Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

50 plaż Pagu - 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 04.09.2018 09:35

Byłem na chwilę na plaży Sabunike obok Ninu. Będzie u mnie w relacji. Faktycznie, jak nad Bałtykiem :roll: :lol:

pozdrawiam, Michał
subim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 04.09.2018 09:54

majkik75 napisał(a):Byłem na chwilę na plaży Sabunike obok Ninu. Będzie u mnie w relacji. Faktycznie, jak nad Bałtykiem :roll: :lol:

pozdrawiam, Michał


Już tak nie przewracaj oczkami :) bo chodziło mi po prostu możliwość przejścia się dłuższy kawałek po piasku i pozbierania muszelek bo po prostu można tak sobie połazić. A co się komu z czym kojarzy lub nie w zależności od okoliczności przyrody to już sprawa subiektywna.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 04.09.2018 10:01

subim napisał(a):
majkik75 napisał(a):Byłem na chwilę na plaży Sabunike obok Ninu. Będzie u mnie w relacji. Faktycznie, jak nad Bałtykiem :roll: :lol:

pozdrawiam, Michał


Już tak nie przewracaj oczkami :) bo chodziło mi po prostu możliwość przejścia się dłuższy kawałek po piasku i pozbierania muszelek bo po prostu można tak sobie połazić. A co się komu z czym kojarzy lub nie w zależności od okoliczności przyrody to już sprawa subiektywna.


Ależ oczywiście, to zupełnie inna sprawa połazić sobie i pozbierać muszelki. Też to robimy :oops: :D
Przewracam oczkami, bo jadąc taki kawał drogi był klimat zupełnie własnie jak nad Bałtykiem :wink:

pozdrawiam, Michał :papa:
subim
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 234
Dołączył(a): 02.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) subim » 04.09.2018 12:03

majkik75 napisał(a):Przewracam oczkami, bo jadąc taki kawał drogi był klimat zupełnie własnie jak nad Bałtykiem :wink:
pozdrawiam, Michał :papa:


A rozumiem. Nam po iluś latach w Cro ten "niby Bałtyk" był miłą odmianą. :)
pomorzanka zachodnia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1454
Dołączył(a): 18.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) pomorzanka zachodnia » 04.09.2018 17:27

Habanero napisał(a):NIN

Zaczyna się przejaśniać i słońce nieśmiało przebija się przez chmury. Wracając z Zadaru robimy postój w mieście, które od dawna mnie intrygowało. Raz za sprawą pewnego Grzegorza, a dwa laguny roztaczającej się w około. Nie ukrywam, że kilka razy przymierzałem się do rezerwacji noclegów właśnie w Ninie, jednak jakiś głos wewnętrznie mówił mi, ...nie,...tylko nie Nin.

Mnie też ta laguna zaciekawiła. Właściwie na plaży mi się podobało tylko ten piach jest rzeczywiście brzydki. Ale widoczek z plaży na góry piękny. :D Miasteczko z Grzegorzem też warte zobaczenia. A jeżeli chodzi o stare miasto w Zadarze to chyba nie wszystko udało mi się zobaczyć.
Czy u Was na Dolnym Śląsku też jest jezioro Lubiatowo?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.09.2018 18:48

sdolas napisał(a):Wszystko ładnie, pięknie ....
ale ... czy będzie jeszcze wodowanie w tym miesiącu ? 8) :oczko_usmiech:

Będzie :D . W relacji kończymy właśnie trzeci dzień, a pierwsze wodowanie było w piątym.
Już niedługo :wink:

tony montana napisał(a):Skandaliczne te paskie spiaggie ;0

Na Prnjicy nie miałem przyjemności być, ale na takiej Rucicy a jakże - ale dawno, w 2012 roku

Nin to jedno z moich ulubionych małych miasteczek w Cro

:boss: :papa:

Mam nadzieję, że w tym przypadku, to jednak pozytywne określenie :D

majkik75 napisał(a):Nin miałem przez chwilę w planach, żeby odwiedzić, bo z Viru to mieliśmy dosłownie rzut beretem. Jednakże szukając informacji o tym miejscu i oglądając zdjęcia, dokładnie potwierdziłeś moje przypuszczenia - można sobie odpuścić.
Są takie miejsca jak np. Zadar, które raz obejrzysz i na całe życie wystarczy. Tutaj podjęliśmy od razu decyzję że nie warto.
Ale - absolutnie nie neguję chęci zobaczenia i Twoich fajnych zdjęć i relacji z tego miejsca. Każdy sobie z tego Chorwackiego tortu wybiera kąski dobre dla niego ;) :papa:

pozdrawiam, Michał

Laguna nie zachęciła nas do plażowania.
Starówka i cała wysepka jest bardzo ładna i warta zobaczenia.
W tym rejonie nie ma zbyt wielu takich miejsc.
Szkoda, że się nie skusiliście :(

Bartek81 napisał(a):Fajnie pokazany Nin, zacheciłeś mnie do odwiedzin... Ładna starówka

Dzięki :D
Nie zawiedziecie się :P

Nefer napisał(a):Habanero - pokazałeś na zdjęciach właściwie wszystko w Ninie, co warte jest - moim zdaniem - zobaczenia.
Jak dla mnie, warto miasteczko odwiedzić, żeby chwilę się tam pokręcić.
A plaża ninska też nie przypadła nam do gustu.

subim napisał(a):....
Ze zdjęć widzę jeszcze brak pobliskiego św Mikołaja.
....


No właśnie :roll:, nie wszystko. Dałem ciała i przejechałem obok kościółka :(
Mignął mi w lusterku,... a wracając myśleliśmy już tylko o kąpieli :hut:

pomorzanka zachodnia napisał(a):.....
Czy u Was na Dolnym Śląsku też jest jezioro Lubiatowo?


Lubiatów koło Sławy. To już chyba lubuskie,... ale i tak blisko mamy :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 04.09.2018 19:13

Habanero napisał(a): Zadar jest troszkę takim mutantem arichtektonicznym, gdzie piękne budowle przeplatają się z domami minionej epoki. Ma swój urok, ale Szybenik zrobił na mnie większe wrażenie.
Na pewno warto go zobaczyć będąc na Pagu (tam, prawie same wiochy) :wink:
Mam identyczne zdanie.... No i Zadar jako jedyny ma morskie organy i kolorowe słońce - fajna frajda dla maluchów, a o zachodzie słońca forum robi świetne wrażenie... Z Pagu koniecznie trzeba odwiedzić...

Dla mnie Nin to przede wszystkim maluteńka katedra (świetne miejsce) i kościółek na wzgórzu - miejsce widokówkowe...
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 04.09.2018 19:38

Habanero napisał(a):
Nefer napisał(a):Habanero - pokazałeś na zdjęciach właściwie wszystko w Ninie, co warte jest - moim zdaniem - zobaczenia.
Jak dla mnie, warto miasteczko odwiedzić, żeby chwilę się tam pokręcić.
A plaża ninska też nie przypadła nam do gustu.

subim napisał(a):....
Ze zdjęć widzę jeszcze brak pobliskiego św Mikołaja.
....


No właśnie :roll:, nie wszystko. Dałem ciała i przejechałem obok kościółka :(
Mignął mi w lusterku,... a wracając myśleliśmy już tylko o kąpieli :hut:

Słusznie, zapomniałem o tym małym kościółku, a przecież nawet przy nim się zatrzymaliśmy :oops: .
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.09.2018 20:27

PLAŻA PROSIKA

Po intensywnym zwiedzaniu, myśli nasze krążą już tylko wokół jednego. Trzeba schłodzić się szybko i skutecznie.
Czas wybrać się, pierwszy raz, na plażę miejską w Pagu i zobaczyć, ...a w zasadzie nic nie zobaczyć, tylko walnąć się do wody i nicnierobić :P
20180711_161517.jpg
20180711_161520.jpg
20180711_161524.jpg

fot. internet - tu prezentuje się całkiem fajnie...
prosika.jpg


...bo bez wątpienia uroku jej nie brakuje. Jest długa i szeroka,... z dobrze rozwiniętą infrastrukturą gastronomiczną, ...ze zjeżdżalnią, skuterami, rowerami wodnymi i z fajnym żwirkiem. Jest wszystkiego do oporu :wink: , a zwłaszcza... :hut:
20180711_162059.jpg
20180711_162104.jpg

Ale co tam :lol:... plaża jest dla nas przedwieczorną zapchajdziurą , a my jesteśmy zapchajdziurami na plaży :wink:
20180711_162608.jpg



Wymoczyliśmy się całkiem, całkiem :wink: ,... a wieczorem czekała nas miła niespodzianka :P
20180713_213438.jpg


Drużyny, reprezentujące różne środowiska (motocykliści, miłośnicy Pagu, zespoły taneczne), rywalizowały między sobą w gotowaniu zupy rybnej.
20180713_204948.jpg
20180713_205122.jpg
20180713_205014.jpg
20180713_205109.jpg
20180713_205456.jpg

Na koniec odbyło się zbiorowe żywienie :wink: i koncert Klapy Sol
20180713_210537.jpg


I mam Oči boje lavande :P :papa:
Ostatnio edytowano 06.09.2018 12:15 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 04.09.2018 22:17

Habanero napisał(a):...W relacji kończymy właśnie trzeci dzień, a pierwsze wodowanie było w piątym.
...

8O 8O 8O
To znaczy że tzw. bakcyla jeszcze nie załapałeś :oczko_usmiech:
Ja zrzucam w pierwszy dzień po przyjeździe :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.09.2018 22:24

Habanero napisał(a):Na koniec odbyło się zbiorowe żywienie :wink: i koncert Klapy Sol
I mam Oči boje lavande :P :papa:

Piosenka w oryginale śpiewana przez Klapę Bonaca. (Przebój roku 2011 CRR) :lol:



Wielu wykonawców śpiewa tą piosenkę na koncertach lub nagrywa covery. :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 04.09.2018 22:45

sdolas napisał(a):To znaczy że tzw. bakcyla jeszcze nie załapałeś :oczko_usmiech:
Ja zrzucam w pierwszy dzień po przyjeździe :lol:

Trochę zwlekałem z pierwszym wodowaniem 8) Chciałem zrobić rekonesans zatoczek i wyczekać taflę.
Wiesz,... to był mój pierwszy raz z dmuchańcem, wcześniej testów nie było i miałem obawy typowe dla świeżaka :oczko_usmiech:

Janusz Bajcer napisał(a):
Wielu wykonawców śpiewa tą piosenkę na koncertach lub nagrywa covery. :wink:

Nie dziwię się bo melodia od razu wpada w ucho. Bardzo lubię, ale moim nr 1 jest cały czas Róża Czerwona :D

edit.
mam nowy przebieg 3000 :lol:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 05.09.2018 09:44

Habanero napisał(a):Na koniec odbyło się zbiorowe żywienie :wink: i koncert Klapy Sol

Przyjemne (i smaczne) zakończenie dnia :) .
TOMMAR
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 05.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) TOMMAR » 05.09.2018 18:58

sneer napisał(a):Dzięki za kolejne ciekawe posty. Nie chcę psuć Ci dramaturgii opowieści, ale jeśli mógłbyś - przed moim jutrzejszym wyjazdem - podać mi jeszcze swój subiektywny top 5 plaż na Pag, to byłbym wdzięczny ;) Kryteria jakie mnie interesują to malowniczość i największy efekt "wow" - choć domyślam się, że wybór będzie ciężki.

Czy możesz mi też powiedzieć, czy dojście do plaży Beritnica to naprawdę aż taki hardcore? Widziałem na youtube jakiś film i wyglądało to dość dramatycznie 8) (drut kolczasty, osuwające się kamienie, brakowało tylko pola minowego i ataku bombowego z powietrza). Słyszałem gdzieś, że na Beritnice można dotrzeć taksówką wodną? Ponoć coś takiego płynie z techno plaży Zrće?


Witam serdecznie wszystkich a zwłaszcza autora tego tematu. Habanero ciekawa Relacja, bardzo pomocna zwłaszcza dla nowicjusza, który pierwszy raz wybiera się do Chorwacji. Padło na wyspę Pag i miasto o tej samej nazwie. :) :) :) Przypinam się do prośby kolegi Sneer, wyjazd tuz tuż (8.09-20.09) a mętlik w głowie niesamowity co do wyboru najpiękniejszych plaż na wyspie. Jedziemy z narzeczoną sami, jesteśmy mobilni więc szkoda czasu na miejskie plaże pod hotelem 8) :lol: Czy mógłbym Cię prosić Habanero o Twoje top 5-10 z namiarami na priv? Będę mega wdzięczny :roll: Z góry wielkie Dzięki! :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 05.09.2018 19:44

Nefer napisał(a):
Habanero napisał(a):Na koniec odbyło się zbiorowe żywienie :wink: i koncert Klapy Sol

Przyjemne (i smaczne) zakończenie dnia :) .

Bardzo :D Szkoda, że byliśmy po kolacji :oczko_usmiech:

TOMMAR napisał(a):
Witam serdecznie wszystkich a zwłaszcza autora tego tematu. Habanero ciekawa Relacja, bardzo pomocna zwłaszcza dla nowicjusza, który pierwszy raz wybiera się do Chorwacji. Padło na wyspę Pag i miasto o tej samej nazwie. :) :) :) Przypinam się do prośby kolegi Sneer, wyjazd tuz tuż (8.09-20.09) a mętlik w głowie niesamowity co do wyboru najpiękniejszych plaż na wyspie. Jedziemy z narzeczoną sami, jesteśmy mobilni więc szkoda czasu na miejskie plaże pod hotelem 8) :lol: Czy mógłbym Cię prosić Habanero o Twoje top 5-10 z namiarami na priv? Będę mega wdzięczny :roll: Z góry wielkie Dzięki! :)


Spoko... wyślę Ci mój ranking :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
50 plaż Pagu - 2018 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone