Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja czy Grecja

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.02.2016 20:21

Może autor się obudzi i zacznie przedstawiać swoje punkty na rzecz Cro i na rzecz Grecji, bo jestem bardzo ciekawa opinii.

Grecja jeszcze przed nami.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 28.02.2016 22:26

tak na 2016 rok to uważam że:
a/ Chorwacja:
- bliskość, gdziekolwiek by nie pojechać to dla mnie (Śląsk) jeden dzień
- stabilniejsza sytuacja polityczna
b/ Grecja
- taniej - (paliwo oprócz LPG, apartamenty, gastronomia, zabytki)
- wyższa jakość usług: apartamentowych, gastronomicznych
- lepsze plaże
- mniejsze tłumy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 28.02.2016 22:31

Torac napisał(a):tak na 2016 rok to uważam że:

Do Grecji na nie trzeba zapisać potencjalne problemy na granicach
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 28.02.2016 22:32

Dla mnie Chorwacja Nr 1, Grecja może kiedyś jak się uspokoi sytuacja.

Wiadomość dnia :arrow: http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, ... omosc.html
Ostatnio edytowano 28.02.2016 22:53 przez pablos77, łącznie edytowano 2 razy
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.02.2016 22:39

Co do punktu taniej niestety się nie zgodzę. Kwatery droższe, w knajpach drożej, w sklepach drożej - jak by nie patrzył wszystko w euro. Porównanie z 2013 kiedy to byliśmy na Lefkadzie 9 dni a w drodze powrotne 5 dni orebić.
Np. Apartamenty - Lefkada 30 euro - Orebic 25 euro
Piwo w knajpie - Lefkada 3 euro - Orebic 15 kun
fanta/cola 2l w sklepie - Lefkada 2 euro - Orebic - 10 kun.

Pozdrawiam.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.02.2016 22:45

piekara114 napisał(a):
Torac napisał(a):tak na 2016 rok to uważam że:

Do Grecji na nie trzeba zapisać potencjalne problemy na granicach



Dokładnie. Z dziećmi w tym roku samochodem na pewno nie zaryzykuję. Więc w tym roku Chorwacja ( nr 1 ) a za rok może Grecja??? Albo Włochy? fajne ale trochę inna bajka :hut:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 28.02.2016 22:54

sytuacja na granicach to pkt który zawarłem w szeroko rozumianej sytuacji politycznej.
Ogólnie korki w drodze do Grecji są mniej powszechne niż na autostradach chorwackich.
Jeśli chodzi o ceny to piszę również bardzo szeroko czyli np. za 10E zjem w Grecji szeroki wachlarz potraw a Cro w zasadzie pizze. Miałem na myśli szerokie spektrum cen i usług takich jak: wstępy, paliwo, parkingi opłat autostradowych, kawy.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 28.02.2016 23:11

Niestety wszystko jeśli chodzi o ceny ze względu na euro w Grecji na plus Chorwacji. Sam dojazd ze względu na odległość jest sporo droższy. Jeśli chodzi o autostrady na Lefkadę tu na plus Grecji ale jeśli jedziesz np na Peloponez tam sam przejazd mostem 15 euro. Wejście na Akropol a mury w Dubrowniku? Zdecydowanie taniej Dubrownik.

Więc aspekt cen wg. mnie Cro wygrywa. Do tego doliczając sentyment :?: Dla mnie przynajmniej raz na dwa lata musi być Chorwacja bo inaczej się nie da :oczko_usmiech:
Grecja jest bardzo ok więc też będzie. W pierwszej kolejności teraz Korfu lub Peloponez :hut:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 28.02.2016 23:26

Most na Peloponez jest obiektem dosyć specyficznym i oczywiście nie tanim. Jako alternatywe mamy kanał koryncki.
Jeśli chodzi o koszty dojazdu to racja, moją opinię na ten temat zawarłem w zalecie chorwackiej związanej z odległością.
Ostatnie pobyty w Cro opłacałem na poziomie 40E/2 osoby, za podobne podobne pieniądze mam w Grecji pokój ze śniadaniem bogacej wyposażonym.
W Grecji nie pytam czy jest klima bo to oczywistość, również taksa jest wliczona zawsze.
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 29.02.2016 01:08

Grecja
1.Większy kraj, większe możliwości , o Chorwacji mówimy jako kraju tysiąca wysp , Grecja ma ich 2500 ,zdecydowanie dłuższa linia brzegowa a co za tym idzie więcej plaż , takich gdzie w szczycie sezonu jest luzik ,ba nawet puste były.
2.Jest dalej ale czy aż tak, by się zniechęcić do podróży, każdy zrobi jak uważa. Do Orebica przez Mostar mam 1700 km to te 300 więcej do Sarti nie robi chyba wielkiej różnicy, zwłaszcza ,ze ON tańszy i w Serbii i Macedonii.
W zeszłym roku Peloponez i tak jakoś wyszło 6 tys.
3.Ostatnie 3 lata ,wyjazdy w ciemno płaciłem za dobre studia 40e w lipcu (dla 2+2 nastolatki po 10ym ) za 4 osoby a jak 60 to z 2 sypialniami , raz skorzystałem z campingu, bo namiot nówka nierozpakowany i przybory przez 2 lata woziłem , tak dla uspokojenia, wyszło 30e (Tsireli.gr w kalamitsi )
4.Knajpki wg mnie plus dla GR za całokształt.
5.Woda ciepła , żar z nieba , niekiedy to minus .
6.Zabytki a jest co zobaczyć ,dzieci z reguły wstęp darmowy.
Ale to moje zdanie , pisane po północy .
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 02.03.2016 07:32

Beata W. napisał(a):na Peloponez tam sam przejazd mostem 15 euro.

Można przepłynąć promem, jest taniej.
Albo tak jak napisał Torac - przejechać nad kanałem korynckim.
Beata W. napisał(a):Wejście na Akropol a mury w Dubrowniku? Zdecydowanie taniej Dubrownik.

A to nieprawda.
Akropol - wstęp to 12 euro, a w cenie jeszcze kilka zabytków starożytnych Aten.
Dubrownik - byłem dawno, kiedy bilet kosztował 30 kun. Teraz zdaje się to wydatek 100 kun, więc jest jednak nieco drożej niż Akropol.
klerjeser
zbanowany
Posty: 426
Dołączył(a): 21.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) klerjeser » 02.03.2016 08:13

Gastronomia, to rzeczywiście mocny punkt Grecji, kuchnię mają znacznie bogatszą niż chorwacka. I rzeczywiście jest nieco taniej w knajpach i w sklepach. Opieram się na ostatnich trzech latach, gdy zaliczyliśmy raz Chorwację i 2 x Grecję. Dużego piwka za 1,5 euro w barze w Chorwacji raczej nie kupi ;)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 02.03.2016 15:49

kulka53 napisał(a):
Beata W. napisał(a):na Peloponez tam sam przejazd mostem 15 euro.

Można przepłynąć promem, jest taniej.
Albo tak jak napisał Torac - przejechać nad kanałem korynckim.
Beata W. napisał(a):Wejście na Akropol a mury w Dubrowniku? Zdecydowanie taniej Dubrownik.

A to nieprawda.
Akropol - wstęp to 12 euro, a w cenie jeszcze kilka zabytków starożytnych Aten.
Dubrownik - byłem dawno, kiedy bilet kosztował 30 kun. Teraz zdaje się to wydatek 100 kun, więc jest jednak nieco drożej niż Akropol.



Nad kanałem jechaliśmy drogą powrotną z Aten i zdecydowanie wieczorem po całym dniu zwiedzania w upale nie był to dobry wybór :cry: A o promie niestety nie wiedziałam.
Natomiast co do wstępu na Akropol absolutnie nie podważam tej ceny bo uważam, że sam Akropol oraz widok na Ateny są tego warte.
Kiedy byliśmy ostatni raz w Dubrowniku też płaciliśmy jakoś taniej ale dokładnie nie pamiętam.

Pozdrawiam
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 02.03.2016 15:52

klerjeser napisał(a):Gastronomia, to rzeczywiście mocny punkt Grecji, kuchnię mają znacznie bogatszą niż chorwacka. I rzeczywiście jest nieco taniej w knajpach i w sklepach. Opieram się na ostatnich trzech latach, gdy zaliczyliśmy raz Chorwację i 2 x Grecję. Dużego piwka za 1,5 euro w barze w Chorwacji raczej nie kupi ;)


Szczerze mówiąc to w Grecji w barze też nie widziałam piwa za 1,5 euro :?:
omoz
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) omoz » 02.03.2016 16:45

Po Grecji nie chcę już jechać na kamieniste i zatłoczone plaże Chorwacji. Chociaż jest dalej i drożej to tylko plaże Lefkady.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Chorwacja czy Grecja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone