Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Grecja

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
baunty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2362
Dołączył(a): 17.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) baunty » 02.08.2016 15:22

viltob08 napisał(a):
piekara114 napisał(a):To czekamy na relację i własny ranking plusów i minusów Cro-Gr :papa:


Sama taki zrobię w swojej relacji...pewnie zimą..

wielki - za to, że daaaaaleko, ale za to można coś po drodze zobaczyć ;-)
duży + za jakość kwater, ich cenę i, w naszym przypadku, cenę w knajpkach na zadupiu ;-)
Opinia subiektywna dotyczy Grecji, aczkolwiek z pewnością do Chorwacji wrócimy :-) Poniżej ocena Cro:
- stosunek ceny do jakości kwater, drogo w knajpach, takich, żeby zjeść coś lokalnego i się najeść ( nie myślę o pizzy i frytkach ;-) )
+ plaże z kamieniami ( piasek jednak trochę przeszkadza;-) ), no i bliżej :papa:


To z założenia nie miała być relacja, tylko właśnie opis subiektywnych odczuć w jednym i drugim kraju oraz ich porównanie - nie tylko moich, bo pewnie nie tylko ja bardzo chętnie poznam opinie innych forumowiczów .
Jeśli czas pozwoli, to chciałbym opisać w/w wraz z krótkim opisem oraz zdjęciami odwiedzonych miejsc.
Jeśli zachęci to kogoś do odwiedzenia Grecji, to będzie bardzo miło .

Największy minus to właśnie odległość, co już Vitob napisał.
Poruszył też kwestię kwater i ich odległości od morza.
W Grecji jest z tym dużo lepiej, w wątku o pływaniu w Grecji wyrzuciłem zdjęcie naszej kwatery (drugiej, bo zmieniliśmy z powodu przedłużenia pobytu).
Placilismy 50 euro, za dwupokojowy apartman z łazienką, klimą, bardzo dużym tarasem i w pełni wyposażoną kuchnią.
Co 2-3 dni wymiana ręczników i codzienne sprzątanie.
Cena ustalana bez targowania.
Wrzucę i tu zdjęcie.
W pierwszym miejscu placilismy 45 euro ze śniadaniem, ale był jeden pokój z aneksem kuchennym (klimą, łazienką i balkonem). Cena z bookingu.
Załączniki:
nameUnknown-800x450.jpg
Nasza kwatera, to drugi budynek od prawej, pierwsze piętro.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 02.08.2016 16:04

Może być i porównanie, ale na Grecję z chęcią popatrzę.
A gdzie dokładnie byłeś i o jakim wątku piszesz?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2016 16:13

piekara114 napisał(a):Może być i porównanie, ale na Grecję z chęcią popatrzę.
A gdzie dokładnie byłeś i o jakim wątku piszesz?

To pewnie ten watek >>> plywanie-pontonem-ribem-motorowka-w-grecj-t49346-90.html#p1758913
Zibi1222
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zibi1222 » 15.12.2017 23:05

Chorwacja jest blisko mieszkam w lubelskim Chełm. Pierwszy raz do Chorwacji zajechaliśmy w jeden dzień fakt że zajechaliśmy o północy do Crikvenicy i czekaliśmy do rana w samochodzie, rano biuro turystyczne i wynajęcie kwatery. Alfabet łaciński nie to co w Grecji w mniejszych miejscowościach brak łacińskich nazw miejscowości. Z Chorwatem można się w ostateczności dogadać po polsku - podobnie brzmiące liczebniki. Grecja angielski czasem niemiecki.
Koszty dojazdu do Chorwacji to pół kosztów dojazdu i czasu jak do Grecji.
Samochodem tylko jedna kontrola paszportowa Węgry / Chorwacja i nie opuszczam Unii Europejskiej .
Grecja - granica Węgry/ Serbia kontrola paszportowa , a czasem celna następnie granica Serbia / Macedonia kontrola paszportowa a czasem celna oraz Macedonia / Grecja Kontrola paszportowa i czasem celna wjazd na teren Unii.
Trzy do jednego wygrywa Chorwacja
Grecja to jednak starożytność: Mykeny, Akropol Epidavros ,Olimpia, Pałac Knossos , miejsca znane z mitów greckich.
Dotarcie na Peloponez to jednak praktycznie trzy dni jazdy samochodem Grecja półocna 2 dni jazdy.
pawelh
Cromaniak
Posty: 1318
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelh » 29.07.2020 06:34

Z powodu licznych ptoblemów powróciliśmy do Chorwacji a wyspa Hvar dzielnie udawała Grecję
Ale gdy na granicach będzie normalnie to znowu pojedziemy do Grecji.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.07.2020 07:41

Ja już po tegorocznej Chorwacji (Pag i jestem zachwycona) i taki plan był od początku, więc wirus wiele nie namieszał. Dziś marzy mi się wrzesień i samolotówka na Kos, Rodos czy Zakyntos (ceny w bp świetne). Ale... raz trzeba syna przekonać, aby z nami poleciał, bo nie mam komu go na tydzień podrzucić, a jednak 17-latka nie zostawię samego, i dwa... te nieszczęsne testy wyrywkowe na lotnisku, strasznie mnie to zniechęca i blokuje gdzieś w głowie... Liczę, że może Grecy końcem high sezon zniosą te testy (np. od 1 września), aby przedłużyć sezon, bo jak czytam i słyszę to mega pusto na miejscu....
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.07.2020 07:56

piekara114 napisał(a):Ja już po tegorocznej Chorwacji (Pag i jestem zachwycona) i taki plan był od początku, więc wirus wiele nie namieszał. Dziś marzy mi się wrzesień i samolotówka na Kos, Rodos czy Zakyntos (ceny w bp świetne). Ale... raz trzeba syna przekonać, aby z nami poleciał, bo nie mam komu go na tydzień podrzucić, a jednak 17-latka nie zostawię samego, i dwa... te nieszczęsne testy wyrywkowe na lotnisku, strasznie mnie to zniechęca i blokuje gdzieś w głowie... Liczę, że może Grecy końcem high sezon zniosą te testy (np. od 1 września), aby przedłużyć sezon, bo jak czytam i słyszę to mega pusto na miejscu....


To z tym 17-latkiem może być ciężko :oczko_usmiech:
Beata, ja też się obawiałam tych testów ale jednak chęć wakacji w fajnym miejscu zwyciężyła. Mam jednak nadzieję, że nie trafimy na te testy :|
Jeśli chodzi o Grecję to sprawdź sobie ceny lotów. Mnie np. dla 2+2 wakacje wychodzą połowę taniej bez bp. Sprawdzałam ten sam hotel w tym samym terminie. Wiadomo tylko transfer lotniskowy musimy sobie sami ogarnać :wink:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.07.2020 08:02

Na razie robię tylko przymiarkę, ale #lotnawakacje jest tylko do końca sierpnia, a mają fajne bezpośrednie kierunki, które normalnie są nie do wyhaczenia. Myślę o formie wyjazdu jak na Lesbos czyli lot+transfer+nocleg bez wyżywienia i teraz na połowę września mam oferty po 2 500 zł za naszą trójkę, a myślę, że cena jeszcze coś może spaść lub będzie większy wybór. Myślę, że na te 3 wyspy będzie ciężko przebić cenę przy samodzielnym organizowaniu.
Jaką linią lecisz na Rodos?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.07.2020 08:27

piekara114 napisał(a):Na razie robię tylko przymiarkę, ale #lotnawakacje jest tylko do końca sierpnia, a mają fajne bezpośrednie kierunki, które normalnie są nie do wyhaczenia. Myślę o formie wyjazdu jak na Lesbos czyli lot+transfer+nocleg bez wyżywienia i teraz na połowę września mam oferty po 2 500 zł za naszą trójkę, a myślę, że cena jeszcze coś może spaść lub będzie większy wybór. Myślę, że na te 3 wyspy będzie ciężko przebić cenę przy samodzielnym organizowaniu.
Jaką linią lecisz na Rodos?


No to faktycznie cena bardzo dobra, raczej nie do przebicia. Jednak w sezonie ceny wycieczek są znacznie wyższe a z dwójką dzieci jest też trochę trudniej.
My lecimy właśnie lotem, skusił mnie ten lot bezpośredni i cena. Patrzyłam też na Zakyntos ale gorzej było z noclegami. Kusił tez Skiatos :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.07.2020 08:35

Koleżanka jutro na Kretę leci, też LOTem w ramach tej akcji. Bilety kupione w sobotę i za 2+2 + jeden duży bagaż zmieściła się w 3 tys. Z ciekawości kiedy swoje bilety kupowałaś?

Mnie kusi kupienie biletów, ale obawiam się, że teraz wolne kraje mogą jakieś restrykcje wprowadzić (np. obowiązkowy płatny test) i nie chcę ryzykować... Mnie też Cypr kusi, choć już 2krotnie byłam, a tam mega pewna pogoda...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.07.2020 08:46

piekara114 napisał(a):Koleżanka jutro na Kretę leci, też LOTem w ramach tej akcji. Bilety kupione w sobotę i za 2+2 + jeden duży bagaż zmieściła się w 3 tys. Z ciekawości kiedy swoje bilety kupowałaś?

Mnie kusi kupienie biletów, ale obawiam się, że teraz wolne kraje mogą jakieś restrykcje wprowadzić (np. obowiązkowy płatny test) i nie chcę ryzykować... Mnie też Cypr kusi, choć już 2krotnie byłam, a tam mega pewna pogoda...


Ja kupowałam jakieś 2 tygodnie temu, czyli ok. miesiąc przed wylotem. Lot z Okęcia za 2+2 i 1 duży bagaż zapłaciłam 1830,00 a było by 250 mniej ale wylogowało mnie z systemu i kolejnym razem cena była już wyższa.
Do tego apartament w hotelu 2+2 all-in mam za 5400,00 na 13 nocy. Ta sama wycieczka z biura kosztuje 13.600,00 :D
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 29.07.2020 10:17

Beata W. napisał(a):Do tego apartament w hotelu 2+2 all-in mam za 5400,00 na 13 nocy.

Możesz podać jaki to hotel?
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.07.2020 10:22

Garo&Justa napisał(a):
Beata W. napisał(a):Do tego apartament w hotelu 2+2 all-in mam za 5400,00 na 13 nocy.

Możesz podać jaki to hotel?


Delfina Resort, na zdjęciach wygląda ok. Zobaczymy jak będzie w realu :oczko_usmiech:
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 29.07.2020 10:29

Dzięki, mylę o Grecji po sezonie i by oczywiście samemu coś znaleźć
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 29.07.2020 10:44

Garo&Justa napisał(a):Dzięki, mylę o Grecji po sezonie i by oczywiście samemu coś znaleźć


Myślę, że po sezonie będzie w czym wybierać :D
Tylko jak Piekara pisała promocja w LOT podobno do końca wakacji a chyba nic taniego nie lata bezpośrednio na Rodos i wiele innych wysp.
Udanego szukania no i wyjazdu :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja czy Grecja - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone