Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2021 - Michał

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 16.09.2021 07:49

Czytałam na bieżąco - żeby nie było :oczko_usmiech:
Tam na górze pięknie - może kiedyś...kto wie....
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.09.2021 07:56

majkik75 napisał(a):Nie wiem ... :oops:
Obrazek

Zdecydowanie Podgora. Widać zakręty do Górnej Podgory
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.09.2021 08:19

Kapitańska Baba napisał(a):Czytałam na bieżąco - żeby nie było :oczko_usmiech:
Tam na górze pięknie - może kiedyś...kto wie....


Dziękuję :P Na górę koniecznie :!: Jazda tą drogą daje wiele radości :oczko_usmiech: a widoki są imponujące jak dla mnie 8)

piekara114 napisał(a):Zdecydowanie Podgora. Widać zakręty do Górnej Podgory

Dziękuję, o widzisz, patrzę teraz na mapę i faktycznie, to musi być to :wink:

pozdrawiam, Michał
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.09.2021 08:44

majkik75 napisał(a):
walp napisał(a):Szkoda, że nie było tej atrakcji podczas naszego wjazdu, dwa lata temu.

Czyli jest powód do powrotu, choć z drugiej strony nie wiem czy dla samego SkyWalk bym tam jechał ...

Zdecydowanie nie jest to dla mnie argument, żeby wjeżdżać tam ponownie. Widoki były piękne i bez wchodzenia na szklaną kładkę.
Wejście na Dinarę rozbudziło górskie apetyty, a przecież "jest tyle gór do zdobycia" - jak śpiewamy w znanej piosence. :)

P.S. Ciekawy jestem Twoich wrażeń z wjazdu/zjazdu. Mieliście dużo mijanek?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 16.09.2021 08:49

majkik75 napisał(a):
Czyli jest powód do powrotu, choć z drugiej strony nie wiem czy dla samego SkyWalk bym tam jechał ...

Byłem 3 lata temu na sv. Jure. Jakiegoś mega wrażenia nie robi. Może dlatego że tam prawie wszyscy wjeżdżają. Byłem też na Vosac. Tam już tylko z buta. Widoki cudne.
W tym roku jednak skusiłem się na skywalk. Skorzystałem z usług lokalnej firmy transportowej. Super sprawa bo odbiera cię z dowolnego miejsca w Makarskiej a do parku wjeżdża bez kolejki.
Polecam takie rozwiązanie.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.09.2021 10:12

walp napisał(a):Zdecydowanie nie jest to dla mnie argument, żeby wjeżdżać tam ponownie. Widoki były piękne i bez wchodzenia na szklaną kładkę.
Wejście na Dinarę rozbudziło górskie apetyty, a przecież "jest tyle gór do zdobycia" - jak śpiewamy w znanej piosence. :)

P.S. Ciekawy jestem Twoich wrażeń z wjazdu/zjazdu. Mieliście dużo mijanek?


No właśnie, dlatego tak się głośno zastanawiałem, że jak byłeś, ale nie było wtedy kładki, to ona sama w sobie pewno nie jest taką atrakcją, tym bardziej, że bilet jest ten sam :roll:
Co do wrażeń, opiszę jak będziemy zjeżdżali, ale było generalnie ok, choć jedna mijanka była dość "ciekawa" na łuku drogi i z drugiej strony były osoby, które słabo ogarniały jazdę, więc trzeba było poczekać aż wymanewrują ...

empire13 napisał(a):Byłem 3 lata temu na sv. Jure. Jakiegoś mega wrażenia nie robi. Może dlatego że tam prawie wszyscy wjeżdżają. Byłem też na Vosac. Tam już tylko z buta. Widoki cudne.
W tym roku jednak skusiłem się na skywalk. Skorzystałem z usług lokalnej firmy transportowej. Super sprawa bo odbiera cię z dowolnego miejsca w Makarskiej a do parku wjeżdża bez kolejki.
Polecam takie rozwiązanie.


Dla nas wrażenie było, tym bardziej, że po raz pierwszy wjeżdżałem taką droga na taką górę. Ale jest to raczej dla mnie atrakcja "jednorazowa" - miejsce warte zobaczenia, ale żeby wjeżdżać co roku, czy co pare lat, to dla mnie nie.
Faktycznie będąc w Makarskiej można skusić się na podwózkę, bo odpada wtedy ewentualny stres związany z jazdą, ale z drugiej strony dla mnie coś takiego to ogromna frajda, więc szkoda by mi było "odpuścić" tą część atrakcji ;)

pozdrawiam, Michał
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.09.2021 10:27

majkik75 napisał(a):Dla nas wrażenie było, tym bardziej, że po raz pierwszy wjeżdżałem taką droga na taką górę. Ale jest to raczej dla mnie atrakcja "jednorazowa" - miejsce warte zobaczenia, ale żeby wjeżdżać co roku, czy co pare lat, to dla mnie nie.

Mam takie samo zdanie.
Ewentualnie, jeśli kiedyś tam będę, to mógłbym pokusić się o wejście pieszo. :wink:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.09.2021 10:37

walp napisał(a):
majkik75 napisał(a):Dla nas wrażenie było, tym bardziej, że po raz pierwszy wjeżdżałem taką droga na taką górę. Ale jest to raczej dla mnie atrakcja "jednorazowa" - miejsce warte zobaczenia, ale żeby wjeżdżać co roku, czy co pare lat, to dla mnie nie.

Mam takie samo zdanie.
Ewentualnie, jeśli kiedyś tam będę, to mógłbym pokusić się o wejście pieszo. :wink:


Albo kiedyś, jak życie pozwoli, to może z jakimś wnukiem/wnuczką wjechać i pokazać ... :P :oops:
Nie zmienia to faktu, że jest to "atrakcja" must have :D

pozdrawiam, Michał
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.09.2021 10:57

majkik75 napisał(a):Nie zmienia to faktu, że jest to "atrakcja" must have :D

Albo jak mówią w Chorwacji: morati-imati turistička atrakcija. :wink:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.09.2021 11:21

walp napisał(a):Albo jak mówią w Chorwacji: morati-imati turistička atrakcija. :wink:


Nie znałem, ale sobie przetłumaczyłem i się zgadzam :D :papa:

pozdrawiam, Michał
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 441
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 16.09.2021 12:15

walp napisał(a):
majkik75 napisał(a):Dla nas wrażenie było, tym bardziej, że po raz pierwszy wjeżdżałem taką droga na taką górę. Ale jest to raczej dla mnie atrakcja "jednorazowa" - miejsce warte zobaczenia, ale żeby wjeżdżać co roku, czy co pare lat, to dla mnie nie.

Mam takie samo zdanie.
Ewentualnie, jeśli kiedyś tam będę, to mógłbym pokusić się o wejście pieszo. :wink:


My tam wjeżdzaliśmy 12 lat temu. Nie było ani skywalk ani regulowanego ruchu.
Co powodowało parę ostrych i trudnych mijanek.

Na pewno wart raz wjechać, ale powtarzać raczej nie ma sensu.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1946
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 16.09.2021 12:48

majkik75 napisał(a):]

Dla nas wrażenie było, tym bardziej, że po raz pierwszy wjeżdżałem taką droga na taką górę. Ale jest to raczej dla mnie atrakcja "jednorazowa" - miejsce warte zobaczenia, ale żeby wjeżdżać co roku, czy co pare lat, to dla mnie nie.
Faktycznie będąc w Makarskiej można skusić się na podwózkę, bo odpada wtedy ewentualny stres związany z jazdą, ale z drugiej strony dla mnie coś takiego to ogromna frajda, więc szkoda by mi było "odpuścić" tą część atrakcji ;)

pozdrawiam, Michał

Oczywiście sam wjazd samochodem to też jakaś atrakcja. Zwłaszcza jak się jedzie czymś większym.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 16.09.2021 20:27

No to jeszcze rzut oka na szklaną kładkę
DSC_8765_00798.jpg


DSC_8770_00803.jpg


I dalej w drogę. O ile do SkyWalk droga była powiedzmy jeszcze "normalna" w sensie nie aż tak wąska i bez tylu zakrętów, o tyle dalsza część od SkyWalk robi się naprawdę ciekawa. Zarówno szerokość drogi spada, rośnie ilość zakrętów i potencjalnych trudnych mijanek. Do tego odcinek pod samym szczytem z sporą ilością 180-tek robi mocne wrażenie. Super :!: :mrgreen:
Dojeżdżamy na szczyt, parkujemy i trzeba zobaczyć co tam widać z samej góry :wink:
DSC_8774_00807.jpg


Widok na drugą stronę
DSC_8775_00808_edited.jpg


DSC_8776_00809_edited.jpg


Szczyt osiągnięty :lol:
DSC_8777_00810_edited.jpg


Idziemy dalej wokół stacji nadajnikowej
DSC_8778_00811_edited.jpg


DSC_8780_00813_edited.jpg


DSC_8781_00814_edited.jpg


DSC_8785_00818_edited.jpg


Może i raz w życiu, ale dla tego jednego razu i takich widoków, warto :!:
DSC_8787_00820_edited.jpg


I pojawia się Kapela sv. Jure
DSC_8788_00821_edited.jpg


pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2204
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 17.09.2021 07:13

A propos drogi na/z Sv. Jure , można by pewno opisywać to długo. Ale jak już pewno wiecie, uważam, że jeden obraz wart tysiąca słów ...



Część 1, postaram się wrzucić też dalsze.

pozdrawiam, Michał
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.09.2021 08:34

Może i raz w życiu, ale dla tego jednego razu i takich widoków, warto :!:


Zdecydowanie tak. Widoki obłędne :!:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar 2021 - Michał - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone