Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kemping U n i o n L i d o 2021

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Kemping U n i o n L i d o 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 11.11.2021 13:17

Wahałem się czy wrzucać to tutaj, czy do wątku kempingowego, ale w końcu to Włochy, więc niech będzie tu.
To też nie jest typowa relacja, ale bardziej recenzja kempingu na którym byłem w tym roku.



Następna recenzja będzie dotyczyła kempingu Strasko na Pagu, więc zapraszam zainteresowanych ;)
Ostatnio edytowano 12.11.2021 10:48 przez SingSing74, łącznie edytowano 5 razy
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Kemping union__ LIDO 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 11.11.2021 13:19

Kilka razy próbowałem wysłać ten post zmieniając na różne sposoby pisownię w tytule, a i tak ciągle pojawia się z błędem i podkreślnikiem. Co jest nie tak?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Kemping union__ LIDO 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.11.2021 21:35

>>Nie można pogrubić tematu, ani wyróżnić go w inny sposób.
faq.php#f3r0
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 12.11.2021 10:51

Próbując wyjaśnić w jaki sposób wpisałem tytuł, to nawet w tekście posta wychodzi błąd. W tytule napisałem więc z odstępami bo inaczej za każdym razem tytuł pokazywał się z błędami wielkich liter i podkreślnikiem. Dziwne.
Aaniese
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aaniese » 06.01.2022 14:36

Witaj SingSing74,
w tym roku wybieramy się na camping union__ Lido i dzięki Tobie już wiele się dowiedziałam, ale mam pytanie odnośnie boxów lodówkowych na tym kampingu, bo nie wiem czy inwestować w lodówkę czy uda się to jakoś ograć bez niej. Całość sprzętu musimy kupić, bo ostatnia wyprawa pod namiot na południe była za czasów "bez dzieci" i to na motorze więc pewnie rozumiesz jak mało mamy z kempingowego sprzętu, choć mąż wciąż pamięta, że na żelazko znalazłam miejsce :D Tak wiec proszę o info odnośnie tych boxów jeśli coś wiesz, bo widziałam, że jeździsz ze swoją lodówką i też biorę pod uwagę takie rozwiązanie. I druga sprawa to czy podłączenie do prądu jest przy każdej parceli czy przyda się dłuższy kabel? Ah, no jeśli możesz to napisz coś o cenach na campingu, myślę o markecie i gastronomii.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 07.01.2022 13:44

Jeżeli chodzi o lodówki, to typowych box`ów do wynajęcia nie widziałem. Na stronie można przeczytać, że w markecie z akcesoriami kempingowymi da się wynająć samą lodówkę (do wyczerpania zapasów), ale nie ma podanych cen. Z doświadczenia wiem, że wynajęcie na dwa tygodnie box`a kosztuje tyle ile chłodziarka na ogniwa Peltiera. Ja swoją agregatową (typowo domowa, ale na kempingu sprawdza się znakomicie) kupiłem na wyprzedaży za 199, a cena regularna to około 400 zł. Jeżeli więc macie zamiar kempingować dłużej niż 2 sezony, to warto kupić.

Podłączenie do prądu znajduje się w pobliżu każdej parceli, ale obok nas ktoś podpiął się do cudzego złącza i potem zaczął robić się mały bałagan i niemała pajęczyna przedłużaczy. Na szczęście obsługa zrobiła z tym porządek. Moim zdaniem zawsze warto mieć przedłużacz choćby w takim przypadku o jakim wspominam. My mamy 30 m. ale myślę, że na parcelowanych kempingach wystarczy 15 m. No i nie zapomnijcie i przejściówce CEE.

Co do cen, to w sklepach są na prawdę OK. Natomiast w restauracjach jest drożej niż u nas, choć są takie powiedzmy fast foody, w których można zjeść nieco taniej. Smaczna wielka pizza dla 3 osób jak wspominałem w filmie 20-30 euro.

W filmie zapomniałem opowiedzieć o fajnej aplikacji union____ Lido, która pozwala łatwo zorganizować sobie czas na kempingu, a nawet zamówić jedzenie prosto na parcelę.
przedluzacz-elektryczny-kempingowy.jpg
Lloris
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lloris » 08.01.2022 13:10

Dziękuję za szybką i szczegółową odpowiedź. Biorę po uwagę zabranie takiej małej lodówki domowej, albo wypożyczenie jej na miejscu, bo jak już dzieci pójdą spać to będzie można się napić zimnego winka czy piwka. Tylko nie wiem czy mieścimy się ze wszystkimi klamotami w naszym kombi + box. Hulajnogi dla dzieci jest sens brać? Czy nie wykorzystają na terenie kempingu? Jak było z temperaturami i wilgotnością powietrza w lipcu? Dawaliście radę? Temat aplikacji bardzo fajny, napewno skorzystamy
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 09.01.2022 12:33

My też mamy za małe auto, choć na moto mieliśmy tylko 3 kuferki i dawaliśmy radę ;) Do schłodzenia napojów wystarczy chłodziarka turystyczna za 2 stówki, do przechowywania łatwo psującego się jedzenia warto mieć lodówkę z kompresorem. Hulajnogi jak najbardziej brać. My na hak bierzemy rowery i przy tak dużych kempingach zawsze się przydają. W okolicy są fajne ścieżki rowerowe, a rowery można wypożyczyć. Było gorąco ale nie parno, więc pogoda jaką uwielbiam.
Lloris
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lloris » 09.01.2022 13:03

Zobaczymy z tą lodówka jak będziemy mieli skompletowany niezbędny sprzęt. Jaka nam się zmieści Coś czuję, że córki będą zachwycone tym miejscem. Pozdrawiam
Lloris
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lloris » 20.01.2022 12:08

SingSing chciałam jeszcze Cię zapytać, czy wiesz coś o kampie Italy, który obok union_ Lido?
Na innym forum, gdzie też Cię widziałam ;) znalazłam informację, że oba campy mają tego samego właściciela i będąc na Italy można korzystać z union_ Lido bez ograniczeń. Zastanawiam się nad tą opcją, bo ten drugi jest mniejszy i wydaje się być spokojniejszy, aczkolwiek cena w sezonie wiele nie odbiega od UL.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.01.2022 14:17

Niestety na tym drugim nie byłem. Jeżeli chodzi o okolicę, to szczerze mogę polecić Marina di Venezia. Dość podobny do UL zarówno jeśli idzie o atrakcje jak i ceny ;)
Lloris
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lloris » 20.01.2022 14:24

Widziałam tren camp i faktycznie jest polecany na równi z UL. W tym roku chyba jednak zarezerwujemy union_ Lido, bo już trochę się nastawiliśmy, a jak dzieciom spodobają się takie wakacje to następny rok MdV aczkolwiek marzy mi się Garda
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 21.01.2022 10:29

Garda i miasteczka wokół, to na prawdę coś pięknego. Byłem dwukrotnie, ale dosyć dawno temu. Kempingi zasadniczo są niewielkie i choć jest kilka większych, to w sezonie lepiej miejsce rezerwować. Pamiętam jak 15 lat temu pod koniec sierpnia miałem problem ze znalezieniem miejsca pod małe igloo.

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kemping U n i o n L i d o 2021
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone