Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
perkac19
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.02.2020
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac19 » 25.04.2023 07:50

ogorek napisał(a):
perkac19 napisał(a):kilkanaście razy Kraków Gewgelija 18h
Nie w piątek popołudniu i bez sobót


wwa-skopie to gdzieś 250km dłuższy dystans co by dawało 3 godz dłużej czyli 21 godzin

zależy od miesiąca, dna tygodnia. w weekend może być jeszcze dłużej


wwa skopie to 4-4.5h dłużej a to bez sensu bez odpoczynku
lipec-sierpień a do tego jeszcze wekend myślę, że M6 Węgry w kierunku Osijek
perkac19
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.02.2020
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac19 » 25.04.2023 08:02

majkik75 napisał(a):
_Piotrek_ napisał(a):


No zeszło się ... :mrgreen:
Ale widzę, że piszesz o Agios Nikitas - coś mozesz napisać więcej o tej miejscowości ? Jak np z zejściem do morza, bo wiem że tam są klify, ale jak to wygląda ?

pozdrawiam, Michał



Agios Nikitas to fajna i klimatyczna miejscówka niestety w sezonie mocno obłożona
Zejście a bardziej wejście na plażę bezpośrednio z miasteczka deptakiem bezproblemowe

Ale wystarczy 20min przez górkę a tam..........paralia MILOS!!!
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 25.04.2023 08:07

perkac19 napisał(a):Agios Nikitas to fajna i klimatyczna miejscówka niestety w sezonie mocno obłożona
Zejście a bardziej wejście na plażę bezpośrednio z miasteczka deptakiem bezproblemowe

Ale wystarczy 20min przez górkę a tam..........paralia MILOS!!!


No właśnie, głównie mi chodzi o plażę Milos, jak do niej dojście ?

pozdrawiam, Michał
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 25.04.2023 08:31

majkik75 napisał(a):
perkac19 napisał(a):Agios Nikitas to fajna i klimatyczna miejscówka niestety w sezonie mocno obłożona
Zejście a bardziej wejście na plażę bezpośrednio z miasteczka deptakiem bezproblemowe

Ale wystarczy 20min przez górkę a tam..........paralia MILOS!!!


No właśnie, głównie mi chodzi o plażę Milos, jak do niej dojście ?

pozdrawiam, Michał


My podejścia do Agios i do plaży Milos mieliśmy 2. Obydwa nieudane bo nie było gdzie zaparkować samochodu.


Tuti napisał(a): A czy na tym drugim przejściu w Roszke 2 też się tak korkuje ?


Warto sprawdzać na google i aplilacjach. Na pewno podpowie. My przejścia Roszke 2 nie braliśmy pod uwage bo nie jest całodobowe.

Pierwszy raz na Roszke aplikacje nie mowiły jednak prawdy i spędziliśmy tam ponad 3h / wtedy dużo tureckich Austriaków wracało do domu /. Drugi raz niecała 1h ale korek w stronę Węgier był ogromny.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 25.04.2023 08:46

woojtekg napisał(a):
My podejścia do Agios i do plaży Milos mieliśmy 2. Obydwa nieudane bo nie było gdzie zaparkować samochodu.



Rozumiem. Ja planuję tam mieć jakiś domek, więc z parkowaniem nie będzie problemu ;) Głównie zależy mi na jakiś doświadczeniach jak z dojściem na plażę :)

pozdrawiam, Michał
perkac19
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.02.2020
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac19 » 25.04.2023 08:50

majkik75 napisał(a):
perkac19 napisał(a):


No właśnie, głównie mi chodzi o plażę Milos, jak do niej dojście ?

pozdrawiam, Michał


Trochę podejścia przez lasek, trochę zejścia po kamieniach(taki niby szlak) z fajnym punktem widokowym
Każdy średnio sprawny da radę
Ale jest jeszcze Kathisma, która sama w sobie to jakaś masakra turystyczna(tam doświadczyłem największych załamujących się fal przy brzegu, mam 185cm były wyższe odemnie} ale:

Na końcu tej plaży w kierunku Milos jest takie "gruzowisko" kamienno skalne ze szczelinami z możliwością wpłynięcia do wewnątrz
Wewnątrz piękna gra światła (inna o każdej porze dnia) i promienie słoneczne odbijające się przez turkusową wodę od jasnego podłoża WOW

No i jak dla mnie wisienka na torcie: kawłek dalej też w stronę Milos szczelina w skale ok 50m, którą można przepłynąć przez klif
Brak klaustrofobii wskazany
Przy spokojnej wodzie ok 30cm prześwitu ale "zabawa" zaczyna się przy falach(wstrzymywanie powietrza bo korytaż zalany), potem woda opada i " Swiatło w tunelu"

pzdr
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 25.04.2023 08:52

perkac19 napisał(a):
majkik75 napisał(a):
perkac19 napisał(a):


No właśnie, głównie mi chodzi o plażę Milos, jak do niej dojście ?

pozdrawiam, Michał


Trochę podejścia przez lasek, trochę zejścia po kamieniach(taki niby szlak) z fajnym punktem widokowym
Każdy średnio sprawny da radę
Ale jest jeszcze Kathisma, która sama w sobie to jakaś masakra turystyczna(tam doświadczyłem największych załamujących się fal przy brzegu, mam 185cm były wyższe odemnie} ale:

Na końcu tej plaży w kierunku Milos jest takie "gruzowisko" kamienno skalne ze szczelinami z możliwością wpłynięcia do wewnątrz
Wewnątrz piękna gra światła (inna o każdej porze dnia) i promienie słoneczne odbijające się przez turkusową wodę od jasnego podłoża WOW

No i jak dla mnie wisienka na torcie: kawłek dalej też w stronę Milos szczelina w skale ok 50m, którą można przepłynąć przez klif
Brak klaustrofobii wskazany
Przy spokojnej wodzie ok 30cm prześwitu ale "zabawa" zaczyna się przy falach(wstrzymywanie powietrza bo korytaż zalany), potem woda opada i " Swiatło w tunelu"

pzdr


Ogromne dzięki za info :D :papa:

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 25.04.2023 08:58

Dla pewności - mówimy o tym miejscu ?
Milos.jpg


pozdrawiam, Michał
perkac19
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.02.2020
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac19 » 25.04.2023 09:02

Dokładnie tak

pzdr
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 25.04.2023 10:06

majkik75 napisał(a):
perkac19 napisał(a):Agios Nikitas to fajna i klimatyczna miejscówka niestety w sezonie mocno obłożona
Zejście a bardziej wejście na plażę bezpośrednio z miasteczka deptakiem bezproblemowe

Ale wystarczy 20min przez górkę a tam..........paralia MILOS!!!


No właśnie, głównie mi chodzi o plażę Milos, jak do niej dojście ?

pozdrawiam, Michał


Nie ukrywam że nie chciało mi się schodzić na Milos. Najpierw trzeba było trochę wejść pod górkę, trochę przez krzaczory i tam dotarłem żeby popatrzeć na nią z góry. Później jest dosyć strome zejscie no i powrót. Wybierałem plaże, gdzie mogłem podjechać samochodem, a i tak nie było dużego tłoku, a były nie mniej urokliwe - Megali Petra, Gialos, Kawalikefta, nawet Kathisma dalej od parkingu nie była zatłoczona a nie trzeba było z całym majdanem sie nigdzie wspinać, ale oczywiście co kto lubi.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.04.2023 10:29

To jak jesteśmy przy Lefkadzie to napiszcie gdzie w samym mieście można zaparkować.

Oraz jakie 2-3 plaże warto odwiedzić w czasie 1dniowej wycieczki. Aby komfortowo zaparkować i nie płacić za parking 20 eur (podobno część parkingow w zeszłym roku była płatna).
perkac19
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 03.02.2020
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) perkac19 » 25.04.2023 11:15

piekara114 napisał(a):To jak jesteśmy przy Lefkadzie to napiszcie gdzie w samym mieście można zaparkować.

Oraz jakie 2-3 plaże warto odwiedzić w czasie 1dniowej wycieczki. Aby komfortowo zaparkować i nie płacić za parking 20 eur (podobno część parkingow w zeszłym roku była płatna).


Jeśli chodzi o Lefkadę to tylko zakupy ale znając realia to wszędzie gdzie jest miejsce :wink:

Miejsca, które wspominam myśląc o Lefkadzie to :
-egremni (trzeba się spocić)
-milos
-porto katsiki
-agiofili
-latarnia akrotiri

w tej kolejności

gdzie się obecnie płaci nie wiem

pzdr
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 25.04.2023 12:29

Na plaże Milos z samego miasteczka Agios Nikitas pływają dodatkowo taxi boat, ale faktycznie spacerek przez górę i sam widok tej plaży z góry, robi wrażenie. Tam raczej tylko wzdłuż ulicy, ale i to może być problemem. To tak dla uzupełnienie.
Beata, też polecałbym Egremni, Milos spacerkiem, może Kavalikefta z Megali Petra. Porto Katsiki będzie mocno oblegane, możesz się tam zatrzymać wzdłuż ulicy przed płatnymi parkingami. Tam jak już będziesz to blisko do przylądka Lefkas. Jeżeli będzie w Vasiliki to Agiofili warto odwiedzić. Prężne miasteczko, więc na powrocie z plaży warto się zatrzymać na obiad. Choć ja wolałem jeść tutaj - https://goo.gl/maps/WC5njWKj9iHVg1dN9
Tu zatrzymać się na kawę, coś chłodnego lub choćby zrobić zdjęcia - kolor morza obłędny i rzadko spotykany - https://goo.gl/maps/dpujZBSJuEy4QdTt8

Dodatkowo do obaczenia Monastyr Faneromeni, wodospad koło Nidri.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.04.2023 12:45

Dzięki serdeczne.

To może inaczej żądam pytanie, fajne plaża na zachodzie, ale mniej oblegana niż te must see. Wolę mniej spektakularna, ale bardziej kameralną.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 25.04.2023 12:46

piekara114 napisał(a):To jak jesteśmy przy Lefkadzie to napiszcie gdzie w samym mieście można zaparkować.

Oraz jakie 2-3 plaże warto odwiedzić w czasie 1dniowej wycieczki. Aby komfortowo zaparkować i nie płacić za parking 20 eur (podobno część parkingow w zeszłym roku była płatna).


Plaże Milos i Egremni na pewno piekne ale nie wiem czy to dobry pomysł na 1 dzien bo samo dojście na plaże trochę czasu zabierze.

Chyba najlepsza opcją będzie Porto Katsiki + potem latarnia i Vassiliki z Agiofili ( dojazd na Agiofili szutrową drogą ). Przy dojeździe do Vasiliki piekne widoki, w sam raz na sesje zdjęciową.

Albo zacząć od latarni, potem Porto Katsiki i żeby odpocząć od tłumów któraś z tych :
Megali Petra, Gialos, Kawalikefta.

Chyba, że odpuszczacie południe wyspy i wtedy tylko Agios z plażą Milos i ewentualnie
Megali Petra, Gialos, Kawalikefta.

Do Kathismi mam mieszane uczucia. Z jednej strony mega komercyjna i zatłoczona z drugiej ma coś w sobie.
Byliśmy tam dwa razy, oba kiedy nie udało nam się zaparkować w Agios.

Pierwszym razem nawet tłoku nie było. Za drugim mega tłok ale za to genialne duże fale i cudowna woda.

W Lefkadzie kilka lat temu parkowaliśmy w centrum przy porcie. Nie było z tym większych problemów. Może nawet za darmo ale nie pamiętam. Chyba jednak szkoda czasu na tę miejscowość i lepiej skoncentrować sie na naturzę. Jest pewnie tysiąc ładniejszych greckich miejscowości.

Parkingi przy Porto Katsiki i Kathismie pewnie tanie nie będą. Co do cen to nie mam pojęcia byliśmy 2 lata temu a to przy dzisiejszej inflacji przepaść.

Sam się tego obawiam, bo my w tym roku samochodem daleko na zachód Europy. Na przyszły Kefalonia z Peloponezem po głowie chodzi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone