz rację Danusiu. Wybrałem ten sposób nazewnictwa ze względu na łatwość lokalizacji tych plaż na GM.
Mam folder agencji turystycznej z Pagu i tam faktycznie kilka nazw różni się od tych na GM i Beachrex.

ps
W razie jakby brakło do 50-tki, to opiszę jakąś plażę jeszcze raz i rzucę inną nazwę 8) :wink: :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.08.2018 22:46

Habanero napisał(a):ps
W razie jakby brakło do 50-tki, to opiszę jakąś plażę jeszcze raz i rzucę inną nazwę 8) :wink: :mrgreen:

Spryciarz z Ciebie. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
50 plaż Pagu - 2018 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone