Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Chorwacja czy Grecja

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
TJL
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) TJL » 03.03.2016 23:30

Wątek raczej bez sensu...Na zasadzie: spotyka się dwóch Polaków na urlopie zagranicznym i nie znając się, licytują się gdzie każdy z nich był i co widział. Czyli gadka- szmatka..
Pozdrawiam,
Tomek
Torac
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 03.03.2016 23:36

To nie czytaj bezsensownych wątków!
A już pisanie w bezsensownym temacie, bezsensem jest!
Ostatnio edytowano 04.03.2016 12:53 przez Torac, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2016 23:59

klerjeser napisał(a):
W Chorwacji jedzenie jest bardzo dobre, ale trudno porównywać z kuchnią włoską, bo to inne galaktyki ;)

We francuskiej Nicei i Cannes też można wtedy spotkać różnych meneli, bo wtedy policja nie czyści tak promenad jak latem.

Grecja to nie tylko Akropol, także Meteory, Santorini, Asklepion czy wąwóz Samaria, atrakcji z wszechświatowej ligi tam nie brakuje...

W Dubrowniku kręcili Grę o Tron, za to na Skopelos Mamma Mia, a Grek Zorba z Krety to już liga sama w sobie ;)

Ale jaką kuchnią włoską :?: 8)

Np. pizzę najlepszą jadłem do tej pory w Słowenii, a ta Chorwacka była często lepsza niż we Włoszech.
Tak jak w każdym kraju są kucharze-wirtuozi i tacy do d... :wink:

Wszystkie wymienione wąwozy i wyspy trudno mi porównywać z Akropolem, Dubrownikiem i Plitwicami,
Meteory do listy wszechświatowej trzeba dopisać :D
Torac
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.03.2016 00:10

Lednice napisał(a):Meteory do listy wszechświatowej trzeba dopisać :D

Santorini, chyba też.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2016 00:12

TJL napisał(a):Wątek raczej bez sensu...Na zasadzie: spotyka się dwóch Polaków na urlopie zagranicznym i nie znając się, licytują się gdzie każdy z nich był i co widział.

Tu nie chodzi o licytację, tylko o wymianę doświadczeń, porównanie :roll:

Bez sensu to jest, jak się komuś napisze:
no wiesz, stary, nie spodobało mi się :roll:
A ten w odpowiedzi użyje steku wyzwisk, no bo jak się komuś mogło tam nie spodobać :roll:

Wiadomo, że Chorwacja i Grecja są bardzo ładnymi krajami, diabeł tkwi w szczegółach,
a my o tych szczegółach tu dyskutujemy ( póki co bez mordobicia :wink: )

PS: Santorini też 8)
No, pałac Dioklecjana też 8)
Torac
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 04.03.2016 00:26

Mordobicia raczej nie będzie bo wszyscy (lub prawie wszyscy) doceniają walory obu krajów.
8 lat temu też stawiałem na Cro!

Zresztą po wakacjach 2007 (lipiec Brela, sierpień Afitos) zrobiłem sobie bilans tych miejsc i był remis ale później regularniej jeździłem do Cro.
Krzychooo
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 04.03.2016 00:49

Lednice napisał(a):Grecji nie oceniam, bo nie byłem :roll:

Lednice napisał(a):Poza tym Plitwice i Dubrownik trudno porównywać z każdą atrakcją Grecji poza Akropolem.

Tjaaa. Ciekawe rozumowanie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2016 01:28

Dlaczego ciekawe :?: Dla mnie oczywista oczywistość i co w tym dziwnego :?:

Co innego ocena knajp, plaż, kwater, humoru kelnerów, itp.,

co innego ocena znaczenia wielu bardzo znanych miejsc dla światowego dziedzictwie ludzkości :roll:

Nie trzeba być na Akropolu, żeby ocenić jego wielką rolę w dziejach świata 8)
Tak samo tylko kompletny ignorant może stwierdzić, że Dubrownik jest bezwartościowy :roll:
klerjeser
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 04.03.2016 10:14

Lednice napisał(a):
klerjeser napisał(a):
W Chorwacji jedzenie jest bardzo dobre, ale trudno porównywać z kuchnią włoską, bo to inne galaktyki ;)

We francuskiej Nicei i Cannes też można wtedy spotkać różnych meneli, bo wtedy policja nie czyści tak promenad jak latem.

Grecja to nie tylko Akropol, także Meteory, Santorini, Asklepion czy wąwóz Samaria, atrakcji z wszechświatowej ligi tam nie brakuje...

W Dubrowniku kręcili Grę o Tron, za to na Skopelos Mamma Mia, a Grek Zorba z Krety to już liga sama w sobie ;)

Ale jaką kuchnią włoską :?: 8)

Np. pizzę najlepszą jadłem do tej pory w Słowenii, a ta Chorwacka była często lepsza niż we Włoszech.
Tak jak w każdym kraju są kucharze-wirtuozi i tacy do d... :wink:

Wszystkie wymienione wąwozy i wyspy trudno mi porównywać z Akropolem, Dubrownikiem i Plitwicami,
Meteory do listy wszechświatowej trzeba dopisać :D

Ja najlepszą pizzę jadłem w Chicago, fakt, że zrobiona przez Włochów ;)

jaka kuchnia włoska? Jak dla mnie Toskania, Apulia i Sycylia czyli wieprzowe gnaty w sosie z rozmarynem i buccatini z bekonem z sosie paprykowym :)

Trudno ci porównywać, bo nie byłeś....
klerjeser
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 04.03.2016 10:16

[quote="Lednice"Tak samo tylko kompletny ignorant może stwierdzić, że Dubrownik jest bezwartościowy :roll:[/quote]

Tu się mocno zapędziłeś, bo nikt nigdzie czegoś takiego nie napisał.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2016 11:09

Przecież to nie było do nikogo personalnie w tym wątku :D

Taka dygresja :wink:
Kilka razy spotkałem się z hasłem, że "wszystkie muzea na świecie są takie same", "wszystkie zabytki na świecie są takie same", itp.
( czytaj beznadziejne )

Co do kuchni, to ludzie mają różne smaki, nie każdemu smakują np. włoskie makarony
A zły kucharz najlepszy przepis schrzani, tak może być i jest w każdym kraju :wink:
Także we Włoszech 8)
klerjeser
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 04.03.2016 12:20

Lednice napisał(a):Przecież to nie było do nikogo personalnie w tym wątku :D

Taka dygresja :wink:
Kilka razy spotkałem się z hasłem, że "wszystkie muzea na świecie są takie same", "wszystkie zabytki na świecie są takie same", itp.
( czytaj beznadziejne )

Co do kuchni, to ludzie mają różne smaki, nie każdemu smakują np. włoskie makarony
A zły kucharz najlepszy przepis schrzani, tak może być i jest w każdym kraju :wink:
Także we Włoszech 8)

Włochy wbrew pozorom to nie tylko makarony.

Jak dla mnie kuchnia bałkańska w wydaniu chorwackim bazuje na grillu, rybach i owocach morza, czego by nie powiedzieć kuchnie włoska, gracka czy nawet bułgarska są znacznie bogatsze jeśli chodzi o warzywa, zupy, sałatki, zapiekanki itp.

Może się mylę, to moje osobiste obserwacje.
loco1
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) loco1 » 04.03.2016 13:17

Witam
co do pizzy to ja najlepszą jadłem u rodzinki na Sycylii a kupną w centrum Handlowym w Palermo ( takie zaje.....te że az zrobiłem sie głodny )
a w temacie Grecja Chorwacja zdecydowanie to pierwsze :)
klerjeser
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 04.03.2016 14:04

loco1 napisał(a):Witam
co do pizzy to ja najlepszą jadłem u rodzinki na Sycylii a kupną w centrum Handlowym w Palermo ( takie zaje.....te że az zrobiłem sie głodny )
a w temacie Grecja Chorwacja zdecydowanie to pierwsze :)

A propos pizzy. Wersja grecka z Halkidiki z knajpki w naszym hoteliku, za 12 euro, rozmiar średni (!), niebo w gębie ;)

Obrazek
Darkos
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 04.03.2016 16:23

-
Ostatnio edytowano 07.03.2016 14:11 przez Darkos, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???