Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2021

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 13.07.2021 07:25

pkrzepka napisał(a):...Rozkopana promenad w stronę Zaostrogu po tym jak jesienią sztorm ją uszkodził..


Ale chodzić można :)
Najlepiej po południu jak już nie ma robotników.
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 13.07.2021 21:01

Jesteśmy i my :D Poznajemy się z miejscem powoli, z apartmanem trafiliśmy bardzo dobrze, bardzo mi się podoba. I wygląda na to, że bardziej opłaca się płacić kartą niż wymieniać na kuny, lepszy przelicznik.
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 15.07.2021 11:46

Drodzy stali bywalcy- czy w pobliżu jest jakiś fajny targ? A jeśli chodzi o jakiś większy market, to czy najbliższe w Makarskiej? W drodze podziwiałam widoki i nie zwróciłam uwagi, czy coś po drodze jest...
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 15.07.2021 13:23

sossna napisał(a):Drodzy stali bywalcy- czy w pobliżu jest jakiś fajny targ? A jeśli chodzi o jakiś większy market, to czy najbliższe w Makarskiej? W drodze podziwiałam widoki i nie zwróciłam uwagi, czy coś po drodze jest...


Targu żadnego nie znalazłem. W sumie nie szukałem.
Jakieś pojedyncze stoiska z owocami i warzywami w Briscie i Gradacu są.
Owoce, warzywa, dżemy, oliwy można kupić jeszcze tutaj np. przy okazji jakiejś wycieczki: https://goo.gl/maps/cMCrS3EuRHahhtBAA Są też wcześniej stoiska. Mniej więcej od mostu na Neretwie.

Jeśli chodzi o jakiś market trochę większy, to jest Konzum w Gradacu: https://goo.gl/maps/Emxt7zPRovWKaHzM8 tylko nie wiem jak z asortymentem - nie byłem.

Ja zahaczyłem o Konzum na wyjeździe z Makarskiej jak jechałem do Podacy. Potem jeszcze tam byłem raz podczas pobytu i podczas powrotu ze Splitu/Trogiru.
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 16.07.2021 07:09

Hej, jest szansa żeby znaleźć coś fajnego na miejscu w ciemno w dobrej cenie na tydzien? Zastanawiam się nad urlopem w tamtym rejonie Podaca wydaje się ciekawym rozwiązaniem do tej pory preferowałam wyspy. Jestem na polnocy, dziś myślę się gdzieś przemieścić.
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 16.07.2021 07:19

Moim zdaniem nie powinno być żadnego problemu. Bywało tu dużo więcej turystów niż obecnie.
coco jumbo
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 25.10.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) coco jumbo » 16.07.2021 08:08

A co bardziej polecacie Podace czy Pakoštane bo między tymi miejscowościami się zastanawiam.
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 326
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 16.07.2021 15:43

Witam, mała prośba dla tych co na miejscu :)
Dajecie znać jak tam z tłumami bo dochodzą do mnie sprzeczne informacje.
Znajomy namawia mnie na Podace w ciemno i mam obawy.
Interesuje mnie również sytuacja wieczorami w restauracjach, knajpach czy na deptaku.
Miłego wypoczynku.
Pozdrawiam
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 16.07.2021 22:46

Ludzi jest sporo ale nie są to tłumy jak w poprzednich latach przed Covid. O miejsce w restauracji nie musisz się martwić. W tym tygodniu było dość gorąco więc część zrezygnowała się wieczornych wypadów do Zaostrogu i Gradaca. Dziś byliśmy na Korculi i tam też bez tłumów. Większość zwiedzających to nasi rodacy.
Most na Peliesac pięknie rośnie wszystkie przęsła już obsadzone - robi wrażenie. Gorzej z drogami dojazdowymj na półwyspie
Ostatnio edytowano 18.07.2021 17:34 przez pkrzepka, łącznie edytowano 1 raz
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 326
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 17.07.2021 06:21

Ok, dziękuję za informację
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 22.07.2021 17:25

Byczymy się w Podacy (Podece?Podaca?) już półtora tygodnia, coraz bliżej wyjazdu, niestety... Spacery do Brist, Gradac i Zaostrog zaliczone - zdecydowanie Podaca wydaje się najmniej "turystyczna" z tych miejscowości, co nam akurat bardzo odpowiada. Jedyne, co mi przeszkadza, to palacze na plaży - naprawdę nie rozumiem, co jest takiego trudnego w odejściu kawałek dalej, by innym dymem w twarz nie dmuchać... :?
Jeśli chodzi o nasze zakwaterowanie, to jedynym minusem jest miejsce parkingowe - parkujemy jeden za drugim i nieustannie trzeba się umawiać z gospodarzami/pozostałymi gośćmi, kto będzie wyjeżdżał i o której, i przestawiać auta...

Jesteśmy w Chorwacji trzeci raz i wreszcie dotarliśmy do Dubrovnika (dzięki za rady!). I jak widoki oczywiście były przepiękne, tak muszę przyznać, że większe wrażenie zrobił na mnie Split, a zwłaszcza Trogir, w którym jestem zakochana... Być może to kwestia tego, że tamte miasta zwiedzałam jako pierwsze, przy pierwszym pobycie tutaj, i ten zachwyt jest trochę jak pierwsza miłość... ;) Ale spodziewałam się czegoś więcej po samym Starym Mieście... Chociaż lody były absolutnie przepyszne, z fantastyczną obsługą, mówiącą w wielu językach, sympatyczną, kulturalną i z poczuciem humoru :) A, most na Pelješac faktycznie robi wrażenie.

Oczywiście, nasz standardowy pech dał o sobie znać przy wycieczce na Skywalk - było pochmurno, wiało, na górze tylko 14 stopni... Ale mieliśmy świetną przewodniczkę, a widoki i tak były zachwycające - plus sam podjazd też robił wrażenie ;)

Bardzo chciałam przejść się do starej Podacy, ale z dołu trasa robi trochę odstraszające wrażenie, nie wiem, czy damy radę ;)
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 22.07.2021 18:06

Na 100% dacie radę.
Mnie wyjście zajęło ok. 40-45 min. Startowałem praktycznie z pod południowej plaży, a po drodze robiłem jeszcze trochę zdjęć.
Trochę się ze mnie lało - start o 16, ale już tak mam :)

Jeżeli byście szli od Jadranki ulicą Put sela, to na początku można sobie troszkę skrócić trasę:
Obrazek

Powodzenia.
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 23.07.2021 22:17

No i już w domku. Po 19 godzinach jesteśmy na miejscu, chociaż duchem cały czas w Podaca. Pozdrowienia dla wszystkich wypoczywających.
karoka65
Croentuzjasta
Posty: 294
Dołączył(a): 14.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) karoka65 » 29.07.2021 17:06

Jak dużo ludzi jest w Podace?
Kruszynka
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 18.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kruszynka » 29.07.2021 20:43

Mam pytanie do stałych bywalców tego regionu. Wybieram się pierwszy raz do Chorwacji i padło na tą część właśnie. Ktore miasto polecacie? Myślę, że we wrześniu będzie trochę spokojniej, ale chciałabym wieczorami gdzieś wyjść, pospacerować usiąść w jakiejś knajpce. Podpowiecie coś?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone