Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

PODACA 2021

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 07.07.2021 13:43

Coś się ruszyło w Podace - na plaży widać więcej ludzi.
Można na obu plażach wynająć leżak - 20 kn/dzień.
Są też różne pływadła - rowerki wodne że zjeżdżalnią, supy - na obu plażch. Na północnej można dodatkowo wynająć - łódź i skuter.

sossna napisał(a):Coglin, a wycieczkę do Dubrovnika też masz w planach? Czy byłeś już może wcześniej i masz jakieś doświadczenia (nie tylko w temacie parkingu :wink: ), którymi chciałbyś się podzielić? :)


Co do Dubrownika to byłem dwa lata temu - parkowałem przy górnej stacji kolejki linowej - dokładnie tutaj: https://www.google.pl/maps/place/42.649 ... a=!3m1!1e3
za darmo.
Przy kolejce byliśmy jakoś za piętnaście dziewiąta.
Kolejka zjechaliśmy do miasta i po łażeniu wróciliśmy.

W rezerwie, jakby przy kolejce nie było miejsca, miałem jeszcze właśnie Atlant Centar.

Inne doświadczenia z Dubrownika - goooorąąąącoooo.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 07.07.2021 21:04

Dzisiaj po południu znowu Gradac i zakup wina mniej więcej tutaj:
https://www.google.pl/maps/place/21330, ... 1006d26376

Obrazek

Jak widać z etykiety dobry voltaż.
A jako że zamykane na kapsel, trzeba było spożyć dość szybko :mrgreen:
Litr - 35 kn
Jest też 0,75, jest białe, jest też oliwa.

Co ciekawe wpisując w mapy google adres z etykiety, wyświetla lokalizację w Podace.

Całkiem dobre, zwłaszcza po 2/3 butelki :lool:
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 08.07.2021 10:10

sossna napisał(a):W Trogirze też tam parkowaliśmy, za każdym razem, i widzę, że cena się nie zmieniła :)

Coglin, a wycieczkę do Dubrovnika też masz w planach? Czy byłeś już może wcześniej i masz jakieś doświadczenia (nie tylko w temacie parkingu :wink: ), którymi chciałbyś się podzielić? :)


W Dubrovniku możesz też zaparkować na Dubrownik City Parking za 10 kun/h :

https://www.google.pl/maps/place/Dubrov ... 2049?hl=pl

i przejść do Bramy Pila lub podjechać autobusem ..przystanek jest niedaleko parkingu. Po drodze przy skrzyżowaniu ze światłami masz niewielki skwer i ławeczki w cieniu jeżeli chcieli byście odpocząć. Droga prosta jak drut ;-P wychodząc z parkingu idziesz w prawo i cały czas prosto aż dojdziesz Bramy Pila. I proponuję przyjechać naprawdę wcześnie bo od godz. 11 zaczniesz się rozpływać. Miłego zwiedzania :-)
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 08.07.2021 15:50

Dzięki za wszystkie wskazówki, na pewno będę korzystać :D
Natomiast w tej chwili zaczynam dostawać nerwowego rozstroju żołądka w związku ze zmieniającymi się zasadami wjazdu/przejazdu przez Czechy, Słowację i Węgry...
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 08.07.2021 19:00

Do kompletu pojawiła się jakaś łódź i skuter do wypożyczenia przy południowej plaży.
Przy północnej można się jeszcze przejechać (przepłynąć) ciągniętym bananem lub kanapą.

Widać, że jest więcej ludzi.
Plaża południowa zapełnia się mniej więcej koło 11. O 9 jeszcze pusto. Najwięcej ludzi od zejścia gdzieś do budy z lodami, potem więcej luzu.

Jeszcze co do lodów, to te z lady jak dla mnie lepsze przy Ravanje (ledo z miśkiem), koło wjazdu na kamp Podaca, przy zejściu na południowa plażę. Wrzuciłem tam sferyczne na Street View.
Te przy południowej plaży takie sobie.
Przy plaży sprzedają też z zamrażarki lody Algidy - Magnum itd. Z tym, że jak się skończyły w niedzielę, tak mają mieć dostawę "jutro" i jeszcze nie dotarła :roll:
Może akurat dotrze na wasz przyjazd.

U mnie dzisiaj ostatnia wieczerza w Skalinadzie.
Wrzuciłem jeszcze kilka sferycznych na Street View.
Jutro Zadar, pojutrze Plitvice i to by było na tyle.
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 08.07.2021 19:20

Najlepsze lody w okolicy to Stella w Gradac.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 08.07.2021 19:31

coglin.
Dzięki za fotki i opisy.
Sprawdzimy za cztery tygodnie. :papa:
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 09.07.2021 15:50

Jutro startujemy, testy dzieci negatywne więc ostatnie przygotowania i w trasę. W niedzielę po raz 8 meldujemy się w Podaca.
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 09.07.2021 16:16

pkrzepka napisał(a):Jutro startujemy, testy dzieci negatywne więc ostatnie przygotowania i w trasę. W niedzielę po raz 8 meldujemy się w Podaca.

Spokojnej podróży! Daj znać, jak Wam trasa minęła :D
VONPLES
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2665
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) VONPLES » 09.07.2021 20:35

pkrzepka napisał(a):Jutro startujemy, testy dzieci negatywne więc ostatnie przygotowania i w trasę. W niedzielę po raz 8 meldujemy się w Podaca.

Ale Wam zazdroszczę, :cry: :cry: w następnym roku jadę na miesiąc Pozdrav :)
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 10.07.2021 11:08

Wczoraj Zadar.
Parking za 2 kn/godz https://www.google.pl/maps/place/44.110 ... a=!3m1!1e3
o godzinie 10:56 pełen. Na szczęście akurat ktoś wyjeżdżał i zaparkowałem.
Jak wróciłem ok. 15 - pół parkingu puste.
Bardzo fajne miasto.

Dzisiaj Plitvickie - trasa C.
O godzinie 8:35 pod kasami pusto.
Fajna pogoda na łażenie - trochę pochmurzone, chłodniej. Dla mnie idealnie.
Na statku i w "pociągu" wymagane maseczki.
Oczywiście wszyscy mogli założyć, oprócz dwóch buraków z Polski. I jeszcze będą się kłócić z obsługą. Ja prdl. Takie ustalili zasady, to się stosuj. Nie podoba się - nie płyń, nie jedź.
Nie trzeba mieć drukowanych biletów - wystarczy pdf na telefonie.

Obrazek

p s. o 12:45 też pod kasami pusto
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 11.07.2021 11:08

Witam z Podacy.
Właśnie dotarliśmy na miejsce i zaczynamy urlop.
Raport z trasy w wątku.
maniek_wroc
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 27.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniek_wroc » 11.07.2021 12:00

A ja dzisiaj ostatni dzień jutro rano wracamy więc życzymy wam miłego wypoczynku :-)
sossna
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 05.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) sossna » 12.07.2021 06:11

A my w trasie, z Podacą przywitamy się jutro Nie bez przygód, bo innym autem (nasze od piątku w serwisie :? ), ale jedziemy nareszcie :D
pkrzepka
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pkrzepka » 12.07.2021 17:32

Jest gorąco a nawet bardzo gorąco. Temp ok 34 kresek a woda 26- idealna. Ludzi całkiem sporo duzo więcej niż w tamtym roku ale mniej niż dwa lata temu.
W Studenac wpuszczaja tylko po 6 osób.
Rozkopana promenad w stronę Zaostrogu po tym jak jesienią sztorm ją uszkodził.
Przejście pomiędzy plażą południową i północna narazie s powijakach. Na przyszły rok pewnie będzie gotowe.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone