Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje 2017; Lefkada +

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 09.12.2017 23:56

_Piotrek_ napisał(a):Wszystkim zaglądającym dziękuję za uwagę.
Pozdrawiam :papa:

To ja dziękuję za przybliżenie Grecji :D
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.12.2017 10:18

Bardzo dobry tip na zwiedzanie po drodze - Arta, a zwłaszcza Vikos ... szkoda tylko, że do tego drugiego trzeba trochę zboczyć z trasy. Generalnie północna Grecja ukrywa niezłe skarby.
Dzięki za relację :D
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 10.12.2017 14:04

Dzięki za relację :D (fajnie że udało się dokończyć :cool: )
Tak właśnie czekałem czy podjechaliście do Vikos, od drugiej strony wąwozu... większość poprzestaje na punkcie widokowym powyżej Monodendri, a tam przecież też jest fajnie...A serpentynkami też się warto przejechać :) .
W ogóle Epir to poza wyspami i Peloponezem najfajniejszy grecki rejon :idea:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.12.2017 09:21

_Piotrek_ napisał(a):To już koniec naszej podróży i wakacji w Grecji.


... wielkie dzięki za relację i za przypomnienie wspaniałych chwil związanych z Lefkadą ... :) ...

_Piotrek_ napisał(a):fajna dopóki nie zajrzeliśmy na sąsiednią Kefalonię


... odświeżyłeś mi temat wakacji na Kefalonii ... :oczko_usmiech: ...
Pozdrawiam.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 11.12.2017 14:02

Dzięki za relację, Grecja korci coraz bardziej ;)
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 11.12.2017 14:06

W Grecji zamiast wrócić do Ioanniny i dalej autostradą, wybrałem krótszą o dziesiątki kilometrów trasę przez Kotili, Nestorio, Antartiko i w Macedonii Bitolę, Prilep. Niestety nie był to najlepszy wybór. W Grecji droga kręta, co chwilę w górę i w dół, momentami serpentyny, aż ręce bolały :). Podróż trwała w nieskończoność.

My też tak mamy (tzn mój małżonek) skracamy, w tym roku w Rumunii przez Karpaty :mrgreen: , ale przynajmniej widoki były :twisted:
Bardzo fajna relacja, dziękuję i pozdrawiam :lol:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 02.01.2018 20:16

Nadrobiłam :D
Lefkada naprawdę robi wrażenie!
Dużo miejsc zobaczyliście. Zazdroszczę!
Poprzednia strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Wakacje 2017; Lefkada + - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone