Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sezon 2021 - kempingowo

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010
Sezon 2021 - kempingowo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 22.07.2021 09:45

Hej,
jak wygląda w tym sezonie "obłożenie" kempingów, na których przebywacie? Czy bez problemu można wybrać dogodną parcelę, jak w ubiegłym roku? Jakich nacji jest obecnie najwięcej?

Pozdrawiam,
Havena
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 22.07.2021 11:05

W tym roku obrałem kierunek "stety/niestety" nie do Chorwacji a do Włoch - Spaggia e mare , obłożenie wg mnie 50%. Byłem w terminie 7.07- 21.07 (wróciłem dziś rano). Wiem ,że kraje "zachodnie" ruszają na wakacje /urlopy raczej w okolicy sierpnia
Erlak
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 22.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Erlak » 22.07.2021 12:39

Ponoć obłożenie jest umiarkowane. A orientujecie się jakie gniazdko potrzebuje żeby na campingu się podłączyć? Wyjeżdżamy jutro pod namiot celując w camp polari ale co do podłączenia to nabrałem wątpliwości.
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 22.07.2021 13:10

Generalnie na kempingach dużych łub sieciowych potrzebna jest wtyczka trzybolcowa. Co do obłożenia, zależy jaki region i jaki kemping. Pewne jest to że teraz i w sierpniu nie masz co liczyć na parcele w pierwszej lub drugiej linii.
bart123
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart123 » 30.07.2021 12:15

Wszystko zależy od kempingu. W pierwszej linii może być problem, ale dalej na pewno coś się znajdzie.
W tym roku na park umag można przebierać w parcelach, ale lepsze z reguły już pozajmowane lub zarezerwowane.
Ale jest też duża rotacja, trzeba mieć szczęście i być o odpowiedniej porze.
Na Strasko też są wolne numerowane parcele, a w free zone na 100 % coś znajdziesz.

Jeśli namiot to szukaj miejsc w cieniu, bo inaczej się upieczesz.
Przejściówka elektryczna jest w 99% wymagana. Bez niej nawet nie wyjeżdżaj.

Polaków dużo, na każdym na pewno rodaka spotkasz w dużej liczbie.
Po rejestracjach to dużo też D, A, NL - tych najwięcej. Później SLO, CZ i I.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 30.07.2021 15:04

Ja ze swojej strony polecę camping Solaris Šibenik. Tak zwana pierwsza linia faktycznie zajęta w 85%, ale nawet jej nie polecam, gdyż parcele są relatywnie mniejsze od tych w głębi obiektu. Infrastruktura wzorowa, czyściutko, wszystko kompletne. Co ważne - jest sporo drzew dających upragniony cień w południe. A z najdalszej parceli nad brzeg morza jest... może 100-150 metrów 8)

solaris-camping-beach-resort-map.jpg


W razie dodatkowych pytań jestem do dyspozycji.
jutomi
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 09.09.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jutomi » 04.08.2021 10:37

bart123 napisał(a):Wszystko zależy od kempingu. W pierwszej linii może być problem, ale dalej na pewno coś się znajdzie.
W tym roku na park umag można przebierać w parcelach, ale lepsze z reguły już pozajmowane lub zarezerwowane.
Ale jest też duża rotacja, trzeba mieć szczęście i być o odpowiedniej porze.
Na Strasko też są wolne numerowane parcele, a w free zone na 100 % coś znajdziesz.

Jeśli namiot to szukaj miejsc w cieniu, bo inaczej się upieczesz.
Przejściówka elektryczna jest w 99% wymagana. Bez niej nawet nie wyjeżdżaj.

Polaków dużo, na każdym na pewno rodaka spotkasz w dużej liczbie.
Po rejestracjach to dużo też D, A, NL - tych najwięcej. Później SLO, CZ i I.


Z ciekawości, bo mleko już się rozlało, jak to jest, wizualnie wczoraj Strasko na free zonie sporo luzu, a miejsc brak?
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 04.08.2021 11:31

Pewnie obowiązują limity covidowe na strefie nieparcelowanej.
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 13.08.2021 09:34

Dzięki za info, zatem dziś wbijamy na Strasko :D

Pozdrawiam,
Havena
alula
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alula » 14.08.2021 23:16

Czy na kempingach obowiązuje limit covidowy? Gdziekolwiek szukam wolnych miejsc (głównie Istria, Krk, Cres) od poniedziałku, to wszystko zajęte, choć często po 15 sierpnia kempingi pustoszały. Zawsze jeździliśmy bez rezerwacji, ale mam obawy czy w tym roku jest sens ryzykować.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2021 23:31

alula napisał(a):Czy na kempingach obowiązuje limit covidowy? Gdziekolwiek szukam wolnych miejsc (głównie Istria, Krk, Cres) od poniedziałku, to wszystko zajęte, choć często po 15 sierpnia kempingi pustoszały. Zawsze jeździliśmy bez rezerwacji, ale mam obawy czy w tym roku jest sens ryzykować.

Nigdzie nie ma wolnych parcel :roll: :?:
alula
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alula » 14.08.2021 23:36

Na dużych kempingach na Istrii, KRK czy Pag, które mają możliwość rezerwacji, nie ma nic wolnego. Jedynie jest coś na Broni i Tunarica, ale nam nie odpowiadają.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.08.2021 23:49

Na dużych kempingach są miejsca z parcelami bez rezerwacji.
Na Istrii sporo dobrych kempingów, więc jakieś miejsce znajdziecie.
alula
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 21.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alula » 15.08.2021 07:54

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie zastanawiałam się jak działa system rezerwacji, czy wszystkie parcele są rezerwowane czy jednak zostawiają część luzem, dla przyjezdnych z niespodzianki. To próbujemy dużych. Cel Valkanela
Havena
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Havena » 17.08.2021 19:13

Janusz Bajcer napisał(a):Nigdzie nie ma wolnych parcel :roll: :?:


Jestesmy teraz na Strasko (Pag), dużo wolnych miejsc.

Pozdrawiam,
Havena
Następna strona

Powrót do Kempingi



cron
Sezon 2021 - kempingowo
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone