Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Lefkada 2021 przez Macedonię Płn, Bułgarię i Rumunię.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 26.10.2021 20:19

Raphael napisał(a):@woojtekg
padaj nazwę tego apartmana - zapiszemy sobie i będziemy, na wszelki wypadek, omijać - skoro grał w kulki, to mu się należy, wszak marketing szemrany niech działa w obie strony.
Było też powiedzenie, że - cytuję z pamięci - 1 klient zadowolony to 1 kolejny nowy klient pozyskany, a 1 klient niezadowolony, to 10 nowych utraconych.


Thomas Studios&Apartment rezerwowane przez nikana.gr

Ale okolica jest zdecydowanie godna polecenia. Obok jest też kilka innych apartamentów.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 27.10.2021 10:15

Teraz parę słów o naszej miejscowości Vasiliki. Niestety tak się zdarzyło, że nie posiadam prawie żadnych zdjęć nadających się tutaj do publikacji. Jest jeszcze szansa, że wiola2012 mnie tutaj poratuje.

vasiliki mapa.jpg


Vasiliki znajduje się na południu wyspy w zatoce. Można powiedzieć, że jest podzielona na dwie części. Cześć znajdująca się po zachodniej stronie to Ponti, jest tam sporo apartamentów, są restauracje i plaża. Nie byliśmy na niej, widzieliśmy jedynie z ulicy i na zdjęciach. Nam ona nie przypadła do gustu, ale jest ona znana przede wszystkim jako idealne miejsce dla windserferów. Trzeba przyznać, że jest tam ich sporo a my mogliśmy obserwować ich wyczyny z daleka tzn z naszej plaży i balkonów.
Centrum miasteczka i jego wschodnia strona to "nasze rejony". Spory deptak, mnóstwo restauracji, sklepów i sklepików generowało wieczorami duży tłok. Nam to nieszczególnie odpowiadało.
Co ciekawe ten deptak był również drogą udostępniona samochodom i sami kilka razy musieliśmy się samochodem przedzierać przez ten tłum.
Na szczęście wystarczyło opuścić rejonu portu i głównego deptaka i już była błoga cisza - miejsce gdzie zaczyna się Agiofili RD.
Blisko naszego apartamentu jest również sklep, w którym można było kupić w bardzo przystępnych cenach: pyszną kawę, świeżo wyciskane soki i świeży ser feta.
W naszym rejonie były 3 małe plaże , takie trochę przypominające te chorwackie.
Tutaj widoczne 2 z nich.

dwie plaze.jpg


3 ta nasza jest na wcześniejszych zdjęciach, tutaj za zaparkowanymi samochodami.

Trzeba przyznać, że z wszystkich plaż ta nasza rzeczywiście była w czołówce. Może nie była efektowna, ale za to bardzo kameralna i co ciekawe to właśnie tutaj było najciekawsze życie podwodne, choć bez żadnych rewelacji. My przynajmniej nie odkryliśmy raju dla snoorkelingu na Lefkadzie.

plaza za samochodami.jpg


p.s
ludzie na zdjęciach to przypadkowi turyści

W Vasiliki od kilku lat jest remontowany główny port, przez co promy na Kefalonie nie pływają. Można oczywiście popłynąć na zorganizowaną wycieczkę na plaże Porto Katsiki i Egremni, wynająć łódkę oraz skorzystać z taxi boat na plaże Agiofili.

Widok na port. Zdjęcia słabe, ale to jedyne co wygrzebałem:

wiodk portu.jpg
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 27.10.2021 14:13

A teraz to po co się jeździ głównie na Lefkadę, czyli opis plaż.
Prawie wszystkie ładne plaże znajdują się na zachodnim wybrzeżu, są z mniejszymi lub większymi kamyczkami a woda w morzy jońskim ma przepiękny turkusowy kolor. W mojej ocenie zdecydowanie ładniejszy niż w Chorwacji. Do plaż prowadzą kręte i wąskie drogi. Jest oczywiście też stromo, ale nie ma problemu żeby drogi te pokonać zwykłym miejskim samochodem.
Parasole i leżaki są płatne tak jak i miejsca parkingowe.
Zdjęć z plaż będzie mało. Praktycznie nie mam takich bez osób trzecich.
Na początek plaże, które zdecydowanie warto odwiedzić, ale nam się to nie udało.

Żałujemy szczególnie tych dwóch:

Egremni beach.

https://www.google.pl/maps/@38.6390633, ... 192!8i4096

W 2015r w wyniku trzęsienia ziemi dojazd i dojście na tę plażę zostały uszkodzone. Dwa lata temu nie było w ogóle możliwości oficjalnego dojazdu i dojścia na tę plażę drogą lądową. Jedyna opcja to były rejsy, my za czymś takim nie przepady, nie korzystaliśmy, i nie polecamy ale to oczywiście rzecz gustu i wiele osób z takich atrakcji korzysta.

W tym roku oddano do użytku drogę przygotowano również wygodne zejście tzn wybudowano nowe schody ( są fajne filmy z przejścia tymi schodami ).
Na plaży nie było jeszcze w tym roku infrastruktury gastronomicznej. Plaża jest dużą i nie powinno być tam kłopotu ze znalezieniem sobie miejsca. Problem były tez podobno miejsca parkingowe i kończyło się na tym, że oprócz pokonania schodów trzeba było jeszcze ponad 1km schodzić drogą, albo nawet zawrócić z powodu braku miejsc. To było powodem dla którego odpuściliśmy teraz tą plaże.


Milos beach.
https://www.google.pl/maps/@38.7887217, ... 096!8i2048



Ta plaża byłaby chyba dla nas numerem 1. Tzn. byłaby gdybyśmy na nią dotarli. Dwa lata temu zabrakło na nią czasu, a w tym roku przegraliśmy z tłumami i brakiem możliwości zaparkowania samochodu.
Przejechaliśmy miejscowość 3 razy tam i z powrotem i nic się nie zwolniło. Razem z nam jechało tak kilkanaście samochodów.
Na tę plażę nie ma dojazdu. Samochód trzeba zostawić gdzieś w okolicach Agios Nikitas i albo zdecydować się na około pół godzinny marsz przez wzgórze albo skorzystać z taxi boat przewożących turystów z miejskiej plaży na plaże Milos.
Na tej plaży i widoki ładne i kolor wody ładny, jest spora, więc i miejsce się znajdzie.

Jest jeszcze kilka innych, których na których nie byliśmy. Ciekawa wydaje się też opcja dwóch plaż znajdujących się obok siebie ( Magali Petra i Kavalikefta ). One byłyby kolejne do odwiedzenia.

W kolejnym odcinku odwiedzone plaże.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2481
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 27.10.2021 16:39

woojtekg napisał(a):Teraz parę słów o naszej miejscowości Vasiliki. Niestety tak się zdarzyło, że nie posiadam prawie żadnych zdjęć nadających się tutaj do publikacji. Jest jeszcze szansa, że wiola2012 mnie tutaj poratuje.


Zostałam przez Wojtka wywołana do tablicy :lol: , jednak z tym ratunkiem może być gorzej. Zdjęcia z Vasiliki po "Twojej" stronie mam, ale z ludźmi i zamieścić ich nie mogę. Znalazłam kilka widoczków od strony Pondi, nie będą jednak aktualne, z 2017 r.
Wstawię, ale jak stwierdzisz, że nie pasują do relacji, to usunę :)
1 (3).jpg

1 (4).JPG

1 (2).jpg

1 (5).JPG

1 (6).JPG

1 (7).JPG

1 (1).JPG

1 (8).JPG
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 28.10.2021 09:04

Dziekuje bardzo za zdjęcia.

Informacyjnie:
Zdjęcia przedstawiają plaże miejską "dla serferów" i są zrobione z drugiej części miasteczka. Tej po zachodniej stronie.

Tam daleko na wprost, po drugiej stronie zatoki widać nasze miejsce.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 28.10.2021 10:20

Agiofili beach

https://www.google.pl/maps/place/Agiofili+Beach/@38.6055,20.6120004,16.5z/data=!4m5!3m4!1s0x135dba03c37508c1:0x7bda75d0e30d97a8!8m2!3d38.6055363!4d20.6127485

Urocza plaża znajdująca się bardzo blisko naszego apartamentu. Dwa lata temu tam nie dotarliśmy, więc w tym już musieliśmy. Od nas są 3 sposoby dotarcia tam.
1 ) na piechotę
2 ) samochodem
3 ) z centrum Vasiliki płynie taxiboat

My wybieramy opcje 2. Droga jest taka sobie czyli jak zwykle na Lefkadzie wąsko, kręto i górzyście. Tutaj dochodzi jednak jeszcze jedno utrudnienia, a mianowicie brak asfaltu. Oczywiście jest jak najbardziej przejezdna a na miejscu jest spory parking, a jakże płatny. Musimy się jednak liczyć, że samochód wróci z dużą gratisową warstwą kurzu.

Agiofili road.jpg


Plaża wygląda tak:

Agiofili 1.jpg

Agiofili2.jpg


O dziwo mimo ograniczonej ilości leżaków i ciągle napływających nowych plażowiczów nie zabraknie miejsca. Co jakiś czas przypływa łódź z nowymi, inni dochodzą z góry. Woda jest cudowna i spędzamy tam więcej czasu niż planowaliśmy. Jest też skromny mini bar z kawą, piwem i jakimiś przekąskami.
Ci odważniejsi ( albo lubiący ryzyko ) skaczą z tych skałek po prawej stronie z bardzo wysoka. Był nawet taki jeden, co robił salta w powietrzu. Oczywiście publiczność miał sporą, były głośne zachęty i brawa.
Plaża na duży plus mimo iż wydaje się na mocno zatłoczoną. Robotę robi woda i otoczenie skał.
Są też mniejsze skałki z których ci mniej odważni ( lub rozsądni ) mogą skakać. Korzystamy i my.
Mnie zaskakuje mój 9 latek, który pięknie skacze na główkę. Przekonuje się, że regularne chodzenie na nauki pływania przynosi efekty.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 28.10.2021 10:38

Porto Katsiki

Kolejna plaża to najbardziej popularna, znajdująca się na wszystkich pocztówkach, magnezach
i folderach reklamowych. Na plaże można się dostać samochodem. Jest stosunkowo dobra droga, bardzo dużo parkingów.
Można oczywiście też dotrzeć w ramach rejsu statkiem. Jest ona oferowana w pakiecie z plażą Egremni. Byliśmy tam 2 lata temu i bardzo nam się podobało. Plaża wbrew pozorom jest spora i można odjeść dalej od schodów, na pewno jakieś miejsce się znajdzie.
Na duży plus to leżąc na plaży można się poczuć jak w restauracji. Przychodzi kelner zbiera zamówienia i za jakiś czas przynosi Ci to zamówiłeś/aś. Tutaj już wybór menu był większy niż na Agiofili. Menu rozdawali nam przy wejściu na plażę.


https://www.google.pl/maps/place/Porto+Katsiki/@38.6009891,20.5476153,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x135dbaeb6f720ba1:0xefe5916f488368d6!8m2!3d38.6011744!4d20.5503374

Zdjęcia z czerwca, jest też dużo innych na google - jak widać tłumów brak. Wtedy to dopiero musi być czad. W sierpniu było więcej osób. W tym roku plaża też była w planach, ale jak pisałem wcześniej. Nieudane podejście do plaży Milos w drugi dzień wakacji mocno zweryfikował i zmienił nasze plany odnośnie eksplorowania innych topowych plaż na wyspie.

https://www.google.pl/maps/@38.6016325,20.5500192,3a,75y,358.59h,86.85t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipOWONowlREJujrq1bRNAyYs17vvw2JEyH3Ss_YM!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipOWONowlREJujrq1bRNAyYs17vvw2JEyH3Ss_YM%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya50.011227-ro-0-fo100!7i10240!8i5120

I nasze zdjęcie. Mam tez sporo innych, ale nie nadających się na forum. Gdyby ktoś bardzo chciał to podeślę na priv.

Porto Katsiki.jpg
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 28.10.2021 10:52

Śledzę relację, bo jest to jeden z rozważanych przeze mnie kierunków na przyszły rok. Pytania na bieżąco ;) Jak piszesz, miejsce na plażach jest zawsze ? Nie musi być od razu przy wodzie, to jasne, ale po prostu pojawiając się "normalnie" na plaży około 11 do południa coś się znajdzie ?
I druga kwestia, jaki jest koszt takich parkingów ? Opłata jest za godzinę czy dzień ?

pozdrawiam, Michał :papa:
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 28.10.2021 11:45

majkik75 napisał(a):Śledzę relację, bo jest to jeden z rozważanych przeze mnie kierunków na przyszły rok. Pytania na bieżąco ;) Jak piszesz, miejsce na plażach jest zawsze ? Nie musi być od razu przy wodzie, to jasne, ale po prostu pojawiając się "normalnie" na plaży około 11 do południa coś się znajdzie ?
I druga kwestia, jaki jest koszt takich parkingów ? Opłata jest za godzinę czy dzień ?

pozdrawiam, Michał :papa:


My nie wyjeżdżaliśmy o świcie. Na plaże docieraliśmy między 10 a 11 i miejsce było. Ale zdecydowanie polecam unikanie sierpnia jak tylko możesz. Na Agiofili byliśmy wcześniej, ale to ze względu na krótki czas dojazdu. Obserwowaliśmy ruch na leżakach przez cały dzień i nie widziałem sytuacji żeby ktoś odszedł z kwitkiem. Byli też tacy co przychodzili ze swoim sprzętem i tez miejsce znaleźli.

Na Porto dwa lata temu zwłaszcza w tej dalszej części było luźniej.

Będą jeszcze 2 kolejne plaże z dwoma skrajnościami w tej kwestii.

Koszt parkingu to było coś między 5 a 10 Euro ( tyle podobno kosztowało Porto Katsiki w tym roku )

https://www.youtube.com/watch?v=Q1fFYHRj7AQ 16:25 minuta.
Pod plaże Pefkoulia też zajechaliśmy, ale nie przypadła nam do gustu.Tam można było zaparkować przy ulicy za darmo. Zresztą przy Porto chyba też, ale znacznie dalej do schodzenia było. Widać to na tym filmie od 16:01.

Prawdę mowiąc nie wiem, czy można było zapłacić np na 1h. My zawsze byliśmy 3-5 h.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 28.10.2021 12:12

woojtekg napisał(a):Ale zdecydowanie polecam unikanie sierpnia jak tylko możesz.


Dzięki za informacje :) Sierpień odradzasz ze względu na upał czy ilość ludzi ? Bo my właśnie w sumie zawsze urlopujemy w sierpniu ...

pozdrawiam, Michał
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 28.10.2021 12:16

majkik75 napisał(a):
woojtekg napisał(a):Ale zdecydowanie polecam unikanie sierpnia jak tylko możesz.


Dzięki za informacje :) Sierpień odradzasz ze względu na upał czy ilość ludzi ? Bo my właśnie w sumie zawsze urlopujemy w sierpniu ...

pozdrawiam, Michał


Ze względu na ilość ludzi. Ceny w lipcu są sporo niższe, przypuszczam że właśnie ze względu na mniejsze obłożenie.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 28.10.2021 13:07

Gialos Beach

https://www.google.pl/maps/place/Gialos+Beach/@38.6724346,20.5496371,15z/data=!4m5!3m4!1s0x135db1babd829a2f:0xf38e319dd12e1233!8m2!3d38.6709947!4d20.5570615

https://www.google.pl/maps/@38.6709495,20.5558005,3a,75y,10h,62.89t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipPov7kHog7pB-0KVuEOTxC1FhArh9KeI6Y7WBGN!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipPov7kHog7pB-0KVuEOTxC1FhArh9KeI6Y7WBGN%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya96.615555-ro-0-fo100!7i4096!8i2048

Jest to mniej popularna plaża ale na pewno warta odwiedzenia, zwłaszcza gdy chcemy odpocząć od tłumów. Może nie jest aż tak bardzo spektakularna jak inne i te kamyczki i piasek nie są aż tak ładne, za to przestrzeń i stosunkowo mało ludzi nam to wynagradza. Plaża jest bardzo długa i szeroka.
Byliśmy na niej w 2019. Droga chyba najbardziej stroma, ale za to odnowiona z pięknym wtedy asfaltem. / widać ja na zdjęciu z google /.
Na pewno najlepiej się nadaje do długich spacerów. Nie powinno tez być problemów z zaparkowaniem samochodu. Jest też bar. Tutaj w morzu było też wiele dużych kamieni, dla jednych to może być plus dla innych minus. I o ile na innych plażach można było się bez butów kąpać ( my najczęściej w butach ) to tutaj byłoby ciężko.

Gialos 1.jpg

Gialos 2.jpg

Gialos.jpg




Kathisima Beach

https://www.google.pl/maps/place/Kathisma+Beach/@38.7618042,20.5908657,14.25z/data=!4m13!1m7!3m6!1s0x135db1babd829a2f:0xf38e319dd12e1233!2sGialos+Beach!3b1!8m2!3d38.6709947!4d20.5570615!3m4!1s0x135c4cb36e108f8b:0xbad7caf7fddaab6d!8m2!3d38.7767955!4d20.6002074

https://www.google.pl/maps/@38.7754173,20.5982361,3a,75y,144.15h,75.44t/data=!3m8!1e1!3m6!1sAF1QipO50hFBWeEeevRNNza1RiI64Kt2ybEgfONlIMEV!2e10!3e11!6shttps:%2F%2Flh5.googleusercontent.com%2Fp%2FAF1QipO50hFBWeEeevRNNza1RiI64Kt2ybEgfONlIMEV%3Dw203-h100-k-no-pi-0-ya103.81596-ro-0-fo100!7i8192!8i4096

Jest to zdecydowanie najbardziej skomercjalizowana plaża na Lefkadzie. Leżaki, jedzenie donoszone do leżaków, restauracje, a nawet loty paralotnią. Oczywiście dogodny dojazd i parkingi pod zadaszeniem. Samochody stały tez zaparkowane na ulicy przy samej plaży. Być może takie parkowanie było za darmo. Byliśmy na niej 2 razy. W 2019 roku planowaliśmy tam pojechać. Kilka zdjęć z tamtego pobytu:

Kathisima 2019 1.jpg

Kathisima 2019 2.jpg


Natomiast w tym rok trafiliśmy tam gdy nie udało nam się zaparkować w Agios Nikitas i potem odrzuciliśmy Pefkoulia beach. Wcześniej staliśmy w sporym korku a to nałożyło się na późną godzinę przybycie na plaże. Zszokowały nas dwie rzeczy. Po pierwsze ilość leżaków. Dwa lata temu było sporo, ale w tym roku ciężko było znaleźć miejsce bez leżaka. Pojawiły się nawet coś jak leżaki ogrodowe z baldachimem. Trochę musieliśmy się naszukać miejsca dla siebie. Druga rzecz to kolor wody i wielkość fal. Morze na każdej plaży było piękne, ale takich kolorów jak tutaj chyba nigdy nie widzieliśmy. Fale też ogromne co oczywiście było frajda dla dzieci. Nie było też chyba ani jednego dorosłego, który by sobie z tymi falami poradził. Wystarczyło jednak przepłynąć kilka metrów i woda była spokojna. Nie było natomiast opcji żeby wrócić bez wywrotki na brzeg.

Kathisima 1.jpg

kathisima 2.jpg


Komercjalizacja ma tez swoje plusy, na lunch poszliśmy się plażowej restauracji, z prysznicem, toaletą i całkiem sporym basenem. My mogliśmy spokojnie siedzieć przy stoliku a dzieciaki pływały w basenie. Całkiem fajne to rozwiązanie. Ceny może trochę wyższe ale też bez szaleństwa.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2481
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 28.10.2021 13:43

Patrzę na te leżaki na plaży, czytam o płatnych parkingach i mam wrażenie jakby to nie „moja” Lefkada była. W 2016 i 2017 płaciliśmy tylko na Porto Katsiki jakieś nieduże pieniądze, a leżaki kojarzę tylko na plaży Kathisma. Oczywiście o zachodnie wybrzeże mi chodzi. Nie dziwię się w sumie, bo piękno przyciąga, tylko trochę szkoda :)
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 28.10.2021 14:14

Oczywiście, że szkoda. My widzimy różnice między 2019 a 2021 również w ilości turystów. Ale widziałem też na goglach zdjęcia Kathismy z lipca 2021 i było zdecydowanie mniej leżaków. Może to wszystko przez ten sierpień i w lipcu jest inaczej nie wspominając o czerwcu czy wrześniu.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 28.10.2021 19:38

wiola2012 napisał(a):Patrzę na te leżaki na plaży, czytam o płatnych parkingach i mam wrażenie jakby to nie „moja” Lefkada była. W 2016 i 2017 płaciliśmy tylko na Porto Katsiki jakieś nieduże pieniądze, a leżaki kojarzę tylko na plaży Kathisma. Oczywiście o zachodnie wybrzeże mi chodzi. Nie dziwię się w sumie, bo piękno przyciąga, tylko trochę szkoda :)

W czerwcu 2018 roku leżaków było już trochę więcej, na Porto Katsiki, Kavalikefta, chyba też na Agiofili, ale najwięcej oczywiście na Kathismie. Za parking też płaciłem tylko na P. Katsiki. Widzę, że mieszkaliśmy w tym samym miejscu, tylko ja piętro wyżej:

P1040368.JPG


~woojtekg - Szkoda, że nie udało Wam się dotrzeć na Milos, piękna plaża, my akurat trafiliśmy tam na potężne fale - miało to swoje plusy bo nie kursowały Taxi-łódki i dzięki temu nie było tłumów. Megali Petra też mi się bardzo podobała, jedyna plaża na Lefkadzie, na którą pojechaliśmy drugi raz. Na Ergemni też nie byłem - jest po co wracać. Z Twojej relacji wnioskuję, że wyspa bardzo zyskała na popularności, podczas mojego pobytu duże zagęszczenie na plaży spotkałem tylko na Agiofili i Kathismie, ale w sumie to byłem przed sezonem.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Lefkada 2021 przez Macedonię Płn, Bułgarię i Rumunię. - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone