Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

50 plaż Pagu - 2018

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.08.2018 21:13

W zeszłym roku, jeszcze w trakcie pobytu na Pagu, wiedzieliśmy, że musimy tu wrócić na dłużej.
Pag zauroczył nas. 6 dni, to jednak za krótko, żeby odkryć, co wyspa ukrywa i jakie daje możliwości.
Teraz będą trzy tygodnie i tylko jedna idea ...Codziennie... inne plaże..... ( jedną trzeba było powtórzyć :wink:).

W 80 % będzie plażowo, ale czasami, dla odmiany, miasta, miasteczka i wioski, też będą.

Zacznę bardzo nietypowo, bo od odmiany :wink: , czyli od miasta :lol: , które zobaczyliśmy w drodze na Pag.
To był bez wątpienia najciekawszy punkt programu w trakcie naszej podróży.

Wyjechaliśmy z Wrocławia 09.07.2018 i nocowaliśmy w Jiršovci...
20180710_062151.jpg

20180710_062200.jpg
20180710_062221.jpg
20180710_065527.jpg
20180710_062136.jpg

... wcześniej zahaczyliśmy o Riegersburg, niestety bez zwiedzania zamku :(
20180709_163108.jpg
20180709_163112.jpg

...byliśmy za późno :evil:
20180709_163743.jpg
20180709_163935.jpg
20180709_164242.jpg

...a rano pojechaliśmy do:

VARAŽDIN

.... i bardzo nam się podobało :D

cdn.
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 14.08.2018 05:35

Habanero napisał(a):...6 dni, to jednak za krótko, żeby odkryć, co wyspa ukrywa i jakie daje możliwości.
Teraz będą trzy tygodnie ....

Toście poszaleli :lol:
Przyznam, troszkę zazdroszczę :oops:
Nie wiem jak Wy odbieracie czas urlopu, mnie się zdarzało, że na końcówce trochę już ciągnęło do domu i obowiązków.
Ale od kiedy są dmuchańce, to urlop mógłby nie mieć końca :smo:
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 14.08.2018 08:20

sdolas napisał(a):
Habanero napisał(a):...6 dni, to jednak za krótko, żeby odkryć, co wyspa ukrywa i jakie daje możliwości.

Nie wiem jak Wy odbieracie czas urlopu, mnie się zdarzało, że na końcówce trochę już ciągnęło do domu i obowiązków.

Oj ja tez.... Po dwóch tygodniach na myśl o powrocie do domu mam minę jak zbity pies :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2018 08:27

Taktyczny hak to obserwacji wątku. My myślimy o Pagu ale pod kątem dwóch ledwo wystających nad ziemię latorośli (jednej jeszcze nie ma) :mrgreen: pod kątem siedzenia z nimi na plaży... a resztę to obejrzę, zawsze może znajdzie się coś inspirującego.
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2018 08:48

Habanero napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Patrzę i czytam. :lol:

Witaj Januszu :D
Patrz, czytaj, graj piękną muzykę i częściej się odzywaj :papa:

Nema problema. Klapa Sol iz otoka Paga.

beagm
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) beagm » 14.08.2018 09:30

Hej, jak Pag i to i ja :) Moja ukochana wyspa.
krakusowa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 14.08.2018 10:24

Na Pagu byłam, ale.... 50 plaż nie zobaczyłam.
Popatrzę u Ciebie, jedziemy we wrześniu w ciemno też na trzy tygodnie, kto wie może na Pag???

Habanero napisał(a):VARAŽDIN

Nam też, bardzo klimatyczne miasteczko :lol: (niedaleko mamy nasz nocleg tranzytowy)
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 14.08.2018 10:46

Zawsze się od tego Pagu odżegnuję, a tu proszę, bijesz błękitem po oczach. No trzeba zobaczyć!
Habanero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.08.2018 18:50

sdolas napisał(a):

Osobiście, zaczynam cierpieć 5 dni przed wyjazdem i staram się w ogóle o dniu wyjazdu nie myśleć .
Ciężko mi to idzie, bo deprecha przedwyjazdowa z dnia na dzień się nasila, a dzień przed wyjazdem, to już ... :cry: :( :x
Dzieci w trzecim tygodniu zaczynają mieć dosyć plażingu i mają chwile, kiedy chcą zostać w apartmanie i pograć na kompach. A, że starsza ogarnia młodszą, to mieliśmy dwa, albo może nawet trzy dni tylko dla siebie :P ....w tym jeden na kajaku :wink: . Żona chętnie zostałaby dłużej (czuję to) , ale mówi, ....żebyśmy nie przesadzali, ...że wystarczy, ...żebym się uspokoił,... że ty to gupi jesteś i takie tam :roll: . (Muszę jeszcze trochę nad nią popracować :wink: ) Tęsknoty za Polską w nas żadnej, a kajak otworzył nowe możliwości. Dobrze, że go mamy :D :papa:

Pääkäyttäjä napisał(a):Taktyczny hak to obserwacji wątku. My myślimy o Pagu ale pod kątem dwóch ledwo wystających nad ziemię latorośli (jednej jeszcze nie ma) :mrgreen: pod kątem siedzenia z nimi na plaży... a resztę to obejrzę, zawsze może znajdzie się coś inspirującego.

Bardzo dobrze, że o Pagu myślicie. Pag dla maluchów, to wymarzone miejsce.
Kilka plaż na pewno zanotujesz :papa:

Janusz Bajcer napisał(a):
Habanero napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):Patrzę i czytam. :lol:

Witaj Januszu :D
Patrz, czytaj, graj piękną muzykę i częściej się odzywaj :papa:

Nema problema. Klapa Sol iz otoka Paga.
....

Pięknie zagrałeś :D Wiele miejsc w teledysku widzieliśmy :hearts: , a Klapa Sol grała na Pagu, podczas naszego pobytu :P
W dalszej części relacji, posłuchamy ich jeszcze, w jedenym z moich ulubionych przebojów :D :papa:

beagm napisał(a):Hej, jak Pag i to i ja :) Moja ukochana wyspa.

Chyba też się zakochałem :wink: Witaj w klubie :papa:

krakusowa napisał(a):Na Pagu byłam, ale.... 50 plaż nie zobaczyłam.
Popatrzę u Ciebie, jedziemy we wrześniu w ciemno też na trzy tygodnie, kto wie może na Pag???

Habanero napisał(a):VARAŽDIN

Nam też, bardzo klimatyczne miasteczko :lol: (niedaleko mamy nasz nocleg tranzytowy)

Zapraszam serdecznie :D
Varaždin .... bardzo klimatyczny i ciekawa propozycja na nocleg :idea:
ps
Udanych wakacji życzymy :papa:
Hercklekot napisał(a):Zawsze się od tego Pagu odżegnuję, a tu proszę, bijesz błękitem po oczach. No trzeba zobaczyć!

Trzeba zobaczyć na własne oczy. Jest tak różnorodny,.. i nie tylko tam gdzie łyso jest pięknie :idea:
Zapraszam serdecznie :D
aga_stella
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 14.08.2018 18:55

Chętnie będę zaglądać, bo choć byłam, to mam niedosyt (4 noclegi) i bardzo miło wspominam. Chętnie tam jeszcze wrócę. Na razie może być wirtualnie :smo:
Habanero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 14.08.2018 19:21

aga_stella napisał(a):Chętnie będę zaglądać, bo choć byłam, to mam niedosyt (4 noclegi) i bardzo miło wspominam. Chętnie tam jeszcze wrócę. Na razie może być wirtualnie :smo:

Też tak miałem rok temu.
6 dni :(
Zapraszam na wirtualne wakacje :wink: :papa:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2018 19:54

Habanero napisał(a):Osobiście, zaczynam cierpieć 5 dni przed wyjazdem i staram się w ogóle o dniu wyjazdu nie myśleć .
Czytała kiedyś jakieś badania na temat regeneracji i prawdziwego odpoczynku.... Aby organizm porządnie odpoczął (mózg też) urlop/wyjazd na krócej niż 7 dni nie daje pożądanych właściwości.... Przez 2 pierwsze dni myśli się jeszcze o pracy i o domu (czy wszystko w porządku itp. i czeka na tel. z pracy), dwa, trzy ostatnie dni myśli się już o powrocie o o tym co nas czeka (jazda, sprzątanie, pranie, powrót do pracy), nawet jeśli nieświadomie, to podświadomość już nad tym pracuje..... Tym samym w czasie tygodniowego urlopu o codzienności nie myśli się zaledwie przez 2,3 dni. A to za krótko do regeneracji, bo ona wynosi min. 7 dni...
Ja już po sobie wiem, że dla mnie idealne to wyjazd na 12-14, a urlop w pracy 12 dni roboczych, czyli 2,5 tygodnia. Wtedy wiem, że na max. odpoczęłam i się zregenerowałam... Wyjeżdżam po pracy i droga zajmuje czas myślenia (2 pierwsze dni) i tyle...a po powrocie mam 3,4 dni jeszcze na spokojne dojście do rzeczywistości i jakiś dodatkowy dzień nad lokalną wodą :papa:
aga_stella
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 14.08.2018 19:57

piekara114 napisał(a):
Habanero napisał(a):Osobiście, zaczynam cierpieć 5 dni przed wyjazdem i staram się w ogóle o dniu wyjazdu nie myśleć .
Czytała kiedyś jakieś badania na temat regeneracji i prawdziwego odpoczynku.... Aby organizm porządnie odpoczął (mózg też) urlop/wyjazd na krócej niż 7 dni nie daje pożądanych właściwości.... Przez 2 pierwsze dni myśli się jeszcze o pracy i o domu (czy wszystko w porządku itp. i czeka na tel. z pracy), dwa, trzy ostatnie dni myśli się już o powrocie o o tym co nas czeka (jazda, sprzątanie, pranie, powrót do pracy), nawet jeśli nieświadomie, to podświadomość już nad tym pracuje..... Tym samym w czasie tygodniowego urlopu o codzienności nie myśli się zaledwie przez 2,3 dni. A to za krótko do regeneracji, bo ona wynosi min. 7 dni...
Ja już po sobie wiem, że dla mnie idealne to wyjazd na 12-14, a urlop w pracy 12 dni roboczych, czyli 2,5 tygodnia. Wtedy wiem, że na max. odpoczęłam i się zregenerowałam... Wyjeżdżam po pracy i droga zajmuje czas myślenia (2 pierwsze dni) i tyle...a po powrocie mam 3,4 dni jeszcze na spokojne dojście do rzeczywistości i jakiś dodatkowy dzień nad lokalną wodą :papa:

Znowu z Tobą się zgadzam w całej rozciągłości, choć powiem, że 13 dni roboczych jest jeszcze bardzie idelane. Jak to możliwe, to tak robię.
Ale, ale... zamiast się tu wymądrzać, to nie powinnaś pisać w nieco innym miejscu :smo:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 14.08.2018 20:29

Wybieram teraz zdjęcia, więc chwila....
Piter_M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 14.08.2018 22:36

Jak Pag to muszę tu być, bo właśnie z niego wróciliśmy 8)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

50 plaż Pagu - 2018 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019