Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Grecja

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 29.07.2020 11:46

No właśnie z Wrocka mamy loty na Korfu, Kretę i do Aten...
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 29.07.2020 11:47

Z Grecji to poznałem dość dobrze Kretę, która ma swój niesamowity urok.

Szczególnie podoba mi się mniej turystyczna południowa część, wychodząca na Morze Libijskie. Bardziej "afrykański klimat".

W oczy rzuca się również różnica między białymi skałami np. Biokova czy Velebitu a "żółtymi" górami na Krecie.

Z bardziej praktycznych rzeczy: moim zdaniem na Krecie zdecydowanie lepsza kuchnia, więcej miejsca na parking, na plażach, ogólnie większa przestrzeń.
Na minus Krety i Grecji ogólnie przemawia większy nieporządek, więcej śmieci, porozwalane domy - Dalmacja jest raczej "wycacana", zadbana, czystsza. Jeśli ktoś jest estetą, może mu to przeszkadzać.


I... nie myślałem, że to kiedyś powiem, ale jednak powiem - mniej obciążający jest jednak dojaz, a raczej "dolot" samolotem, niż 14h w skupieniu w aucie. Chociaż mam coś takiego w sobie, że jak jestem na Krecie, to tęsknię za Cro.... Ostatnio jak dojeżdżaliśmy do hotelu, po 9 godzinach podróży (2 h przed na lotnisku, lot, bagaże, transfer, zepsuty autobus w trakcie), to jeden pan na głos podsumował: "Dziewiąta godzina podróży... byłbym już na Istrii... :lool: :lool: "

No i jeszcze jedna sprawa, dla mnie, lingwisty ważna: mówię płynnie po chorwacku, po grecku tylko trochę :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.07.2020 11:53

North Slav napisał(a):Ostatnio jak dojeżdżaliśmy do hotelu, po 9 godzinach podróży (2 h przed na lotnisku, lot, bagaże, transfer, zepsuty autobus w trakcie), to jeden pan na głos podsumował: "Dziewiąta godzina podróży... byłbym już na Istrii... :lool: :lool: "
:lol: :lol: Też tak kwituję dolot. Rok temu wrzesień i Lesbos 10 h od wyjścia z domu, a sam lot 2 h. autokar się nie zepsuł...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.07.2020 12:14

Ja generalnie też bardzo lubię jeździć samochodem. Dla mnie przygoda zaczyna się wtedy w momencie zamknięcia drzwi w samochodzie :D
Niestety u ubiegłym roku u mojej młodszej córki przeprawa promowa + kilka godzin w aucie skończyło się pobytem w szpitalu w Sofii. Już wtedy podjęłam decyzję, że w tym roku będzie samolot :roll:
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 29.07.2020 12:22

piekara114 napisał(a):
North Slav napisał(a):Ostatnio jak dojeżdżaliśmy do hotelu, po 9 godzinach podróży (2 h przed na lotnisku, lot, bagaże, transfer, zepsuty autobus w trakcie), to jeden pan na głos podsumował: "Dziewiąta godzina podróży... byłbym już na Istrii... :lool: :lool: "
:lol: :lol: Też tak kwituję dolot. Rok temu wrzesień i Lesbos 10 h od wyjścia z domu, a sam lot 2 h. autokar się nie zepsuł...

Miałem podobne przmyślenia, bo ta Kreta wtedy była awaryjnie, miała być Chorwacja....

BTW. Czy Twój nick ma cos wspólnego z autobusem 114 relacji Bytom - Piekary? ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.08.2020 20:27

W których regionach Grecji woda najcieplejsza w sezonie ?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.08.2020 09:26

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2020 14:19

Dzięki, różnica kolosalne porównując z Chorwacją. Teraz chyba All bo mojemu dziecku nudzi się w cro jeszcze na dodatek przy takiej pogodzie jaka jest obecnie . Wrócę kiedyś do Chorwacji ale sam z żoną, teraz polatam gdzieś ale i tak tam gdzie chciałbym to z dzieckiem nie polecę bo nie ma takich atrakcji jak w Grecji czy Turcji.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 05.08.2020 14:24

alechandro napisał(a):Dzięki, różnica kolosalne porównując z Chorwacją. Teraz chyba All bo mojemu dziecku nudzi się w cro jeszcze na dodatek przy takiej pogodzie jaka jest obecnie . Wrócę kiedyś do Chorwacji ale sam z żoną, teraz polatam gdzieś ale i tak tam gdzie chciałbym to z dzieckiem nie polecę bo nie ma takich atrakcji jak w Grecji czy Turcji.

Gardzisz wakacjami w PL to kombinuj.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.08.2020 14:30

Spora. Ja w lipcu na Pagu miała max 23. Kolega w Grecji na Sithonii miał w tym czasie zupę, z marszu wchodziła jego dziewczyna do wody.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2020 14:37

To prawda, teraz mam kontakt z kolegą, który przebywa na Kos to pisze, że woda 27 C. Tutaj 20 C więc spora różnica. Pozostaje Grecja i Turcja bo z dzieckiem dalej nie polecę.
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 05.08.2020 14:40

Tak, jeśli chodzi o pogodę, temperaturę, to Grecja wygrywa. Ale ja w Grecji nie czuję się tak dobrze jak w Chorwacji. Nie wiem, na czym to polega. W czasie zeszłorocznego - bardzo udanego zresztą - pobytu w Grecji tęskniłam za Chorwacją. W tym roku miały być Włochy - pierwszy raz wakacyjnie. Do nadrobienia kiedyś tam... :roll:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2020 14:49

Też z pewnością zatęsknię bo Chorwacja jest wyjątkowa ale rozłąka wyjdzie na dobre tym bardziej że dla dziecka 7 letniego tutaj nudno. Jest jeszcze Mauritius, Dominikana, Kuba ale to nie kierunki dla dzieci. Piękna jest Sardynia.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 05.08.2020 14:59

Magda O. napisał(a):Tak, jeśli chodzi o pogodę, temperaturę, to Grecja wygrywa. Ale ja w Grecji nie czuję się tak dobrze jak w Chorwacji. Nie wiem, na czym to polega. W czasie zeszłorocznego - bardzo udanego zresztą - pobytu w Grecji tęskniłam za Chorwacją. W tym roku miały być Włochy - pierwszy raz wakacyjnie. Do nadrobienia kiedyś tam... :roll:

Ja mam odwrotnie ...
Po kilkunastu chyba latach w Cro pojechałam (poleciałam :wink: ) do Grecji ... i czuję się tam fantastycznie :hearts:
Pogoda pewniejsza, woda wszędzie gdzie byłam była cieplutka (a ja bardzo ciepłolubna jestem :mrgreen: ), no i zdecydowanie mniej ludzi niż w Cro.
Ale nie powiem, za Cro troszkę tęsknię 8) , więc czytam relecje Cromaniaków :oczko_usmiech:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.08.2020 15:43

alechandro napisał(a):Też z pewnością zatęsknię bo Chorwacja jest wyjątkowa ale rozłąka wyjdzie na dobre tym bardziej że dla dziecka 7 letniego tutaj nudno.
Jeśli dla 7latka w Chorwacji jest nudno to w Grecji też będzie. Wbrew pozorom super piaszczystych plaż w Grecji aż tak wiele nie ma, a pod wodą jest sporo skromniej niż w Cro.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja czy Grecja - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone