Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Kreta – jak magnes – 2017.09

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 13.08.2018 17:05

shaman72 napisał(a):Ciekawie , to wygląda :wink: Dosiadam się.Z jakim biurem podróżowaliście jeśli można wiedzieć??
Pozdrawiam


Aż musiałem sprawdzić w @ :) Grecos
Pozdrawiam
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 13.08.2018 17:37

Jakoś relacja mi uciekła, ale już nadrobiłam :D Chętnie będę zaglądać, bo choć mieszkaliśmy w tej samej miejscowości to zwiedzaliśmy inne tereny.
Wrak samochodu w krzaczorach (fotka na 3 stronie Twojej relacji)- w maju 2018 dalej był :roll:
Ceny za wynajęcia auta w maju są dużo korzystniejsze, od tych wrześniowych. My za tydzień zapłaciliśmy 140 euro, ponoć to ceny jeszcze zimowe :oczko_usmiech:
Że też udało Ci się we wrześniu trafić na 10- dniowy pobyt. Ja mam pecha do tych nieco dłuższych pobytów z BP :?
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 13.08.2018 18:13

aga_stella napisał(a):Jakoś relacja mi uciekła, ale już nadrobiłam :D Chętnie będę zaglądać, bo choć mieszkaliśmy w tej samej miejscowości to zwiedzaliśmy inne tereny.
Wrak samochodu w krzaczorach (fotka na 3 stronie Twojej relacji)- w maju 2018 dalej był :roll:
Ceny za wynajęcia auta w maju są dużo korzystniejsze, od tych wrześniowych. My za tydzień zapłaciliśmy 140 euro, ponoć to ceny jeszcze zimowe :oczko_usmiech:
Że też udało Ci się we wrześniu trafić na 10- dniowy pobyt. Ja mam pecha do tych nieco dłuższych pobytów z BP :?


Ano wiem, że mieszkaliśmy w tej samej miejscowości, bo kiedyś pytałem o przejście ... :)

Wrak samochodu raczej tam zostanie, tak mi się wydaje.

Ja nie wiem, nie pamiętam ile kosztowało auto we wrześniu na tydzień. My mieliśmy tylko na dwa dni. Cena, tam w Scaleta nie różniła się od tej w Rethymno.

Już pisałem o tym, że tydzień to za mało dla mnie jeśli chodzi o wyjazd gdzieś dalej. Za miesiąc mam zabukowane 10 dni w Turcji. Dało się, ale z małymi komplikacjami. A tak generalnie, to jest sporo ofert na 10 dni. :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15535
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.08.2018 18:16

Z ciekawości za ile upolowałeś Turcję? (może byc na priv). :papa:
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 13.08.2018 18:37

Kierunek na wschód. Mieliśmy plan ramowy jeśli chodzi o ten dzień, i zawsze mogliśmy zmienić plany. Nawi włączona, jedziemy do Mali. To była jedna z miejscowości w której też rozważałem wykupić pobyt na wakacjach. Przed wyjazdem sprawdzałem w necie różne hotele, oglądałem okolicę i w końcu stwierdziłem, że to nie dla nas. Obawiałem się, że może być za głośno i za tłoczno, choć celowałem w miejscówkę na obrzeżu.
Znajdujemy parking powyżej hotelu Dessole, darmowy i idziemy na obchód miejscowości.
BezNazwy_Panorama1.JPG
plaża przy tym hotelu

Jesteśmy tu w godzinach popołudniowych, więc jest mnóstwo wczasowiczów na plaży.
P1040256.JPG
plaża

W jednej części jest skupionych kilka hoteli, które mają wystawione swoje własne lub nie leżaki i parasole. Wygląda to odstraszająco, ścisk niesamowity. To już luźniej pewnie jest nad naszym morzem w najbardziej turystycznych miejscach. Miedzy leżakami nie ma możliwości swobodnego przejścia. Idziemy brzegiem morza.
P1040254.JPG
Afentis Christos

P1040260.JPG
plaża

P1040262.JPG
plaża

P1040264.JPG
plaża

P1040265.JPG
plaża

P1040258.JPG
to już miejsce poza tymi hotelami skupionymi na małym terenie

Przejście niezbyt długiego kawałka plaży zmęczyło nas. Gwar, nagabywanie o to, aby zakupić leżaki, coś do jedzenia. Przeszliśmy się jeszcze po uliczkach tego miasteczka. Miejscowość nie zachwyciła, więc intuicja mi dobrze podpowiedziała.
P1040268.JPG

P1040270.JPG

P1040273.JPG


To jest miejsce, jak można wyczytać w internecie, gdzie w dzień odsypia się na leżakach nocne szaleństwa w mieście. Barów, dyskotek jest tam zatrzęsienie, ale w dzień to właściwie puste od turystów uliczki. O nijakim wyglądzie.
Czas jechać dalej, na wschód. O tym w następnym odcinku.
:papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15535
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.08.2018 19:24

Typowy kurort...ale piasek na plaży wygląda bardzo przyjemnie...chyba, że się mylę, to mnie popraw...
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 13.08.2018 19:41

piekara114 napisał(a):Typowy kurort...ale piasek na plaży wygląda bardzo przyjemnie...chyba, że się mylę, to mnie popraw...

Taki normalny, tak jak nad naszym morzem. I miejscowość podobna do Ustki, Mielna ;)
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1345
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 13.08.2018 23:29

Jer napisał(a):
Dawigs napisał(a):Cretaquarium - zapisane jako punkt obowiązkowy :)


Jest to jakaś atrakcja, chyba najbardziej dla dzieci, ale też dla osób, które nie mają okazji/możliwości nurkowania, czy zwykłego pływania z maską na powierzchni wody.
Ja akurat mając okazję, chciałem zobaczyć jak wygląda takie wielkie akwarium.

:)


To głównie z myślą o synu. Ale sam też z chęcią to miejsce odwiedzę :wink:
Nie umiem pływać ale nauczyłem się w Cro snoorkować z maską i rurką z blokadą przed wpłynięciem wody. W tym roku pierwszy raz używałem nieparującej maski z Decthlona - super!
Ponieważ pływać nie umiem moje snoorokowanie ogranicza się do miejsc gdzie mogę stanąć ale i tak jestem zachwycony.
W tym roku na lagunie Balos miałem chyba najlepsze widoki pod wodą i to na płytkiej wodzie. Miejscami woda sięgała góra do kolan. Mnóstwo małych i dużych ryb. Niektóre gatunki to pierwszy raz na oczy widziałem ale chyba w największy zachwyt wprawiły mnie te duże.
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 15.08.2018 18:14

Dawigs napisał(a):
Jer napisał(a):
Dawigs napisał(a):Cretaquarium - zapisane jako punkt obowiązkowy :)


Jest to jakaś atrakcja, chyba najbardziej dla dzieci, ale też dla osób, które nie mają okazji/możliwości nurkowania, czy zwykłego pływania z maską na powierzchni wody.
Ja akurat mając okazję, chciałem zobaczyć jak wygląda takie wielkie akwarium.

:)


W tym roku pierwszy raz używałem nieparującej maski z Decthlona - super!


Zgadza się, niezła alternatywa dla tradycyjnej fajki z maską.
:)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 15.08.2018 19:02

Opuszczamy Mali, bez żalu. Pewnie już nigdy tutaj nie zawitamy, choć życie jest pełne niespodzianek. Przed nami kilka kilometrów drogi i trafiamy tutaj:
P1040313.JPG
.

Ta miejscowość bardziej nam się podoba niż Malia.
P1040302.JPG
skałkowe wybrzeże koło jednego z większych hoteli w Sisi

P1040304.JPG
trudno się tam wchodzi do wody

P1040312.JPG
schodzimy do portu

P1040317.JPG
jedyni goście mijanej tawerny

P1040320.JPG
hotelowe aranzacje

P1040318.JPG
port

W pobliżu centrum i portu jest tylko mała plaża, a tak to tylko skałki i kamienie.
BezNazwy_Panorama2.JPG
widok na zatoczkę i małą plażę

Spędzamy tutaj więcej czasu niż w Mali, bo postanawiamy zatrzymać się na obiad w jednej z tawern przy porcie. Tutaj jest o wiele spokojniej.
P1040321.JPG
.

P1040328.JPG
a tu w jednej z tych tawern zatrzymujemy się na obiad

P1040331.JPG
uliczka w miasteczku

P1040329.JPG
architekt nie wysilił się za bardzo :)

Po wizycie w miasteczku jedziemy w góry na płaskowyż Lassithi.
P1040337.JPG
w drodze

Będąc w kilku lokalnych biurach turystycznych, tych w Rethymno, czy też w pobliżu hotelu pozbierałem wszystkie ulotki z ofertami i opisami różnych wycieczek. Jedną z takich wycieczek był płaskowyż, czyli pewnie coś ciekawego można tam zobaczyć. Pewnie jakieś wioski w górach i oczywiście widoki. Nawi na wybrzeżu ustawiona na wioskę Krassi. Staraliśmy się trzymać oznaczeń drogi, ale z tym czasami jest trudno jak to w Grecji. Droga nazwana jest – Traditional Road i od czasu do czasu można natrafić na takie tabliczki, to znaczy, że nie zboczyło się z trasy.
P1040357.JPG
to nie jabłoń, ale tez kusi:)

P1040359.JPG
przydrożny sklepik

P1040361.JPG
wioska

Pokręciliśmy się trochę po górach zatrzymując się w co jakiś czas.
P1040383.JPG
natrafić w górach można na taki przybytek

P1040386.JPG
w tym muzeum nie bylismy

P1040388.JPG
.

P1040392.JPG
.

Widoki z góry ładne
BezNazwy_Panorama3.JPG
.

BezNazwy_Panorama4.JPG
.

To nasz ostatni punkt wycieczki samochodowej tego dnia. Nie spiesząc się objechaliśmy i zobaczyliśmy kolejny kawałeczek Krety.
P1040406.JPG
typowa grecka uliczka

Wracamy do hotelu, a tu widok z góry na miejsca w których byliśmy.
P1040444.JPG
.

Tym razem zachód słońca z tarasu kawiarni/baru hotelowego.
P1040455.JPG
.

W następnym odcinku pojedziemy zwiedzać południową część Krety.
Załączniki:
P1040362.JPG
kociak grecki :)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15535
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.08.2018 19:23

Wiatraki na płaskowyżu mam w planie (wraz z jaskinią) przy następnej bytności na wyspie... Kreta jest zbyt duża na jeden raz...
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 16.08.2018 19:35

Jer napisał(a):
Ano wiem, że mieszkaliśmy w tej samej miejscowości, bo kiedyś pytałem o przejście ... :)

Wrak samochodu raczej tam zostanie, tak mi się wydaje.

Dyskusje o przejściu pamiętam, ale wtedy nie przyznałeś się, że też byliście w Scalettcie :smo:
Super aranżacje hotelowe. Ach te palmy......... (jest palma są wakacje)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 16.08.2018 21:01

piekara114 napisał(a):Wiatraki na płaskowyżu mam w planie (wraz z jaskinią) przy następnej bytności na wyspie... Kreta jest zbyt duża na jeden raz...


Na trzy razy (po 2 tygodnie) w rozplanowaniu pobytu sporo można zobaczyć na Krecie. ;)
Jer
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 447
Dołączył(a): 08.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jer » 16.08.2018 21:07

aga_stella napisał(a):
Jer napisał(a):
Ano wiem, że mieszkaliśmy w tej samej miejscowości, bo kiedyś pytałem o przejście ... :)

Wrak samochodu raczej tam zostanie, tak mi się wydaje.

Dyskusje o przejściu pamiętam, ale wtedy nie przyznałeś się, że też byliście w Scalettcie :smo:
Super aranżacje hotelowe. Ach te palmy......... (jest palma są wakacje)


No nie, nie przyznałem się, ale fotki sugerowały. ;)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.08.2018 21:17

:D fotki super...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Kreta – jak magnes – 2017.09 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone