Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Niemcy, Austrię i Słowenię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damnes82
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) damnes82 » 18.06.2020 10:17

daszma2 napisał(a):Właśnie jestem w trakcie trasy Cieszyn - Niemcy-Austria-Słowenia-Pakostane. Z racji że jedziemy z dziecmi to mamy nocleg w Austrii w Gmunden - polecam. Wyjechaliśmy z Cieszyna dziś o 1 w nocy a w Gmunden zameldowaliśmy się około 11 pokonalismy 1085km. Jutro ruszamy dalej. Jeśli chodzi o drogę to jedynie okolice Regensburg trochę się korkowalo bo buduja tam droge. Oprocz tego parę zwężeń w Niemczech.
Ogólnie spoko droga bo ciągle autostrady. Po drodze spotkaliśmy tylko jedno auto z Polski oczywiście mówię za miejscowością Hof w Niemczech.


daszma, mogę prosić o namiar na nocleg 28.06 będziemy musieli jechać taka trasą jak ty, też jedziemy do Pakostane z Będzina.
Pozdrawiam,
Damian
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 18.06.2020 19:42

https://www.ferienwohnung-aoli.at/ to jest ten apartament polecam spoko kontakt blisko centrum i ma wszytko co potrzebne
Pozdrawiam
Przemasss
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 10.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemasss » 18.06.2020 22:17

Pomijając kwestie koronawirusowe, które ostatnio zmieniają plany z dnia na dzień, mam pytanie odnośnie trasy z północno - zachodniej części Polski. Wstępnie planujemy jechać przez Niemcy - Austrię - Słowenię. I teraz kwestia taka, że zależy nam również na funu z trasy. Nocleg zaplanowałbym gdzieś w Austrii, a trasy do wyboru widzę dwie. Jedna kierując się na Maribor, a druga kierując się na Lublane przez tunel Karawanken. Czy ta trasa bardziej zachodnia (przez Karawanken) jest warta przejazdu z powodu widoków?
Toma76
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 23.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Toma76 » 18.06.2020 22:34

Jak lubisz górskie widoki to warto, jak nie byłeś zobacz Grossglockner będziesz zadowolony.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.06.2020 05:54

Przemasss napisał(a):Czy ta trasa bardziej zachodnia (przez Karawanken) jest warta przejazdu z powodu widoków?
Jest warta każdego kilometra. A jak znajdziesz więcej czasu to zahacz o Salzburg.
W Alpy sugeruję wjeżdżać "bladym świtem*" i bez pośpiechu.
Delektować się wyłaniającymi się z mroku masywami (ja mam z tego więcej "radości" niż oglądanie ich za dnia).
Patrzeć jak różowieją koniuszki szczytów gdy są muskane przez pierwsze promienie...
Olga wtedy śpi, a ja "załączam tempo ciężarówki" i się gapię.


* trochę przed wschodem słońca
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.06.2020 06:03

Przemasss napisał(a):Pomijając kwestie koronawirusowe, które ostatnio zmieniają plany z dnia na dzień, mam pytanie odnośnie trasy z północno - zachodniej części Polski. Wstępnie planujemy jechać przez Niemcy - Austrię - Słowenię. I teraz kwestia taka, że zależy nam również na funu z trasy. Nocleg zaplanowałbym gdzieś w Austrii, a trasy do wyboru widzę dwie. Jedna kierując się na Maribor, a druga kierując się na Lublane przez tunel Karawanken. Czy ta trasa bardziej zachodnia (przez Karawanken) jest warta przejazdu z powodu widoków?

Akurat główna kwestia koronawirusowa to taka ze nie możesz planować noclegu w Austrii na ta chwilę - tylko tranzyt jest dopuszczalny.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 19.06.2020 06:34

mchrob napisał(a):Akurat główna kwestia koronawirusowa to taka ze nie możesz planować noclegu w Austrii na ta chwilę - tylko tranzyt jest dopuszczalny.
Nie zgadza się. Można już normalnie "turystykować". Od 16.06.2020 Polska jest na "normalnej liście".
https://www.oesterreich.gv.at/themen/fr ... virus.html
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1912
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 19.06.2020 07:22

boboo napisał(a):
mchrob napisał(a):Akurat główna kwestia koronawirusowa to taka ze nie możesz planować noclegu w Austrii na ta chwilę - tylko tranzyt jest dopuszczalny.
Nie zgadza się. Można już normalnie "turystykować". Od 16.06.2020 Polska jest na "normalnej liście".
https://www.oesterreich.gv.at/themen/fr ... virus.html

Przepraszam za dezinformację - posiłkowałem się nieaktualną strona naszego MSZ https://www.gov.pl/web/dyplomacja/austria
W natłoku ostatnich informacji nie zwróciłem uwagi że zostaliśmy już przez nich uznani za bezpieczny rejon.
ma_ko
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.03.2019
Pierwsza podróż do chorwacji, przez Niemcy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma_ko » 21.04.2024 09:53

Witam, wybieramy się z rodzinką pierwszy raz do chorwacji w tym roku, w okolice Zadaru. Jesteśmy z Gorzowa, Lubuskie i tu kilka pytań:

1. Którędy najlepiej jechać? Czytałem wcześniejsze tematy ale wiadomo czasy się zmieniają co chwila nowe przepisy opłaty itp. Znajomi polecają przez niemcy coś jak na zalaczonym zdjeciu. Podobno mało opłat i dość optymalna trasa.
2. Właśnie jak z opłatami, w niemczech chyba nie ma opłat tak? Można też w tej trasie okrążyć Słowenie podobno
3. Noclegi, czy da się bez? Wychodzi 1500km i ok 14 godzin kierowców jest 2 (ja i ojciec) Czy może lepiej gdzieś się zatrzymać, czy lepiej wyjechać rano czy wieczorem?

Dzięki za odp. na pytania, może takie tematu już były. Prosiłbym o nieusuwanie tematu gdyby coś naruszał ew. przeniesienie go do odpowiedniego działu...
Załączniki:
trasaniemiecka-chorwacja.jpg
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 571
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Pierwsza podróż do chorwacji, przez Niemcy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 21.04.2024 11:26

Słowenię zawsze da się okrążyć, chociaż z twojej trasy to nie wynika. Pytanie, po co chcesz ją okrążyć?

14 godzin to tylko na mapie i jazda "na czysto". Dolicz postoje na tankowanie, toaletę, posiłki i wyjdzie ci dodatkowo półtorej godziny. Ponadto na czas jazdy wpływa też dzień tygodnia i termin, w którym chcesz jechać. Czas jazdy wyliczony wieczorem 20 kwietnia może się sporo różnić od tego w dzień 3 sierpnia.

Godzin jazdy ci nie doradzę, to indywidulane preferencje. Je jeżdżę w tamtą stronę z noclegiem, w cywilizowanych godzinach, tak oby dojechać wypoczętym na miejsce w miarę wcześnie drugiego dnia.
ma_ko
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.03.2019
Re: Pierwsza podróż do chorwacji, przez Niemcy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma_ko » 21.04.2024 13:21

Dzięki za informację co do Słowenii słyszałem poprostu że słowenia ma chyba najdroższe winiety ale to jeszcze do przemyślenia. Wyjeżdzamy 16 czerwca w niedzielę
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10881
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Pierwsza podróż do chorwacji, przez Niemcy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 21.04.2024 18:40

ma_ko napisał(a):Witam, wybieramy się z rodzinką pierwszy raz do chorwacji w tym roku, w okolice Zadaru. Jesteśmy z Gorzowa, Lubuskie i tu kilka pytań

Gorzów Wlkp? Pytam bo Twoja trasa nie wskazuje na start z Gorzowa Wlkp, a innego tam nie znam. Jak typowo z Gorzowa to GM pokazuje 3 warianty trasy i tylko jedna częściowo przez Niemcy. Wariant typowo niemiecki z samego Gorzowa to na teraz 1g20min dłużej niż trasy wskazane przez GM, więc chyba sensu nie ma.
ma_ko napisał(a):1. Którędy najlepiej jechać? Czytałem wcześniejsze tematy ale wiadomo czasy się zmieniają co chwila nowe przepisy opłaty itp. Znajomi polecają przez niemcy coś jak na zalaczonym zdjeciu. Podobno mało opłat i dość optymalna trasa.

Jeżeli start jest z miejsca wskazanego na Twojej mapie to jak najbardziej jechałbym przez Niemcy :idea:
ma_ko napisał(a):2. Właśnie jak z opłatami, w niemczech chyba nie ma opłat tak? Można też w tej trasie okrążyć Słowenie podobno

Na tej zaznaczonej trasie, jeśli dobrze pamiętam są 2 płatne tunele (Bosruck i Gleinalm), chyba że coś się zmieniło przez kilka lat
ma_ko napisał(a):3. Noclegi, czy da się bez? Wychodzi 1500km i ok 14 godzin kierowców jest 2 (ja i ojciec) Czy może lepiej gdzieś się zatrzymać, czy lepiej wyjechać rano czy wieczorem?

Tutaj kwestia bardzo subiektywna, ale z grubsza dobrze napisał w tym wypadku @marecky

ma_ko napisał(a):Dzięki za informację co do Słowenii słyszałem poprostu że słowenia ma chyba najdroższe winiety ale to jeszcze do przemyślenia. Wyjeżdzamy 16 czerwca w niedzielę

Są drogie, na tak długiej trasie bym osobiście nie omijał autostrad, chyba że po drodze widział na GM jakiś potężny korek.
nosferatu7
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 18.03.2015
Re: Pierwsza podróż do chorwacji, przez Niemcy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) nosferatu7 » 21.04.2024 20:59

Jak z Gorzowa to sypac na południe S3. Granicę Pl przekroczyć w Lubawce, a potem przed brnem, to już autostrady. Raz tak jechałem, i chyba w tym roku też tak powtórzę.
4 razy przekraczłame granicę w Boboszoewie i leciałem na Ołomuniec, ale żeby tam się dostać to trzba zwiedzić czeske peryferie, gdzie psy d... szcekają.
ma_ko
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.03.2019
Re: Pierwsza podróż do chorwacji, przez Niemcy?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ma_ko » 22.04.2024 07:45

te kiero napisał(a):
ma_ko napisał(a):Witam, wybieramy się z rodzinką pierwszy raz do chorwacji w tym roku, w okolice Zadaru. Jesteśmy z Gorzowa, Lubuskie i tu kilka pytań

Gorzów Wlkp? Pytam bo Twoja trasa nie wskazuje na start z Gorzowa Wlkp, a innego tam nie znam. Jak typowo z Gorzowa to GM pokazuje 3 warianty trasy i tylko jedna częściowo przez Niemcy. Wariant typowo niemiecki z samego Gorzowa to na teraz 1g20min dłużej niż trasy wskazane przez GM, więc chyba sensu nie ma.
ma_ko napisał(a):1. Którędy najlepiej jechać? Czytałem wcześniejsze tematy ale wiadomo czasy się zmieniają co chwila nowe przepisy opłaty itp. Znajomi polecają przez niemcy coś jak na zalaczonym zdjeciu. Podobno mało opłat i dość optymalna trasa.

Jeżeli start jest z miejsca wskazanego na Twojej mapie to jak najbardziej jechałbym przez Niemcy :idea:
ma_ko napisał(a):2. Właśnie jak z opłatami, w niemczech chyba nie ma opłat tak? Można też w tej trasie okrążyć Słowenie podobno

Na tej zaznaczonej trasie, jeśli dobrze pamiętam są 2 płatne tunele (Bosruck i Gleinalm), chyba że coś się zmieniło przez kilka lat
ma_ko napisał(a):3. Noclegi, czy da się bez? Wychodzi 1500km i ok 14 godzin kierowców jest 2 (ja i ojciec) Czy może lepiej gdzieś się zatrzymać, czy lepiej wyjechać rano czy wieczorem?

Tutaj kwestia bardzo subiektywna, ale z grubsza dobrze napisał w tym wypadku @marecky

ma_ko napisał(a):Dzięki za informację co do Słowenii słyszałem poprostu że słowenia ma chyba najdroższe winiety ale to jeszcze do przemyślenia. Wyjeżdzamy 16 czerwca w niedzielę

Są drogie, na tak długiej trasie bym osobiście nie omijał autostrad, chyba że po drodze widział na GM jakiś potężny korek.



Sorry za mapę ale znalazłem podobna na jakiejś stronie https:// gdziewyjechac pl/2587/najszybszy-dojazd-do-chorwacji-samochodem-z-polski-trasa-w-9-godzin.html a nie miałem jak zrobić screena na telefonie... Ale dzięki za odp
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 571
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 22.04.2024 08:08

Osobiście będę jednak polecał ci jazdę z noclegiem. 2 lata temu zrobiłem 1400 km na trasie Rzeszów-Modena, trasa w dzień od 5 rano do 21 wieczorem i w weekend, zmienialiśmy się z żoną, ale i tak dla mnie to był chyba limit możliwości jazdy na raz.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Niemcy, Austrię i Słowenię - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone