Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sezon 2021 - kempingowo

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2021 19:28

alula napisał(a):Dziękuję za odpowiedź. Właśnie zastanawiałam się jak działa system rezerwacji, czy wszystkie parcele są rezerwowane czy jednak zostawiają część luzem, dla przyjezdnych z niespodzianki. To próbujemy dużych. Cel Valkanela

Valkanela bardzo dobry wybór.
Syn znajomych był dwa razy - raz w lipcu, potem w sierpniu.
Miejsca pod namiot bez rezerwacji znalazł bez problemów.
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 24.08.2021 10:01

Mam pytanko. We wrześniu będę podróżował po dalmatyńskim wybrzeżu CRO ,rowerkiem. Planuję nocować na campingach. Niepokoi mnie , że prawdopodobnie (COVID) będąc w pojedynkę będę musiał opłacić parcelę . Dla jednej osoby bez auta byłoby to bardzo nieopłacalne. Może ktoś opłacał lub widział miejsca nieparcelowane, a jeśli tak to jako kwota wchodzi w rachubę. Proszę o info na forum lub PW. Z góry dziękuję.
GAJUS
Oczywiście mogę jeszcze bezpośrednio zwrócić się z zapytaniem do konkretnego campu.

Faktycznie wystarczyło trochę więcej poczytać żeby ustalić, że na większości campów w sezonie 2021 są miejsca nieparcelowane. Niemiej jednak jakby ktoś chciał coś dodać to chętnie skorzystam.
Nie ma to jak samemu zdać sobie pytanie i samemu sobie odpowiedzieć przy wykorzystaniu szacownego forum. Pozdrawiam serdecznie wszystkich campingowców, z roku na rok jest coraz mniej informacji w tym temacie.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 24.08.2021 13:22

Z tego co pamiętam, nie jesteś debiutantem na kempingach ;) dlatego trochę mnie zdziwiło to pytanie i szukałem informacji jakoby nie można było się rozbijać na części nieparcelowanej, bo tak zrozumiałem twoje obawy.

Jak już napisałeś na większości kempingów są takie obszary i być może będą zalecane minimalne odległości od namiotów, ale myślę że nie powinieneś mieć żadnego problemu ze znalezieniem miejsca.

Życzę udanych wakacji :)
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 05.12.2021 19:34

Zbliża się koniec roku. Chciałbym coś napisać do campingowców. Ten temat staje się niszowy, wzbogaciliśmy się wybieramy wygodę apartamentów . I słusznie wg mnie ponieważ ceny na campach w CRO bardzo wzrosły. W roku 2021 we wrześniu podróżując po CRO rowerem odwiedziłem kilka campów. Za 1 osobę +namiot średnio płaciłem ok 15 euro ( wrzesień poza sezonem ) Uważam że to sporo z porównaniu z innymi latami. Jak ktoś jedzie z kamperem to zapłaci więcej niż za apartament. ( w przeliczeniu na 1 osobę). Nic się nie zmieniło na campach w CRO wszędzie są miejsca nieparcelowane. Można znaleźć niedrogie campy np. w Slano K. Dubrownika na camp Rogac zapłaciłem tylko 7 euro. A tak w ogóle to w czasie 15 dniowego pobytu nocowałem w większości interiorze ( miałem ze sobą saperkę).
Gajus
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 06.12.2021 15:05

Ja zaobserwowałem coś innego. Kempingi są bardzo oblegane i w sezonie coraz trudniej znaleźć dobre miejsce bez rezerwacji, więc widzę tendencję raczej odwrotną. Czy podrożało? Pewnie tak, jednak kwatery również, choć podobnie jak w przypadku kempingów są wyjątki. Zauważyłem także, że w Chorwacji kempingi cały czas się zmieniają. Spora liczba tych większych jest parcelowana, sanitariaty na wysokim poziomie, budują baseny, place zabaw czy inne dodatkowe atrakcje i niestety coraz więcej miejsca zajmowane jest przez mobildomki, przez co kempingi tracą nieco na swym charakterze.
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 10.02.2022 22:41

SingSing74 napisał(a):Ja zaobserwowałem coś innego. Kempingi są bardzo oblegane i w sezonie coraz trudniej znaleźć dobre miejsce bez rezerwacji, więc widzę tendencję raczej odwrotną. Czy podrożało? Pewnie tak, jednak kwatery również, choć podobnie jak w przypadku kempingów są wyjątki. Zauważyłem także, że w Chorwacji kempingi cały czas się zmieniają. Spora liczba tych większych jest parcelowana, sanitariaty na wysokim poziomie, budują baseny, place zabaw czy inne dodatkowe atrakcje i niestety coraz więcej miejsca zajmowane jest przez mobildomki, przez co kempingi tracą nieco na swym charakterze.


Zależy jak definiujemy camping, czy bliżej pola namiotowego, gdzie poza recepcją i sanitariatami nie ma wiele więcej infrastruktury, a większość terenu wypełniają namioty, czy jako kompleksy z wieloma basenami, restauracjami, kortami tenisowymi, boiskami, a z miejsc noclegowych - głównie z domkami.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 13.02.2022 20:44

Kemping to kemping , czyli miejsce gdzie można rozbić namiot , postawić przyczepę lub kampera ....nie wiem od kiedy ,ale rzeczywiście tendencja jest taka ,żeby te miejsca wypełniać takimi "hybrydami" jakimi są domki . Potrosze rozumiem właścicieli kempingów , bo do domków ludzie przyjeżdżają na dłuzszy okres czasu , natomiast przyczepa czy kamper wpadnie na 3-4 dni i tyle go widzieli . Jako "starego" harcerza wkurza mnie to , ale cóż świat idzie do przodu , ludzie stają się wygodniejsi ... :wink:
Klaudii24
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 7
Dołączył(a): 28.03.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klaudii24 » 28.03.2022 15:12

Hej. Kemping dla początkujących? Co warto wiedzieć? Trzeba się jakoś specjalnie przygotować?
+ Czy myślicie, że to kompletnie inna forma odpoczynku? Chciałabym się jakoś oderwać :P
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 29.03.2022 09:21

Kompletnie inna to raczej nie. Śpi się gdzieś indziej i tyle ;) Jeden to lubi, inny sobie nie wyobraża.
Tu masz dwa ciekawe wątki:
dlaczego-camping-t25688.html?hilit=dlaczego
campingowe-patenty-i-caravaning-t14321.html
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi



cron
Sezon 2021 - kempingowo - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone