Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2017; Lefkada +

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Wakacje 2017; Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 18.07.2017 00:16

Na początek odnośniki do moich archiwalnych relacji

chorwackich

Plitvice, Hvar - 2016

Istria (Rabac) w tym m. in. Rovinj, Pula, Porec, Piran (Słowenia) i Cres (Valun) - 2011

Dalmacja (Tucepi), w tym m. in. Dubrovnik, Split, Trogir, Krka Mostar (BiH), Kotor (Czarnogóra) Plitvice - 2009

i innych

Włochy - Majówka 2017 w Toskanii + Cinque Terre

Rumunia (Transylwania) + Bułgaria (Złote Piaski) - 2015

Włochy - Majówka 2015 - Rimini, San Marino, Ravenna, Ferrara, Urbino i inne

Czarnogóra, Krk (Chorwacja) - 2014

Jezioro Garda, Werona, Mantova oraz Barcelona, Girona Carcassonne i Disneyland :) - 2013

Włochy w listopadzie 2013 - Neapol, Pompeje, wybrzeże Amalfi

Włochy w grudniu 2012 - 4 dni w Rzymie


Wakacje, wakacje i po wakacjach, niestety.
Do odwiedzenia Lefkady zainspirowała mnie relacja ArliJ i jej rewelacyjne zdjęcia, swoje dodali między innymi kmichal i Buber i sprawa była przesądzona. Z tego wszystkiego powstał mój plan na tegoroczny urlop. Relacji z tej wyspy jest całkiem sporo, mimo to wrzucam poniżej kilka zdjęć, które być może zachęcą do zaglądania również tutaj.

1. Obrazek

2. Obrazek

3. Obrazek

4. Obrazek

5. Obrazek

6. Obrazek

7. Obrazek

8. Obrazek

9. Obrazek

10. Obrazek

11. Obrazek

καληνυχτα :papa:
Ostatnio edytowano 18.04.2018 15:01 przez _Piotrek_, łącznie edytowano 3 razy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 18.07.2017 20:09

Jestem i czekam. Bo kto wie za rok..... ja już też po, ale po hvarskich... :papa:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13058
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 18.07.2017 20:56

_Piotrek_ napisał(a):wrzucam poniżej kilka zdjęć, które być może zachęcą do zaglądania również tutaj.

Mnie zachęciłeś :mrgreen: i to baaaardzo :!:
Jutro śmigam na Peloponez ... jak będzie nudno 8O , to będę się pocieszać Twoją relacją :wink: :papa:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 18.07.2017 21:07

czuję się zachęcony do zaglądania :papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 18.07.2017 21:08

_Piotrek_ napisał(a):które być może zachęcą do zaglądania również tutaj.


... mnie już zachęciły ... 8) ...

_Piotrek_ napisał(a):Do odwiedzenia Lefkady zainspirowała mnie relacja ArliJ i jej rewelacyjne zdjęcia


... szkoda, że koleżanka już nas nie odwiedza - jej relacje i zdjęcia miały to coś ... :) ...
Pozdrawiam.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 19.07.2017 08:00

No ładnie :) , widoczki znane, ale obiekt ze zdjęcia nr 2.... gdzie to? 8O
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 19.07.2017 08:14

Lefkadę zawsze mogę oglądać :D
Będę zaglądała :D
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 19.07.2017 10:31

Ja również z ciekawością zajrzę do Twojej relacji :D
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 19.07.2017 15:09

Lefkada zaczęła mi coś chodzić po głowie :), także przysiądę się i popatrzę.
Max Power
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 67
Dołączył(a): 26.04.2015
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) Max Power » 19.07.2017 15:15

Przyłączam się do śledzenia Twojej relacji ponieważ chciałbym kiedyś także pojechać w te rejony. Śledziłem także świetną relację ArliJ, której tak na marginesie dawno na forum nie widziałem (albo niechcący coś przeoczyłem).
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12142
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 19.07.2017 15:18

Grecja ciągle w planach więc śledzę pilnie :D
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 19.07.2017 22:42

piekara114 napisał(a):Jestem i czekam. Bo kto wie za rok..... ja już też po, ale po hvarskich... :papa:


jak było?

słoma79 napisał(a):czuję się zachęcony do zaglądania :papa:


kmichal napisał(a):... mnie już zachęciły ... 8) ...


AniaJ. napisał(a):Lefkadę zawsze mogę oglądać :D
Będę zaglądała :D


agata26061 napisał(a):Ja również z ciekawością zajrzę do Twojej relacji :D


Adek99 napisał(a):Lefkada zaczęła mi coś chodzić po głowie :), także przysiądę się i popatrzę.


Max Power napisał(a):Przyłączam się do śledzenia Twojej relacji ponieważ chciałbym kiedyś także pojechać w te rejony. Śledziłem także świetną relację ArliJ, której tak na marginesie dawno na forum nie widziałem (albo niechcący coś przeoczyłem).


beatabm napisał(a):Grecja ciągle w planach więc śledzę pilnie :D


Witam wszystkich serdecznie i zapraszam na cd, chociaż tempo, z powodu braku czasu nie będzie zabójcze.

mysza73 napisał(a):Mnie zachęciłeś :mrgreen: i to baaaardzo :!:
Jutro śmigam na Peloponez ... jak będzie nudno 8O , to będę się pocieszać Twoją relacją :wink: :papa:


Podobno jak Pelo się nie spodoba, to nie ma poco do Grecji jeździć ;)

kulka53 napisał(a):No ładnie :) , widoczki znane, ale obiekt ze zdjęcia nr 2.... gdzie to? 8O

Przyjdzie czas, że i tam dotrzemy ;) nie wyobrażam sobie żebyś nie znał tego miejsca :)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 19.07.2017 22:57

Jak zwykle planowanie wakacji zaczęło się po zakończeniu poprzednich. Lefkada chodziła za mną od kilku lat, ale tak się jakoś składało, że inne kierunki brały górę, może dlatego, że do celu nie można się teleportować. Niestety w drodze trzeba spędzić kawałek czasu, więc żeby już na początku reszty rodzinnej załogi nie zniechęcić tak długą i monotonną podróżą w aucie, to dojazd na miejsce miał trwać aż pięć dni :). Miał być przy tym urozmaicony postojami w różnych (bardziej lub mniej) ciekawych miejscach. Wyjazd w sobotę rano, trasa przez Zwardoń (nim tam dojedziemy trzeba przebić się przez Węgierską Górkę), Żylinę (tam też trzeba częściowo zwykłą drogą dojechać), gdzie wpadamy na autostradę (winiety miesięczne za 14E kupione przez neta -potwierdzenie przyszło SMS) i ciśniemy do Trnavy. Zjeżdżamy tam w kierunku granicy Sk (Komarno) / H (Komarom). Kawałek dalej znowu wbijamy na autostradę węgierską (również winieta kupiona przez net, nie wiem jaka cena, Węgry są dla mnie czarną plamą na mapie, nigdy nie mam ichniejszej waluty nic tam nie kupuję, przemykam ... ) i jedziemy prawie do granicy w Szeged. Ruch po drodze całkiem spory, wielu niemieckich ;) turystów zagląda w te strony. Na tablicach elektronicznych pojawia się info, że czas oczekiwania na przejściu granicznym w Roszke H/SRB to ok 180 min, odbijamy więc na przejście w Backi Vinogradi. Tam chwilę stoimy (ok 30 min), ale możemy sobie za to oglądać zbudowane przez Węgrów ogrodzenie, które ma chronić UE przed napływem nielegalnych imigrantów. Płot niby ładny, ale obawiam się, że lepszy przecinak (który pewnie można w pobliskim miasteczku dostać za kilka E) i problem z głowy. Rozważania te sprawiły, że czas oczekiwania na odprawę szybciej nam zleciał ;). Jeśli chodzi o przejazd przez Węgry, to nuda, nuda i jeszcze raz nuda, no może w okolicach samego Budapesztu widać jakieś delikatne wzniesienia i jest kilka węzłów autostradowych co może wzbudzić lekkie (bardzo lekkie) emocje, ale ogólne wrażenie jest niezmienne. Później jeszcze tylko kawałek objazdu i znowu autostradą dojeżdżamy do pierwszego naszego celu - Nowego Sadu, tu ekscytacja jakby większa ale to pewnie wynikało z tego, że byliśmy coraz bliżej naszego miejsca (bo za oknem równie nudno jak na Węgrzech). Podróż trwała ponad 10 godzin. Apartament w niewysokim bloku z parkingiem na wewnętrznym dziedzińcu, ok 10 min od centrum, zarezerwowaliśmy na portalu na B. Jest późne popołudnie, pogoda zmienna (ciepło i chmury, czasem kropi deszcz), ale mimo to ruszamy na miasto coś zjeść i pospacerować chwilę. Z jedzeniem trochę nam zeszło i w sumie nie udało nam się zobaczyć chyba najważniejszego obiektu w Nowy Sadzie - twierdzy Petrovaradin. Spacer ograniczyliśmy do ścisłego centrum. Trafiamy na Plac Wolności,

Obrazek

przy którym mieści się między innymi budynek ratusza

Obrazek

Obrazek

katedra katolicka (zamknięta)

Obrazek

Obrazek

Obiekty zostały zbudowane w końcu XIX wieku. Głównym, tętniącym życiem, deptakiem w mieście

Obrazek

Obrazek

idziemy w kierunku Pałacu Biskupiego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

tuż obok stoi cerkiew prawosławna św. Jerzego

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Kawałek dalej zamknięta niestety cerkiew św. Mikołaja, co ciekawe to w niej, ochrzczone zostało w obrządku prawosławnym dziecko Alberta Einsteina,

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ostatni rzut oka na miasto.

Obrazek.
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 19.07.2017 23:30

Jeszcze jeden pasażer na gapę! Proszę poczekać na mnie, tylko zapakuję strój kąpielowy, bo jak sobie przypomnę te lazury lefkadzkie (lefkadowe ? :lol: ) :hearts:
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18279
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: Wakacje 2017 Lefkada +

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.07.2017 00:03

Dołączam do śledzących relację :D


Pozdrawiam
Piotr
Następna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Wakacje 2017; Lefkada +
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone