Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kalendarze ścienne Cro.pl 2021

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 26.04.2021 11:11

Co jakiś czas pojawiają się dyskusje o jakości zdjęć z konkursu i kontrowersje o uczciwości głosowania.
Zadam pytanie:
- jaki jest problem z udostępnieniem kalendarza w pliku psd i wtedy każdy będzie mógł wstawić sobie swoje zdjęcia?
Takie gotowe szablony kalendarzy są ogólnodostępne na internecie. Wystarczy wbić frazę "kalendarz psd i rok" i jest tego multum w różnych wzorach.
Jeśli ktoś koniecznie chce mieć tam umieszczone logo Cro.pl, to wystarczy je dokleić na wierzchnią warstwę.
Wklejenie tych zdjęć to pewnie kilkanaście minut - plik psd jest plikiem przestrzennym ( składa się z warstw) więc zdjęcie trzeba tylko położyć najczęściej na spodnią warstwę i ustawić jego wielkość z blokadą proporcji.
Ja osobiście zdecydowanie wolę kalendarz z własnymi zdjęciami.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 06.07.2021 11:17

Kalendarz ze zdjęciami piękny, szkoda że znowu w tym roku nas tam zabraknie.
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 06.07.2021 12:49

shrek napisał(a):Kalendarz ze zdjęciami piękny, szkoda że znowu w tym roku nas tam zabraknie.


Nas niestety też tam zabraknie :cry:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.07.2021 19:32

Piter_M napisał(a):
shrek napisał(a):Kalendarz ze zdjęciami piękny, szkoda że znowu w tym roku nas tam zabraknie.


Nas niestety też tam zabraknie :cry:

A jakież to powody, że Was zabraknie :?: :?: (jeśli można zapytać)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7937
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.07.2021 20:16

Piter_M napisał(a):
Nas niestety też tam zabraknie :cry:

No ale Twój kalendarz od stycznia jest na Brač :wink:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 07.07.2021 06:19

Janusz Bajcer napisał(a):
Piter_M napisał(a):
shrek napisał(a):Kalendarz ze zdjęciami piękny, szkoda że znowu w tym roku nas tam zabraknie.


Nas niestety też tam zabraknie :cry:

A jakież to powody, że Was zabraknie :?: :?: (jeśli można zapytać)


Można zapytać 8) U nas w tym roku powody są finansowe, najpierw zamontowaliśmy pompę ciepła i do tego w tym roku z powodu możliwie zmieniających się przepisów montujemy jeszcze fotowoltaikę, tak że wszystkie nasze pieniądze pójdą na te instalacje ... a miała być Chorwacja albo jezioro Garda 8O
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 22.10.2021 08:48

Jakieś plany kalendarzowe na przyszły rok?
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 22.10.2021 10:08

coglin napisał(a):Jakieś plany kalendarzowe na przyszły rok?


W tym roku też zrobię kalendarze.

Do końca konkursu jest jeszcze parę dni.

Nie mam jeszcze projektu.
Jakby ktoś miał jakiś ciekawy projekt którym można by się zainspirować to proszę o przesłanie,
bo już mi się pomysły kończą
a tradycją jest że każdego roku kalendarz jest trochę inny.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.10.2021 10:46

Piter_M napisał(a):Jakby ktoś miał jakiś ciekawy projekt którym można by się zainspirować to proszę o przesłanie,
bo już mi się pomysły kończą
a tradycją jest że każdego roku kalendarz jest trochę inny.



A dałoby się zrobić taki typowy kalendarz trójdzielny? Tzn. z 3 miesiącami na stronie zamiast jednego?
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 22.10.2021 10:54

marekkowalak napisał(a):A dałoby się zrobić taki typowy kalendarz trójdzielny? Tzn. z 3 miesiącami na stronie zamiast jednego?


Na pewno nie byłby to wtedy typowy kalendarz trójdzielny, bo kalendarz trójdzielny ma tylko jedno zdjęcie na główce.
Ale dało by się zrobić 3 miesiące na jednej stronie, jeden miesiąc duży i dwa mniejsze,
ale czy nie byłoby wtedy zbyt namieszane na tej stronie :roll:
kalendarze 13-kartkowe mają z reguły jeden miesiąc na jednej stronie.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.10.2021 11:06

Piter_M napisał(a):Ale dało by się zrobić 3 miesiące na jednej stronie, jeden miesiąc duży i dwa mniejsze,




Byłoby super!

Mnie osobiście bardzo często przydaje się poprzedni, aktualny i następny miesiąc w jednym widoku
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 22.10.2021 15:52

marekkowalak napisał(a):
Piter_M napisał(a):Ale dało by się zrobić 3 miesiące na jednej stronie, jeden miesiąc duży i dwa mniejsze,




Byłoby super!

Mnie osobiście bardzo często przydaje się poprzedni, aktualny i następny miesiąc w jednym widoku


Tak szczerze to zajmie mi to dużo więcej pracy i czasu ... ale jak znajdzie się jeszcze z 10-15 osób które by chciały takie kalendaria to zrobię.
Zbigniew74
Croentuzjasta
Posty: 176
Dołączył(a): 08.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbigniew74 » 22.10.2021 16:17

Piter_M napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Piter_M napisał(a):Ale dało by się zrobić 3 miesiące na jednej stronie, jeden miesiąc duży i dwa mniejsze,




Byłoby super!

Mnie osobiście bardzo często przydaje się poprzedni, aktualny i następny miesiąc w jednym widoku


Tak szczerze to zajmie mi to dużo więcej pracy i czasu ... ale jak znajdzie się jeszcze z 10-15 osób które by chciały takie kalendaria to zrobię.


Ja jestem przeciwny, w tym kalendarzu główną rolę pełni zdjęcie, które po dodaniu kolejnych miesięcy się zmniejszy widokowo.
Trójdzielny mam taki pracowy a ten jest do wspomnień wakacji :) Najważniejsze, żeby imieniny były a są :)
papuga007
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 687
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) papuga007 » 25.10.2021 18:13

A może kilka zdjęć na każdej stronie , taki kolaż, wtedy zamiast 12 szt będzie ich więcej :mrgreen: , dla przykladu zdjecie kilku stron naszego tegorocznego , a do tego imieniny :oczko_usmiech: sory za jakość, ale robiłam je tak na szybko , pozdrawiam
Załączniki:
20211025_190611.jpg
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 26.10.2021 07:26

papuga007 napisał(a):A może kilka zdjęć na każdej stronie , taki kolaż ...


Na Twoim kalendarzu wygląda to ładnie bo wszystkie zdjęcia są w jednej tonacji
a jak zdjęcia trafią każde z innej bajki to wyjdzie taki miszmasz że nie będzie wiadomo na które zdjęcie patrzeć,
a do tego graficznie wyjdzie tak że jedno zdjęcie będzie większe od drugiego i będzie zadyma :roll:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Kalendarze ścienne Cro.pl 2021 - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone