Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Do Kościeliska/Zakopanego przez Słowację

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012
Do Kościeliska/Zakopanego przez Słowację

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 21.02.2016 18:50

Witam.

Czy jechał ktoś z Was do Kościeliska/Zakopanego przez Słowację trasą Żywiec-Korbielów-Namestov-Trzciana(Orawa)-Chochołów-Kościelisko?

Jak wygląda ta krótka trasa przez Słowację jeśli chodzi o stan drogi oraz warunki zimowe (odśnieżają czy nie)?

Dzięki za info.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.02.2016 19:08

Ja jechałem wielokrotnie, ale nigdy w zimie 8)

W zimie jedę przez Żylinę, z Cieszyna przez Żylinę mam do Zakopca 3 godziny
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 21.02.2016 19:36

Nie po drodze mi via Żylina- jadę z Głogowa, lecz możesz mi napisać odnośnie jakości/stanu dróg na opisanym przeze mnie odcinku?

Na info odnośnie jazdy zimą na w/w trasie poczekam, może ktoś z Użytkowników jechał w tę aurę.
mewa88
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mewa88 » 21.02.2016 20:04

Witam
Często korzytam z tej trasy, ponieważ z okolic Tychów do Zakopanego mam najbliżej i co najważniejsze bez korków. W zimę jechałem tam jakieś 2 lata temu i żadnych problemów nieodnotowałem :) We wrześniu ubiegłego roku na odcinku od Orawskiej Polhory do Zubrohlavy poprawiali asfalt ale do tej pory juz się chyba z tym uporali :) Sama trasa bardzo przyjemna
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.02.2016 20:59

brzo1985 napisał(a):Nie po drodze mi via Żylina- jadę z Głogowa, lecz możesz mi napisać odnośnie jakości/stanu dróg na opisanym przeze mnie odcinku?

Na info odnośnie jazdy zimą na w/w trasie poczekam, może ktoś z Użytkowników jechał w tę aurę.


Z Bielska do Żywca jest dwupasmówka, przejazd przez Żywiec może być uciążliwy,
potem jest taka sobie droga do granicy w Korbielowie,
w zimie to jest loteria, jak sypie śniegiem, to mogą być problemy :roll:
Po słowackiej stronie jest taka sobie droga aż do Twardoszyna, potem koło Trzciany ( Trsteny ) jest kawałek bezpłatnej ekspresówki i potem jedzie się aż do Zakopca taką sobie drogą :roll:

Taka sobie --- raczej wąska, stan nawierzchni ujdzie, wioski i zakręty, na pewno trudno jechać szybko
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 21.02.2016 22:07

Dzięki za pomoc!

Pytałem, bo wg googlemaps nawierzchnia nie jest nazbyt piękna, ale może dlatego tak to wygląda, bo są niezaktualizowane zdjęcia...

W Namiestowie chcę zaopatrzyć się w skrzynkę Urpinera, która musi dociążyć mi tylną oś napędową, co by "tył" nie zaczął mnie wyprzedzać, a już w samym Kościelisku produkt ze skrzynki ma mi umilić wieczory ;)

Pozdro.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.02.2016 23:47

W Twardoszynie jest duże Tesco, koło ronda
https://www.google.pl/maps/place/TESCO+ ... 4eaa80b013

W Namiestowie nie ma dużego marketu
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 22.02.2016 14:53

Dzięki za radę- skorzystam.
mewa88
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 12.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mewa88 » 22.02.2016 20:58

Tuż za granicą w Korbielowie znajduje się sklep z szerokim asortymentem :D
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 09.06.2021 15:38

Czy ktoś wie czy tranzyt tą trasą odbywa się normalnie bez kontroli / kwarantanny itd ?

Powrót do Polska



cron
Do Kościeliska/Zakopanego przez Słowację
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone