Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2021 - Michał

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.09.2021 10:04

majkik75 napisał(a):Mala Stiniva - co tu dużo gadać... :wink: 8)
...


... kiedy słów brak :wink:

A Twoja Prapatna z kamiennymi domkami na brzegu, co tu gadać :wink: ...wymiata :P
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 09.09.2021 11:00

Habanero napisał(a):
... kiedy słów brak :wink:

A Twoja Prapatna z kamiennymi domkami na brzegu, co tu gadać :wink: ...wymiata :P


Dokładnie, to absolutnej pełni szczęścia na Malej Stinivie dwie rzeczy według mnie:
- zakaz wpływania tak daleko tych fiszpikników, które tylko smrodzą smażoną rybą i hałasują ludzie,
- rozciągnięty przy samy wejściu do zatoki na wodzie pas z bojek i lin ograniczał by wpływanie wszelkiego syfu do zatoczki

Tak, Prapatna jest fajna 8) Zajrzyj kiedyś koniecznie :D

pozdrawiam, Michał
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 09.09.2021 11:10

majkik75 napisał(a):
Habanero napisał(a):
... kiedy słów brak :wink:

A Twoja Prapatna z kamiennymi domkami na brzegu, co tu gadać :wink: ...wymiata :P


Dokładnie, to absolutnej pełni szczęścia na Malej Stinivie dwie rzeczy według mnie:
- zakaz wpływania tak daleko tych fiszpikników, które tylko smrodzą smażoną rybą i hałasują ludzie,
- rozciągnięty przy samy wejściu do zatoki na wodzie pas z bojek i lin ograniczał by wpływanie wszelkiego syfu do zatoczki

Tak, Prapatna jest fajna 8) Zajrzyj kiedyś koniecznie :D

pozdrawiam, Michał


Taki niestety urok wizytówek i atrakcji zatoczkowych na wyspach.
Patrz Pokrivenik, czy Beritnica na Pagu.
W przypadku M. Stinivy są nimi klify do skoków.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 09.09.2021 11:46

Habanero napisał(a):
Taki niestety urok wizytówek i atrakcji zatoczkowych na wyspach.
Patrz Pokrivenik, czy Beritnica na Pagu.
W przypadku M. Stinivy są nimi klify do skoków.


Tak, wiem, tylko, że M. Stiniva jest dość "mała" w sensie wąska. Jest inne uczucie kumulacji ludzi i łódek. Do tego napływające śmieci z morza dryfują w takiej małej zatoczce i "usuną" się tylko jeśli będzie fala i zepchnie je na brzeg.
Ale to jak wiemy większa dyskusja i o śmieceniu w ogóle i radzeniu sobie z nim. I coraz większym jestem zwolennikiem wprowadzenia pewnych ograniczeń na niektórych plażach/zatokach do wpływania statkami.

pozdrawiam, Michał
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 09.09.2021 20:28

Atrakcja wieczorna, zaczynała się o 18. Już od wczesnego popołudnia pojawiły się ozdobne proporczyki na plaży, przy wejściu pojawił się stół, krzesła. Okazało się, że Veslacki Klub Jelsa w NASZEJ Prapatnej organizował regaty wioślarskie :D
I to głównym organizatorem był nasz gospodarz 8)

Zajmujemy na plaży naszą miejscówkę koło złożonych już parasoli, więc mamy pierwszy rząd :P
Zaczyna się
DSC_8623_00672.jpg


DSC_8624_00673.jpg


Były zarówno obsady podwójne jak i pojedyncze
DSC_8628_00675_edited.jpg


DSC_8632_00678_edited.jpg


I kto pierwszy z morza do zatoki :D
DSC_8633_00679_edited.jpg


Czy ja już pisałem, że jestem ogromnym fanem żeńskiej obsady Klubu Wioślarskiego z Jelsy :?: :!: Pisałem ? A ... nie ... no bo jestem 8)
DSC_8637_00683_edited.jpg


Chłopaki się szykują
DSC_8638_00684_edited.jpg


A dziewczyny cisną ...
DSC_8641_00687_edited.jpg


DSC_8643_00689_edited.jpg


DSC_8644_00690_edited.jpg


Super, pierwszy raz coś takiego w Cro oglądaliśmy, atmosfera widać była bardzo wesoła, wszyscy dopingowali. Plaża jak zawsze mało oblegana, to tym razem się nazjeżdżało luda sporo.

A dla wnikliwych, strona FB tego klubu i można poszukać post z 8 sierpnia 2021 roku i tam są zdjęcia (ale już po zawodach) i na plaży widać nasze stanowisko z złożonym parasolem w typowo greckie biało niebieskie pasy :lol:
https://www.facebook.com/Veslacki-Klub- ... 555607106/

pozdrawiam, Michał
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 09.09.2021 22:51

Ja w tym roku patrzyłam na Jelsę z oddali - z Bolu na Hvarze, ale mimo wszystkich pięknych widoków na Braci, jakaś taka tęsknota była...

Michał, tak z innej beczki - czym jeździsz? Czym byliście na Hvarze?
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.09.2021 08:27

ruwado napisał(a):Ja w tym roku patrzyłam na Jelsę z oddali - z Bolu na Hvarze, ale mimo wszystkich pięknych widoków na Braci, jakaś taka tęsknota była...

Michał, tak z innej beczki - czym jeździsz? Czym byliście na Hvarze?


Pewno z Bolu na Braću ? ;)

Niezawodna Honda CR-V :papa:

pozdrawiam, Michał
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 10.09.2021 08:57

Jasne myślałem o Braći a napisałem..... Starość.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15664
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.09.2021 09:29

Wioślarzy w Chorwacji to nie widziałam... Oglądaliśmy wyłącznie mecze wodnej piłki ręcznej.... Fajne wrażenie, zwłaszcza po zmroku...
:papa:
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.09.2021 11:19

ruwado napisał(a):Ja w tym roku patrzyłam na Jelsę z oddali - z Bolu na Hvarze, ale mimo wszystkich pięknych widoków na Braci, jakaś taka tęsknota była...

Michał, tak z innej beczki - czym jeździsz? Czym byliście na Hvarze?

I nic Ci nie przesłaniało widoku. Bo ja z Jelsy jakoś Bolu nie za bardzo mogłem dostrzec. :oczko_usmiech:
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.09.2021 11:35

Bravik napisał(a):
ruwado napisał(a):Ja w tym roku patrzyłam na Jelsę z oddali - z Bolu na Hvarze, ale mimo wszystkich pięknych widoków na Braci, jakaś taka tęsknota była...

Michał, tak z innej beczki - czym jeździsz? Czym byliście na Hvarze?

I nic Ci nie przesłaniało widoku. Bo ja z Jelsy jakoś Bolu nie za bardzo mogłem dostrzec. :oczko_usmiech:


Bo jak za czymś tęsknisz, to nic Ci nie przysłania :papa:

pozdrawiam, Michał
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 10.09.2021 11:40

majkik75 napisał(a):
Bravik napisał(a):
ruwado napisał(a):Ja w tym roku patrzyłam na Jelsę z oddali - z Bolu na Hvarze, ale mimo wszystkich pięknych widoków na Braci, jakaś taka tęsknota była...

Michał, tak z innej beczki - czym jeździsz? Czym byliście na Hvarze?

I nic Ci nie przesłaniało widoku. Bo ja z Jelsy jakoś Bolu nie za bardzo mogłem dostrzec. :oczko_usmiech:


Bo jak za czymś tęsknisz, to nic Ci nie przysłania :papa:

pozdrawiam, Michał

Fakt jest faktem. :oczko_usmiech:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 10.09.2021 12:19

Wiedziałem że skądś kojarzę tan klub wioślarski.

W zaszłym roku płynęliśmy razem ze Stari-Gradu do Splitu. Chyba jechali na jakieś zawody. :papa:

IMG_20200822_070126.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.09.2021 12:43

Super sprawa te kajaki, brakowało mi tego w Pokriveniku, a było za późno lub drogo by samemu coś zorganizować.
majkik75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2208
Dołączył(a): 25.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) majkik75 » 10.09.2021 13:34

te kiero napisał(a):Super sprawa te kajaki, brakowało mi tego w Pokriveniku, a było za późno lub drogo by samemu coś zorganizować.


No na pewno, tylko wiesz, my obserwowaliśmy zawody a nie sami pływaliśmy ;) :papa:

pozdrawiam, Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar 2021 - Michał - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone