Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Grecja

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.08.2020 20:38

alechandro napisał(a):Jasne Habanero, zakładam że byłeś w Porto Cesareo lub na Sardyni i na tej podstawie budujesz swój sarkazm ....


Nie byłem i nic mnie tam nie zaciągnie. Jeżeli Cro chcesz zamienić na taką ... , to gratuluję świetnej decyzji.



Jedź lepiej do Nin, tam ładniejsza laguna :lol: :oczko_usmiech:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2020 21:09

Ale ja tam byłem i było super. Kto zresztą powiedział, że pojadę do Włoch skoro pisałem o Grecji, Turcji...7 letnia córcia się nudzi w Chorwacji, podrośnie i pojadę z żoną sam ponownie. Jedyną atrakcją dla córki jest woda ale tym razem pogoda zniechęca do długiego w niej przebywania. Dla mnie jest ok bo mogę pozwiedzać zatoczki itd ale co dziecko to obchodzi ? :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 06.08.2020 21:18

alechandro napisał(a):Ale ja tam byłem i było super. Kto zresztą powiedział, że pojadę do Włoch skoro pisałem o Grecji, Turcji...7 letnia córcia się nudzi w Chorwacji, podrośnie i pojadę z żoną sam ponownie. Jedyną atrakcją dla córki jest woda ale tym razem pogoda zniechęca do długiego w niej przebywania. Dla mnie jest ok bo mogę pozwiedzać zatoczki itd ale co dziecko to obchodzi ? :wink:

Zabierzcie córkę na Vela Lukę Piaseczek biały w wodzie, długo płytko i ciepła woda :wink:
Tu ją trochę widać. Nasza miała 7 lat na Braću i tam było jej najlepiej.
Ostatnio edytowano 06.08.2020 21:26 przez Habanero, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.08.2020 21:25

marze_na napisał(a):Oceniasz Włochy przez pryzmat swoich wakacji na północy kraju
Puste miejsca w Toskanii w lipcu dla siebie znalazłam, ale jednak we Włoszech w sezonie dominują plaże zorganizowane, zwłaszcza w pełnym sezonie lipiec-sierpień. Akurat szwagierki siostra ma z samego obcasa męża i tam też spędza wakacje i sama mówi o sporym zagęszczeniu i braku przestrzeni. Oczywiście jak pojadą samochodem poza miasteczka to jest luźniej i bez stref z leżakami, ale w miejscowościach kurortowych dominują strefy z leżakami w sezonie. Pod tym kątem w Grecji jest sporoooo lepiej...

marze_na napisał(a):(...) a przecież powszechnie wiadomo, że te prawdziwe zaczynają się na południe od Rzymu :oczko_usmiech:.
To tak jak by pisać, że prawdziwa Polska jest w Krakowie, bo tu była ta prawdziwa stolica kraju, no i w czasie wojny nie zostało miasto zniszczone... :smo:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2020 21:34

Byłem dzisiaj na Vela Luka, plażą jest ok ale jak to z dzieckiem - potrzeba więcej atrakcji itd.
Ja na Brać wrócę na pewno ale raczej tylko z żoną.
Ostatnio edytowano 06.08.2020 21:38 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.08.2020 21:36

piekara114 napisał(a):
marze_na napisał(a):(...) a przecież powszechnie wiadomo, że te prawdziwe zaczynają się na południe od Rzymu :oczko_usmiech:.
To tak jak by pisać, że prawdziwa Polska jest w Krakowie, bo tu była ta prawdziwa stolica kraju, no i w czasie wojny nie zostało miasto zniszczone... :smo:

8O :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.08.2020 21:42

Spotkałam się ze zbliżoną opinią kilkanaście lat temu (jeszcze w LO) wśród Krakusów z dziada pradziada....
To było coś w stylu, że w Krakowie jest serce Polski i tu jest ta prawdziwa stolica kraju, bo historia Polski jest na każdym kroku... Niektórzy w to wierzą, jak i w to, że prawdziwa Chorwacja jest dopiero w Dalmacji Południowej.....

A uważam, że bez względu na kraj, każdy region ma swoje plusy i minusy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.08.2020 21:43

alechandro napisał(a):Byłem dzisiaj na Vela Luka, plażą jest ok ale jak to z dzieckiem - potrzeba więcej atrakcji itd.
Z ciekawości to jakich atrakcji dla córki szukasz?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 06.08.2020 21:47

Nie ja szukam tylko córka chciałaby dmuchańce, zjeżdżalnie czyli to co w Grecji na All. Nigdy nie byłem fanem AI ale pojedziemy, zobaczymy tylko nie wiem w jaki region. Ja chciałbym Kretę lub Kos. Turcja to dla mnie niewiadoma bo nigdy wcześniej nie brałem jej pod uwagę. Niech zobaczy sama i przekona się, że Chorwacja mimo wszystko lepsza.

Co do krajów są gusta i guściki. Ja przykładowo nie lubię Hiszpanii mimo, że sporo osób się nią zachwyca. Do Włoch mam sentyment ale i tak wolę Chorwację bo jak to powiedział Ivan w 2002 r. - do Chorwacji przyjeżdża się tylko raz a później już się wraca. Trudno się nie zgodzić. Znam takich, którzy byli w Chorwacji ale bardziej podoba im się w Bułgarii. Nie byłem, nie wypowiem się ale jeżeli chodzi o Bułgarię to ciężko mi uwierzyć w to, że można stawiać ją wyżej niż cro.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.08.2020 21:55

piekara114 napisał(a):Spotkałam się ze zbliżoną opinią kilkanaście lat temu (jeszcze w LO) wśród Krakusów z dziada pradziada....
To było coś w stylu, że w Krakowie jest serce Polski i tu jest ta prawdziwa stolica kraju, bo historia Polski jest na każdym kroku...

Ja się mogę tylko uśmiechnąć. Z pobłażliwością.
Zwłaszcza żyjąc w tej części Polski, gdzie tak naprawdę każdy jest skądś.

Kończąc włoski OT w tym grecko-chorwackim wątku to tam poprostu różnice miedzy bogatą północą, a biednym południem są widoczne na każdym polu i sami zainteresowani mocno to podkreślają.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2020 07:27

alechandro napisał(a):Znam takich, którzy byli w Chorwacji ale bardziej podoba im się w Bułgarii. Nie byłem, nie wypowiem się ale jeżeli chodzi o Bułgarię to ciężko mi uwierzyć w to, że można stawiać ją wyżej niż cro.
Też nie byłam, ale niektórzy patrzą przez pryzmat hoteli (ich cena/jakość) i all to tu Bułgaria wygra. Mój kolega z pracy (25 l.) 2 lata temu był na odjazdówce (samodzielna organizacja): Bułgaria, Grecja, Albania, i w jego podsuwaniu było (wszędzie hotele z all): najcieplej w Grecji i tu najlepsze plaże, najtaniej w Albanii, najlepsze snurkowanie w Chorwacji, najlepszy hotel, alkohol, wyżywienie Bułgaria. Chyba nie ma kraju europejskiego, który by to wszystko razem miał.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.08.2020 07:33

alechandro napisał(a):Nie ja szukam tylko córka chciałaby dmuchańce, zjeżdżalnie czyli to co w Grecji na All.
Pod tym kątem to chyba Turcja wygrywa. Tam są hotele z ogromnymi parkami wodnymi. I plus taki, że dziecię często prawie za darmo jest w dobrych pakietach rodzinnych (cena dorosłego wyższa, ale sumarycznie taniej, zwłaszcza że córa <10 l.). Akurat od równo roku interesuję się trochę tematem...

Teraz na all pod dzieci na Rodos Beata W. się wybiera, więc może zrobi relację z pierwszej ręki... Ale ma już dwie zaległe, na których mi zależało :twisted: :roll:
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 07.08.2020 12:06

piekara114 napisał(a):,,,,,,,,,,
Też nie byłam, ale niektórzy patrzą przez pryzmat hoteli (ich cena/jakość) i all to tu Bułgaria wygra.
,,,,,,,,,,,

ostatni raz byłem w BG bodaj w 2010 ale zawsze powtarzam
że "branie" wakacji w BG w formule All powinno być
KARANE ! :)
mają tyle knajpek z bardzo dobrym jedzeniem w bardzo dobrych cenach
że w formule All można tylko "stracić",
a tak poza tym to raczej Italia wygrywa,
no ale dla mnie kolosalne znaczenie ma "klimat miejscowości",
Italie super pokazuje
marze_na,
adamosos
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 25.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamosos » 10.07.2022 22:00

błędny temat ;)

Chorwacja i Grecja !
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.07.2022 22:23

adamosos napisał(a):błędny temat ;)

Chorwacja i Grecja !


I zauważyłeś to po prawie dwóch latach ? Brawo Ty. :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja czy Grecja - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone