Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bośnię...

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015
Trasa przez Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bośnię...

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 03.07.2019 08:07

Witam. Wiem, że tytuł może niektórych trochę zaskoczyć :) W tym roku w drodze do Chorwacji postanowiłem zrobić małą objazdówkę. Link do trasy poniżej. Dlaczego tak? Ano dlatego, że chciałbym przejechać się słynną trasą Transfogarską w Rumunii, po drodze też jest parę miejsc do zobaczenia. Tam będę miał jeden nocleg. Drugi nocleg planuje w Sarajewie. W Sarajewie już byłem ale tylko przejazdem a chciałbym zwiedzić to miasto dokładniej - zasługuje na to. Być może ktoś już tak jechał w całości bądź odcinkami. Jeżeli tak to podsuńcie jakieś swoje przemyślenia nt. mojej trasy. Pozdrawiam

link do trasy - https://goo.gl/maps/VhEren8pAqZDB8SN7
Ostatnio edytowano 03.07.2019 08:41 przez dodi79, łącznie edytowano 2 razy
koval
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 06.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koval » 03.07.2019 08:30

Popraw linka z Map Google, bo pokazuje ci zwykłą trasę przecz Czechy, Austrię i Słowenię :oczko_usmiech:
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 03.07.2019 08:34

koval napisał(a):Popraw linka z Map Google, bo pokazuje ci zwykłą trasę przecz Czechy, Austrię i Słowenię :oczko_usmiech:



hmmm... ja otwieram z tego linka i jest ok... :?
koval
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 183
Dołączył(a): 06.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) koval » 03.07.2019 08:38

Może to wina tego, że patrzę na telefonie
dodi79
Croentuzjasta
Posty: 128
Dołączył(a): 19.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dodi79 » 03.07.2019 08:42

koval napisał(a):Może to wina tego, że patrzę na telefonie


miałeś rację... już poprawiłem...
memaka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) memaka » 27.07.2019 21:20

Z gogle map jest tak, że jak przesuwamy trasę ręcznie, nie odzwierciedla tego w linkach na telefon itp. Trzeba więcej punktów trasy wrzucić i wtedy się pokrywa, ot taki minusik map z gogle. Ogólnie są ok.
leszekadamek
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekadamek » 28.07.2019 21:29

Witam wszystkich forumowiczów - to mój pierwszy post na forum - i od razu pytanie:
Dodi79, jak udała się wycieczka? Warto pojechać tą samą drogą?
Pozdrawiam
Leszek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11188
Dołączył(a): 27.08.2012
OT-Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.07.2023 18:38

marekkowalak napisał(a):
bruce willis napisał(a):podpinam się ... planuję wyjazd w poniedziałek, trasa tylko drogi bezpłatne ... Słowacja - Żylina, Nitra i Komarno, Węgry - Szekesfehervar, Mohacz, CR - Osijek, Żupanija i dalej BiH - Tuzla, Sarajevo, Mostar i znów CR - Ploce .... ktoś wie jak ta trasa? może ktoś jechał? korki? TIRy na drogach :) ?
z góry dzięki za podpowiedzi


Generalnie powiem tak: jeśli przejedziesz na raz, bez noclegów, tą trasę tak jak sobie zaplanowałeś, czyli wszystkie kraje bezpłatnymi, to w Sarajewie nie będziesz wiedział jak się nazywasz i nie będziesz chciał więcej wsiąść do samochodu....
Zrobisz jak zechcesz, ale na takiej długiej trasie oszczędności na autostradach moim zdaniem nie mają sensu.


Nie zawsze zgadzam się z userem @marekkowalak, ale tutaj akurat ma 100% racji i lepiej bym tego nie ujął. Oczywiście każdy jest innym kierowcą oraz ma swoją wytrzymałość, ale nigdy więcej tej i podobnej przeprawy na raz, a jechałem na nocleg do Sarajeva i z Sarajeva.

W BiH jest tak słabo z wyprzedzaniem, że cieszyłem się na widok PL ciężarówek, które wywoływałem przez CB i pomagały się wyprzedzać.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11188
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 26.07.2023 20:47

Twoim wariantem trzeba by chyba TAK, 14 godz obecnie wychodzi, to grubo, a jeszcze przerwy trzeba robić, chyba że @marekkowalak coś innego zaproponuje lub inaczej to widzi;
Od Sarajeva do Ploce nie ma co wymyślać, jedna droga...
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 26.07.2023 21:18

Ja bym skorzystał z chorwackiej autostrady od Beli Monastir do bośniackiej granicy. To tylko 5 Euro a odpoczniesz trochę po minięciu Węgier.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 412
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 26.07.2023 23:34

Wez juz nie kombinuj wydaj te 200 zl na te autostrady i jedz normalnie jak czlowiek dojedziesz szybciej bezpieczniej bez mandatu a skoro masz dobre auto to cie stac na oplaty bo to wszystko kupy sie nie trzyma.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.07.2023 23:59

te kiero napisał(a):Twoim wariantem trzeba by chyba TAK, 14 godz obecnie wychodzi, to grubo, a jeszcze przerwy trzeba robić, chyba że @marekkowalak coś innego zaproponuje lub inaczej to widzi;
Od Sarajeva do Ploce nie ma co wymyślać, jedna droga...


Zgadzam się, tak jak to wyrysował w GM te kiero, to będzie najlepsza opcja, chociaż ja osobiście kupiłbym winietę węgierską i pojechał przez Bratysławę, Budapeszt i Miszkolc autostradami. Ale ja jestem wielbicielem autostrad - jeśli Ty wolisz przez Węgry krajówkami (i jak widzę, rozsądnie to argumentujesz), to tak jak pokazał te kiero, będzie najlepiej.

A w ogóle to jak już będziesz blisko Sarajeva, to grzechem byłoby nie zrobić sobie tam noclegu i nie pozwiedzać chociaż kilka godzin. Nie pożałujecie - dla mnie osobiście nie ma piękniejszego miasta na Bałkanach.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 207
Dołączył(a): 06.02.2015
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 27.07.2023 09:56

Osobiście też polecam nocleg w Sarajewie i kolejkę linowa z widokiem na panoramę miasta.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11188
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.07.2023 11:01

mchrob napisał(a):Ja bym skorzystał z chorwackiej autostrady od Beli Monastir do bośniackiej granicy. To tylko 5 Euro a odpoczniesz trochę po minięciu Węgier.

Zerknąłem na GM i autostradą nawet dalej się da pojechać. Nareszcie cos się dzieje.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 06.10.2017
Re: Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 27.07.2023 11:18

te kiero napisał(a):
mchrob napisał(a):Ja bym skorzystał z chorwackiej autostrady od Beli Monastir do bośniackiej granicy. To tylko 5 Euro a odpoczniesz trochę po minięciu Węgier.

Zerknąłem na GM i autostradą nawet dalej się da pojechać. Nareszcie cos się dzieje.

Jest tam duże przejście graniczne autostradowe i kawałek autostrady po bośniackiej stronie. Jechałem tamtędy w zeszłym roku, jeszcze wtedy nie było odcinka powyżej Osijeka. Ale widać też że Węgrzy robią autostradę od Peczu do granicy. Dzieje się :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry, Rumunię, Serbię, Bośnię...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone