Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 25.04.2023 12:49

piekara114 napisał(a):Dzięki serdeczne.

To może inaczej żądam pytanie, fajne plaża na zachodzie, ale mniej oblegana niż te must see. Wolę mniej spektakularna, ale bardziej kameralną.


Może Gialos

https://www.google.pl/maps/place/Gialos+Beach/@38.6691703,20.5567719,17.33z/data=!4m6!3m5!1s0x135db1babd829a2f:0xf38e319dd12e1233!8m2!3d38.6709947!4d20.5570615!16s%2Fg%2F1pzrz6jp6

Kameralna nie jest, ale duża i na pewno nie będzie oblegana. Dojazd asfaltem na sam dół. Za parking dużo nie skasują. Może nawet za darmo.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 25.04.2023 16:06

Gdybym miał odwiedzić Lefkadę na jeden dzień, to osobiście bym nie szukał małych zatoczek, gdzie będę na niej sam, bo po pierwsze tego tam mało, po drugie chciałbym zobaczyć to, co robi "wow". To tylko moje zdanie i niekoniecznie trzeba się z nim zgadzać :D. Wiem, wiem, Ty lubisz małe, bez parasoli i tłoku. Tu troszkę trzeba zmienić nastawienie.
Ale taka plaża Milos, z racji tego, że albo taxi boat, albo spacer przez górę, nie będzie plażą zatłoczoną, bo dodatkowo jest duża. Będąc tam 2 razy w lipcu a raz w sierpniu, można znaleźć miejsce, gdzie nie dorzucisz czymś do sąsiada :).
Ale żeby nie było:
- https://goo.gl/maps/VeMgtdiSGU9mgb5r8 lub z innej strony https://goo.gl/maps/yNwjY1KQPNWYdaw18
Korzystałem z niej, bo w pobliżu mieszkałem.
- https://goo.gl/maps/4X3yHcGXW421PUMk7
Te plażyczki dostępne najszybciej z plaży Milos np. kajakiem
- https://goo.gl/maps/m7GSpT4TatP7sSz88
O tej nic nie wiem.
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 25.04.2023 20:48

piekara114 napisał(a):To jak jesteśmy przy Lefkadzie to napiszcie gdzie w samym mieście można zaparkować.

Oraz jakie 2-3 plaże warto odwiedzić w czasie 1dniowej wycieczki. Aby komfortowo zaparkować i nie płacić za parking 20 eur (podobno część parkingow w zeszłym roku była płatna).


Plaże wg mojej kolejności z 2019r :D
1/ Porto Katsiki - no trzeba tam być, jest cudnie:), parking komfortowy, ale wiadomo - płatny
2/ Milos - my tu byliśmy leniuszkami i zaparkowaliśmy za darmo w uliczce w Agios Nikitas blisko głównej plaży i popłynęliśmy płatną łódką na Milos - wtedy to było 8 euro za 4 osoby
3/ Gialos - duża, ładna i mało uczęszczana plaża, komfortowy zjazd do samego dołu, wtedy było za darmo
4/ Agioffili - piękna, niewielka plaża, ale zatłoczona, można dopłynąć łódką z Vasilliki, tam w mieście też wtedy parkowaliśmy za darmo

Katshimę kochały dzieciaki, bo wielkie fale, parkingi płatne,
a Egremni nie udało nam się wtedy zobaczyć, ale w tym roku przy okazji Kefalonii na bank spędzimy tam cały dzień :lol:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.04.2023 21:09

Dzięki za info. A parkingi płatne to ile? Bo jednak 20 eur za 3 h to nie zapłacę, a pewnie na więcej czasu nie będzie.
Raczej na samo południe też nie dotrę.
TosiaTosia
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 65
Dołączył(a): 21.04.2017
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) TosiaTosia » 25.04.2023 21:34

piekara114 napisał(a):Dzięki za info. A parkingi płatne to ile? Bo jednak 20 eur za 3 h to nie zapłacę, a pewnie na więcej czasu nie będzie.
Raczej na samo południe też nie dotrę.


Nie mam pojęcia ile teraz tam kosztują parkingi, kilka lat temu na Lefkadzie podczas 2 tygodni płaciliśmy tylko na Porto Katsiki - wtedy około 7-8 euro za dzień i na Katshima, ale tam to było taniej i dodatkowo duża część parkingu była bezpłatna. Reszta była za darmo...aż strach pomyśleć co to będzie teraz 8O
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 26.04.2023 05:26

Na google maps pisza w zeszlym roku o cenie 10Eur.

Na tym filmie od około 16 minuty widać miejsca gdzie można zaparkować za darmo. To o czym było wcześniej pisane.

https://www.youtube.com/watch?v=Q1fFYHRj7AQ

Też mi się wydaje, że Porto Katsiki to must see. / uwaga: z tego co kojarzę, to tam słońce sie pojawia około 11-12 /.
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 26.04.2023 10:30

piekara114 napisał(a):
To może inaczej żądam pytanie, fajne plaża na zachodzie, ale mniej oblegana niż te must see. Wolę mniej spektakularna, ale bardziej kameralną.


Znalazłem w zapiskach jeszcze takie, może się przydadzą:
- Kryoneri beach
kryoneri beach.jpg

lub
- Amarandos Beach
Amarandos.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.04.2023 18:22

I to jest to. :hearts: zwłaszcza ta pierwsza i obok widzę kolejna....
A ta druga gdzie dokładnie bo znajduje mi, ale wygląda całkiem inaczej.

Poprosiłam o przerzucenie ostatnich postów do wątku o Lefkadzie....nawet w tamtym miałam pytać..
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Grecja

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 26.04.2023 20:43

Ta druga niestety jest na południu i jak widzę nazywa sie Lagkadaki beach, ja miałem ją zapisaną jako Amarandos chyba od wybudowanych tam kilku apartamentów tak nazwanych. Albo może i odwrotnie.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.04.2023 08:28

3 pytania:
- które plaże są zacienione do 11/12 - że nie ma sensu przyjeżdżać na nie z rana
- Porto Katsiki - w którym miejscu jest zejście na plażę? Na samym południowym końcu plaży widzę fajne skałki, a szwagry mają zawsze dużooooo rzeczy ze sobą i 2 kursy murowane z samochodu. Niby tylko 400 m, ale po plaży to już hektary....
- gdzie najdalej samochodem da się dojechać w kierunku latarni morskiej. Niby widzę drogę do samego końca, ale czy nie ma zakazu wjazdu?
Muszę to dobrze rozplanować...
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 27.04.2023 15:37

No jak chcesz być na końcu, to szwagrom musisz zabezpieczyć w połowie plaży bufet z pianką :D
Co do latarni, samochód trzeba zostawić na końcu asfaltu a potem krótki marsz drogą szutrową https://goo.gl/maps/7BqrjB9D3JRo7nYU7
Co do słońca, to specjalnie nie przyglądałem się, ale tam gdzie plaża pod klifem (Porto Katsiki) z rana będzie w cieniu.
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Grecja - Lefkada - cel wakacyjny - pytania - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone