Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PAG 2021

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013
PAG 2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 14.07.2021 23:53

Witajcie, będzie to moja pierwsza relacja tegoroczna z lipcowego wyjazdu. Wyjechaliśmy drugiego lipca o 2 rano. Plan był taki, że pojadę sam (a byłem już dwa razy więc nie problem :) ) jeśli nie znajdę kompana do wspólnego wyjazdu, ale w ostatniej chwili zgadałem się z dwójką znajomych i tak zaczęła się wycieczka. Uwielbiam PAG, plaże w szczególności te oddalone od czeredy, spokój i ciszę.
Moim celem była Novalja i apartament u miłych starszych ludzi. To moje drugie zakwaterowanie w tym miejscu i na pewno nie ostatnie. Domek mieści się przy głównej ulicy, więc nie jest najcichszym miejscem szczególnie w nocy. Mam tu na myśli dzicz wracających z centrum, głośne auta czy pękające kufle z konoby obok :mrgreen:

Ale teraz konkretnie i treściwie. Nasza trasa wyjazdowa to przejście Barwinek (bez kontroli i kolejki), Węgry, sprawdzali tylko winietę i Letenye o 17.30 gdzie sprawdzali tylko dowodziki.

Nie będzie pokaźnej ilości zdjęć, robiłem tylko tam, gdzie miałem ochotę, najwięcej na plażach bo na nich spędziliśmy najwięcej czasu. Od razu na wstępie zaznaczę, że mógłbym siedzieć całymi dniami na kamyczkach więc znaczna część fotografii będzie właśnie z nad wody :hut:

Dzień 1.
Na prom Prizna dojechaliśmy po zachodzie słońca, na całe szczęście jeszcze było co nie co widać. To mój pierwszy taki transport wodny w życiu i wyszedł na plus jeśli chodzi o czas podróży.

20210703_205906.jpg

20210703_211232.jpg
Załączniki:
20210703_212255.jpg
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.07.2021 00:48

Pierwszy w pierwszej relacji :oczko_usmiech:
ts.1
Croentuzjasta
Posty: 327
Dołączył(a): 02.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) ts.1 » 15.07.2021 01:59

No to ja będę drugi
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.07.2021 07:32

Jestem i ja i tak z ciekawości pytam czemu przez Barwinek (z Białegostoku jak rozumiem) jechaliście? Bo wg GM to ponad 2h dłużej niż przez A1 i Gorzyczki.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.07.2021 10:03

Też popatrzę z przyjemnością na nieznany mi Pag :D
Zago
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 886
Dołączył(a): 22.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zago » 15.07.2021 10:08

Dzień dobry
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 15.07.2021 15:45

Na Pag nie trzeba mnie specjalnie namawiać :) Będę tu zaglądać :papa:
Epepa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 29.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Epepa » 15.07.2021 16:14

Z przyjemnością będę śledziła tę relację. :D Na Pagu jeszcze nie byłam, dopiero jest w planach.
wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 15.07.2021 22:54

mchrob napisał(a):Jestem i ja i tak z ciekawości pytam czemu przez Barwinek (z Białegostoku jak rozumiem) jechaliście? Bo wg GM to ponad 2h dłużej niż przez A1 i Gorzyczki.

Tak z Białegostoku. Ogólnie moja pierwsza trasa do Chorwacji była właśnie w tym kierunku, jechało mi się nią przyjemnie i dość szybko. Tak też było tym razem, zawsze podróż rozbijałem na dwa dni, gdyż nie mam auta które pojedzie 150km bez większego spalania. Powiem szczerze, jeździłem tą trasą już kilka razy, może z przyzwyczajenia? Nigdy nie miałem większych korków. Lecz droga powrotna wyglądała pierwszy raz inaczej ale to już w dalszej części relacji :papa:

Dzień 2

To był udany dzień jeśli chodzi o pogodę i plażowanie :mrgreen: Praktycznie cały tydzień mieliśmy po 30 stopni, słońca pod wodą nie brakowało.
Pamiętam mój pierwszy raz na Lun, szukanie zatoczki na mapie google, którą zobaczyłem na forum. To była droga do raju, wszędzie jaszczurki, śpiewające świerszcze, śpiące i skaczące owieczki, zapach lasu i szyszek. Tego nie da się zapomnieć. Szybko się zauroczyłem, mobilizacja poszukiwawcza poziom ekspert. Już pewnie większość się domyśla o czym mowa, Furnje. Droga na nią prowadząca była dość dziwna, najpierw jakieś wyburzone budynki i gruz, później zamknięta bramka przed wejściem do lasu, były emocje do końca. Tym razem nie było żadnego zamknięcia, przed samym zejściem w dół widziałem auto zaparkowane w lesie, więc fajnie. Będę tam wracać za każdym razem będąc na PAGu.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Wieczorem udaliśmy się do centrum a dokładnie do jego końca, przystanek końcowy- bar Laganini. Super miejsce, szczególnie jeśli zasiądziemy na drewnianym podeście pod wodą. Obok najdalszego stolika od baru mamy drabinkę do zejścia do wody. Blisko do oazy :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 15.07.2021 23:04

Fajny luzik bije z tych Twoich fotek. Zostało mi 3 tygodnie do wakacji to się trochę rozmarzyłem ;)
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 16.07.2021 09:54

|Z chęcią poczytam i pooglądam Twoją relację z Pagu. Od 9 sierpnia zaczynają się moje wakacje na Pagu :D Nie mogę się doczekać :D
wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 16.07.2021 15:16

Cieszę się, że zaglądacie :papa:

Dzień 3.

Samochody z karabinami w wydechu jak zwykle budzą wszystkich do życia. Jemy śniadanie, pijemy kawkę i pakujemy plecaki. Dzisiaj jedziemy do Metajny. Plaża Rucica jako pierwsza na rozgrzewkę. Mnie bardziej interesowało pójść dalej do Beritnicy gdzie klimat jest nieco ciekawszy, trochę mniej tłoku. Kiedyś wybiorę się na sam koniec gdzie po drodze jest wiele cichych miejsc do ukrycia się w wodzie. Tęsknię już za grillem który zrobiliśmy kilka lat temu z ziomeczkiem Julianem i siostrą ziomalą Barbarą, pozdrawiam :hut:
Kiedyś było przejście przez opuszczony bar do Rucicy, teraz zaczęli remoncik, więc niedługo będzie fajne miejsce do odpoczynku.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Idziemy górą na jedną z moich ulubionych plaż :mrgreen:
Zrzucam plecak i daję nura między kamieniami...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Idziemy kilka metrów dalej.

Obrazek
Obrazek

Po drugiej stronie słychać w oddali imprezkę na statku. Dobrze musi tam dawać muzyka...
I mamy wojownika :mrgreen:

Obrazek
Obrazek

Wracamy jeszcze przed zachodem słońca, ja jak zwykle zmęczony po godzinach pływania i nurkowania, spodenki nie schły. Czas na relaks.

Obrazek
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 18.07.2021 12:32

Taki relaks w towarzystwie PANa to obowiązek po godzinach w wodzie :oczko_usmiech:

Czekam na więcej


Pozdrawiam
Piotr
wojak10
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojak10 » 27.07.2021 22:09

Dzień 4
W kolejnym pięknym słonecznym dniu mieliśmy wycieczkę w poszukiwaniu nowych plaż w kierunku Metajny, przeskanowaliśmy dogłębnie Vidalici, Kustici, Zubovici. Wieczorem ponownie odwiedziliśmy Food Factory w Novalji a na koniec udanego dnia do mojego ulubionego baru a dokładnie dwóch: House of rock & blues Plasica i Laganini :mrgreen:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Dzień 5
Nasz właściciel apartamentu uszczęśliwił nam dzień od samego rana podając pyszną kawę ze smakołykami. Wspaniali ludzie, mega sympatyczni. Jeśli ktoś by chciał namiary to chętnie poczęstuję kontaktem.
Cały dzień spędziliśmy w Lun. Jak zwykle, wędrówki w poszukiwaniu spokojnej plaży. Oczywiście krótki przystanek tuż przed miasteczkiem aby zakupić oliwę i coś mocniejszego :) Wieczorkiem poszliśmy dla rozrywki na mecz, już nawet nie pamiętam kto grał, taki ze mnie kibic.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2207
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 27.07.2021 22:29

Zubovici - rok temu mieszkaliśmy tam na Pagu. Nawet na Twoim zdjęciu jest nasz domek :mrgreen:

pozdrawiam, Michał
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone