Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

50 plaż Pagu - 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 10.09.2018 19:47

Habanero napisał(a):Witam tańczącą na trapezie :wink: Super avatar ,... oczywiście zapraszam :papa:

Dzięki :wink: Jesteś pierwszy który fachowo nazwał te moje sznurki, brawo :wink:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 10.09.2018 22:07

Cześć Konrad.
Martwi mnie to żepoleciałeśnałatwiznę i tych plaż będzie tylko 50 :mrgreen: :oczko_usmiech:
Genialne miejsca pokazujesz ,a chodziły wieści że tam tylko pot, kamulce i złe moce :roll: :oczko_usmiech:
Ale nie dziwię się ,że tak postąpili :lol: chcieli te miejsca mieć tyko dla siebie... :mrgreen:
Tyle lat przez nich straciłem,bo na vana zbieram,żeby egzorcystę ze sobą zabrać :oczko_usmiech: a tam cudmiódmalina że można poezyją pisać :oczko_usmiech: :mrgreen: :D
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.09.2018 22:30

PLAŻA GIRENICA

Plaża, którą warto odwiedzić. Co prawda miałem pewne obawy związane z dojazdem (ostatnie 2 km wąską szutrówką), jednak, jak się później okazało, zupełnie nie potrzebnie.
Liczne zatoczki przy drodze dawały duży komfort w razie niespodziewanej mijanki.
Dojazd z Pagu do plaży:
https://www.google.pl/maps/dir/Pag,+Cho ... 497025!3e0

Parking jest przy samej plaży i podobno jest płatny . Po finale MŚ nikogo nie było :wink:
Po zaparkowaniu, warto pójść plażą w prawo, wzdłuż murku, aż za skałki (ok. 100m).
Znajdziecie tam :hearts: kamyczkową plażę z pięknym widokiem na otwarte morze.

Długość odcinka szutrowego.
Czerwony - parking,... żółty - najładniejsza część plaży.
Girenica.png


Idziemy za skałki, ... tam jesteśmy umówieni z kaeres-em i jego rodzinką (pozdrawiamy :papa: )
W oddali widać parking...
IMG_20180716_104644.jpg
IMG_20180716_104650.jpg
IMG_20180716_104724.jpg
IMG_20180716_104912.jpg

Krystian rozbił już namiot...
IMG_20180716_104926.jpg

...a my robimy jeszcze kilka fotek ...
IMG_20180716_105014.jpg
IMG_20180716_105021.jpg
IMG_20180716_122602.jpg

...i po chwili jesteśmy już na miejscu :P
20180716_105142.jpg
20180716_105150.jpg

... a tu tylko szum morza, gadanie kamyczków uderzanych przez fale, spokój i pełny relaks.
Idealne miejsce...
20180716_115719.jpg
Pod wodą mocne +3 :wink:
20180716_120006.jpg

...i tak ją zapamiętaliśmy.
Świetne miejsce na odpoczynek, a nowe widoki są fajną odmianą po bieli i księżycowych krajobrazach.
Kolejna twarz Pagu :D :papa:
20180716_122752.jpg
20180716_122802.jpg
20180716_145922.jpg
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.09.2018 22:33

No całkiem, całkiem ta Twoja Girenica... :wink:

Ta druga, dalsza część plaży też mi się bardziej podobała. :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 11.09.2018 09:27



Ja myślałem, że to jest właśnie plaża Dubrava.
Byliśmy na niej zaledwie 2 lata temu i aż takiej sieczki tam nie było.
Głównie chodzi mi o te leżaki do wypożyczenia i ilości turystów (był szczyt sezonu).
Przy prawej stronie Twojego zdjęcia widoczne są takie jakby "zęby" / "palce" skał wchodzących pod wodę.
20180715_135702.jpg

Tam sporo snurkowałem bo fajnie to wygląda pod wodą.
W moim filmie w przedziale 4:35 do 5:25 min snurkowałem właśnie przy nich.
W szczególności te "pazury" widać w 5:15 min :)


Habanero napisał(a):.... a wieczorem spotkaliśmy się z rodzinką Krystiana kaeresa i świętowaliśmy Wicemistrzostowo Świata Chorwacji :P :P

To był świetny dzień pod tym względem. Impreza że hej.

Habanero napisał(a):Idziemy za skałki, ... tam jesteśmy umówieni z kaeres-em i jego rodzinką (pozdrawiamy :papa: )

Dziękujemy i również pozdrawiamy.
Girenica na filmie. Na prawdę warto się przejść te 100m za skałki.
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 11.09.2018 13:05

Girenica to świetne miejsce do plażowania. My podczas naszego pobytu na Pagu kilka razy zażywaliśmy tam słonecznych i morskich kąpieli. :)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 11.09.2018 14:38

Girenica wygląda u Ciebie bardzo przyjemnie. Jak wielu cromaniaków uważa - brak turystów ma bardzo duży wpływ na odbiór miejsca...
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 11.09.2018 18:16

Jak patrzę na zdjęcia to dla mnie ta Girenica wygląda na taką, jakby to powiedzieć, normalną średnią plażę paską - po Pagu spodziewałem się zawsze jakiegoś "efektu łał" i spektakularnych krajobrazów... ale ja to b. wybredny jestem, jeśli chodzi o plaże ;)

... no i jeszcze na Pagu nie byłem, ale czytając tą relację, coś mnie bardzo kręci ten kierunek, zresztą nie tylko ten: Pag, Krk, Rab... co by tu wybrać na przyszły rok :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 11.09.2018 20:24

beatabm napisał(a):Dzięki :wink: Jesteś pierwszy który fachowo nazwał te moje sznurki, brawo :wink:

Coś jeszcze w głowie zostało z dawnych czasów :wink:

CROberto napisał(a):Cześć Konrad.
Martwi mnie to żepoleciałeśnałatwiznę i tych plaż będzie tylko 50 :mrgreen: :oczko_usmiech:
Genialne miejsca pokazujesz ,a chodziły wieści że tam tylko pot, kamulce i złe moce :roll: :oczko_usmiech:
Ale nie dziwię się ,że tak postąpili :lol: chcieli te miejsca mieć tyko dla siebie... :mrgreen:
Tyle lat przez nich straciłem,bo na vana zbieram,żeby egzorcystę ze sobą zabrać :oczko_usmiech: a tam cudmiódmalina że można poezyją pisać :oczko_usmiech: :mrgreen: :D

Dzięki za miłe słowa :D
Mnie też na początku trochę wkręcili swoimi opowieściami i Metajna poszła na straty :wink:
Wolałem nie ryzykować bliskiego spotkania z ... no własnie nie wiem z kim :roll:

Mikromir napisał(a):No całkiem, całkiem ta Twoja Girenica... :wink:

Ta druga, dalsza część plaży też mi się bardziej podobała. :)

Takich fajnych kamyków na plaży, to już na Pagu chyba nie spotkaliśmy :wink:

kaeres napisał(a):


Ja myślałem, że to jest właśnie plaża Dubrava.


Chyba przez tabliczkę przed plażą , która pierwotnie oznaczała apartman...
https://www.google.pl/maps/@44.4700173, ... 312!8i6656
....a teraz informuje o wjeździe do rezerwatu Dubrava, ... ale mogę się mylić i głowy nie dam :roll:
20180715_114908.jpg

kaeres napisał(a):Byliśmy na niej zaledwie 2 lata temu i aż takiej sieczki tam nie było.
Głównie chodzi mi o te leżaki do wypożyczenia i ilości turystów (był szczyt sezonu).

Pod tym względem Rozin Bok jest chyba najmniej atrakcyjny ze wszystkich plaż między Bošaną a Sv Marko :?

Nefer napisał(a):Girenica to świetne miejsce do plażowania. My podczas naszego pobytu na Pagu kilka razy zażywaliśmy tam słonecznych i morskich kąpieli. :)

Też byliśmy zadowoleni z plażowania na Girenicy. Piękne w Pagu jest to, że każdy znajdzie tu coś dla siebie.
Bogactwo plaż w różnych lokalizacjach i ich różnorodność, potrafi wspaniale urozmaicić pobyt na wyspie.

agata26061 napisał(a):Girenica wygląda u Ciebie bardzo przyjemnie. Jak wielu cromaniaków uważa - brak turystów ma bardzo duży wpływ na odbiór miejsca...

Bez wątpienia. Zupełnie inaczej byśmy ją odebrali, gdyby w pobliskim lasku było tak przytulnie :wink: ...
20180730_125216.jpg

... kto wie co to za plaża ? (dodam, że też na Pagu) - nagroda to płyta zespołu Hot Habanero, którą kiedyś popełniłem :wink:

Raphael napisał(a):Jak patrzę na zdjęcia to dla mnie ta Girenica wygląda na taką, jakby to powiedzieć, normalną średnią plażę paską - po Pagu spodziewałem się zawsze jakiegoś "efektu łał" i spektakularnych krajobrazów... ale ja to b. wybredny jestem, jeśli chodzi o plaże ;)


A teraz, jest łał :wink:


Masz rację, są piękniejsze i z większym efektem łał, ale żeby był efekt łał, to muszą być też normalne, ładne plaże.
Taka jest Girenica i dla odmiany ma widok na otwarte morze (daleko tylko Cres majaczył ) :D :papa:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 11.09.2018 21:04

Girenica to mój numer jeden na Pagu po naszej 7 dniowej wizycie. Nawet w połowie sierpnia były na niej "luzy". Zaletą dla mnie jest bezproblemowe parkowanie (nie było opłat) i łatwe dotarcie z parkingu na plażę. Szutrówka tak jak napisałeś wąska ale bardzo dużo miejsc z możliwością mijanki. Wadą - auto nadaje się na myjnie po wizycie ;).
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 11.09.2018 21:16

Jejku, fajne takie spotkanie.I prawie pusta plaża do dyspozycji. :D
leoxx
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) leoxx » 11.09.2018 22:53

Czy plaża z laskiem ze zdjecia to nie przypadkiem plaża "miejska" Simuni?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 12.09.2018 08:36

mchrob napisał(a):Girenica to mój numer jeden na Pagu po naszej 7 dniowej wizycie. Nawet w połowie sierpnia były na niej "luzy". Zaletą dla mnie jest bezproblemowe parkowanie (nie było opłat) i łatwe dotarcie z parkingu na plażę. Szutrówka tak jak napisałeś wąska ale bardzo dużo miejsc z możliwością mijanki. Wadą - auto nadaje się na myjnie po wizycie ;).

Nie dziwię się, plaża może się podobać .
Dojazd, parking, są bez wątpienia jej dużym plusem.

pomorzanka zachodnia napisał(a):Jejku, fajne takie spotkanie.I prawie pusta plaża do dyspozycji. :D

Spotkanie było super i spędziliśmy jeszcze wspólnie parę niezapomnianych dni :D

leoxx napisał(a):Czy plaża z laskiem ze zdjecia to nie przypadkiem plaża "miejska" Simuni?

Niestety, ta plaża nie znajduje się w Simuni :( :oczko_usmiech:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 12.09.2018 08:54

Habanero napisał(a):... kto wie co to za plaża ? (dodam, że też na Pagu)


Nie wiem, ale chętnie się dowiem, żeby tam przypadkiem nie trafić :devil: :lool: :sm:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 12.09.2018 09:16

Brrr..., nie chciałbym w takim miejscu ani chwili spędzić.
Może to jest plaża Strasko w Novalji :?:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
50 plaż Pagu - 2018 - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone