Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

50 plaż Pagu - 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.08.2018 09:12

boboo napisał(a):Jeśli masz wybór, bierz Varaždin. Albo cokolwiek innego.

Czemu, możesz rozwinąć ?
Nie warto pozwiedzać Zagrzebia ?
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 21.08.2018 09:59

Subiektywnie:
byłem w "wielu" miastach, w "wielu"* stolicach.
Na linii wschód-zachód to będzie rozpiętość Szanghai - Barcelona.
W większości służbowo (jednak zawsze z dużą ilością wolnego czasu).
W skali 1 (najlepsze) - 10 (najgorsze) tylko Hanoi i Kotor pełzają wokół 2-3.
Paryż, Wiedeń, Barcelona, Moskwa, Dubrownik to takie 4-6.
Zagrzeb niestety 9-10 ze wskazaniem na 10.

Weź pod uwagę, że to moja subiektywna ocena i każdy postrzega inaczej.
Jedyne, na czym mogłem oko zawiesić, to platany w Parku Zrinjevac'a.
Ale też trzeba trafić na porę, gdy się pięknie łuszczą.
IMG_20180625_135540.jpg

Jakoś nie jestem "townie" :wink:
Jeśli przyszłoroczny urlop będzie z noclegiem po drodze, to wybiorę jakąś wioskę z "widokiem".


* "wiele" można różnie definiować, jednak jestem skłonny twierdzić, że niemało,
choć żadne rekordy to nie są.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.08.2018 10:26

boboo dzięki za odpowiedź :wink:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.08.2018 09:04

W życiu bym nie przypuszczał, że ta wyspa mnie zainteresuje. A teraz coś mnie uderzyło w głowę i ciągle odświeżam, czy wrzucasz nowe odcinki :). Normalnie, aż musiałem wrócić do Twojej ubiegłorocznej relacji z Pagu :papa:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 22.08.2018 11:08

boboo napisał(a): ... Jedyne, na czym mogłem oko zawiesić, to platany w Parku Zrinjevac'a.
Ale też trzeba trafić na porę, gdy się pięknie łuszczą...
Trafiłam na piękne moro ;)
DSCN5779.JPG


Trajgul napisał(a):W życiu bym nie przypuszczał, że ta wyspa mnie zainteresuje...
Mnie zainteresowała już na początku przygody z Cro, 1-szy raz był w rejonie Makarskiej Riviery a na 2-gi byłam pewna, że chcę Pagu :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.08.2018 11:28

karolcia1 napisał(a):Dwa razy byłam na Pagu i jakoś wciąż mi mało ;) W przyszłym roku już zaplanowane 2 tygodnie , tym bardziej będę śledzić relację i pewnie jeszcze nie jedną plaże zapiszę w planach :D Pozdrawiam :)

Cześć "karolcia1" :D
Miło będzie Cię gościć. Pagu, tak jak piszesz, nigdy dość :mrgreen:

Nefer napisał(a):Pierwsza plaża nie powala na kolana :wink: , ale - oczywiście - rozumiem, że chcieliście tak na szybko trochę poplażować i z Jadranu skorzystać.

Delikatnie to ująłeś. Ja dodałbym jeszcze, że nic nie urywa :wink:
Plaże miejskie, w naszym przypadku, spełniały konkretne zadania.
Podobne do kabiny prysznicowej :oczko_usmiech:
ps
...cały czas się łudzimy, że znajdziemy miejscówkę z fajną plażą miejską
(...jednak widząc te tłumy, trzeba będzie szukać bardziej plaż wiejskich :wink: )
sdolas napisał(a):To miejsce też brałem pod uwagę w zeszłym roku podczas poszukiwań.
Jednak po przeanalizowaniu okolicy hotelowej, tam akurat trochę ludzikiem można pochodzić, zrezygnowaliśmy.
My jednak lubimy drzewka na plaży :lol:
i trochę większy spokój :roll:

Nasza miejscówka, była zupełnie nieatrakcyjna widokowo, natomiast bardzo atrakcyjna logistycznie
(duży parking, sklep i miasto pod nosem)
Taki kompromis :|
Za rok będziemy celować w coś na wzór Twojej Povlji (przynajmniej na 1 tydzień).
Zobaczymy czy się uda :roll:

Katerina napisał(a):Melduję, iż nie widzę zdjęć w ostatnim odcinku :( :cry:

Nie wiem jak mógłbym Ci pomóc :cry: . Może w sprawach technicznych trzeba to zgłosić :roll:

agata26061 napisał(a):Jestem i ja. Bardzo ładnie tu u Ciebie, więc z chęcią zostanę i pooglądam :D
Auto też macie bardzo fajne i w idealnym kolorze na chorwackie upały ;)


Dzięki za miłe słowa :D
Hultaje dają radę. 4 raz w Cro i odpukać... :P

kaeres napisał(a):Cześć Konrad.
Bardzo, bardzo ciekawi mnie Twoja relacja.
Jestem szczęśliwy, że chociaż część z tych plażyczek zwiedziliśmy razem i strzelam, że niektóre to mogą być perełki z Twoich 50 plaż.
Swoją drogą aż tyle się ich nazbierało ?
Co prawda na każdym folderze reklamowym czy plażowym przewodniku dostępnym w kioskach jest ich zatrzęsienie, a połowa nawet nie opisana. Jednak 50 sztuk robi wrażenie :)
Sam byłem na około 20 ... lecz to w ciągu 2 wizyt na Pagu :)

Czekam, czekam na ciąg dalszy.


Cześć Krystian :D
Pozdrawiamy całą rodzinkę :papa:
Plaże, które razem zwiedziliśmy, to ścisła czołówka :idea:
Coś czuję, że wkrótce o Pagu nie będzie się już mówić z perspektywy Rucicy i Beritnicy (te stają się powoli jak Zlatni Rat :( )
Co do reszty plaż, to trafiliśmy jeszcze kilka ciekawych propozycji i kilka bardzo nieciekawych, ale o tym później :papa:

gusia-s napisał(a):
Habanero napisał(a): ... Parking, zwany kocim parkingiem...
No tak :) Karmiłam tam ciężarną kicię gulaszem angielskim z puchy a na popitkę woda gaz ... ale się ulotnił po odstaniu :mrgreen:

Czekam na te najlepsze plaże :)
Mam nadzieję, że nie doświadczyłeś tego co w ostatnich dniach pojawiło się w sieci, czyli najazdu na słynne już plaże Ručica i Beritnica 8O . Fotki sprzed kilku dni. ...


Trzy kociaki spotkaliśmy na parkingu :D Chyba najlepszy parking w Cro, na jakim byliśmy :P

Beritnica jeszcze ujdzie w tłoku, ale ta Rucica, to normalnie masakra :?
Tak tragicznie nie było w trakcie naszego pobytu, ale do ok było k...o daleko :wink:

wiolek_lp napisał(a):Habanero ciekawy ten Varazdin, zastanawiam się właśnie czy nie strzelić sobie w przyszłym roku ostatniej nocki w Zagrzebiu, albo może właśnie w Varazdin ?
....

Wiola, spokojnie można szukać miejsca w Varaždin. Ja będę szukać. Bardzo tam ładnie i spokojnie.
Nocne zdjęcia pokazują, że wieczorami jest tam równie uroczo :hearts:

piotrf napisał(a):Cześć , Konrad :)
Zrobiłeś mi wielką przyjemność Varaždinem którego - wstyd powiedzieć ( napisać ) jeszcze nie odwiedziliśmy :oops: chociaż to takie klimatyczne miasto i bardzo w moim stylu :D Dziękuję i czekam na c.d.


Pozdrawiam
Piotr


Witam Piotrze w relacji. Cieszę się, że Varaždin przypadł Ci do gustu :D
Zapraszam na następne odcinki :papa:

Trajgul napisał(a):W życiu bym nie przypuszczał, że ta wyspa mnie zainteresuje. A teraz coś mnie uderzyło w głowę i ciągle odświeżam, czy wrzucasz nowe odcinki :). Normalnie, aż musiałem wrócić do Twojej ubiegłorocznej relacji z Pagu :papa:


Nie mogłem ostatnio nic napisać, bo goście... goście :wink: , notabene poznani w Rogoźnicy :mrgreen:
W Cro można poznać wielu fantastycznych ludzi :P , ...a trzy ostatnie dni, to zwiedzanie Wrocławia i nocne Polaków rozmowy... :oczko_usmiech:
...
Zabieram się do następnego odcinka..., a TY uważaj, bo Pag wciąga :wink: :papa:
subim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 23.08.2018 12:03

gusia-s napisał(a):
Mam nadzieję, że nie doświadczyłeś tego co w ostatnich dniach pojawiło się w sieci, czyli najazdu na słynne już plaże Ručica i Beritnica 8O . Fotki sprzed kilku dni.


słodkijezu 8O 8O 8O co tam się stało ? 8O 8O 8O
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 23.08.2018 12:10

cześć :papa:
dawno nie zaglądałem do żadnej relacji, ale tutaj z przyjemnością zostanę na dłużej :mrgreen:

co do Zagrzebia...wróciłem w poniedziałek i jestem zachwycony 8) ale to moje subiektywne zdanie :oczko_usmiech:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 23.08.2018 13:41

Habanero napisał(a): Plaże miejskie, w naszym przypadku, spełniały konkretne zadania.
Podobne do kabiny prysznicowej :oczko_usmiech:

W pełni rozumiem takie podejście do sprawy, my mamy podobne. :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.08.2018 14:58

PLAŻA FILINO

Filino jest plażą leżącą na granicy gminy Kolan i gminy Pag. Składa się z dwóch plaż, oddzielonych od siebie skałkami.
Większa, występuje tu jako Filino I i należy do gminy Kolan , mniejsza to Filino II ( Pag) .
ff.png


DOJAZD
https://www.google.pl/maps/dir/Pag/44.4 ... 33!1m0!3e0
Najłatwiej i najszybciej dotrzemy do niej jadąc przez Bošanę.
Droga z miasta Pag liczy ok. 10 km i tylko ostatni kilometr, przez miejscowość Sv. Marko, jest odcinkiem szutrowym.
Do Sv. Marko jedzie się drogą asfaltową, na tyle szeroką, że dwa samochody spokojnie się zmieszczą. Odcinek szutrowy jest nieco węższy i wymaga zachowania większej ostrożności w trakcie mijanki.

PARKING
Jest dosyć duży, po obu stronach drogi.
Bez tytułu.png

20180712_114017.jpg

20180712_114026.jpg
20180712_114029.jpg


ZEJŚCIE NA PLAŻĘ
...jest łagodne i znajduje się blisko parkingu. Zejście niebieskie w samej końcówce jest bardziej strome od zejścia czerwonego.
zejście.png

Droga z parkingu
20180712_105742.jpg
20180712_105744.jpg
20180712_105747.jpg
20180712_105931.jpg


FILINO I
(nasza baza :sm: :hearts: )
20180712_113229.jpg
20180712_113232.jpg
20180712_113235.jpg

Plaże nie należą do najszerszych, jednak każdy znajdzie tu miejsce dla siebie (zawsze w pierwszej linii :oczko_usmiech: ).
20180712_113416.jpg


FILINO II
W wodzie i na plaży mamy kamyki o różnej wielkości. Nie ma tu żadnych barów, tłumów ludzi, ... tylko spokój i pełny relaks.
20180712_122659.jpg
20180712_122707.jpg


Z BRZEGU... :P
20180712_122558.jpg
20180712_122602.jpg


Przy brzegu jest płytko, a łagodnie opadające dno sprawia, że plaża idealnie nadaje się dla dzieci.
20180712_123049.jpg


... I Z LEŻAKA
20180712_134937.jpg
20180712_134955.jpg


Skałki oddzielające obie plaże .
20180712_122606.jpg


POLECAMY !!!

Ostatnio edytowano 23.08.2018 15:19 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 23.08.2018 15:11

Filino! :hearts:
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 23.08.2018 16:35

Pod sam koniec plaży patrząc od Pagu, jest też piasek gdyby ktoś chciał :mrgreen:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 23.08.2018 19:09

subim napisał(a):
gusia-s napisał(a):
Mam nadzieję, że nie doświadczyłeś tego co w ostatnich dniach pojawiło się w sieci, czyli najazdu na słynne już plaże Ručica i Beritnica 8O . Fotki sprzed kilku dni.


słodkijezu 8O 8O 8O co tam się stało ? 8O 8O 8O


Jak w Makarskiej albo Baśce :?

słoma79 napisał(a):cześć :papa:
dawno nie zaglądałem do żadnej relacji, ale tutaj z przyjemnością zostanę na dłużej :mrgreen:
....

Witam szanownego kolegę i zapraszam :D :papa:

Nefer napisał(a):
Habanero napisał(a): Plaże miejskie, w naszym przypadku, spełniały konkretne zadania.
Podobne do kabiny prysznicowej :oczko_usmiech:

W pełni rozumiem takie podejście do sprawy, my mamy podobne. :)

Z drugiej jednak strony,... gdyby towarzystwo z miejskich, miało przenieść się na te mniej oblegane ,... :roll:
...to już chyba wolę, żeby zostało tak jak jest, ... mogę dojeżdżać :wink: :lol:

Mikromir napisał(a):Filino! :hearts:

dokładnie... :hearts:

dr.kokos napisał(a):Pod sam koniec plaży patrząc od Pagu, jest też piasek gdyby ktoś chciał :mrgreen:

Taki urok Pagu. Dużo tam plaż mieszanych.
Jedne z przewagą piasku, inne z samym piaskiem, jeszcze inne, to tylko kamyczki i skałki.
Najbardziej lubię kamyczki wśród skał :P , ale pasują mi też te, na których kamienie mieszają się z piaskiem. ...
idealne miejsce pod mój leżak :wink: (..sam piasek to już nie to samo)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 23.08.2018 19:27

Habanero napisał(a):
Katerina napisał(a):Melduję, iż nie widzę zdjęć w ostatnim odcinku :( :cry:

Nie wiem jak mógłbym Ci pomóc :cry: . Może w sprawach technicznych trzeba to zgłosić :roll:

W firefoxie słabo mi się wczytują Twoje zdjęcia albo w ogóle (w IE wczytują się poprawnie). Dziwne, bo w innych relacjach jest ok.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 23.08.2018 21:25

Habanero napisał(a):Z drugiej jednak strony,... gdyby towarzystwo z miejskich, miało przenieść się na te mniej oblegane ,... :roll:
...to już chyba wolę, żeby zostało tak jak jest, ... mogę dojeżdżać :wink: :lol:

I znowu pełna zgoda :) .

Habanero napisał(a):
Mikromir napisał(a):Filino! :hearts:

dokładnie... :hearts:

I tu także :D Jest pięknie :) .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
50 plaż Pagu - 2018 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone