Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Niemcy, Austrię i Słowenię

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016
Trasa przez Niemcy, Austrię i Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 15.06.2020 15:21

W świetle ostatnich wydarzeń proszę o info jeśli ktoś się zdecyduje na objazd. Relacje z trasy, nocleg itd ?
Ostatnio edytowano 16.06.2020 09:52 przez axlgks, łącznie edytowano 1 raz
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: przez Niemcy, Austrię i Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 16.06.2020 09:39

Ten wariant drogi, to istny koszmar... :evil:

Szybenik via Niemcy, Austria, Słowenia.jpg


stachan napisał(a):Mam taką ogromną prośbę: czy byłby jakiś życzliwy forumowicz tak uprzejmy i wytyczył punkty pośrednie trasy do Chorwacji z Katowic przez Niemcy? Najbardziej mi zależy, aby taka trasa była sprawdzona i nie pochodziła z google -> wyznacz trasę, bo to oczywiście potrafię. Może ktoś jeździ / jechał fajną trasą omijającą miasta, wskaże odcinki płatne etc. Nie ukrywam, że ostatni raz w Niemczech byłem... w 2002 roku i to tranzytem z Holandii - niewiele pamiętam, a pewnie sporo się pozmieniało.
Może taki schemat: Katowice -> Wrocław -> itd.

Będę niezwykle zobowiązany i z góry dziękuję za poświęcony czas :!: :la:

PS: A może warto stworzyć osobny wątek z propozycjami takich tras - trzeba byłoby wtedy odpowiedzialnej osoby, która na bieżąco będzie uaktualniała pierwszy post :idea:


Dżejan napisał(a):Drezno Ratyzbona Pasawa i dalej już wpisujesz np. Brela


Hagen napisał(a):Calkowicie wystarczy mapa google :D

PO drodze nie ma zadnych pulapek 8)

Wszystko jest sprawdzone milion razy :!:
Autostrady w Niemczech sa bezplatne, w Austrii trzeba miec winiete, w Slowenii tez

Po 1 minucie wiesz, ile kosztuje winieta dla ciebie ( zalezy to od czasu podrozy )
---trzeba wpisac do google
winieta austriacka i potem winieta slowenska

Do tego wybierajac trase moze byc tak, ze w Austrii dodatkowo placi sie za niektore tunele...
( na autostradzie z Salzburga do Slowenii jest ich kilka )

Wszystko jest na stronie
asfinag

Chorwacja to pojecie zbyt szerokie....


Jak wiesz, gdzie jedziesz, to wpisujesz Katowice jako start, a potem punkt docelowy w Chorwacji...

Potem tak sterujesz trasa, ze omijasz Czechy...

I to wszystko :D


leswac napisał(a):Jak co tutaj masz wszystko. Zobacz jak na weekend śmigał Makłowicz i przez jakie miejscowości jechał.


obejrzyj dokładnie film i wszystko będzie jasne a trasę sam wyznaczysz. jak coś będzie do mojego wyjazdu nie tak z Czechami będę jechał ta trasą. tyle że najpierw poznań-berlin-drezno a dalej jak na filmiku.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Krisv napisał(a):Wystarczy, jak w Katowicach wbijesz do nawigacji Ratyzbonę (Regensburg) i nie zjedziesz przed Gliwicami na A1, a na 20 km przed Ratyzboną wbijesz docelowe miasto w Chorwacji. Trasa sprawdzona 2 dni temu. Tu masz więcej: koronawirus-covid19-a-wakacje-2020-t55752-6345.html#p2147132

P.S. Obejrzałem filmik z Makłowiczem i stwierdziłem, że ja to byłem 2 dni temu taki mały Makłowicz, bo jechałem tą samą trasa, w podobnym terminie, tylko kamerzysty nie zabrałem na pokład i mam nieco niższe auto, choć wygląda podobnie :D

BTW. Odnośnie wypowiedzi Roberta w tym filmiku: w Niemczech odbija się na południe na Ratyzbonę w okolicach Hof, a nie Drezna, bo wtedy pojechalibyśmy do Pragi :lol:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: przez Niemcy, Austrię i Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 16.06.2020 09:41

Hagen napisał(a):Do tego wybierajac trase moze byc tak, ze w Austrii dodatkowo placi sie za niektore tunele...
( na autostradzie z Salzburga do Slowenii jest ich kilka )


Hagen, czy jest w ogóle możliwe ominięcie tych płatnych tuneli?
Wiem, że podlinkowałeś stosowną stronę, ale martwi mnie ewentualna kwota, która będzie należna za te tunele... :|
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014
Re: przez Niemcy, Austrię i Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 16.06.2020 09:48

Krisv napisał(a):Ja "swoje" 1200 km skończyłem o 7.00 w połowie drogi z Linzu do Grazu, a za kierownik wsiada żona i zalicza kolejne tunele, którymi nigdy wcześniej nie jechaliśmy.


Krisv, ile w sumie płaciliście za przejazd austriackimi tunelami podczas tej podróży?
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: przez Niemcy, Austrię i Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 16.06.2020 10:20

stachan napisał(a):
Krisv napisał(a):Ja "swoje" 1200 km skończyłem o 7.00 w połowie drogi z Linzu do Grazu, a za kierownik wsiada żona i zalicza kolejne tunele, którymi nigdy wcześniej nie jechaliśmy.


Krisv, ile w sumie płaciliście za przejazd austriackimi tunelami podczas tej podróży?

Nie przesadzajcie z tymi tunelami - dodatkowo płatny (oprócz winiety) jest tylko jeden odcinek - 5,50 euro. Znacznie więcej wydacie na dodatkowy bak paliwa.

Za ten odcinek można zapłacić przy wjeździe, albo przy wyjeździe. Nie należy płacić w obu miejscach. Jak się zapłaciło przy wjeździe, to należy poczekać na zielone światło przy wyjeździe. BTW. Trasa do Grazu nie prowadzi przez Salzburg.

P.S. Winietke na Austrię i Słowenie można kupić na stacji benzynowej w Niemczech bez żadnej dodatkowej marży. My kupiliśmy przy okazji tankowania na odcinku z Ratyzbony do Austrii. Austria 2 x 10 dni za 18 euro i Słowenia 1 miesiąc za 30 euro.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 16.06.2020 15:32

A ja tam widze dwa płatne tunele razem 15 Euro
Hagen
Globtroter
Posty: 44
Dołączył(a): 14.06.2020
Re: przez Niemcy, Austrię i Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hagen » 16.06.2020 17:01

[quote="stachan"]Ten wariant drogi, to istny koszmar... :evil:

Zgadza sie 8)

Trasa jest OK, jesli chodzi o jakosc autostrad..
ALe jest po prostu za dluga jak na jeden raz :roll:

Nalepiej 2 kierowcow albo nocleg na trasie :!:

Przy czym jak jedziesz na Istrie, to kieruj sie na Monachium, Salzburg, Villach,Tarvisio,Udine,Triest i potem do Slowenii omijajac autostrade i strasznie korkujacy sie tunel Karawanken ( bez slowenskiej winiety )..
Jak nie jedziesz na Istrie, to kieruj sie na Regensburg, Passau, Graz, Maribor....

Nie ma naprawde NAJMNIEJSZEGO sensu oszczedzac na tunelach, bo traci sie 5 razy wiecej czasu jedac bocznymi drogami, a koszt tunelu to prawie nic przy koszcie paliwa w Niemczech i w Austrii

Jak chciesz zoszczedzic, to nigdy, przenigdy nie tankuj na autostradzie w Niemczech i w Austrii, ceny sa z kosmosu :twisted:
Po prostu zjedz z autostrady i zatankuj czasem 40 centow taniej na litrze :!:

I tak zaplanuj trase, zeby dojechac na rezerwie do Austrii, tam poza autostrada czasem kosztuje benzyn 1 euro za litr
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: przez Niemcy, Austrię i Słowenię

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 16.06.2020 20:10

Hagen napisał(a):Nie ma naprawde NAJMNIEJSZEGO sensu oszczedzac na tunelach, bo traci sie 5 razy wiecej czasu jedac bocznymi drogami, a koszt tunelu to prawie nic przy koszcie paliwa w Niemczech i w Austrii

Jak chciesz zoszczedzic, to nigdy, przenigdy nie tankuj na autostradzie w Niemczech i w Austrii, ceny sa z kosmosu :twisted:
Po prostu zjedz z autostrady i zatankuj czasem 40 centow taniej na litrze :!:

I tak zaplanuj trase, zeby dojechac na rezerwie do Austrii, tam poza autostrada czasem kosztuje benzyn 1 euro za litr

Tu się Tobą w pełni zgadzam. Odkąd zmieniłem diesla na benzynę z mniejszym bakiem paliwa, to tankowanie zawsze wypada mi w Austrii (a teraz w Niemczech po zatankowaniu do pełna w Zgorzelcu) i zostawiam na stacji prawie 80 euro za samo paliwo. Co roku litr benzyny kosztuje mnie tam prawie 7 zł bo jestem leniwy i nie chce mi się po nocy zjeżdżać z autostrady i szukać otwartej stacji benzynowej :wink:

BTW. Jeździć na głębokiej rezerwie oduczyłem się już wiele lat temu, bo kiedyś zabrakło mi paliwa na drodze z Wiednia do Grazu i musiałem skorzystać z telefonu SOS przy autostradzie, żeby pomoc autostradowa dowiozła mi paliwo. Alpy są zdradliwe i średnie spalanie jest mało wiarygodne :lol:
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 17.06.2020 09:06

Dziękuję wszystkim za wskazówki :-P

Miejmy nadzieję, że sytuacja drogowa nie pogorszy się do końca wakacji, a wręcz przeciwnie - ulegnie poprawie i pojedziemy via SK lub CZ. Czego wszystkim gorąco życzę 8)
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 17.06.2020 22:35

Właśnie jestem w trakcie trasy Cieszyn - Niemcy-Austria-Słowenia-Pakostane. Z racji że jedziemy z dziecmi to mamy nocleg w Austrii w Gmunden - polecam. Wyjechaliśmy z Cieszyna dziś o 1 w nocy a w Gmunden zameldowaliśmy się około 11 pokonalismy 1085km. Jutro ruszamy dalej. Jeśli chodzi o drogę to jedynie okolice Regensburg trochę się korkowalo bo buduja tam droge. Oprocz tego parę zwężeń w Niemczech.
Ogólnie spoko droga bo ciągle autostrady. Po drodze spotkaliśmy tylko jedno auto z Polski oczywiście mówię za miejscowością Hof w Niemczech.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2020 08:01

Czy ktoś z was może podać mi jakie obecnie są winiety przez Czechy, Austrię i Słowenie ? Na Czechy chyba miesięczna, na Austrię tygodniowa a na Słowenię ? Umknęło mi :oops:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2020 08:30

Ja 2 razy omijałem te tunele w Austrii. I to nawet nie chodziło o kasę, tylko chciałem zobaczyć trochę widoczków. I nie zawiodłem się, bo na objeździe widoki są przednie - w końcu to Alpy. Natomiast czasowo wcale nie było to jakoś dużo dłużej. Nie pamiętam już dokładnie, ale chyba nie więcej niż pół godzinki. Jeśli więc ktoś ma czas w drodze do CRO, a chce zobaczyć coś więcej niż korytarz tunelu, to jak najbardziej polecam objazd.
Crocodyl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1017
Dołączył(a): 13.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Crocodyl » 18.06.2020 08:39

alechandro napisał(a):Czy ktoś z was może podać mi jakie obecnie są winiety przez Czechy, Austrię i Słowenie ? Na Czechy chyba miesięczna, na Austrię tygodniowa a na Słowenię ? Umknęło mi :oops:

Czechy: 10 dniowa, miesięczna i roczna;
Austria: 10 dniowa, 2 miesięczna i roczna;
Słowenia: 7 dniowa, miesięczna i roczna.
Ja jadąc przez te kraje kupuje: Cz - miesięczna, A-2x 10 dniowa i SLO- miesięczna.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.06.2020 09:01

Dzięki, też tak robiłem w zeszłym roku kiedy to po raz pierwszy jechałem Słoweńską autostradą. Do tamtej pory przez wszystkie lata omijałem ale teraz z dzieckiem już mnie się nie chce objeżdżać.
kodens79
Cromaniak
Posty: 836
Dołączył(a): 11.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kodens79 » 18.06.2020 10:03

Jeden samochód tankujemy na granicy- Orlen.
Potem tankujemy na Jet w Regensburgu ,
kolejne tankowanie dopiero w Zagrzebiu.
Zawsze są to stacje poza autostradą .Ceny można sobie sprawdzić zawsze na stronach .
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Niemcy, Austrię i Słowenię
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone